Według nagrania opublikowanego w sieci syryjscy rebelianci ostrzelali pozycje oddziałów rządowych, którym towarzyszyli rosyjscy oficerowie. Wykorzystali do tego amerykańskie uzbrojenie.

Atak miał zostać dokonany w sobotę w rejonie miejscowości Khirbat al-Naqus na północnym-zachodzie Syrii. Syryjscy rebelianci z grupy „Sokoły al-Ghab”, powiązanej z Wolną Armią Syrii dokonali ataku przy użyciu amerykańskiego przeciwpancernego pocisku kierowanego BGM-71 TOW. W wyniku ataku mieli zginąć m.in. rosyjscy oficerowie.

Youtube.com / twitter.com / Kresy.pl

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. sylwia
  sylwia :

  Z punktu widzenia taktyki, winȩ ponosi syryjski dowódca tej bazy bo zaniedbał zabezpieczenia terenu przez patrole, bezpilotowce i obserwacjȩ w promieniu co najmiej dwóch kilometrów. Uwagȩ zwraca też złe przygotowanie terrorystów, którzy mieli dość czasu by wystrzelić nastȩpną rakietȩ w drużynȩ ratowniczą a tego nie zrobili. Patałachy jedni i drudzy.

   • mazowszanin
    mazowszanin :

    Zauważam, że komentatorzy filmu są niby w ekstazie religijnej, jednak takiej nieco wymuszonej. Owszem, po celnym strzale jest radosne zawołanie „Allah akbar” ale tylko takie oczywiste. Po ewidentnym strofowaniu przez kolegę zaczyna powtarzać automatycznie, jak mantrę, tę frazę. Jakoś tak „dziwnie” kojarzy mi się z to z Ukraińcami i powtarzaniem przez nich ze zbliżoną częstotliwością i sensownością ich zawołania „Sława Ukraini”. To musi być chyba tylko jakieś słowne „nakręcanie się” pod publikę, aby wykazać kto tu jest niby najbardziej „żarliwy” i „wiarygodny”.

 2. jerzyjj
  jerzyjj :

  ŁAWROW:nie pozwolimy by Zachód z US-raelem na czele z SYRII zrobil druga
  Libię,Irak,Afganistan itd. …
  ,,USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Katar i Arabia Saudyjska wezwały rosyjskie władze do zaprzestania bombardowań tzw. umiarkowanej syryjskiej opozycji, gdyż ma to w ich ocenie zwiększać ryzyko wzrostu ekstremizmu w tym kraju.”
  W prowincji Idlib rosyjskie samoloty zrzuciły bomby na obóz w którym CIA trenowała bojówkarzy do walki z władzami Syrii.
  Chodzi o organizację Liwa Sukur Dżabal al-Zawija. Jej przywódca Hasan Hadż Ali twierdzi, że w trakcie wczorajszych nalotów na jego obóz spadło 20 pocisków. Organizacja ta od dawna jest sponsorowana przez Katar, ale również jest wspierana przez Waszyngton, który zdefiniował ją jako „umiarkowanych rebeliantów”. Pentagon dostarczał jej wyrzutnie kierowanych pocisków przeciwpancernych (TOW). W obozie przebywali agenci CIA, którzy szkolili bojówkarzy do walki z syryjską armią. Fakt pobytu agentow amerykańskiego wywiadu w zbombardowanym obozie potwierdził w wywiadzie dla CNN senator John McCain.
  POLAKU JEŚLI MASZ JESZCZE ODROBINĘ MÓZGU NIE SŁUCHAJ AMERYKANOW I POLSKICH PROSTYTUTEK MEDIALNYCH…
  Genie Energy Ltd. w lutym 2013 roku otrzymał koncesje na wydobycie ropy i gazu w Syrii. Koncesja obejmuje 153 mile kwadratowe i została przyznana na okres 36 miesięcy. Koncern posiada również koncesje na eksploatacje złóż ropy i gazu na terenie Izraela.
  Teraz już wiesz o co toczy się ta wojna i kto zainicjował w mediach Arabską Wiosnę oraz dlaczego prezydent Syrii został uznany za zagrażającego demokracji dyktatora. Koncesja na Syryjskie złoża ropy i gazu to główny, choć nie jedyny powód dla którego amerykańskie służby i dziennikarze z telewizji BBC dopuścili się tak bezczelnej prowokacji.
  Zobacz także: Energetyka i surowce w europie wschodniej na celowniku Nathana Rothschilda czytaj:,, ANGLOSYJONU”…