Rosyjski atak na ukraińskie miasta

Rosjanie przeprowadzili w nocy z niedzieli na poniedziałek atak na Kijów. Mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko przekazał w poniedziałek rano, że w wyniku ataku uszkodzono obiekty infrastruktury energetycznej. Oprócz Kijowa Rosjanie zaatakowali także Połtawę i Dniepr. Tymczasem ukraińska armia oświadczyła, że “zestrzeliła wszystkie drony”, którymi Rosja zaatakowała ukraińskie miasta.

W wyniku ataku w Kijowie doszło do przerw w dostawach prądu – przekazał Kliczko. 19 – letni mężczyzna został ranny w wyniku zniszczenia budynku mieszkalnego.

Tymczasem ukraińska armia przekazała, że “zestrzeliła wszystkie drony”, którymi Rosja zaatakowała ukraińskie miasta.

Zobacz także: Szef MSZ Ukrainy: w 2023 roku dostaniemy rakiety ATACMS, czołgi i drony uderzeniowe

W nocy z 1 na 2 stycznia 2023 r. rosyjscy okupanci przypuścili zmasowany atak za pomocą irańskich dronów Shahed-131/136 kamikadze” – przekazały ukraińskie siły powietrzne. 

W wyniku działań bojowych obrony powietrznej Sił Powietrznych, we współpracy z obroną przeciwlotniczą innych komponentów Sił Obronnych Ukrainy, zniszczono wszystkie 39 szturmowych UAV” – napisano w komunikacie. Ukraińcy informują także o zestrzeleniu rosyjskiego pocisku kierowanego Kh-59.

Oprócz Kijowa Rosjanie zaatakowali także Połtawę i Dniepr.

Zobacz także: Kolejny polski Krab uszkodzony na Ukrainie

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Roman1
    Roman1 :

    Czy ktoś kiedyś w polskich mediach porówna “barbarzyńskie” ataki Rosji na Kijów z atakami NATO na Bagdad? Pewnym szczytem było, gdy n temat tych ataków wypowiadał się George Bush. A mógł siedzieć cicho.