Stany Zjednoczone wysyłając swoje siły i sprzęt wojskowy do Europy zamieniają ją w beczkę prochu i powinny spodziewać się ostrej reakcji ze strony Rosji – stwierdził wiceprzewodniczący Komitetu Obrony Rady Federacji Franc Klincewicz.

Deputowany izby wyższej rosyjskiego parlamentu stwierdził, że najłagodniejsze przymiotniki charakteryzujące działania USA, jakie przychodzą mu na myśl, to: „wyzywające, aroganckie, demonstracyjne”.

– USA i NATO celowo idą na twardą reakcję z naszej strony, a ona z pewnością nastąpi. Ponadto, na całej długości naszych granic z Polską i krajami bałtyckimi, gdzie zostanie rozmieszczony sprzęt wojskowy przybywający zza oceanu– powiedział Klincewicz.

Jednocześnie podkreślił on, że nie ma żadnych wątpliwości, iż Rosja będzie w stanie zapewnić swoje bezpieczeństwo. – To oczywiste, że Europa zamieniła się w beczkę prochu– dodał. Jego zdaniem zmiana powody zmiany terminu przysłania amerykańskich sił do Europy Środkowej jest oczywista:

– Odchodząca administracja USA robi co może, by maksymalnie skomplikować relacje rosyjsko-amerykańskie, zapędzając prezydenta elekta do narożnika.

Zdaniem Klincewicza, Donaldowi Trumpowi trudno będzie cofnąć te decyzje i działania.

W czwartek szef MON Antoni Macierewicz poinformował, że amerykańska brygada pancerna przybędzie do Polski 12 stycznia. Najpewniej wówczas miałoby się odbyć powitanie amerykańskich żołnierzy z udziałem przedstawicieli MON i ambasady USA w Polsce. Z kolei dzisiaj, tuż przed godz. 15.00 na lotnisku Wrocław-Strachowice wylądował samolot z 250 amerykańskimi żołnierzamiz bronią indywidualną. Transport nie obejmował ciężkiego sprzętu. Żołnierze zostali odprawieni na terminalu lotniczym.

– Gdyby Amerykanie traktowali nas jako partnera, a nie wasala, to od lat dostawalibyśmy duże wsparcie finansowe na zbrojenie własnej armii i dostęp do zaawansowanych technologii militarnych. Obce wojska na polskim terytorium w czasie pokoju zawsze powinny być okazją raczej do zadumy nad słabością i zależnością od innych, niż do radościuważa poseł Robert Winnicki.

interfax.ru / Kresy.pl

161 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • fiesta
   fiesta :

   Obecnosc wojsk USA w Polsce to jeden z wariantow wzrostu sily militarnej Polski i to jest w polskim interesie narodowym, bo tym samym wzrasta niezaleznosc Polski od wplywow niemieckich i rosyjskich, ktore byly przyczyna wielu problemow w ciagu kilkunastu wiekow w polskiej historii – vide 4 rozbiory Polski (1772, 1793, 1795) oraz 1939 polaczony z dodatkowa okupacja Polski po 1944r przez ZSRR i zbrodniami komunistycznymi na Polakach.

   Uleglosc prezydenta USA Roosevelta wobec Stalina zostala tym razem naprawiona dobrym gestem przez B.Obame.
   Dlatego nie jest istotne oburzenie propagandy niemieckiej i rosyjskiej na obecnosci wojsk amerykanskich w Polsce, a jednoczesnie jest to potwierdzenie, ze Niemcom i Rosji zalezalo na slabej i bezbronnej Polsce, ktora w przyszlosci moglyby ponownie pozrec.

   MORAL: Znajomosc polskiej przeszlosci ustrzeze Polakow przed popelnieniem bledow w przyszlosci.

 1. mop
  mop :

  Waszyngton traktuję Polskę jak republikę bananowę, poligon doświadczalny, składowisko złomu, wysypisko śmieci… a nawet swoje eksterytorialne terytorium na półkuli wschodniej.
  Z naszego niemałego kraju między Odra i Bugiem pozostał już tylko szyld. Polskie postokragłostołowe reżimy uczyniły z Polski wasala Ameryki. Nasi politycy przepoczwarzyli się w sparaliżowanych strachem i kompleksami chłopców na posyłki. Nie mogę już patrzeć na zdjęcia naszych serwilistycznie uśmiechających się prezydentów i premierów poklepywanych przez amerykańskich wiceprezydentów, kongresmenów i drobnych dyplomatów, ktorzy nie potrafią odroznić Słowacji od Słowenii i Gruzji od stanu Georgia.

  • fiesta
   fiesta :

   re: mop…. A czy potrafisz napisac prawde n/t traktowania Polski przez Moskwe i Berlin, ktore wielokrotnie dazyly do zniszczenia Polski oraz dzialaly nawet wspolnie przeciw Polsce i narodowi polskiemu ?
   A czy komunistyczni bandyci, ktorzy mordowali polskich patriotow w latach 1944-1956 i ktorych sam popierasz nie byli agentami Moskwy i nie dzialali na polecenie Moskwy ?
   Obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce uwazam za sprawiedliwosc dziejowa, bo gdyby byl zrealizowany plan gen.W.Sikorskiego z 1942r to Polska bylaby wolna w 1943r od niemieckiej i sowieckiej zarazy.
   Np. Niemcy przegraly wojne, ale skorzyslaly z planu Marschalla po zakonczeniu II w.s. i maja ekonomie 5 razy silniejsza niz Polska, ktora niby wygrala II w.s. , ale byla bez przerwy okradana przez twoich towarzyszy Sowietow i komunistow i na nich pracowaly kolejne polskie pokolenia, niby znajace geografie lepiej niz przecietni Amerykanie, ale Polacy byli z kolei naiwni i glupi, bo pozwalali sie okradac przez twoich zydo-komunistycznych towarzyszy przez dziesiatki lat.
   A czy gloryfikowanie przez ciebie sowietow i komunistow oraz nazywanie bandytami zolnierzy polskiego podziemia zbrojnego tez swiadczy o twojej madrosci ?

 2. putin1953
  putin1953 :

  upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂
  boruta tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂

 3. putin1953
  putin1953 :

  poszedł upadlina obciągać lachę starego i spuszczać się w ryj swojej matce !!……….Nic tu po tobie pedale zaspermiony !!

  upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂

  • boruta
   boruta :

   Bydlak cham kojot jóźwiak-kshyhu-Putin1953-kamcio Krzychu Jóźwiak- chciał się pochwalić jaki on cwany – dla wiki pisze – ja w kupę zebrałem coś on sam na sieć wwalił albo wskazał – pedzio LGBT dymanie kaktusów i grabi – byznes w banderlandzie – sam się obs.ał – zwyrol chachłaty – — Każdy może zobaczyć kim jest Kojoto https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Wk%C5%82ad/Kojot ” – wejdźcie tutaj – http://www.wikiwand.com/pl/Wikipedysta:Kojoto – tu jest o nim napisane,że zna polski,angielski i ruski – jest jego adres email – mail: [email protected] – “kris” znaczy “Christopher” – “Krzysztof” – wpiszcie “pcman.eu” w wyszukiwarkę – pokaże się “A username and password are being requested by http://pcman.eu . The site says: „Dostęp ograniczony” – znaczy sie polski adres – teraz wpiszcie “kojoto” na Google – wyskakuje “Kojoto’s Closet by Eggware.XYZ – Itch.io” – IO to “Indian Ocean” – w Anglii tego używają – popatrzcie na “Kojoto’s Closet” – to taka gra – tam Kojoto pisze o sobie,że “autistic programmer” jest – gra się w “objectum sexuality” – na dole jest data – marzec 2016 – Google pisze,że “objectum sexuality” to jest jak się chce rzeczy dymać – znaczy się Kojoto jest nienormalny,psychol – popatrzcie co to jest http://eggware.xyz/about.html – tam gdzie Kojoto swoją grę ma – “Eggware.XYZ is a queer multimedia website portal” – “Eggware.XYZ was created and is run by Paula and Warden for the sake of making a by-queer, for-queer website that discusses more than just sexuality” – wpiszcie to w translate.google.com – to witryna pedałów dla pedałów – “queer” to pedał,pedzio,ciota,lesbija – znaczy się Kojoto programista, psychol i pedzio jest – teraz wpiszcie w Google adres email Kojoto – pcman.eu – wyskakuje PCMAN – Serwis Komputerowy – MyCork – Cork to takie małe miasto w Irlandii – mniej niż 126,000 ludzi – patrzcie tutaj – http://mycork.org/index.php?option=com_sobipro &pid=66 &sid=137:pcman-serwis-komputerowy &Itemid=95 – wiemy że Kojoto w Irlandii mieszkał – jest jego telefon i drugi adres email – tel: +353 85 7776161 [email protected] – ten drugi telefon to do głównej firmy jest – dla nich Kojoto pracuje – programują,obsługują,reperują nazwisko i imię jest – Kris – Christopher – Krzysztof – Krzysztof Jóźwiak – to ten. Pcman.ie już nie działa ale pcman.eu działa – Teraz wpiszcie w Google “Kojoto Allegro” – jest – logował się: 25.10.2016, 00:12:39 – na Kresy też w tym czasie włazi – to ten – pstryknijcie na “Firma” – konsole do gier komputerowych – programista gier – zgadza się – Kojoto Jóżwiak ruski zna i na Ukrainie też sprzedaje jak na Allegro – patrzcie – http://bigl.ua/aukro?aukro_url=http%3A%2F%2Fmarket.auction.ua%2Fshow_user.php%3Fuid%3D1350822%26type%3Dfb…all – tam to on już nie kojot tylko pies gończy – Krzysiu Jóżwiak to turysta – po Anglii jeżdzi – po Polsce – ryby łowi –chcecie go zobaczyć? – a tu jest – http://shrap-drakers.pl/uploads/articles/authors/668/avatar.jpg – to z 2012 roku jest – morda aż o cegłę prosi.Wszystko co tu podałem szybko ś ciągnijcie na komputer bo Jóżwiak teraz czyścić będzie.Jeszcze go szybko na pejsbuku i twiterze sprawdźcie – no to jest tak – ten pedzio psychol nie jest głupi – dużo działa – ruski zna i ruskich nienawidzi.To normalka – ukry co na Donbas przyszły ludzi mordować przez radio po rusku mówią – może matkę chachłatą ma – skrzywiła go – rusofobem,psycholem i ciotą został – rzeczy też chce dymać – może siekiery?co? Więcej jest o pedale “Kojoto” – Krzychu Jóźwiaku – wejdźcie na pedalską witrynę gdzie jego gra “Kojoto’s closet” jest – https://www.etsy.com/shop/kojotostudios – tam tagi są – autism LGBT nonbinary objectum-sexuality transgender – LGBT to lesbije pedały hermy chłopobaby – nonbinary to sodomiaki – objectum-sexuality to jak przedmioty się dymać chce – ten kojoto Jóźwiak to mocny psychol zwyrol jest —

 4. putin1953
  putin1953 :

  ośmieszaj się upadlina pedale dalej !!………..Łykana sperma przynosi własnie takie efekty, jak u ciebie !!………Łykaj więc dalej banderowska cioto i idź obciągnij lachę swojemu psu, a potem spuść się do ryja swojej matce !!
  upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂

 5. putin1953
  putin1953 :

  co upadlina, przypomniałeś sobie pedale jak się mówi po polsku??……….To teraz poruszaj ryjem na hu*u swojego starego a potem przełknij !!………A potem wyślij swoją mat na ulicę i niech obciąga za pieniądze psom sąsiadów !!
  upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂

 6. putin1953
  putin1953 :

  upadlina tvoya mat dayet zadnitsu kibicon CSKA Москва. Yeye zadnitsa kak vedro. Konteyner spermy :). Ty khotite fotografii zadnitsu svoyey materi?. Vse spermatozoidy 🙂
  YA prishlyu vy kartinu rta ubrudzonego spermy vashey materi
  upadlina eto banderovtsev pedali i shlyukha. hahhahahaa

  upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂

 7. putin1953
  putin1953 :

  upadlina sam sobie szkodzisz portalowy półmózgu !!………Taplasz się w gównie, choć już jesteś w nim wymazany po uszy !!………..Gdybyś pederasto chachłaty spadł z poziomu swojej głupoty na poziom swojego IQ to pozostałaby po tobie tylko mokra plama ze spermy z twojego pedalskiego ryja !!