Rosjanie podczas manewrów wojskowych Kaukaz-2020 użyli roju dronów do walki z improwizowanymi jednostkami wroga – poinformowała w czwartek agencja prasowa Tass.

Jak poinformowała agencja prasowa Tass, podczas manewrów wojskowych Kaukaz-2020 Rosjanie przećwiczyli atakowanie wrogich jednostek przy użyciu roju dronów.

Trzy modele rosyjskich dronów: Forpost, Orłan-10 i Eleron-3 zostały połączone w jedną grupę do udziału w ćwiczeniach podczas manewróKaukaz-2020 – poinformowało w czwartek mediach rosyjskie Ministerstwo Obrony.

„Na poligonie Kapustin Jar utworzono połączoną grupę bezzałogowych statków powietrznych (UAV). W jej skład weszły jednostki Południowego Okręgu Wojskowego uzbrojone w drony Forpost, Orlan-10, Eleron-3 i inne” – podało Ministerstwo Obrony.

UAV są używane na wysokościach od 100 metrów do 5000 metrów do odsłaniania obrony wroga i uderzania w cele naziemne.

Jak poinformowało ministerstwo drony są w stanie wykryć jednostki wojskowe w ruchu, centra dowodzenia, broń, sprzęt wojskowy i siłę roboczą w celu dostosowania ostrzału skierowanego przeciwko zidentyfikowanym celom. Są również integralnym elementem wojny radioelektronicznej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rosyjska firma RTI Systems opracowuje radar submilimetrowy, który ma być w stanie wykrywać rój nisko latających dronów, zapewnił dyrektor generalny firmy Pavel Laptajew.

„W ramach prac z własnej inicjatywy firma opracowała bazę technologiczną pasm fal milimetrowych i terahercowych do zadań wykrywania roju nisko latających dronów i identyfikacji ich za pomocą sieci neuronowych” – poinformował dyrektor naczelny.

Jak wyjaśnił, radar submilimetrowy pomoże wykryć i śledzić małe cele, ponieważ to pasmo fal ma zwiększoną rozdzielczość przestrzenną w porównaniu z zakresem centymetrów.

Małe drony są uważane za poważne zagrożenie, ponieważ mogą pozostać niezauważone przez konwencjonalne radary, szczególnie podczas lotu na małych wysokościach i przy małej prędkości. Jako przykład agencja podaje drony załadowane materiałami wybuchowymi, które zaatakowały dwie największe rafinerie saudyjskiego Aramco w nocy 14 września 2019 roku. Wybuchy i pożary spowodowane przez uderzenie spowodowały, że dzienne wydobycie największego eksportera ropy naftowej na świecie spadło z 9,8 mln baryłek dziennie do 4,1 mln baryłek dziennie.

Kresy.pl/Tass
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz