Według słów przedstawiciela prasowego ministerstwa obrony do spraw WDW ( wojsk powietrzno-desantowych) formacja otrzymała w ubiegłym roku 400 jednostek specjalnej techniki wojskowej, w tym pojazdów.

Żołnierze desantu otrzymali 400 jednostek zmodernizowanego lub nowego sprzętu wojskowego zaprojektowanego specjalnie z myślą o ich formacji. Były to między innymi wozy bojowe piechoty BMD-4M i transportery opancerzone BTR-MDM. Wszystkie te pojazdy są oczywiście przystosowane do transportu lotniczego i mogą wejść na pole walki razem z żołnierzami desantu. Wśród nowego sprzętu znalazły się zarówno pojazdy kołowe jak i gąsiennicowe. Celem modernizacji WDW jest uczynienie z tej formacji elitarnych oddziałów uderzeniowych, które już po zrzuceniu na spadochronie mogą podjąć równorzędną walkę ze zmechanizowanym przeciwnikiem.

TASS/KRESY.PL

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz