Stany Zjednoczone wysyłając swoje siły i sprzęt wojskowy do Europy zamieniają ją w beczkę prochu i powinny spodziewać się ostrej reakcji ze strony Rosji – stwierdził wiceprzewodniczący Komitetu Obrony Rady Federacji Franc Klincewicz.

Deputowany izby wyższej rosyjskiego parlamentu stwierdził, że najłagodniejsze przymiotniki charakteryzujące działania USA, jakie przychodzą mu na myśl, to: „wyzywające, aroganckie, demonstracyjne”.

– USA i NATO celowo idą na twardą reakcję z naszej strony, a ona z pewnością nastąpi. Ponadto, na całej długości naszych granic z Polską i krajami bałtyckimi, gdzie zostanie rozmieszczony sprzęt wojskowy przybywający zza oceanu– powiedział Klincewicz.

Jednocześnie podkreślił on, że nie ma żadnych wątpliwości, iż Rosja będzie w stanie zapewnić swoje bezpieczeństwo. – To oczywiste, że Europa zamieniła się w beczkę prochu– dodał. Jego zdaniem zmiana powody zmiany terminu przysłania amerykańskich sił do Europy Środkowej jest oczywista:

– Odchodząca administracja USA robi co może, by maksymalnie skomplikować relacje rosyjsko-amerykańskie, zapędzając prezydenta elekta do narożnika.

Zdaniem Klincewicza, Donaldowi Trumpowi trudno będzie cofnąć te decyzje i działania.

W czwartek szef MON Antoni Macierewicz poinformował, że amerykańska brygada pancerna przybędzie do Polski 12 stycznia. Najpewniej wówczas miałoby się odbyć powitanie amerykańskich żołnierzy z udziałem przedstawicieli MON i ambasady USA w Polsce. Z kolei dzisiaj, tuż przed godz. 15.00 na lotnisku Wrocław-Strachowice wylądował samolot z 250 amerykańskimi żołnierzamiz bronią indywidualną. Transport nie obejmował ciężkiego sprzętu. Żołnierze zostali odprawieni na terminalu lotniczym.

– Gdyby Amerykanie traktowali nas jako partnera, a nie wasala, to od lat dostawalibyśmy duże wsparcie finansowe na zbrojenie własnej armii i dostęp do zaawansowanych technologii militarnych. Obce wojska na polskim terytorium w czasie pokoju zawsze powinny być okazją raczej do zadumy nad słabością i zależnością od innych, niż do radościuważa poseł Robert Winnicki.

interfax.ru / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

277 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   fiesta :

   Obecnosc wojsk USA w Polsce to jeden z wariantow wzrostu sily militarnej Polski i to jest w polskim interesie narodowym, bo tym samym wzrasta niezaleznosc Polski od wplywow niemieckich i rosyjskich, ktore byly przyczyna wielu problemow w ciagu kilkunastu wiekow w polskiej historii – vide 4 rozbiory Polski (1772, 1793, 1795) oraz 1939 polaczony z dodatkowa okupacja Polski po 1944r przez ZSRR i zbrodniami komunistycznymi na Polakach.

   Uleglosc prezydenta USA Roosevelta wobec Stalina zostala tym razem naprawiona dobrym gestem przez B.Obame.
   Dlatego nie jest istotne oburzenie propagandy niemieckiej i rosyjskiej na obecnosci wojsk amerykanskich w Polsce, a jednoczesnie jest to potwierdzenie, ze Niemcom i Rosji zalezalo na slabej i bezbronnej Polsce, ktora w przyszlosci moglyby ponownie pozrec.

   MORAL: Znajomosc polskiej przeszlosci ustrzeze Polakow przed popelnieniem bledow w przyszlosci.

   • upadlina
    upadlina :

    zgoda na obecność wojsk uSSmańskich w Polsce po to, aby neutralizować wpływy rosyjskie i niemieckie to akceptacja żydo-bolszewickiego okupanta na polskiej ziemi !!………Krótko mówiąc to zgoda na to, aby jeden okupant zastąpił ewentualnego drugiego !!…….Wielkim niebezpieczeństwem takiego myślenia jest fakt, że uSSmania swoich polskich „sojuszników” traktuje jako pionek w grze w swoich przepychankach z Rosją, co może doprowadzić do konfliktu między Polską i Rosją i co jest w interesie i uSSmanii i upadliny!!……….Jeżeli uSSmanii zależałoby na silnej polskiej armii, to wzmacniałaby ją a nie przysyłała tu swoje okupacyjne żołdactwo !!……………(Za czasów okupanta żydo-bolszwewickiego Polska miała jedną z silniejszych armii w Europie !!)…………cyt: „MORAL: Znajomosc polskiej przeszlosci ustrzeze Polakow przed popelnieniem bledow w przyszlosci…………………..Rozumiem, że okupacja Polski przez żydo-uSSmańskiego hegemona to właśnie to, co Polskę uchroni przed błędami??!!……..Czyli fajnie, że nie spalą nam chałupy niemcy i rosjanie……………niech zrobią to uSSmańce !!………….To chyba jakiś żart !!

    • Avatar
     fiesta :

     Obecnosc wojsk armii amerykanskiej w Polsce NIE MA CECH OKUPACJI i wyjasnienie znajduje sie w slowniku jezyka polskiego oraz w prawie miedzynarodowym (Konwencja Haska z 1907r i Konwencja Genewska z 1949r). W zwiazku z tym caly ten halas jaki robicie wlacznie z poslem R.Winnickim swiadczy, ze nie macie pojecia co znaczy wyraz „OKUPACJA” oraz nie macie pojecia o POLITYCE HISTORYCZNEJ, przez co sami siebie osmieszacie i sprawiacie wrazenie jakbyscie byli tuba propagandowa Rosji, ktora gra na naiwnosci i glupocie niedoinformowanych Polakow.
     Faktem jest, ze obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce nastapila w okresie napiecia politycznego na linii Rosja – USA i ma zwiazek z wydarzeniami ostatnich kilkunastu lat, ale tu trzeba patrzec na calosc wydarzen historycznych ostatnich 100 lat, a nawet 300 lat, kiedy Rosja prowadzila podboje w kierunku wschodnim (z pomoca Anglii i Holandii w czasie panowania cara Piotra I) , a nieco pozniej (XIX wiek) Rosja prowadzila podboj Kaukazu.
     Rosyjska polityka ekspansji i podbojow w kierunku zachodnim dotyczy z kolei I-szej Rzeczpospolitej i juz pod koniec XVII wieku (po smierci krola Polski Jana III Sobieskiego w 1696r) Rosja i Prusy wspolnie przymierzaly sie do ROZBIORU POLSKI.
     Jesli zwolennicy Rosji nie wiedza gdzie konczyla sie granica zachodnia Rosji to powinii zapoznac sie z MAPA PRZEDROZBIOROWA RZECZPOSPOLITEJ z 1772r na stronie ( http://starenowemapy.pl/2014/03/03/mapa-polski-za-panowania-stanislawa-augusta-w-roku-1772/ ) i napisac list do W.Putina, zeby oddal Polsce zrabowane KRESY WSCHODNIE RZECZPOSPOLITEJ wraz z Krolewcem i nie rozsiewal propagandy o zagrozeniu dla Rosji – tak samo nalezy postapic ze szwabami i przypomniec im, ze ich granica z Polska znajduje sie na zachod od BALINA i KOPANICY (dwoch wsi slowianskich), ktore szwaby zajeli i zgermanizowali, a nastepnie krok po kroku prowadzili podboj militarny ZIEM SLOWIANSKICH z blogoslawienstwem Watykanu, znany jako DRANG NACH OSTEN (Pochod na Wschod), a teraz wrzeszcza wspolnie z Rosja o zagrozeniu, co nalezy rozumiec, ze zagrozone sa interesy niemieckie i rosyjskie w Polsce i dlatego tak wrzeszcza.

     • upadlina
      upadlina :

      fiesta mnie nie interesują wydarzenia sprzed 300 lat !!……Tu i teraz mnie interesuje !!…..Polska jest w tej chwili pod okupacją żydo-uSSmańskiej banksterki i choć nie jest to podbój militarny to jest to podbój !!…..Oni nie muszą podbijać militarnie kogoś kto padł przed nimi na kolana i oddał się we władanie !!……Oni rządzą tym krajem, więc jest to kraj de facto nadal okupowany !!……..Okupacja się nie skończyła, choć nie ma formy takiej jak w twoich definicjach !!……Polska nie jest krajem suwerennym, a jej zarządcy są za oceanem !!…….I obce wojska tych bandytów na terenie Polski dla ciebie są pożądane !!………A ja mówiąc, że uSSmańscy bandyci są tylko zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski zachowuję się jak tuba propagandowa Rosji !!……..Ciekawe, że ty nie zauważasz, iż twoja obecna retoryka sprawia wrażenie jakbyś był tubą propagandową uSSmanii !!………..Nagle zacząłeś popierać Trumpa, który przecież jest bardziej pro-żydowski niż killaria clinton i nie widzisz w tym wszystkim sprzeczności ze swoimi dotychczasowymi poglądami !!………..Nagle wojska żydo-uSSmanii są dla ciebie pożądane na terytorium Polski, a to, że uSSmania rozgrywa tylko Polskę jako pionek, którego gotowa jest poświęcić w swojej grze już się dla ciebie nie liczy !!………Widzę, że po zwycięstwie Trumpa nagle fiesta przeszedłeś jakąś metamorfozę i stałeś się zagorzałym fanem żydo-uSSmanii !!…………..Pro-uSSmańskiego żebrowskiego przedstawiasz jako autorytet historyczny, choć nie za wiele w tym facecie obiektywizmu, ale wiele sympatii dla uSSmańskiego okupanta !!………….Na razie tyle !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina….. Polska jest pod zydowska okupacja i swiadczy o tym polityka ekip rzadzacych po 1989r, ktore realizuja zydowskie interesy lokalne i globalne w pierwszej kolejnosci. Natomiast obecnosc zolnierzy armii amerykanskiej w Polsce nie nosi znamion okupacji i juz to Tobie wytlumaczylem – vide SLOWNIK JEZYKA POLSKIEGO oraz definicja okupacji w/g KONWENCJI HASKIEJ (1907r) i KONWENCJI GENEWSKIEJ (1949r), ktore stanowia prawo miedzynarodowe.
      Nie jest istotne, ze Ciebie nie interesuje historia Polski sprzed 300-tu lat, ale istotne sa doswiadczenia Polski w walce z imperializmem Rosji na przestrzeni wiekow, ktory to imperializm byl zawsze zagrozeniem dla Polski i narodu polskiego wlacznie z iperializmem ZSRR, ktorego spadkobierca jest obecnie W.Putin i namacalnym tego dowodem sa ROZBIORY POLSKI oraz ANEKSJA KRESOW WSCHODNICH II RP przez ZSRR, wlacznie z KROLEWCEM. Czy chcesz temu zaprzeczyc ? A moze myslisz, ze ja naleze do naiwnych Polakow, ktoremu mozna wciskac kazdy kit ?
      Ja rowniez wyjasnilem w swoim komentarzu, ale w innym temacie na forum KRESY.PL dlaczego poparlem D.Trumpa, a nie H.Clinton – vide strona ( http://www.kresy.pl/?forum/re-upadlina,0,0,24987#p129627 ), cytat: „Jesli chodzi o moj stosunek do D.Trumpa to poparlem go dlatego, ze jest przede wszystkim czlowiekiem biznesu i widze w D.Trumpie polityka dazacego na poprawienia stosunkow z Rosja, a takze realiste a nie fanatyka politycznego. Poza tym D.Trump jest przeciwnikiem NWO i pedu do globalizacji oraz przeciwnikiem teorii tzw. „ocieplania” spowodowanego rzekomym wzrostem poziomu CO2, a w praktyce polegajacego na wyciaganiu pieniedzy z kieszeni podatnikow na cele okreslone przez bande zlodziei i oszustow u wladzy. D.Trump jest takze czlowiekiem z zasadami moralnymi i uznaje malzenstwo jako zwiazek kobiety i mezczyzny. D.Trump traktuje interesy USA jako najwazniejsze i bedzie dazyl do przywrocenia potegi ekonomicznej USA, a tym samym ukrocenia latwych zyskow dla kombinatorow i cwaniakow spoza USA. D.Trump ma sentyment do Polakow i chce zniesc wizy dla Polakow co umozliwi Polakom przyjazd do USA i zarobienie troche kasy. A to, ze Trump popiera Izrael nie robi na mnie wrazenia, poniewaz Putin robi doslownie to samo co D.Trump i utrzymuje bliskie stosunki z B.Netanyahu oraz z zydami w Rosji – nieco wczesniej Rosja kolaborowala z NATO i wydala zezwolenie na utworzenie bazy przerzutowej dla NATO w Uljanowsku. Takze KGB donosilo do CIA na Sadama Husseina. Chiny i Rosja poparly ostatecznie zaostrzone sankcje na Iran przez RB ONZ – vide rezolucja 1929. W.Putin zerwal kontrakt na dostawe rakiet S300 dla Iranu na prosbe B.Obamy. To sa przyklady, ktore ukazuja, ze Rosja jest ZA, a czasami PRZECIW USA i tym samym potwierdza sie okreslenie uzyte przez Bermana, ze ZYDZI SA PO OBYDWU STRONACH BARYKADY i udaja ze walcza miedzy soba, a w rzeczywistosci Rosja i USA sa gwarantem realizacji zydowskich interesow. Dlatego Putin nie mial problemu z zapalaniem menory w zydowskiej synagodze, noszenia mycy na glowie, spotykania sie z grupa zydow z Chabad-Lubawicz, odznaczenia rabina Pewznera zlotym medalem za krzewienie judaizmu w Rosji, zagwarantowaniem schronienia dla zydow w Rosji przed wzrostem antysemityzmu w Europie oraz zmiana prawa w Rosji zakazujacego krytykowania Talmudu pod grozba kary i wprowadzenie przepisu walki z antysemityzmem w Rosji. Z kolei pomny zlych doswiadczen historycznych i krzywd jakich doznala Polska i Polacy od Rosji na przestrzeni wiekow nie czuje zadnych sentymentow do Rosji – cywilizacji turanskiej, ktora jest wroga cywilizacji lacinskiej (Polska). Nie uwazam rowniez Putina za przyjaciela Polski i Polakow, poniewaz klamal w sprawie napasci ZSRR na Polske podczas wizyty w Gdansku w 2009r z okazji 70-tej rocznicy wybuchu II w.s. i uzywajac retoryki Stalina odnosnie napasci ZSRR na Polske. Putin uzywal szantazu ekonomicznego wobec Polski na wymuszenie podpisania niekorzystnej dla Polski umowy gazowej z Rosja. Putin przerwal ujawnienie calej prawdy o zbrodni katynskiej i zaprzeczyl, ze to bylo ludobojstwo. Putin poprzez vice-ministra Sieczyna przerwal dostawy ropy do rafinerji w Mozejkach, zeby zniszczyc firme Orlen, ktora wygrala przetarg kupna rafinerii z firma rosyjska. Z powodow politycznych wymierzonych w Polske, Putin wspolnie z A.Merkel wybudowali nowy rurociag po dnie Baltyku, blokujac port w Swinoujsciu”, koniec cytatu.
      Ja jestem realista, a nie fanatykiem teorii politycznych i wybieram to co jest korzystne dla Polski, aby dzieki temu Polska mogla rosnac w sile, bo tylko wtedy jest w stanie odbudowac swoj status w Europie i zabezpieczyc sie przed wplywami Niemiec i Rosji oraz zakulisowych dzialan „politycznych prostytutek” z Londynu.
      Jesli chodzi o L.Zebrowskiego to zasluzyl na miano autorytetu historycznego i jesli masz jakies watpliwosci to zacznij podawac przyklady, ze podaje klamstwa historyczne, zamiast stawiac L.Zebrowskiemu puste zarzuty, przez co samemu stajesz sie niewiarygodny. Poza tym nie znam osobistych pogladow L.Zebrowskiego na tematy polityczne, wiec nie zabieram glosu w tej sprawie.
      A na marginesie dodam, ze rowniez wsrod czlonkow polskiego rzadu na uchodztwie w Londynie byl rozlam co do wspolpracy ze Stalinem, ktory byl najwiekszym bandyta i zbrodniarzem w tamtym czasie, az do swojej smierci w 1953r, a mimo tego gen.W.Sikorski podpisal uklad z ZSRR, bo dla niego bylo wazniejsze, zeby wyciagnac Polakow z sowieckich lagrow.
      Teraz tez panuje taki balagan na scenie politycznej w Europie, ale bez zabezpieczenia militarnego Polski wszelkie deklaracje i umowy na pismie nie maja znaczenia, bo liczy sie wylacznie sila militarna, ktorej Polska do tej pory nie zbudowala, ale wariant z umieszczeniem wojsk amerykanskich w Polsce praktycznie rozwiazuje ten problem.

     • upadlina
      upadlina :

      fiesta !!………..Nie udawaj, że nie rozumiesz, o czym mówię !!………..Okupacja Polski jest I BEZ WOJSK USSMAŃSKICH na terytorium tego kraju !!………Definicje mnie nie interesują !!………Dzisiejsze okupacje nie wyglądają tak, jak kiedyś, tak jak i dzisiejsze wojny niewiele mają wspólnego z tymi z przeszłości !!…………Co nie zmienia faktu, że są okupacjami i wojnami !!……….Znowu zaczynasz mówić o historii !!………Liczy się TU I TERAZ !!………Historii nie zmienisz !!………Tylko TU I TERAZ się liczy, a ty jak zawsze piszesz długie tyrady o tym, co było 500, 400, 300, 200 lat temu !!……….Po co??………Co zrobiłbyś z tym wszystkim, gdyby uSSmanii udało się władować Polskę w wojnę z Rosją i popłynęłaby polska krew??…………A przecież uSSmania od dawna szczuje na siebie Polaków i Rosjan i gdyby nie pamięć polskiego narodu o ludobójstwie wołyńskim to być może już Polacy walczyliby za banderowskie szmaty w interesie ukochanej przez ciebie uSSmanii !!…………Co do żebrowskiego…….Posłuchaj rozmowy żebrowskiego z Jabłonowskim, to zrozumiesz, o czym mówię, choć pewnie nie zrozumiesz, bo obecnie nagle stałeś sie wielkim zwolennikiem żydo-uSSmańskiego OKUPANTA, więc w tej chwili uSSmanofil żebrowski to twój druh !!……….PS: Powiem ci fiesta, że zaskoczyło mnie twoje nagłe poparcie dla zydo-uSSmańskiego bandyty !!…………Niedawno z takim zapałem opisywałeś, jak to udowodniono, że zachód na czele z uSSmanią sponsorował powstanie isis, a „polskie” marionetkowe władze trzymały (i trzymają) stronę uSSmańskiego bandyty !!………..Byłeś taki zbulwersowany !!…………i nagle, jakby rozdwojenie jaźni………………żydo-uSSmania jest cacy, a jej okupacyjne wojska w Polsce są potrzebne !!…………….Ciekawe, że w tak krótkim czasie potrafisz o 180 stopni zmienić swój światopogląd !!………..No i jeszcze sprawa Trumpa !!…………To już czysta schizofrenia !!……..Piszesz: „A to, ze Trump popiera Izrael nie robi na mnie wrazenia, poniewaz Putin robi doslownie to samo co D.Trump i utrzymuje bliskie stosunki z B.Netanyahu oraz z zydami w Rosji………..”………….czyli, jeżeli Trump robi to co Putin, to jest usprawiedliwiony !!…………Rozumiem, że gdyby Putin nie popierał żydostwa, to Trump przestałby być twoim idolem !!…………Czyli od Putina zależy twoje zdanie na temat Trumpa !!……….Ale sytuacje można przecież odwrócić !!……….Możesz popierać Putina, bo on jak i Trump popiera żydostwo !!……….To czysty obłęd !!……….Trump jest jeszcze bardziej pro-żydowski niż killaria i Putin razem wzięci !!………Największym wrogiem Izraela na Bliskim wschodzie jest Iran, a Trump najostrzejszą retorykę kieruje właśnie w jego kierunku i nie jest to w interesie jego uSSmanii, tylko w interesie izraela !!……………..Nie chce mi sie juz wiecej pisać na ten temat, bo to jakiś dom wariatów !!……….Do tej pory byłeś najbardziej zagorzałym przeciwnikiem żydostwa na tym portalu, co podkreślałeś w każdym prawie poście !!……….I nagle niby nadal jesteś ich przeciwnikiem, ale jednocześnie niezwykle gorąco popierasz żydofila Trumpa i nie interesuje cię, że on popiera Izrael, bo robi to też Putin !!………..sorry fiesta, ale poczytaj sam siebie !!…………To obłęd !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina…. Dokladnie rozumiem stosowane przez Ciebie metody dzialania i sam to potwierdziles, ze przeszkadza Tobie historia Rzeczpospolitej ostatnich 300 lat, ze przeszkadzaja Tobie reguly okreslone w KONWENCJI HASKIEJ i GENEWSKIEJ etc i z tego wniosek, ze sam ustaliles swoje reguly oceny jak np. swego czasu J.Stalin, J.Goebbels, J.Urban etc , ktorzy decydowali co jest prawda, a co klamstwem oraz co jest dobre a co zle i na tej podstawie tworzyli swoje wlasne wersje opowiadan, ale swiat w to nie wierzy i istnieja setki udokumentowanych opracowan historycznych, ktore nazywaja zlo po imieniu, niezaleznie od Twojego stosunku do historii, ktora demaskuje klamstwa i oblude Stalina, Goebbelsa, Urbana etc.
      Ale skoro sam chcesz pozostac przy swoich regulach i probowac udowadniac swoje racje to od razu napisze, ze Twoja wersja opowiadan jest dowolna interpretacja wydarzen i jest pozbawiona obiektywizmu. Wobec tego jako Polak biore wylacznie pod uwage kryterium polskich interesow bez wzgledu na kolaboracje W.Putina i D.Trumpa z zydami, bo obydwaj sa tacy sami.
      I tak np. USA nie zabijalo Polakow jak to robila swego czasu Rosja i ZSRR, wiec Polacy nie maja powodu do obaw, pomimo, ze USA tez prowadzi bandycka polityke jak Rosja i ZSRR, ale na przyjaciol nie napada i nie morduje Polakow. Ponadto ani Rosja, ani ZSRR nie oddaly Polsce zrabowanej ziemi, zrabowanych majatkow, polskich skarbow narodowych etc i nie wyplacily Polakom odszkodowan tylko upasly sie na polskiej krzywdzie i nie tylko polskiej, czego spadkobierca jest byly komuch i agent KGB W.Putin – taki sam milosnik Izraela, zydow i B.Netanyahu jak D.Trump z ta roznica, ze W.Putin to swinia, oszust, kanalia i morderca, bo zamordowal plk A.Litwinienke, poniewaz zdradzil tajemnice podkladdania materialow wybuchowych i wysadzania blokow mieszkalnych przez KGB-FSB w Rosji oraz powiazan Putina z zydowskimi oligarchami i towarzyszami z KGB; z tego samego powodu zostalo zamordowanych ponad 120 dziennikarzy sledczych w Rosji i sprawcow nigdy nie odnaleziono.
      A teraz troche faktow z polskiego podworka…. W 2009r podczas pobytu W.Putina w Gdansku z okazji 70-tej rocznicy wybuchu II w.s. W.Putin usprawiedliwial napasc ZSRR na Polske „obrona mniejszosci narodowych”, uzywajac tej samej stalinowskiej propagandy, a przemilczajac fakt podpisania przez ZSRR tajnego ukladu z III Rzesza niemiecka dotyczaca IV rozbioru Polski (pakt Ribbentrop – Molotow z 23 sierpnia 1939r), przemilczajac masowa wowozke Polakow do obozow koncentracyjnych na Syberie z ich wlasnych domow etc co nosi znamiona czystki etnicznej, a na miejsce Polakow zwozil Rosjan, przemilczajac tez wymordowanie polskiej inteligencji oraz oficerow wojska polskiego etc.
      Tego typu dzialania Stalina nie mialy nic wspolnego z obrona „mniejszosci narodowych” w Polsce, tylko ze zbrodniami i eksterminacja narodu polskiego co nosi znamiona ludobojstwa i W.Putin swiadomie klamal w 2009r w Gdansku.
      W.Putin przerwal rowniez sledztwo zbrodni katynskiej i zabronil polskim historykom dostepu do archiwow tej masowej zbrodni dokonanej z premedytacja przez zydowskie NKWD na rozkaz Stalina i spolki i nie chodzi tylko o zbrodnie katynska, ale rowniez o zbrodnie popelnione w latach 1944-1956 przez sowietow. W.Putin szykanowal Polske i wprowadzal zakazy na import miesa, warzyw i owocow z Polski , gdy Polska nie chciala sprzedac firmom zydowskim z Rosji stacji paliwowych i kompleksu zakladow azotowych w Polsce oraz wymusil na Polsce podpisanie niekorzystnego dla Polski ukladu na dostawe gazu ziemnego z Rosji i Polska placi najwyzsza cene za gaz ziemny sposrod krajow UE.
      Powyzsze przyklady wojny ekonomicznej z Polska, ktora prowadzil W.Putin mialy miejsce przed sankcjami ekonomicznymi nalozonymi przez USA na Rosje i Putina.
      Ale ani B.Obama, ani jego poprzednik G.Bush Jr nie wyrzadzili takich swinstw Polsce i Polakom jak W.Putin i ja to pisze z polskiego punktu widzenia, bo jestem Polakiem a nie Rosjaninem lub przydupasem Putina.
      W dalszym ciagu jestem przeciwnikiem zydostwa w przeciwienstwie do W.Putina, ktory uwielbia Zydow i stworzyl im cieplarniane warunki w Rosji, utrzymuje przyjazne stosunki i spotyka sie czesto z bandziorem B.Netanyahu, zawiera tajne kontrakty wojskowe z Izraelem etc i W.Putin nie jest inny niz D.Trump pod tym wzgledem, ale Ty nie napisales tego o Putinie i nigdy nie napiszesz i to jest dowod Twojego rusofilstwa, a nie objektywnego spojrzenia na sprawy i historie.
      Owszem, sa Zydzi, ktorzy kieruja sie prawda historyczna i mowia lub pisza jak jest i im nalezy sie szacunek, ale to sa wylacznie jednostki, z ktorymi nie liczy sie ogol zydowski.
      Podsumowujac, stosunek W.Putina do spraw Polski z punktu widzenia polskich interesow jest zdecydowanie wrogi i wredny – vide podane przeze mnie przyklady powyzej, co jest typowe u azjatyckiej dziczy i azjatyckiego systemu jaki panuje w Rosji (c.turanska) co opisal prof.F.Koneczny (filozof i historyk) w oparciu o fakty historyczne, ktorych Ty akurat nie lubisz, bo kompromituja Twojego idola W.Putina.
      Natomiast lista wykroczen D.Trumpa przeciw Polsce i Polakom jak na razie pozostaje czysta i tak to wyglada z punktu widzenia polskich interesow.
      Pozyjemy, zobaczymy.

     • upadlina
      upadlina :

      historia jest jaka jest I JEJ NIE ZMIENISZ!!!!!!!!!!……….Zostaw historię i jej opisy i zajmij się TERAŹNIEJSZOSCIA !!………uSSmania nie zabijała Polaków z prostej przyczyny !!………..ODLEGŁOŚĆ……….bo politykę globalną prowadzi od niedawna !!……..Nie zabijała także dlatego, ponieważ istnieje bardzo krótko !!……….Gdybyśmy od wieków graniczyli z uSSmanią to miałaby na koncie pewnie setki tysięcy zamordowanych Polaków !!………..To pierwszy bandzior tego świata !!……….Udajesz, że tego nie widzisz !!……….uSSmania nie napada na przyjaciół ??………..Powiedz to Irakijczykom i Husajnowi !!………”Przyjaciel uSSmanii szybko może stać się jej śmiertelnym wrogiem” !!…………uSSmania nie ma przyjaciół, tylko lojalne wobec siebie marionetkowe „władze” podbitych przez siebie państw !!………Nie mów mi więc, że Polska jest przyjacielem uSSmanii !!………Podbitych ziem i „skarbów” raczej nikt nie oddaje !!……….uSSmania tez nie !!…………”Argument”, że Putin zabił litwinienkę jest śmieszny, ponieważ po pierwsze, to tylko twoje podejrzenia, po drugie służby specjalne wszystkich państw mordują swoich oponentów !!……….Twoi bohaterscy uSSmanie tez !!…………..FIESTA !!………Większość twoich długich tyrad to w kółko klepanie o tym, co było !!………To juz jest nudne, bo przyszłość można zbudować tylko na TERAŹNIEJSZOSCI, a nie na przeszłości !!………..Tym bardziej, że nie znasz PRAWDY o przeszłości, tylko masz jakieś źródła, które odpowiadają twojemu światopoglądowi i je uznajesz za „godne zaufania”, a odrzucasz te, które ci nie odpowiadają !!………..Ta „wiedza” więc to nie jest wiedza, tylko wyczytane opisy ludzi, którzy nie muszą wcale podawać informacji zgodnych z RZECZYWISTOŚCIĄ !………Zostaw tę przeszłość, bo życie nią niczego nie zmieni !!………..Liczy się tylko TERAŹNIEJSZOŚC !!……….Nie interesują mnie brednie jakichś śmiesznych filozofów, na których się powołujesz !!………..a powołujesz sie na nich tylko dlatego, bo akurat jakiś z nich powiedział coś, co ci odpowiada !!………Dlatego jest „wiarygodny” !!………..Gdyby ten twój Koneczny powiedział coś, co ci nie pasuje, natychmiast stwierdziłbyś, że jest niewiarygodny !!………Tak działasz fiesta i jest to po prostu i śmieszne i smutne !!………Reasumując fiesta, nie dogadamy się w tym temacie !!………..Nie chce mi się bredzić o przeszłości, bo dla mnie istotna jest teraźniejszość, gdzie uSSmania wyniszcza Polskę od 89 roku, gdzie uSSmania naciska na Polskę, aby wypłaciła żydom 65 mld dollarów „odszkodowań” i nie sądzę, aby twój ukochany żydofil Trump z tego zrezygnował !!…….Ale oczywiście ty pewnie i tak przedstawisz to w taki sposób, że wyjdzie iz Trump działa na korzyść Polski !!…………Sorry panie fiesta, ale twoja obecna retoryka to jakby postawiona na głowie twoja retoryka sprzed kilku miesięcy !!…………PS: Żydzi to bardzo inteligentna nacja !!………Nawet tworzą struktury opozycyjne względem siebie i ich liderami czynią swoich ludzi !!………..Takie struktury opozycyjne ściągają do siebie nieświadomych antysemitów a żydzi mogą tylko z uśmiechem obserwować , jak do zastawionej przez nich pułapki same wpadają rybki, a oni nawet nie muszą się wysilać !!………Obserwują i mają pod kontrolą !!…………Przychodz mi do głowy ta prawda, gdy w ostatnich dniach czytam twoje posty !!……….hehehehehe!!…………Dobry jesteś fiesta !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: Upadlina….. Tobie zapewne chodzilo o to, ze przeszlosci historycznej nie mozna zmienic, ale kilkanascie zdan pozniej piszesz, ze USA „….To pierwszy bandzior tego świata !!….”
      Pytanie: Czy jestes w stanie wyjasnic czytelnikom tego forum, od kiedy istnieje swiat i skad wytrzepales takie rewelacje ?
      Bo z mojej analizy wynika, ze skoro Ty zmieniles przeszlosc historyczna, wiec to jest niezbity dowod, ze przeczysz samemu sobie i jednak mozna zmienic historie i takiej zmiany historii dokonywali tez towarzysze komunisci w ZSRR, PRL etc.
      Kolejna Twoja bajka brzmi, ze: „uSSmania wyniszcza Polskę od 89 roku” i zaczynam sie zastanawiac co sie z Toba dzieje, poniewaz juz w latach 1960-tych slyszalem towarzysza Wieslawa jak mowil, ze Polsce zagraza „imperializm amerykanski”.
      Dlatego moje pytanie brzmi: Dlaczego wczesniej nie ustaliles z towarzyszem Wieslawem, ktora data jest wlasciwa ?
      Z kolei sprawa 65 mld dolarow „odszkodowan” od Polski dla zydow jest wytrzepana z zydowskich obrzezanych k*tasow i znam te sprawe z lat 1990-tych (ponad 20 lat temu) i wiem, ze zaden rzad USA nie wnosil skarg przeciwko Polsce z kilku powodow: 1. Umowy zawartej miedzy rzadem USA, a rzadem PRL z 1960r, ktora regulowala te sprawy i PRL zaplacil wtedy 40 mln dolarow. 2. Decyzji sadu najwyzszego Nowego Yorku (USA), ktory odrzucil pozwy zydowskie o zwrot rzekomego mienia zydowskiego pozostawionego w Polsce, ze wzgledu na brak jurysdykcji i tych zydowskich cwaniakow (przywodcow organizacji zydowskich Nowego Jorku, zydowskich prawnikow, zydowskich mediow etc) po prostu az ch*j strzelil, bo przegrali sprawe – to byla sprezyna zyda Stolzmana vel Kwasniewskiego, ktory latem 1995r przyjechal na letnia olimpiade do Atlanty (stan Georgia), a pozniej udal sie nieoficjalnie do Nowego Jorku i spotkal sie z przywodcami tamtejszych gmin zydowskich „za zamknietymi drzwiami” oczywiscie i po tej wizycie zyda Stolzmana posypaly sie zydowskie pozwy do sadu w Nowym Jorku.
      Owszem, byly naciski kilkunastu kongresmenow, senatorow i dyplomatow z USA na rzad w Polsce i naciskaly rowniez zydowskie organizacje z Nowego Jorku, ale na tym sie skonczylo i Twoje oskarzenie pod adresem rzadu USA o wspoludzial w wyludzaniu pieniedzy od Polski jest SPREPAROWANYM przez Ciebie KLAMSTWEM.
      Kolejny Twoj bajer brzmi, ze: „Żydzi to bardzo inteligentna nacja !!”, a ja z kolei twierdze, ze nie, poniewaz przegrali sprawe w sadzie Nowego Jorku oraz opre sie na opiniach slawnych i znanych ludzi z okresu ponad 2 tysiecy lat, ktorzy stwierdzili, ze: „TO NAROD LOTROW, OSZUSTOW, ZLODZIEI, INTRYGANTOW etc…. RASA DZIALAJACA NA PODOBIENSTWO DZUMY I CHOLERY…. ZYDZI BYLI ZARAZA WEWNATRZ POLSKI”. Te informacje poswiadczaja, ze to plemie wiecznych koczownikow prowadzilo pasozytniczy tryb zycia i z ich zachowania rowniez wynika, ze sa gatunkiem nizszym cywilizacyjnie niz np. Polacy (cywilizacja lacinska) i dowiodl tego prof.F.Koneczny (historyk i filozof), na ktorego Ty z kolei naplules i zachowales sie jak wspomniani koczownicy plemienni, ktorych ja rozszyfrowalem ponad 25 lat temu wlasnie na podstawie faktow historycznych glownie ze zrodel w j.angielskim.
      Ponadto ja widze po Twoich komentarzach jak krecisz i kombinujesz oraz przekrecasz moje wypowiedzi i tworzysz teorie bez pokrycia.
      Poza tym sam chyba za bardzo nie wiesz co oznacza wyraz „antysemityzm”, poniewaz pisanie prawdy o zydach nie jest antysemityzmem, a poza tym zydzi stanowia okolo 6% narodow semickich pod warunkiem, ze faktycznie wywodza sie od Sema, gdyz tzw. „stary testament” to zydowska bajka dla doroslych upodobniona do religii i nie majaca zbytniego potwierdzenia w historii i sa to opinie zydowskiego historyka S.Sanda oraz zydowskiego archeologa Z.Herzoga, i obydwaj badacze stwierdzili, ze nie bylo takiego narodu jak „zydzi” – nazwa „zydzi” powstala dopiero w 1795r w przekladzie protestanckim biblii angielskiego krola James’a i od tego czasu uzywany byl wyraz „zydzi” w innych przekladach biblii, rowniez w przekladach polskojezycznych.
      Moja dobra rada dla Ciebie „UPAdlina” jest taka, zebys wzial sie za nauke historii, zebys podawal fakty i niczego nie zmyslal, albo nie przekrecal, poniewaz ja tu nie jestem od tego, zeby marnowac swoj czas i pisac Tobie, w ktorym miejscu klamiesz lub cos zmyslasz, a pozniej robisz mi zarzut, ze to ja napisalem i z tego wynika taki, a nie inny wniosek etc.
      Po prostu nie mam czasu na Twoje dziecinne zachowanie.

     • upadlina
      upadlina :

      fiesta !!………Nie wysilaj się na te swoje śmieszne udawanie, ze nie rozumiesz, o czym mówię !!……..uSSmania to obecnie największy bandzior tego świata i jest to stwierdzenie proste, jasne i klarowne………i prawdziwe !!……….Twoje śmieszne teksty o tym, żebym wyjaśniał, od kiedy istnieje świat i że wytrzepałem sobie coś skądś jest po prostu żałosne !!……….Sam zresztą przyznałeś, że mam rację w tym temacie !!………Przypomnieć ci??…….UPAdlina 11.01.2017 13:11…..
      obecnie największym bandziorem świata jest uSSmania !!………..W ostatnich dekadach nikt nie napadł na tyle krajów i nie rozje*ał ich w drobny mak, jak uSSmańskie zbiry !!……….fiesta 12.01.2017 04:53
      re: UPAdlina (11.01.2017 13:11) ….. obecnie tak, ale poprzednim razem napisales………….”………………To twoje słowa !!……..Najpierw więc potwierdzasz, że „obecnie tak”, a teraz, że już nie !!……..Sam więc widzisz, że gubisz się już w tej swojej światopoglądowej gimnastyce !!……..Raz jesteś „za” innym razem „przeciw” !!……..Zmieniasz zdanie w tym samym temacie jak skarpetki !!………I jak z twojej analizy może wynikać, że ja zmieniłem przeszłość historyczną??…….Pokaż mi, gdzie ja napisałem, że zmieniłem przeszłość historyczną !!……Zarzucasz komuś talmudyzm, ale to ty przekręcasz wypowiedzi innych i mataczysz !!……..Ja nie zawracam sobie dupy przeszłością w takim zakresie jak ty, więc nie zajmuję się nią z taką obsesją jak ty !!…….Przecież to ja właśnie cały czas ci mówię, że przeszłości ZMIENIĆ NIE MOŻNA a wpływać można tylko na TRERAŹNIEJSZOŚĆ, więc co ty wygadujesz??……..Pokaż mi, gdzie ja powiedziałem, że zmieniłem przeszłość !!……..Pokażesz??……Ośmieszasz się !!…….Co do „niewspierania” przez rząd uSSmanii sprawy roszczeń zydowskich względem Polski to W dniu 16 lipca 1960 roku, Polska pod rządami Władysława Gomułki podpisała z uSSmanią układ, na mocy którego wypłaciła uSSmańskiemu rządowi 40 mln dolarów. W zamian za to, uSSmański rząd zobowiązał się do rozdysponowania tych pieniędzy wśród swoich obywateli o pochodzeniu żydowskim, których majątek został pozostawiony lub znacjonalizowany w Polsce po II wojnie światowej. W ten sposób całkowicie uregulowano i zaspokojono roszczenia amerykańskich obywateli pochodzenia żydowskiego. Jednak W listopadzie 2013 roku Sekretarz Stanu USA John Kerry złożył wizytę w Polsce. Spekulowano wówczas, że podczas rozmowy z premierem Tfuskiem omawiano ponownie temat restytucji pożydowskiego mienia w Polsce. Spekulacje te były oparte na tym, że tuż po wizycie w Polsce, John Kerry udał się do Izraela, gdzie nieco wcześniej gościł prezydent Polski Komorowski, który otrzymał wówczas od organizacji żydowskich list, w którym domagano się od Polski restytucji pożydowskiego mienia.
      W lipcu 2015 roku z inspiracji Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego 46 kongresmenów wystosowało do Johna Kerry’ego list, w którym to poprosiło amerykański Department Stanu o interwencję i pomoc w uregulowaniu spraw majątkowych Żydów w centralnej i wschodniej Europie, obejmujących m.in. wypłatę przez Polskę organizacjom żydowskim 65 mld dolarów. Restytucja mienia pożydowskiego miała dotyczyć również mienia, które gdy nie ma spadkobierców, to zgodnie z prawem każdego cywilizowanego państwa przechodzi na własność Skarbu Państwa. W liście tym kongresmeni napisali: „Polska, gdzie przed wojną mieszkała największa społeczność żydowska, nie posiada żadnego prawa regulującego własność prywatną”.
      Na popczątku sierpnia 2016 „Nowy Dziennik Polish Daily News” opublikował list z Departamentu Stanu USA z 2015 r. skierowany do amerykańskiej parlamentarzystki Kathleen Rice. Jest to odpowiedź na list, który wystosowała ona w 2015 r. wraz z 45 innymi kongresmenami do Sekretarza Stanu Johna Kerry’ego. Jak zaznacza w tej odpowiedzi Departament Stanu, podjął on już działania w sprawie restytucji mienia pożydowskiego i traktuje ten problem priorytetowo. W liście do Kathleen Rice można również przeczytać: „Dzielimy Pani obawy dotyczące powolnego postępu w kwestii restytucji oraz rekompensaty dla ofiar i spadkobierców Holokaustu. Departament Stanu czynnie wspiera restytucję oraz inne sprawy związane z Holokaustem podczas spotkań dyplomatycznych z władzami innych państw oraz publicznych wystąpień we wszystkich krajach, o których Pani wspomniała (w swym liście)”. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że rząd uSSmański złamał umowę zawartą z PRL w 1960 r. W pkt. IV tej umowy, można bowiem przeczytać, iż: „rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał ani opowiadał się za skargami obywateli USA kierowanymi przeciwko polskiemu rządowi”…….Nie bredź więc fiesta o moich „bajerach”, bo nie są to bajery tylko FAKTY !!……Koneczny filozof może jest dla ciebie autorytetem fiesta, ale to nie znaczy, że dla innych też !!……..Dla mnie nie jest !!…….Zresztą jakie autorytety może mieć czlowiek taki jak ty, który wojska największego światowego bandziora w Polsce wita gnąc sie w ukłonach !!…….Twoje autorytety fiesta nie mogą byc moimi autorytetami !!…….To chyba powinno byc juz dla ciebie jasne !!…….Przetań juz przynudzać na temat tej historii i nauki jej, bo twoja obsesja nie jest i nie będzie moją obsesją !!…..To ty przestań w kółko zajmować się historią, bo umyka ci TERAŹNIEJSZOŚĆ !!….Nie masz czasu na moje „dziecinne” zachowanie??…….To zajmij się przemyśleniem swoich wypowiedzi, w których zaprzeczasz sam sobie i manipulujesz wypowiedziami innych, jednocześnie oskarżając o to druga stronę, przez co się ośmieszasz !!

     • Avatar
      zefir :

      Do roszczeń tej żydowskiej pasożytniczej gangreny dodajmy jeszcze realizowaną jużUstawę z dnia 14III 2014r „o zmianie ustawy o kombatantach…” zakładającą wypłatę przez polskiego podatnika po 100euro/m-c dla każdego żydka,wg MSZ odpowiadającego kryteriom:1/ Do miesięcznych świadczeń kwalifikuje się każdy mieszkający w Izraelu,kto urodził się jako obywatel polski,ucierpiał podczas wojny pod okupacją niemiecką,bądż też ukrywał się.To samo dotyczy małżonka.To samo dotyczy kolejnej okupacji-sovieckiej-do roku 1956……….2/Do otrzymania świadczeń kwalifikuje się ten,kto ucierpiał podczas wojny w okupowanej Polsce,lub innym miejscu,był zmuszony opiścić Polskę,lub też urodził się po wojnie w rodzinie,która została zmuszona do opuszczenia Polski,a więc jako dziecko miał udział w ich losach i prześladowaniach……….To nie żart,ni groteska,to zdradziecki ewenement na skalę światową.Z 436-ciu posłów poparło go 434 osłów.Nie ma limitu liczby żydków ubiegających się o ten zasiłek,szacunkowo ocenia się skalę na 50-60 tys osób,prawdy nigdy się nie dowiemy.Do 100 euro/m-c należy dodać koszty każdego indywidualnego,miesięcznego przelewu kasiory. Jeżeli polskojęzyczni p/osłowie tak chętnie zgodzili się na płacenie za skutki nazizmu i komunizmu tj skutki systemów,które Żydki same tworzyły,lub współtworzyły,to powstaje zasadna obawa że nie odmówią analogicznego wsparcia w warunkach pełnego,w tym militarnego uzależnienia Polski od Judeousmanii,ale już dla 65 mld dolców roszczeń-co fieście i UPAdlinie przedstawiam pod rozwagę.

     • Avatar
      fiesta :

      re: zefir: ….. ustawa ta pochodzi z 2014r i jest dzielem rzadu PO-PSL. Zas wysoki wynik poparcia dla tej ustawy czyni PiS oraz SLD wspolwinnymi nastepstw finansowych dla Polski i polskiego podatnika.
      Ja tez pisalem na ten temat w przeszlosci i wyliczylem w przyblizeniu, ze wyplacenie 60 tysiacom zydow z Izraela tzw. odszkodowan za cierpienia w latach 1939-1956 bedzie wynosilo w przyblizeniu 250 milionow zl rocznie.
      Sprawa wyludzenia przez zydow 65 mld dolarow od Polski jest zamknieta i wypowiadal sie na ten temat m.inn. byly minister R.Sikorski z PO oraz kilkunastu innych politykow.
      Ale znajac mentalnosc paso-zydow, na pewno beda probowali naciskac na D.Trumpa. Wowczas rzad powinien wydac oficjalny komunikat w mediach (prasa, radio, telewizja) oraz wystosowac listy do organziacji zydowskich w tym do zainteresowanych panstw, ze Polska dokonala rekompensaty i zakonczyla proces wyplacania odszkodowan.

     • Avatar
      fiesta :

      re: Upadlina…..Ja juz Tobie tez wielokrotnie pisalem, ze Rosja i ZSRR to tez sa bandyci z Putinem wlacznie, ktory na dodatek jest spadkobierca bandyckich poczynan Rosji i ZSRR wobec Polski i Polakow i nie tylko, a Ty za wszelka cene probujesz zatrzec bandytyzm Rosji i ZSRR oraz rosyjskie i sowieckie zbrodnie na Polsce i Polakach, co z kolei swiadczy, ze jestes bolszewicka tuba propagandowa Moskwy i bolszewika Putina.
      Z kolei bandyckie USA nigdy nie mordowalo Polakow i nie zabralo Polsce ziemi i ja nie mam do nich zadnych pretensji, pomimo, ze sa bandytami w/g kryterium zasad moralnych.
      Pisalem Tobie rowniez, ze nie jest istotne co wypisuja kongresmeni, senatorowie lub dyplomaci wlacznie z przywodcami organizacji zydowskich, poniewaz sprawa zwrotu mienia zydowskiego zostala uregulowana i sekretarz stanu USA nie ma tu nic do gadania i nie moze zmusic Polski do wyplacenia kolejnych odszkodowan niezaleznie od tego co obiecal zydom i zydostwo o tym dobrze wie, ale probuje jeszcze naciskac na Polske, zeby cos dla siebie wyludzic co jest typowe u tego typu robactwa, w przeciwnym wypadku zaskarzyliby Polske do TRYBUNALU MIEDZYNARODOWEGO, ale nie zaskarza, bo nie maja zadnych podstaw na wyludzenie pieniedzy od Polski. Kropka. W zwiazku z tym Twoja propaganda straszenia Polski i Polakow rzadem USA ma krotkie nogi. A jesli jestesmy juz przy temacie odszkodowan to ROSJA, ZSRR i Putin sa winni wyplacenia Polsce i Polakom odszkodowan za caly okres rozbiorow, zaborow, I i II wojny swiatowej oraz za lata okupacji sowieckiej do 1989r – lacznie 196 lat. Analogicznie, Niemcy za 152 lata.
      Prof.F.Koneczny (historyk i filozof) jest autorytetem, poniewaz opieral sie na faktach historycznych, ktore posluzyly mu scharakteryzowania systemow i narodow, wiec ze zrozumialych powodow jest nielubiany przez wszelkiej masci oszustow i klamcow historycznych wlacznie z toba UPAdlina, poniewaz scharakteryzowal Rosje (cywilizacja turanska) jako nizszy gatunek od cywilizacji lacinskiej (Polska) i skonnosci Rosji do BANDYTYZMU co rowniez jest bardzo istotne z punktu widzenia sasiedztwa Polski – podobnie jest w przypadku nizszej gatunkowo cywilizacji bizantyjskiej (Niemcy) ze sklonnosciami do BANDYTYZMU. Dlatego ze zrozumialych sobie powodow NIE LUBISZ PRZESZLOSCI, PONIEWAZ PRZESZLOSC DEMASKUJE CZARNE KARTY BANDYTYZMU ROSJI I NIEMIEC. W zwiazku z tym obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce jest KONIECZNOSCIA DZIEJOWA, ktora zabezpiecza Polske i Polakow przed zakusami imperialnymi Rosji i Niemiec w przyszlosci, co jest istotne dla obecnych i przyszlych polskich pokolen oraz dla ojczyzny Polski.
      p.s. Twoje opowiastki UPAdlina moga podobac sie tym, ktorym nie zalezy na przyszlosci wlasnej, na przyszlosci ich rodzin i przyszlosci Polski.
      A ja sobie nie zycze ponownej okupacji Polski przez Rosje lub Niemcy, nie zycze sobie rusyfikacji i germanizacji Polski i Polakow.

     • upadlina
      upadlina :

      Dla mnie dzisiejsza Rosja to nie ZSRR i koniec kropka !!………Ty za wszelką cenę próbujesz wybielać uSSmańskiego zaoceanicznego zbira a także żydofila Trumpa co świadczy o tym, że jesteś tubą propagandową żydo-uSSmanii !!……..Do tej pory krypto-tubą, ale teraz już oficjalnie !!…..W kółko fiesta ględzisz to samo, więc ja to samo odpowiem: uSSmania nie zabijała Polaków ze względu na to, że nie miała ani czasu ani możliwości !!…….Politykę globalnej hegemonii prowadzi od dopiero kilku dekad !!…….A teraz nie musi na Polskę napadać, bo nie napada się na kogoś, kto przed tobą padł na kolana i obciąga ci laskę !!………Nie łudź sie jednak, że gdyby była taka potrzeba, to uSSmania nie zabijałaby Polaków !!…….Tak jak zabijała czy zabija Serbów, Irakijczyków, Syryjczyków………..itd, itp !!…………Piszesz: „…….USA nigdy nie mordowalo Polakow i nie zabralo Polsce ziemi i ja nie mam do nich zadnych pretensji, pomimo, ze sa bandytami w/g kryterium zasad moralnych…………”………..Czyli jeżeli bandyta nie zabił nikogo z twoich bliskich, ponieważ nikt z nich nie napatoczył mu sie pod nóż, to uważasz, że pomimo tego, że to groźny zwyrodnialec jest w porządku podjąć z nim współpracę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!………..To świadczy na jakim poziomie moralności sie znajdujesz !!…………Jeżeli uSSmania napada na inne kraje i morduje ich obywateli, ale nie Polaków (na razie) to nie widzisz przeszkód, żeby ją w tym popierać, a nawet wysłać polskie wojska do pomocy bandycie !!!!!!……….Tak????………….John Kerry nie jest „jakimś tam kongresmenem czy senatorem” tylko sekretarzem stanu, więc jego słowa maja swoja wagę, ale ty oczywiście je bagatelizujesz , bo ich jednoznaczne przesłanie jest niezgodne z twoją „jedynie słuszną” opcją !!………….Otóż słowa Kerryego mają wielkie znaczenie i twoje udawanie, że nie ma problemu tego nie zmieni !!………Koneczny „opierał sie na faktach historycznych” fiesta tylko dlatego, bo to co z siebie wypocił jest zgodne z twoim zdegenerowanym postrzeganiem świata, gdzie bandyta jest twoim sojusznikiem !!…………Gdyby koneczny wypocił z siebie coś, co nie odpowiadałoby twojej zdegenerowanej wizji świata, to natychmiast stwierdziłbyś, że jest niewiarygodny !!………Tak działasz fiesta !!……….Nie boje się przeszłości, ale nie zajmuję się obsesyjnie – jak ty – czymś, czego zmienic nie mogę i co nie ma wpływu na teraźniejszość !!………..Ty tracisz energię na wspomnieniach, które przesłaniają ci teraźniejszość !!………….Nie chcesz germanizacji i rusyfikacji??…………Ale amerykanizacja ci nie przeszkadza??………..Bandyta, który zaj*bał dziesiątki krajów ci nie przeszkadza??…………Masz moralność ścierki do podłogi fiesta !!………PS: Zamilkłeś jakoś w temacie moich zarzutów, że mataczysz i kłamiesz w kwestii wmawiania mi , że wypowiedziałem coś, czego nie wypowiedziałem !!………..Dowody fiesta spowodowały, ze zamilkłeś w tym temacie, a to przecież ty mnie zarzucałeś, że wkładam ci w usta coś, czego nie wypowiedziałeś !!……….Trochę się zbłaźniłeś !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina …. dzisiejsza „Rosja” to ZSRR”bis” i w pelni wyjasnilem tobie te zwiazki, o ktorych w ogole nie dyskutujesz, bo nie masz kontrargumentow i dlatego ciagle powtarzasz swoja bolszewicka propagande. Z kolei Putin to ROSYJSKI ZYD jesli wziac pod uwage oficjalny zyciorys, bo nieoficjalnie jest BEKARTEM Very Putin, ktora popchnal zonaty mezczyzna z dwojgiem dzieci.
      Rowniez tobie wyjasnilem, ze bandytyzm USA ma podloze SYJONISTYCZNE, poniewaz w USA rzadzi LOBBY ZYDOWSKIE i takim klasycznym przykladem jest F.D.Roosevelt, ktorym sterowali jego zydowscy doradcy, ale ty tych spraw nie rozumiesz i nie potrafisz oddzielic klamstwa od prawdy, tylko co chwila powtarszasz jedna i ta sama BOLSZEWICKA PROPAGANDE, ktora przesiakles do szpiku kosci, albo jest to twoja CECHA WRODZONA, charakterystyczna u zydow z Europy Wschodniej, niezaleznie czy zamieszkuja Polske, czy dzisiejsze ZSRR”bis” i tego typu zydostwo zawsze bedzie chwalic komunizm, dokladnie jak to ty robisz i w kolko opowiadac o tym samym, az do znudzenia, celowo pomijajac fakty i argumenty, ktore juz tobie przedstawilem i udowodnilem.
      A jak nie masz argumentow, zeby prowadzic rzeczowa dyskusje to wylacz swoja bolszewicka tube propagandowa i nie siej popeliny.

     • upadlina
      upadlina :

      nie fiesta !!…….Rosja dzisiejsza to nie ZSRR bis!!……..Tak jak Włochy dzisiejsze to nie Cesarstwo Rzymskie bis !!……..Ty nic nie wyjaśniasz, tylko prezentujesz swoje poglądy i poglądy swoich „wiarygodnych źródeł”, które wiarygodne są dla ciebie tylko wtedy, gdy mówią to, co chcesz usłyszeć !!…….Twoje „argumenty” to brednie, a nie argumenty !!………Ponieważ wiec nie masz prawdziwych argumentów, to bezustannie bredzisz o moim „bolszewiźmie” z którym mam tyle wspólnego, co ty ze zdrowym rozsądkiem !!…….Gdzie ja chwalę komunizm??………Co ty bredzisz??………Ty spójrz na swój poplątany światopogląd, gdzie raz jesteś wrogiem wszelakiego żydostwa, a innym razem żydofil Trump jest dla ciebie super gościem i nie przeszkadza ci jego żydofilia, bo……cyt: „Putin też popiera żydów” !!……….Poczytaj sam siebie !!…….To szaleństwo!!……..To schizofrenia !!……..Jesteś jednocześnie za i przeciw !!………Może to ty więc wyłącz swoją żydo-uSSmańską tubę propagandową i nie ośmieszaj się tego typu „argumentami” jak ten powyższy !!

     • upadlina
      upadlina :

      o czym nie pisałem, bo myślałem, że to nie wyjdzie na jaw i będę mógł dalej bajerować Polaków??……….To, że Putin popiera pewne środowiska żydowskie wie każdy i nigdy temu nie zaprzeczałem !!…………Natomiast ty od zawsze byłeś wrogiem WSZELAKIEGO żydostwa, czy to w uSSmanii czy Rosji i nagle ni stąd ni zowąd pro-żydowski trump przestał ci przeszkadzać !!!!…………I to jest niezwykle ciekawe, a jednocześnie świadczy o twoim zakłamaniu, bo zmiana w takim tempie swoich kluczowych zapatrywań świadczy albo o tym, że jesteś niezrównoważony emocjonalnie, albo o tym, że po prostu kłamałeś a swoje prawdziwe oblicze pokazałeś w odpowiednim momencie !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina….. Putin popiera zydostwo z Chabad-Lubawicz, dla ktorych „goje” to podludzie i bydlo, Putin popiera zyda B.Netanyahu, z ktorym ma uklady, bo podpisal tajny uklad na dostawe dronow z Izraela i Putin popiera zydostwo Europejskie, ktoremu przewodzi kolega Putina zyd Mosze Kantor (rosyjski zyd i multimiliarder z grupy zydowskich oligarchow, ktorzy rozkradali ZSRR w latach 1991-1993, w co umaczany jest rowniez twoj idol W.Putin). W zwiazku z tym uzyte przez ciebie okreslenie „pewne srodowiska zydowskie” oraz ze rzekomo „wie o tym kazdy” swiadczy, ze probujesz ominac ten temat i polozyc nacisk wylacznie na pro-zydowskosc D.Trumpa, co jest dowodem na twoja STRONNICZOSC.
      A przeciez W.Putin kolaborowal z G.Bushem Jr i z B.Obama przeciw islamskiemu terroryzmowi, kiedy wojska rosyjskie dokonaly zbrojnej inwazji na Czeczenie w 1999r – wczesniej FSB kierowane przez W.Putina wysadzilo kilkanascie blokow mieszkalnych w Rosji, zeby miec pretekst do inwazji na Czeczenie i te wydarzenia potwierdzili wyzszi oficerpwie z FSB oraz kilkunastu generalow z armii rosyjskiej, ktorych pozniej zalatwil Putin. Wojna i rosyjska okupacja Czeczenii trwala do 2009r i ofiara padlo 200-250 tysiecy cywilow w Czeczenii, podczas gdy ty pisales w innych swoich komentarzach, ze tylko USA prowadzi wojny i morduje ludzi, podajac liczbe 20-30 milionow ofiar i zrobiles z USA najwiekszego bandyte swiata, a z siebie blazna, poniewaz to co podales to klamstwa i polprawdy, ktorych rzeczywistym autorem jest J.A.Lucas (pracownik biura socjalnego), ktory ma talent jak J.T.Gross. Ale to jeszcze nie wszytko, poniewaz jesli ty podajesz takie bzdety to tym samym nie masz zielonego pojecia o wojnach i ofiarach w ciagu ostatniego polwiecza i swoimi bzdetami chcesz zatruc umysly Polakow.
      TY NIGDY NIE PODAWALES INFORMACJI NA FORUM KRESY.PL O ZBRODNIACH POPELNIONYCH PRZEZ ROSJE i dlatego zmuszony bylem o tym napisac.
      Podobnie wyglada sprawa z twoimi teoriami POZBAWIONYMI LOGIKI i glowna tego przyczyna jest u ciebie brak wiedzy n/t poruszanych zagadnien, brak u ciebie umiejetnosci logicznego rozumowania oraz twoja pokretnosc polegajaca na przekrecaniu moich wypowiedzi, a nastepnie sam atakujesz te poprzekrecane przez siebie wypowiedzi i robisz mi zarzuty, ze to ja krece i to jest najlepszy dowod , ze faktycznie masz cos z glowa nie tak.
      Ponadto ja juz pisalem dlaczego poparlem D.Trumpa i podalem kilkanascie powodow w innym swoim komentarzu. Natomiast ty sam stworzyles teorie o sprzecznosci moich pogladow piszac, ze przecze samemu sobie, poniewaz poparlem D.Trumpa, ktory popiera zydow i to jest przyklad twojej MANIPULACJI, poniewaz ja podalem kilkanascie powodow, a ty wybrales sobie to co lubisz i na tym jednym przypadku stworzyles teorie, ze niby ja zaprzeczam samemu sobie.
      A widzac jak ty NOTORYCZNIE manipulujesz moimi wypowiedziami oraz w jaki sposob NOTORYCZNIE tworzysz bledne teorie, ktorymi chcesz oglupic Polakow, doszedlem do wniosku, ze
      jestes w 100% TUBA PROPAGANDOWA dzisiejszej „Rosji” i zydowskiego kurdupla W.Putina. Podejrzewam rowniez, ze mozesz byc bylym agentem SB, bo oni przechodzili tego typu szkolenie dezinformacyjne i opowiadal o tym docent dr J.Kossecki – byly komuch, agent SB i major ORMO, ktory prowadzil wyklady w SB n/t teorii dezinformacji i zastosowania w praktyce i swiadczy o tym tresc i styl twoich komentarzy.
      p.s.
      Ja nie klamie, bo nie mam takiej natury, ale widze jak ty klamiesz i manipulujesz podawanymi przez siebie informacjami.

     • upadlina
      upadlina :

      nigdy nie udawałem, że nie wiem, iż Putin popiera pewne środowiska żydowskie i nie próbowałem omijać tego tematu !!………Ale jeżeli tobie fiesta nie przeszkadza to, że Trump popiera żydów, bo………popiera ich też Putin, to dlaczego innym ma przeszkadzać to, że Putin popiera żydów, jeżeli popiera ich Trump??……Pomyśl nad tym !!……Teksty o tym, że Putin wysadzał bloki mieszkalne w Rosji fiesta są informacjami typu: obama jest reptylianinem !!……..Typowa retoryka żydo-anglo-uSSmańskiej kliki, dla której Putin w tej chwili jest wrogiem numer jeden !!……I nie bez powodów jest tym wrogiem i chwała mu za to !!………..To ty fiesta chyba robisz z siebie błazna próbując udawać, że porównanie liczby dokonanych agresji Rosji i uSSmanii w ostatnich dekadach ukazuje, iż to Rosja jest największym bandytą świata, a nie uSSmania !!………Ludzie mają oczy i widzą fiesta, a twoje brednie tego nie zmienią !!……….Obecnie uSSmania to największy bandzior tego świata, który od dekad prowadzi kilka agresji jednocześnie i zamordował miliony ludzi………………….tylko fiesta, pokaż mi, gdzie ja stwierdziłem, że jest to 20-30 milionów !!………….Czy możesz mi to pokazać??…………Może coś przeoczyłem, ale nie przypominam sobie, abym podawał takie liczby !!…………Dziesiątki agresji uSSmanii to nie są żadne półprawdy i kłamstwa fiesta tylko RZECZYWISTOŚĆ więc nie bądź bezczelny, bo listę tych agresji mogę ci w każdej chwili przypomnieć !!………..Zresztą fiesta podaj przykłady i liczbę agresji dokonanych przez Rosję od czasów zakończenia II WŚ (nie żydo-ZSRR) i porównamy tą liczbę z agresjami uSSmanii !!……..Co ty na to??………..Może w końcu przestaniesz się ośmieszać??……Nie bredź o lucasach, bo nie potrzeba lucasów, aby wiedzieć o dziesiatkach agresji uSSmanów im ich zbrodniach !!……….Nie bredź fiesta o Czeczenii, bo pierwsza wojna miała miejsce za Jelcyna, a druga zaczęła sie też jeszcze za Jelcyna (choc skończyła za Putina) !!……….Po pierwszej wojnie i w okresie faktycznej niezależności Czeczenii w latach 1996-1999 doszło na jej terytorium do pogłębienia się kryzysu prawnego, politycznego i zbrojnego. Pomimo wprowadzenia szariatu przez prezydenta separatystów Asłana Maschadowa, nie udało się powstrzymać wzrostu działalności kryminalnej i rozkładu republiki na niewielkie terytoria rządzone przez zwalczające się wzajemnie klany. Północne klany czeczeńskie opowiedziały się w dodatku przeciwko wprowadzeniu szariatu. Instytucje państwowe przestały mieć wpływ na rozwój wydarzeń w republice. Wkroczenie oddziałów czeczeńskich pod dowództwem Szamila Basajewa i mudżahedinów Chattaba do sąsiedniego Dagestanu pod hasłem ustanowienia na całym Północnym Kaukazie islamskiego kalifatu (zgodnie z zamysłem wahabitów), doprowadziło do wybuchu II wojny czeczeńskiej. Dodatkowymi powodami wybuchu wojny była działalność kryminalna separatystów na terytorium całej Rosji: kontakty czeczeńskich mudżahedinów z Al-Ka’idą i wywiadami obcych państw, handel ludźmi i porwania dla okupu, eskalacja ekstremizmu religijnego oraz ataki terrorystyczne, m.in. zamachy bombowe w Moskwie, Riazaniu i Wołgodońsku w sierpniu i wrześniu 1999 roku..Przypominam również, że separatyści czeczeńscy zabiegali o utworzenie muzułmańskiego, ponadetnicznego państwa wyznaniowego, mającego obejmować niemal całe terytorium Kaukazu Północnego. Samozwańczy Emirat Kaukaski został uznany za organizację terrorystyczną nie tylko przez Rosję, ale również przez ONZ, Unię Europejską i USA. Wojna została zakończona pełną reintegracją Republiki Czeczeńskiej z Federacją Rosyjską. Nie bredź więc o agresji Rosji na Czeczenię, bo była to tylko reakcja Rosji na wtargnięcie separatystów islamskich do Dagestanu !!…….Uwielbiasz fiesta przekręcać rzeczywistość tak, żeby pasowała do twoich pro-uSSmańskich poglądów !!……..Ale to po prostu kłamstwa i półprawdy oraz niedomówienia z twojej strony !!………….Fiesta, czy ty nie skończysz sie osmieszać??…………..Ile razy mam ci w kółko podawać przykład tego, że to ty przekręcasz moje słowa a nawet wkładasz w nie takie zdania i sformułowania, których ja nigdy nie użyłem!!………….Po co robisz z siebie błazna zaprzeczając leżącym przed tobą dowodom??………One tu są na tej stronie i można je zobaczyć !!……..Udajesz światowego mędrca, a robisz z siebie pośmiewisko udając, że nie widzisz rzeczywistości !!………Mówiłem ci, żebyś zostawiłprzeszłość, bo ona przesłania ci TU I TERAZ, co powoduje tą całą twoją błazenadę, którą odstawiasz w kółko zarzucając mi coś, czego sam się dopuściłeś !!………..Fiesta , o czy ty znowu bredzisz z tym Trumpem??……….Jakie teorie sobie stworzyłem??………..Od początku jesteś zagorzałym przeciwnikiem WSZELAKIEGO żydostwa i nagle zacząłeś popierać kogoś, kto jest bardzo pro-żydowski i twierdzisz, że ja tworzę teorie na ten temat??……….Czy ty siebie czytasz??………..To nie teorie fiesta !!………To fakty !!……….To co mówisz, jest tak jednoznaczne, że nie potrzeba tworzyć teorii, ponieważ wszystko masz jak na dłoni !!………Jesteś jednocześnie przeciw żydom i za żydami !!………To totalny odjazd i brak spójności w światopoglądzie i można to tylko wytłumaczyć, albo chorobą psychiczną zwaną schizofrenią, albo próbą prymitywnego oszustwa i mataczenia, na którą nikt nawet średnio inteligentny się nie nabierze!……….I teraz to ja już nie mam wątpliwości fiesta, że nagle ni stąd ni zowąd stałeś się sfiksowanym rusofobem i tubą propagandową uSSmańskiego bandyty, co świadczy albo o twojej rozchwianej emocjonalności, albo o celowe ale prymitywne działanie, które natychmiast jest widoczne i nie pomoże ci mataczenie i kręcenie, że ktoś tam tworzy „teorie” !!………To fakty, a nie teorie !!……….Twoje obecne wpisy można porównać z tymi sprzed kilku miesięcy i wszystko widać jak na dłoni !!….,,PS: Fiesta, nie mów, że nie kłamiesz, ponieważ stwierdziłeś, że ja powiedziałem coś, czego nie powiedziałem i są tu na to dowody, więc jednak KŁAMIESZ !!

     • upadlina
      upadlina :

      fiesta, powtórzę ci to, co mówiłem kilkukrotnie. Prezentujesz wypowiedzi i naciągnięte teorie tych, którzy mówią to, co tobie pasuje i automatycznie umieszczasz ich w swoich „wiarygodnych” źródłach. Putin jest znienawidzony przez żydo-anglo-uSSmańską klikę, której służysz………Przypomnijmy tylko lata 90., kiedy tacy ludzie jak Gusiński, Chodorkowski, Niemcow czy Bierezowski trzęśli Rosją, kradnąc na potęgę i przygotowując wielką transakcję, jaką miała być sprzedaż całego sektora energetycznego zagranicznym koncernom. Na biurku premiera Wiktora Czernomyrdina leżał już dokument o sprzedaży Gazpromu… Georgowi Sorosowi. Opisał to szczegółowo w swoje książce „Śmierć dysydenta. Dlaczego zginął Aleksander Litwinienko?” niejaki Alex Goldfarb. Litwinienko był „prowadzony” przez Goldfarba, dostarczał mu tajne dokumenty dotyczące największych tajemnic Rosji, które faxem przekazywane były do centrali w USA.
      Czernomyrdin dokumentu o sprzedaży Gazpromu nie podpisał, a już w kilka lat później cała szajka spod znaku Sorosa i Bierezowskiego została z Rosji przepędzona. Możemy sobie wyobrazić, że gdyby Gazprom był własnością Sorosa, wówczas byłaby to „wspaniała firma, godna zaufania”, także w Warszawie. A tak, ponieważ pozostała w ręku Rosji jest „narzędziem imperialistycznej polityki Kremla”, jak finezyjnie określa się ją w mediach w Polsce.
      Od tej chwili na całym świecie Soros i Bierezowski rozpętali wielką akcję dyskredytowania nowego prezydenta Rosji Władimira Putina, który stał się z dnia na dzień największym wrogiem „postępowej ludzkości” i „zachodniej cywilizacji”. Wszystkie chwyty w tej brutalnej grze są dozwolone – Putina oskarża się dosłownie o wszystko. Widać to dziś na różnorakich „salonach” politycznych kontrolowanych przez żydo-anglo-uSSmańskich bandytów, których godnie tu reprezentujesz !!…….kogo chcesz tym przekonać ??

     • Avatar
      fiesta :

      Putin jest morderca i mowia o tym byli oficerowie KGB-FSB wlacznie z A.Litwinienko, ktorzy byli w Wydziale V i dostawali zlecenia na zamordowanie przeciwnikow politycznych Putina i niewygodnych ludzi, czyli wspomnianych przeze mnie wczesniej dziennikarzy sledczych, ktorzy badali koneksje Putina z oligarchami i korupcje w kregach wladzy oraz dostawali zlecenia na zamordowanie oficerow i generalow z kregow wojskowych, ktorzy tez wiedzieli co dzieje sie za kulisami wladzy i zaczeli przeciwstawiac sie korupcji i zbrodniom Putina. Czy tobie jest tak ciezko polaczyc te informacje w jedna calosc czy po prostu sam siebie skompromitowales i nie masz odwagi przyznac sie do tego, tylko uparcie bronisz zyda i morderce W.Putina ? POCZYTAJ MI MAMO….. http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/zastrzeleni-i-otruci-za-rzadow-putina-kto-zostal-zabity-za-putina/rrmg5qc

     • Avatar
      fiesta :

      3 lipca 1998 r . we własnej daczy w podmoskiewskiej wsi Kłokowo został zastrzelony gen. Lew Rochlin, który w czasie wojny czeczeńskiej dowodził Północną Grupą Wojsk Federalnych. Będąc przewodniczącym komisji Dumy ds. obrony, Rochlin utworzył Ruch Poparcia Armii. Organizacja deklarowała, że dąży do „obalenia reżimu Jelcyna”. Rochlin uzyskał wsparcie wielu wyższych wojskowych, m.in. dowództwa Dywizji Kantemirowskiej i Tamańskiej. O zabójstwo oskarżono żonę generała, jednak krewni Rochlina, jak i przywódcy ówczesnej opozycji utrzymywali, że zmuszono ją do przyznania się grożąc śmiercią innym członkom rodziny. Kilka dni po zabójstwie Rochlina, płk Putin został mianowany przez Jelcyna szefem FSB.

      28 kwietnia 2002 r. w katastrofie śmigłowca Mi-8 zginął generał Aleksander Lebiedź. Od 1995 roku uczestniczył aktywnie w życiu politycznym Rosji. Stanął na czele ruchu Honor i Ojczyzna, a w wyborach 1996 roku był kandydatem na prezydenta Federacji. Podczas I wojny czeczeńskiej Lebiedź został sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Rosji i w sierpniu 1996 r. razem z czeczeńskim przywódcą Asłanem Maschadowem podpisał porozumienia w Chasawjurcie. Razem z Lebiedziem zginęło wówczas siedmiu innych dowódców armii.

      14 września 2008 roku w katastrofie samolotu w mieście Perm na Uralu zginął generał Giennadij Troszew – doradca Putina do spraw kozackich, zwolennik publicznych egzekucji Czeczenów. W czasie drugiej wojny czeczeńskiej Troszew dowodził Północnokaukaskim Okręgiem Wojskowym. Gdy kilka lat później odmówił wykonywania rozkazów ministra obrony Siergieja Iwanowa, oficerowie zagrozili „ruszeniem wojska”, jeśli ich dowódca zostanie przeniesiony się na inne stanowisko.

      21 czerwca 2009 w Moskwie, w niewyjaśnionych okolicznościach zginął gen. mjr Konstantin Petrow, zwolniony z wojska w roku 1995, przewodniczący prezydium partii politycznej o nazwie „Kurs Prawdy i Jedności”. Petrow i jego zwolennicy byli podejrzewani o antypaństwowy spisek.

      23 listopada 2009 został otruty w kawiarni w Iżewsku pułkownik GRU Anton Surikow. W roku 1999 był on organizatorem spotkania Aleksandra Wołoszyna, szefa administracji Jelcyna z Szamilem Basajewem, dowódcą Czeczenów walczących w Dagestanie. Do spotkania doszło w wilii Adnana Khashoggiego – jednej z głównych postaci afery Iran-Contras, prywatnie byłego szwagra Abdula Rahmana El-Assira. W czasie pierwszej wojny w Abchazji Surikow walczył po stronie Abchazów przeciwko Gruzji. Nazwisko tego oficera GRU pojawia się w dziennikarskim śledztwie rosyjskiej „Nowej Gaziety” która ustaliła szereg faktów wskazujących na to, że inspiratorami konfliktu w północnym Kaukazie oraz zamachów na domy mieszkalne w Rosji były rosyjskie służby specjalne. Choć oficjalna przyczyna zgonu 48 -letniego Surikowa mówiła o niewydolności nerek i serca, jego przyjaciele twierdzili, że został otruty w identyczny sposób jak Aleksander Litwinienko.

      W sierpniu 2010 roku poinformowano o utonięciu generała -majora Jurija Iwanowa, zastępcy szefa GRU. Miał on utonąć podczas urlopu na Cyprze. Przed nominacją na zastępcę szefa Głównego Zarządu Wywiadu, Iwanow służył w Północno Kaukaskim Okręgu Wojskowym i – jak informował oficjalny życiorys – ” wykonywał zadania wywiadowcze na obszarze Kaukazu „.

      28 października 2010 po spotkaniu w Moskwie przeciwników zmian dokonywanych wówczas w armii rosyjskiej, zginęło dwóch wysokich rangą generałów. Byli to: przewodniczący Najwyższej Rady Oficerskiej Rosji gen. Grigorij Dubrow oraz gen. Borys Diebaszwili. Dzień później ciężarówka staranowała samochód, którym jechał inny uczestnik spotkania, dowódca Wojsk Powietrzno-Desantowych gen. Szamanow. Na miejscu zginął kierowca , generał trafił do szpitala. Plotka głosiła, że wojskowi planowali zamach stanu.

      Również październiku 2010 roku zginął były szef Federalnej Służby Ochrony generał Wiktor Czerwizow. Miał on popełnić samobójstwo, strzelając do siebie z pamiątkowego pistoletu na klatce schodowej w swoim domu. Czerwizow, który do roku 2002 dowodził służbą ochrony premiera i prezydenta FR musiał z pewnością posiadać dużą wiedzę o relacjach Jelcyn – Putin oraz o serii „zamachów terrorystycznych” z sierpnia 2000 i marca 2001 roku, które wpłynęły na umocnienie prezydenckiej pozycji płk Putina.

      27 sierpnia 2011 roku zastrzelił się generał Konstantyn Morew, szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) w Twerze. Lotnisko Siewiernyj w Smoleńsku podlegało pod bazę w Twerze i wojskowi z tego rejonu zabezpieczali przygotowanie obiektu w Smoleńsku pod względem technicznym, i kadrowym. Na twerskim lotnisku Migałowo służyli mjr Wiktor Ryżenko, który 10 kwietnia 2010 pełnił funkcję kierownika strefy lądowania w Smoleńsku oraz płk Nikołaj Krasnokutski, nieformalny dowódca grupy kierującej lotami. Po katastrofie obu przeniesiono: Ryżenkę do Orenburga, a Krasnokutskiego do Iwanowa.

      W marcu 2012 roku samobójstwo popełnił były szef KGB Leonid Szebarszyn. W mieszkaniu Szebraszyna obok ciała znaleziono pistolet i list pożegnalny. Również w ostatnich tygodniach można odnotować przypadki samobójstw byłych dowódców armii. 14 lutego br. w Moskwie zastrzelił się kontradmirał Wiaczesław Apanasenko, a 18 marca samobójstwo popełnił gen. Boris Saplin.

      Metoda „śmierci naturalnej”, zadanej poprzez „naturalne samobójstwo” jest zwyczajowym w Rosji sposobem uciszania niewygodnych osób.

     • Avatar
      fiesta :

      Putin morduje swoich generałów jak Stalin……
      Z 42 rosyjskich generałów, którzy odeszli z tego świata w latach 1992-2016 tylko 3 zmarło z przyczyn naturalnyc. Zdecydowana większość skończyła z kulą w głowie, powiesiła się, wyskoczyła przez okno, zginęła w dziwnych wypadkach lub zmarła nagle w niejasnych okolicznościach. Ich śmierć ma jedną podstawową prawidłowość – masowo giną po każdej dużej operacji Putina.
      Tak wiec 14 z nich zastrzeliło się lub zostało zastrzelonych, 2 powiesiło się, 2 wyskoczyło przez okno, 1 wpadł pod pociąg, 2 zginęło w katastrofach lotniczych (jeden w śmigłowcu, a drugi w pasażerskim Boeingu prawdopodobnie celowo strąconym przez rosyjskie służby pod Permem), 7 zginęło w wypadkach drogowych, 1 został spalony w samochodzie, 2 otruto, 1 zginął w trakcie działań bojowych, 7 zmarło nagle na zawał lub w niewyjaśnionych okolicznościach i tylko 3 zmarło bez wątpienia w sposób naturalny – ze starości lub po długiej chorobie.

      Warto przyjrzeć się kto konkretnie zginął na jesieni „po Smoleńsku”: wiceszef GRU generał Iwanow – nagle zniknął w czasie wizyty w Syrii, trupa znaleziono 16 sierpnia nad morzem. Szef Zarządu Wywiadu Wojsk MSW Czewrizow (odpowiedzialny za operacje specjalne) – strzelił sobie w głowę w Moskwie 4 października 2010 r. Kilka dni później we własnym garażu w Moskwie zastrzelił się też podpułkownik FSB Boris Smirnow.
      28 października 2010 r. generał-lejtnant Dubrow wpada pod pociąg w rejonie Bałaszichskim pod Moskwą. 30 października w centrum Moskwy znaleziono martwego generała-lejtnanta Debaszwili i tego samego dnia generał-lejtnant Szamanow ma wypadek samochodowy w Tule.

      Tych trzech generałów nie można jednak wiązać ze Smoleńskiem. Łączyło ich co innego – ostro i otwarcie występowali przeciwko Putinowi i ówczesnemu ministrowi obrony Serdiukowowi), podobnie jak generał-pułkownik Aczałow, który zmarł 23 czerwca 2011r.
      26 sierpnia 2011 r. generał-major Moriew – szef FSB w Obwodzie Twerskim (sąsiadujący ze Smoleńskim) został znaleziony martwy w swoim gabinecie z kulą w głowie. Kolejno od kuli ginie generał-lejtnant Szebarszin (były szef Putina w KGB), a były minister obrony generał Graczow umiera w 2012 r. na nieznaną chorobę lub zostaje otruty.

      Następnie – aż do inwazji na Krym – mamy dwa lata względnego spokoju – powiesił się tylko we własnej łazience szef Akademii Sztabu Generalnego, generał Bondariew (19.04.2013).
      W 2014 r. – w trakcie i po zakończeniu rosyjskiej inwazji na Krym – w ciągu roku samobójstwo (?) popełniło od razu 6 generałów, w tym najpierw – w ciągu miesiąca – dwóch admirałów. 5 z nich się zastrzeliło, a jeden wyskoczył przez okno.

      W nocy 3 stycznia 2014 r. w swoim mieszkaniu w Petersburgu zastrzelił się wiceadmirał Ustimienko, były zastępca dowódcy rosyjskiej Floty Północnej.

      7 lutego 2014 r. strzelił sobie w głowę kontradmirał Apanasienko. Zmarł kilka dni później.

      18 marca 2014 r. zastrzelił się emerytowany generał-major Saplin.

      8 czerwca 2014 r. w Moskwie zastrzelił się generał-major Gudkow.

      16 czerwca 2014 r. wyskoczył przez okno z 6 piętra w czasie przesłuchiwania go przez Komitet Śledczy generał-major policji Kolesnikow, wiceszef Głównego Zarządu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Zwalczania Korupcji MSW. Szczegółowych okoliczności samobójstwa nie ujawniono.

      21 lipca 2014 r. strzelił sobie w głowę we własnym gabinecie generał-major Miszanin dowodzący armią w Obwodzie Niżegorodzkim.

      W 2015 r. w okresie walk w Donbasie i wojny w Syrii – zmarło kolejnych 3 generałów (jeden się zastrzelił, jeden się powiesił, a jeden „miał zawał”).
      3 stycznia 2015 r. – również we własnym gabinecie – strzelił sobie w głowę generał-major Buczniew, szef MSW Republiki Mari El nad Wołgą.

      6 stycznia 2015 r. powiesił się generał-lejtnant Sił Powietrznych Rosji Kudriawcew.

      27 grudnia 2015 r. zmarł nagle na serce generał-major Szuszukin, Wiceszef Sztabu Wojsk Powietrzno-Desantowych, który w 2014 r. dowodził rosyjską inwazją na Krym”.

     • upadlina
      upadlina :

      Skąd fiesta ta nienawiść do Putina żydo-anglo-uSSmańskiej kliki banksterskiej, którą ty tu reprezentujesz ??………………….Międzynarodowy banking ma trzy główne poziomy. Dyrektorzy generalni tej wielkiej ekonomicznej sieci, z Banku Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei, siedzą u szczytu stołu. BRM zarządza światową ekonomią poprzez manipulowanie kursami wymiany walut (np. Międzynarodowy Fundusz Walutowy), ustalając oprocentowanie kredytów, wybierając czy poszczególnym krajom ma być „lepiej” czy „gorzej”, itd. Misją BRM jest prowadzenie banków centralnych z całego świata w kierunku Nowego Porządku Światowego, któremu również przewodzi.
      Drugi poziom władzy składa się z banków centralnych, w tym Rezerwy Federalnej, która jest niewybieralną kliką prywatnych bankierów, którzy wydarli Kongresowi kontrolę finansową i kontrolują pieniądze narodu. I tak jest w każdym państwie. Oczywistym jest, że jeśli dany podmiot kontroluje pieniądze narodu, to równocześnie kontroluje tych, którzy używają pieniędzy, a to poprzez ustanowienie zniewalającego, drapieżnego systemu długu. Nauczyłeś się tej zasady już jako nastolatek, gdy rodzice mówili Ci: „Dopóki będziesz mieszkał w tym domu, będziesz robił to co mówimy.” Kompetencje budżetowe określają kto kontroluje zachowanie. Banki centralne z całego świata otrzymują rozkazy z Banku Rozrachunków Międzynarodowych, ponieważ monetyzacja waluty fiducjarnej, którą kontroluje każdy bank centralny, jest determinowana przez BRM.
      Zupełnie zgodne z prawdą jest więc stwierdzenie, że banki centralne są rządcami narodów i reprezentują średni szczebel zarządzania w hierarchii.
      Trzecim poziomem tego przeklętego systemu są finansowe instytucje narodowe [Narodowe – w znaczeniu takim, iż mają swoją siedzibę na terytorium danego państwa]. W naszym przypadku to np. Goldman Sachs, inne pomniejsze biura maklerskie Wall Street, jak również megabanki (np. Bank of America, Chase, Wells Fargo, etc.). Plany opracowywane przez BRM są realizowane przez te instytucje.
      Domy inwestycyjne dzień po dniu wykonują zarządzenia z góry, czyli z BRM.
      No i mamy wszystkich pozostałych, którzy są baranami, które nic niewiedzą o tym jak to wszystko funkcjonuje. Nie wstrzymuj oddechu po nagłym oświeceniu. Większość z nas ma zbyt wyprane mózgi przez system, aby osiągnąć ten poziom świadomości.

      Od roku 1944, kiedy w Bretton Woods ustanowiono dolara światową walutą rezerwową, Stany Zjednoczone Ameryki stały się policjantem świata, w rezultacie czego Amerykanie cieszyli się ekonomiczną dominacją, ponieważ w celu zakupienia energii reszta świata musi za nią zapłacić dolarami kupionymi od Rezerwy Federalnej. Po tym jak świat odszedł od standardu złota na rzecz waluty fiducjarnej, USA jest jedynym krajem posiadającym wypłacalną walutę i nasz standard życia jest tego odzwierciedleniem.
      Amerykanom pozwolono cieszyć się tym najbardziej korzystnym statusem, ponieważ stało się to naszym zadaniem, w imieniu BRM, skonsolidować koalicję banków centralnych w celu wtłoczenia do tego systemu narodów, które tego nie chcą. Kiedy jakiś kraj, jak np. Libia lub Irak, próbuje opierać się tej polityce banków centralnych wciągania go w niewolę długu, jego przywódcy są mordowani, a jego obywatele stają się niewolnikami zakontraktowanego długu. W rezultacie tego USA prowadzą niekończące się wojny, mają ogromny dług i reputację „Wielkiego Szatana”.
      Praktycznie wszystkie kraje na świecie uległy tej tyrani, z wyjątkiem Rosji i Chin. W mniejszym stopniu także Indie stały się problematyczne dla BRM, odkąd dołączyły do Rosji i Chin, używając waluty narodowej i/lub złota do prowadzenia handlu między sobą, odrzucając „wymaganego” dolara.

      Putin wygrywa z bankami centralnymi na dwóch poziomach. Po pierwsze jest pionierem starań na rzecz pozbawienia dolara statusu waluty rezerwowej świata. O to poszły wojna syryjska i iracka (sprzedaż ropy za złoto, a nie za petrodolara). Putin zdemaskował też fałszywą flagę Obamy (gazowanie syryjskich rebeliantów), tym czym była w rzeczywistości. Dalej, Putin jest teraz w stanie odmówić przyjmowania zapłaty w dolarach za gaz sprzedawany Europie. Jeśli petrodolar zginie, co stanie się z gospodarką USA? Jeśli do tego dojdzie, bardzo szybko dowiemy się dlaczego DHS zakupił 2,2 mld sztuk amunicji wraz z 2700 transporterami opancerzonymi.
      Po drugie, Putin zagraża poprzez możliwość zostania głównym dostawcą energii. Wraz z podpisaniem ostatniej umowy gazowej pomiędzy Rosją a Chinami, Putin podminował kontrolę nad energią, którą banki centralne cieszyły się od momentu utworzenia Arabii Saudyjskiej (którą utworzono, aby kontrolować produkcję ropy).
      Putin pluje Rezerwie Federalnej i innym bankom centralnym G7 w twarz, zachęcając Iran do sprzedawania ropy za złoto. Stawia to międzynarodowe finanse na głowie. Putin ma również wystarczającą siłę militarną, oraz jądrową, aby przeciwstawić się bezpośredniej, konwencjonalnej inwazji militarnej przeciwko Rosji. Putin ustawił się w pozycji kontrolującego potrzeby energetyczne Europy – Europejczycy będą zmuszeni wybierać między ogrzewaniem swoich domów, a pozostawaniem sojusznikami USA. W konsekwencji doprowadzi to do rozpadu NATO, a w porównaniu – zwiększy siłę militarną Putina.

      Marsz G7 w kierunku konsolidacji sił narodowych pod kontrolą banków centralnych utknął w martwym punkcie. Rosja, Chiny, Indie, a w mniejszym stopniu Brazylia i Republika Południowej Afryki rozwijają obecnie własne, niezależne systemy ekonomiczne. Kiedy Libia odmówiła poddania się regionalizacji, osłabienia własnej waluty i nieugięcie unikała wpadnięcia w niewolę długu, jej przywódcy zostali zamordowani a cały kraj został podbity przez al-Qaidę i satelitów wspieranych przez fundusze G7.
      Jednakże Rosja i Chiny to nie Libia, ani Irak. Oba narody mają broń jądrową i liczne armie.

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina….. Ja jestem zwolennikiem FAKTOW HISTORYCZNYCH i przejrzalem na wylot twoje metody manipulacji – vide twoje zdanie: „Skąd fiesta ta nienawiść do Putina żydo-anglo-uSSmańskiej kliki banksterskiej, którą ty tu reprezentujesz ??”.
      Nawet w tym krotkim zdaniu nie potrafisz wyslowic sie poprawnie po polsku, bo nie znasz dobrze gramatyki j.polskiego przyszywany „polaku”, nie mowiac o twoim zarzucie, ze reprezentuje „żydo-anglo-uSSmańska klike banksterska” i tym samym potwierdzasz to o czym juz pisalem wielokrotnie.
      Moze tym razem i „zefir” zrozumie kim faktycznie jestes.

     • upadlina
      upadlina :

      znowu się zdenerwowałeś fiesta żydo-uSSmańska tubo propagandowa !!……..Jaką nieznajomość języka polskiego mi zarzucasz śmieszny człowieku??…………Gdzie w podanym przez ciebie zdaniu jest niezgodność z polską gramatyką??……..”Skąd fiesta ta nienawiść do Putina żydo-anglo-uSSmańskiej kliki banksterskiej, którą ty tu reprezentujesz ??”………….Gdzie??………..To chyba ty fiesta żyjąc na emigracji straciłeś już oprócz rozumu umiejętność oceny poprawnego pisania po polsku !!……..Bezczelnie kłamiesz i mataczysz, a teraz jeszcze wymyślasz sobie jakieś wyssane z palca niby moje „nieznajomości gramatyki” !!……….Pokaż je konkretnie fiesta !!

     • upadlina
      upadlina :

      widzę fiesta, że postanowiłeś zbłaźnić się do końca !!………..Wymyślasz kłamstwa, a gdy przychodzi do ich weryfikacji nie masz nic do powiedzenia, no bo niby co??……….Błędu nie ma !!………Może twoja emigracja spowodowała, że powoli zapominasz podstaw języka polskiego ??………..Jacy moi kumple, których chwaliłem??……….Nieźle ci odwala na dekielek uSSmańska tubo propagandowa !!

     • upadlina
      upadlina :

      fiesta, kolejny raz powołujesz sie na ludzi, którzy mogą nienawidzić Putina za to, że ukrócił ich działalność szkodzącą interesom Rosji, albo po prostu są na garnuszku sorosa i nie mogą darować Putinowi, że pokrzyżował plany tego międzynarodowego spekulanta, złodzieja i bandyty!!………..Jeżeli Putin jest mordercą, to co powiesz o bambusie obamie i zbrodniach armii uSSmańskiej, którą tak zajadle wspierasz??

      Wielka Sztuczna Rzeka – projekt hydrotechniczny w Libii składający się z sieci rurociągów oraz studni; dostarczający wodę pitną z podziemnych warstw wodonośnych na Saharze do miast na wybrzeżu kraju.
      Koszt projektu szacowanego na ponad 25 miliardów dolarów był finansowany w całości przez rząd libijski, a władze tego kraju zapewniały, że zostanie on zrealizowany w założonym terminie bez finansowego wsparcia oraz pożyczek ze strony innych krajów.
      22 lipca 2011 siły powietrzne NATO zbombardowały fabrykę w Marsa al-Burajka, produkującą elementy rurociągu.
      https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Sztuczna_Rzeka

      https://www.youtube.com/watch?v=WGnSmhfEJIo

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina…. Putin zrobil porzadek wylacznie z tymi zydami, ktorzy chcieli kontrolowac Putina i wydarzenia w Rosji – vide przypadek Sorosa, Berezowskiego, Chodorkowskiego etc, ale to jest kilkanascie przypadkow, ktore nie daja prawa do twierdzenia, ze Putin zrobil porzadek z zydami lub, ze Putin to dobry czlowiek, poniewaz Putin jest powiazany z zydowskimi oligarchami i bylymi kolegami z KGB, ktorzy razem rozkradali majatek bylej ZSRR i tych przypadkow sa setki i tysiace. Putin jest odpowiedzialny za zamordowanie okolo 300 osob w Rosji, takich jak dziennikarze sledczy, ktorzy probowali zbadac powiazania Putina ze zlodziejami i masowa korupcja w Rosji oraz jest odpowiedzialny za zamordowanie przeciwnikow politycznych i generalow i wyzszych oficerow armii rosyjskiej. Putin jest takze odpowiedzialny za akcje terrorystyczne w Rosji polegajace na wysadzaniu blokow mieszkalnych jako pretekst do inwazji na Czeczenie i Putin jest odpowiedzialny za wywolanie wojny w Czeczenii i zabicie 200-250 tysiecy tamtejszej ludnosci cywilnej.
      Pod tym wzgledem W.Putin nie rozni sie od G.Busha Jr i B.Obamy i ja juz o tym pisalem w poprzednich komentarzach i tez krytykowalem USA za ich terror i zbrodnie, wiec nie wypisuj po raz kolejny swoich pierdol, ze ja wspieram zbrodnie armii amerykanskiej, bo to moze swiadczyc, ze masz przewlekly zanik pamieci i jestes w stadium choroby umyslowej.
      Wylecz sie najpierw.

     • upadlina
      upadlina :

      ty masz jakąś paranoję z tymi żydami Putina, ale żydzi Trumpa w ogóle ci nie przeszkadzają !!………Gadki o odpowiedzialności Putina za śmierć około 300 osób w Rosji to tylko jakieś spekulacje bez twardych dowodów, tak fiesta??…….Albo wysadzanie bloków mieszkalnych!!………To samo!!……..To tylko spekulacje, hipotezy i nic więcej !!…….A może ty masz te twarde dowody??…….Nie rozśmieszaj mnie !!………Podejrzenia są też wobec kliki z faszyngtonu, jeżeli chodzi o zamachy z 11 września, ale oficjalnie dowodów nie ma !!……….Po co więc fiesta w kółko bredzisz o tym, na co dowodów nie ma !!…………..WOJNY W CZECZENII??………..Putin jest za to odpowiedzialny??………….O czym ty bredzisz??…………..Obydwie wojny w Czeczenii zaczęły się za Jelcyna a nie za Putina, a druga tylko skończyła się za Putina !!……….Jednak druga wojna była nieco inna od pierwszej !!………..Po pierwszej wojnie i w okresie faktycznej niezależności Czeczenii w latach 1996-1999 doszło na jej terytorium do pogłębienia się kryzysu prawnego, politycznego i zbrojnego. Pomimo wprowadzenia szariatu przez prezydenta separatystów Asłana Maschadowa, nie udało się powstrzymać wzrostu działalności kryminalnej i rozkładu republiki na niewielkie terytoria rządzone przez zwalczające się wzajemnie klany. Północne klany czeczeńskie opowiedziały się w dodatku przeciwko wprowadzeniu szariatu. Instytucje państwowe przestały mieć wpływ na rozwój wydarzeń w republice. Wkroczenie oddziałów czeczeńskich pod dowództwem Szamila Basajewa i mudżahedinów Chattaba do sąsiedniego Dagestanu pod hasłem ustanowienia na całym Północnym Kaukazie islamskiego kalifatu (zgodnie z zamysłem wahabitów), doprowadziło do wybuchu II wojny czeczeńskiej…………Przypominam również, że separatyści czeczeńscy zabiegali o utworzenie muzułmańskiego, ponadetnicznego państwa wyznaniowego, mającego obejmować niemal całe terytorium Kaukazu Północnego. Samozwańczy Emirat Kaukaski został uznany za organizację terrorystyczną nie tylko przez Rosję, ale również przez ONZ, Unię Europejską i USA. Wojna została zakończona pełną reintegracją Republiki Czeczeńskiej z Federacją Rosyjską. Nie bredź więc o agresji Rosji na Czeczenię, bo była to tylko reakcja Rosji na wtargnięcie separatystów islamskich do Dagestanu !!…………Tak, jeszcze nie tak dawno krytykowałeś uSSmanię za jej zbrodnie i ludobójstwa na całym świecie i dlatego tym bardziej może dziwić, że nagle zacząłeś popierać wojska tego bandyckiego kraju w Polsce!!……….To jest niezmiernie dziwne !!………Tym bardziej, że te wojska wspierają też banderowski reżim w kijowie !!…….Oczywiście zaraz powiesz, że ty tego banderowskiego reżimu nie wspierasz, tylko czy można nie popierać unoszącego się wokół smrodu, a popierać gówno, które ten smród emituje??………Raczej nie fiesta, więc to może ty najpierw spróbuj uleczyć się ze swojej schizofrenii !!

     • upadlina
      upadlina :

      daj spokój fiesta !!……….Mogę ci wkleić z youtube tuzin filmików szkalujących wielu polityków światowych, jednak większość materiału to głównie hipotezy, spekulacje, naciągane „fakty”, półprawdy i niedomówienia !!………Ja nie twierdzę, że Putin jest aniołem, ale w polityce aniołów nie ma, więc nie wysilaj się już z tymi filmikami !!………..Dla mnie Putin wyciągnął Rosję spod buta zachodniej banksterki pod dowództwem sorosa (a ten z kolei to żołnierz rothschildów) i doprowadził ją do stanu, w którym skutecznie razem z Chinami może hamować uSSmańskiego bandytę w jego ambicjach przejęcia wszystkiego i wszystkich pod swoją kontrolę !!……….A uSSmański bandyta, który odpalił Polsce banderyzm na upadlinie i który wyniszcza Polskę od 89 roku rękoma swojej agentury jest wrogiem numer jeden Polski !!……….I twoje pitolenie tego nie zmieni !!

  • upadlina
   upadlina :

   uSSmania nie musi nawet nam grozić swoją armią, bo już jest suwerenem na tym terytorium a decyzje o Polsce zapadają w faszyngtonie !!……..Nie przeszkadza ci to tagore i klice PISuarów??………Ciekawe, jak zareagowałaby uSSmania, gdyby Rosja czy Chiny rozmieściły swoje wojska w kanadzie czy Meksyku ??………..Pewnie nikomu by nie groziła, co??

 1. Avatar
  mop :

  Waszyngton traktuję Polskę jak republikę bananowę, poligon doświadczalny, składowisko złomu, wysypisko śmieci… a nawet swoje eksterytorialne terytorium na półkuli wschodniej.
  Z naszego niemałego kraju między Odra i Bugiem pozostał już tylko szyld. Polskie postokragłostołowe reżimy uczyniły z Polski wasala Ameryki. Nasi politycy przepoczwarzyli się w sparaliżowanych strachem i kompleksami chłopców na posyłki. Nie mogę już patrzeć na zdjęcia naszych serwilistycznie uśmiechających się prezydentów i premierów poklepywanych przez amerykańskich wiceprezydentów, kongresmenów i drobnych dyplomatów, ktorzy nie potrafią odroznić Słowacji od Słowenii i Gruzji od stanu Georgia.

  • Avatar
   fiesta :

   re: mop…. A czy potrafisz napisac prawde n/t traktowania Polski przez Moskwe i Berlin, ktore wielokrotnie dazyly do zniszczenia Polski oraz dzialaly nawet wspolnie przeciw Polsce i narodowi polskiemu ?
   A czy komunistyczni bandyci, ktorzy mordowali polskich patriotow w latach 1944-1956 i ktorych sam popierasz nie byli agentami Moskwy i nie dzialali na polecenie Moskwy ?
   Obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce uwazam za sprawiedliwosc dziejowa, bo gdyby byl zrealizowany plan gen.W.Sikorskiego z 1942r to Polska bylaby wolna w 1943r od niemieckiej i sowieckiej zarazy.
   Np. Niemcy przegraly wojne, ale skorzyslaly z planu Marschalla po zakonczeniu II w.s. i maja ekonomie 5 razy silniejsza niz Polska, ktora niby wygrala II w.s. , ale byla bez przerwy okradana przez twoich towarzyszy Sowietow i komunistow i na nich pracowaly kolejne polskie pokolenia, niby znajace geografie lepiej niz przecietni Amerykanie, ale Polacy byli z kolei naiwni i glupi, bo pozwalali sie okradac przez twoich zydo-komunistycznych towarzyszy przez dziesiatki lat.
   A czy gloryfikowanie przez ciebie sowietow i komunistow oraz nazywanie bandytami zolnierzy polskiego podziemia zbrojnego tez swiadczy o twojej madrosci ?

    • Avatar
     fiesta :

     re: UPAdlina…… Nie podejrzewalem Ciebie, ze masz klopoty ze znajomoscia dziejow Polski i historii Rzeczpospolitej, poniewaz wrzask jaki podnosisz w obronie interesow Moskwy, a posrednio takze w obronie interesow Berlina wskazuje, ze popierasz ustalenia konferencji w Poczdamie (lipiec-sierpien 1945r) , ktore dawaly Stalinowi prawo do aneksji i okupacji ziem nalezacych do Polski, w tym Krolewca, ktore nigdy wczesniej nie byly ani sowieckie, ani rosyjskie. W ten sposob stajesz sie czescia rosyjskiej propagandy na Polske i dzialasz na szkode Polski, pomimo, ze u wladzy w Polsce sa polskojezyczne zydy przez ostatnie 72 lata (od 1944r), ktorzy tez szkodza Polsce, ale to nie znaczy, ze zydy beda wiecznie rzadzic w Polsce.
     Czy zwrociles uwage na to, ze obecnosc wojsk armii amerykanskiej m.inn. w polnocno-wschodnich rejonach Polski oraz na Litwie jest zagrozeniem dla Rosji okupujacej Krolewiec od 1945r i zagrozeniem dla tamtejszej rosyjskiej bazy morskiej do kontrolowania basenu Morza Baltyckiego ?
     W/g mnie to o to najbardziej chodzi Rosji i dlatego rosyjska propaganda tak wrzeszczy.
     Pisalem wczesniej w swoich komentarzach, ze gen.W.Sikorski przedstawil plan Rooseveltowi w 1942r dotyczycy uderzenia na Niemcow przez Balkany (Rumunia, Bulgaria) z powodu plaskosci terenu, zeby rozpolowic sily niemieckie i wyzwolic Polske spod okupacji niemieckiej, a zarazem obronic Polske przed okupacja sowiecka, ale historia nie potoczyla sie tak, jak chcial gen.W.Sikorski i na podstawie MAPY GOMBERGA z pazdziernika 1941r, ktora dotyczyla podzialu powojennej Europy na dwie strefy wplywow (sowiecka i amerykanska) mozna wywnioskowac, ze miedzynarodowe zydostwo sterowalo polityka prowadzona przez Roosevelta, co potwierdzil rowniez B.Freedman, ktory znal zydow z kregu bliskich wspolpracownikow i doradcow Roosevelta.
     Pisalem rowniez, ze zydostwo dwukrotnie (w 1919r i w 1940r) dazylo do utworzenia panstwa zydowskiego w Polsce ze stolica w Lublinie, a trzeci taki przypadek znany jest jako rzad PKWN z lipca 1944r i od tego momentu zydostwo rzadzi w Polsce, ktora probuje zamienic w JUDENLAND – vide monora w sejmie, w palacu prezydenckim i realizaja zydowskich interesow plemiennych w Polsce przez zydow u wladzy w Polsce na czele z A.Duda co odbywa sie przemyslanie i systematycznie z coraz wiekszym natezeniem, zeby przyzwyczaic Polakow do zainstalowania rzadu przebierancow z Izraela w Polsce.
     Wracajac do tematu, z obecnoscia wojsk amerykanskich w Polsce splataja sie rowniez wydarzenia na UPA-inie i poparcie zydow z PiS (poprzednio z PO) u wladzy w Polsce dla banderowcow w Kijowie, ale rzady w Polsce zmieniaja sie co 4 lata i rzadzacy nie maja zadnych gwarancji, ze beda rzadzic w nastepnej kadencji i powinno na tym zalezec szczegolnie Polakom, ktorzy powinni zmadrzec i odsunac zydostwo z PiS i pozostalych partii politycznych od wladzy i wplywow w Polsce.
     Tymczasem nie sa realizowane polskie interesy narodowe i nie ma m.inn. obiecanej silnej i nowoczesniej polskiej armii do obrony polskich interesow i nawet zadna umowa spisana na papierze nie daje 100% gwarancji , oprocz fizycznej obecnosci wojsk amerykanskich w Polsce o czym przekonali sie Polacy na wlasnej skorze i ja jestem tego samego zdania. Dlatego dobrze sie stalo, ze sa zolnierze armii amerykanskiej w Polsce z odpowiednim uzbrojeniem, poniewaz Rosja nie boi sie zadnego panstwa w Europie za wyjatkiem Stanow Zjednoczonych, ktore dysponuja wiekszym potencjalem militarnym niz Rosja.
     Otwarcie zachodnich granic Polski w 2003r spowodowalo rowniez ulatwienie penetracji Polski przez szwabow i podobnie jest w przypadku naplywu islamu z zachodu do Polski oraz naplywu Ukraincow do Polski za wiedza i dzialaniami ekip rzadzacych w Polsce, pomimo, ze istnieja odmienne powody tych naplywow i z wnioskami nalezy troche poczekac, tym bardziej, ze za niecale 2 tygodnie bedzie zmiana prezydentury w USA i bedzie rzadzil D.Trump.

     • upadlina
      upadlina :

      I znowu fiesta o dziejach Polski !!……….Daj spokój !!……….Po co o tym ględzić ??………….Dlaczego Polacy mają odsunąć żydostwo z PIS od władzy, jeżeli to żydostwo popiera uSSmańskiego hegemona, którego i ty popierasz ??……….Przecież żydostwo z PISu jest gwarantem utrzymania w Polsce żydo-uSSmańskkiego wojska, które dla ciebie jest polskim zbawcą !!………..Chcesz więc, aby Polacy odsunęli od „władzy” tych, którzy do Polski sprowadzili uSSmańskich żołdaków??………..Twoim zdaniem jest to świetne posunięcie, więc czemu chcesz, aby Polacy odsunęli od władzy tych, którzy za tym posunięciem stoją??…………..Chcesz jednocześnie dwóch sprzecznych ze sobą rzeczy !!…………PIS i jego żydostwo sprowadziło do Polski uSSmańskich żołdaków, więc wykonało świetną robotę, a ty chcesz ich odsunąć od władzy ??……..Na dodatek, jeżeli Trump popiera żydostwo i działa zgodnie z jego zaleceniami a tobie to nie przeszkadza to czemu chcesz, aby Polacy odsunęli żydów z PISu od władzy??……………Daj spokój fiesta, bo to już zaczyna być śmieszne……………..i smutne zarazem !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina…. nie traktuj historii w sposob wybiorczy i nie wybieraj to co lubisz lub to co pasuje do Twojej wersji opowiadan, poniewaz to nazywa sie MANIPULACJA i to co napisales w swoim powyzszym komentarzu jest tego potwierdzeniem.
      Zeby prawidlowo ocenic kogokolwiek lub cokolwiek to nalezy znac historie kogos/czegos od przeszlosci do terazniejszosci.
      Z punktu widzenia polskich interesow, obecnosc zolnierzy US Army w Polsce jest potrzebna i sprawa nie podlega dyskusji. A to, ze tak sie stalo w okresie rzadow PiS nie swiadczy o sukcesie tej partii, poniewaz glowny wplyw mial na to konczacy swoja kadencje prezydencka B.Obama, ktory sprawowal wladze w USA przez 8 lat i wyslal wojska amerykanskie do Polski w ostatnim miesiacu swojego urzedowania co tez ma swoja wymowe.
      Ale gdybysmy nawet przypisali pelny sukces partii PiS odnosnie obecnosci zolnierzy amerykanskich w Polsce to partia PiS w dalszym ciagu posiada zla reputacje z powodu anty-polskiej dzialalnosci w przeszlosci i jednym wydarzeniem nie da sie zmyc bledow popelnionych przez PiS, wiec moj stosunek do partii PiS pozostaje niezmienny i nie masz sie czego podniecac, bo Twoje podniecanie sie jest zla oznaka oraz prowadzi do blednych wnioskow, ktore wynikaja wlasnie w Twojej manipulacji wydarzeniami i wyraznie widac, ze cos Ciebie gryzie w srodku i jestes niespokojny oraz tracisz kontrole nad tym co piszesz i w Twoim rozumowaniu nie ma logicznego sensu.

     • upadlina
      upadlina :

      fiesta, dala ciebie manipulacją jest PRAWDA !!……….Napisałem ci prosto i po prawdzie !!……….Widzę, że jednak przyznajesz, że sprowadzenie do Polski obcych wojsk bandyty zza oceanu jest sukcesem PISuarów !!……….A przecież nie tak dawno pomstowałeś na nich, że popierali i popierają uSSmańską zawieruchę w Syrii i wspieranie isis !!…………A teraz żołdactwo uSSmańskie, które morduje w Iraku czy Syrii sprowadzone do Polski jest dla ciebie sukcesem !!……….Znowu zaprzeczasz sam sobie !!…….Fiesta, mnie nic nie gryzie w smrodku !!……….Widać czarno na białym, że w krótkim czasie przestawiłeś się o 180 stopni i twoje teksty o smrodkach tego nie ukryją !!……..Widać to jak na dłoni i twoje długie tyrady o przeszłości nie przysłonią RZECZYWISTOŚCI !!…………To w twoim rozumowaniu nie ma żadnej logiki, sensu i spójności, a przykładem tego jest chociążby twoje zdanie: Piszesz: „A to, ze Trump popiera Izrael nie robi na mnie wrazenia, poniewaz Putin robi doslownie to samo co D.Trump i utrzymuje bliskie stosunki z B.Netanyahu oraz z zydami w Rosji………”………….To czysta schizofrenia, jeżeli przeczyta się twoje wcześniejsze teksty!!…………….

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina…. Albo masz klopoty ze zrozumieniem j.polskiego, albo skleroze , albo jedno i drugie, poniewaz ja nie napisalem, ze sprowadzenie wojsk armii amerykanskiej do Polski to zasluga PiS i jest to wylacznie Twoj wymysl – wroc do mojego poprzedniego komentarza z data (12.01.2017 00:02) i zacznij czytac ze zrozumieniem albo naucz sie tego na pamiec, zebys nie zapomnial to co napisalem, bo przynajmniej nie osmieszysz sie na forum.
      Drugi Twoj problem to stosowanie przez Ciebie LOGIKI TALMUDYCZNEJ – to taki zydowski wynalazek polegajacy na ciaglym przekrecaniu przez Ciebie moich wypowiedzi i na podstawie swoich przekretow probujesz mi udowodnic, ze to ja nie mam racji – vide uzyte przez ciebie okreslenie: „przestawiłeś się o 180 stopni”. A przeciez ja juz Tobie wyjasnilem, ze Twoje rozumowanie jest bledne i tworzysz przez to bledne wnioski, poniewaz moj stosunek do PiS pozostaje niezmienny.
      Jesli chodzi o W.Putina to jezdzil wielokrotnie do Izraela i podpisywal kontrakty o wzajemnej wspolpracy miedzy Rosja a Izraelem, w tym wspolpraca militarna i wywiadowcza pomiedzy Rosja i Izraelem. Putin spotykal sie wielokrotnie z zydami z Chabad-Lubawicz i przy wiekszych imprezach Putinowi towarzyszy rabin Berl Lazar. Putin spotykal sie wielokrotnie z B.Netanyahu na prywatnych spotkaniach i nawet omawiali jeszcze wieksze zaciesnienie wspolpracy miedzy Rosja a Izraelem etc – jak wezmiesz sie za nauke historii to bedzies znal te fakty, bo te fakty dowodza, ze filosemityzm Putina nie rozni sie od filosemityzmu D.Trumpa.
      A jak poznasz te fakty to przestaniesz kompromitowac sie na forum i pisze to w trosce o Twoja reputacje i dla Twojego dobra.

     • upadlina
      upadlina :

      PISuar to partia pod całkowitą kontrolą żydo-uSSmanii i jasne jest, że to nie jej decyzje spowodowały, iż wojska uSSmańskiego bandyty przybyły do Polski ponieważ o tym zadecydował sam uSSmański bandyta !!………PISuar tylko przekazał tę wiadomość polskiemu społeczeństwu, aby zachować pozory, że to on PISuar podjął taka decyzję !!…….To wiemy obaj !!……..Oficjalnie to PISuara „zasługą” jest to, że wojska bandyty zza oceanu tu przyjechały !!……Oficjalnie !!…….Czy to jasno powiedziałeś, czy nie to nie ma znaczenia, ponieważ PISuar bez szemrania wykonuje wszystkie polecenia żydo-uSSmanii, którą do tej pory krytykowałeś ile wlezie, a nagle o 180 stopni zmieniłeś swoją retorykę w tej kwestii !!…..Zastanawiające jest to, że do tej pory optowałeś głównie za tym, że Polska musi całkowicie odciąć się od wszelakich nacisków czy to ze strony Rosji, czy uSSmanii, a ja ci mówiłem, że to niemożliwe ponieważ państwo tej wielkości i o tym potencjale nie jest w stanie w dzisiejszym świecie być całkowicie suwerenne !!…….Długo jednak pozostawałeś przy swojej opcji, ale chyba w końcu to do ciebie dotarło !!…….Wybrałeś sobie sojusznika !!…….I nagle nawet przestało ci przeszkadzać, że ten „sojusznik” jest totalnie pro-pejsaty !!…….A najlepsze jest twoje wytłumaczenie tej zadziwiającej metamorfozy wewnętrznej: totalnie pro-żydowska postawa Trumpa ci nie przeszkadza, bo…………….UWAGA…………..Putin tez jest pro-żydowski !!!!!!!!!!!!!………Ten „argument” po prostu powala!!……….Dobrze, że Putin nie jest pro-banderowski fiesta, bo gdyby i Trump był, to zawsze mógłbyś powiedzieć, że też ci to nie przeszkadza !!!!!………..Reasumując fiesta, to ty taką swoją retoryką kompromitujesz się na forum !!………A ja nic nie przekręcam !!………Twoja retoryka sprzed kilku miesięcy jest ogólnie dostępna i można ją porównać do tego, co teraz mówisz!!………To obrót o 180 stopni w twoim światopoglądzie !!……….Co do historii, to nie ma ona nic do rzeczy w kwestii twojej umiejętności zmiany o 180 stopni swojego światopoglądu w krótkim czasie !!

     • Avatar
      fiesta :

      UPAdlina….. nadal nie rozumiesz tego, ze skoro byla to decyzja USA i PiS nie ma z tym nic wspolnego to ja nie zmienilem pogladow o 180 stopni w stosunku do PiS, bo to by oznaczalo kierunek na Moskwe.
      Ale moja dycyzja w sprawie slusznosci pojawienia sie zolnierzy amerykanskich w Polsce wynika z powodow historycznych, poniewaz zrywa z ustaleniami poczdamskimi z 1945r, a jednoczesnie wzmocnienie Polski obecnoscia zolnierzy amerykanskich wraz ze sprzetem wyprzedza potencjalne zle zamiary Niemiec i Rosji wobec Polski, gdyby przyszedl im do glowy pomysl kolejnego rozbioru Polski – vide historia i Polacy musza o tym zawsze pamietac, poniewaz rozbiory Polski wydarzyly sie wielokrotnie w przeszlosci, a takze obecnosc zolnierzy ze sprzetem wzmacnia sile militarna Polski bez wydawania pieniedzy z budzetu panstwa na zakup haubic, czolgow, wozow bojowych, helikopterow, amunicji etc. A za pieniadze, ktore maja byc dodatkowo wydane na dozbrojenie Polski mozna dokupic extra samolotow lub rakiet i w miedzyczasie szkolic nowe oddzialy wojska, poniewaz liczebnosc polskiej armii jest w stanie oplakanym i powinna wynosic w granicach 200-250 tysiecy, a takze powinna byc przywrocona na stale sluzba zasadnicza na okres 12 miesiecy.
      Dlatego Ty mi nie wmawiaj UPAdlina, ze ja zmieniam swoje poglady, poniewaz to Ty masz problemy ze zrozmieniem moich komentarzy, bo sam przekrecasz moje wypowiedzi i dodajesz do tego swoja opinie co juz Tobie udowodnilem, a nastepnie na tych swoich przekretach stawiasz swoje wnioski i wychodzi Tobie, ze ja sobie zaprzeczam i robisz to po prostu notorycznie, co swiadczy, ze masz problemy z logicznym mysleniem, a takze nie znasz faktow historycznych i gubisz sie w tym wszystkim tracac jednoczesnie kontrole nad samym soba i tym co wypisujesz.
      Dlatego jak masz problemy ze zrozumieniem moich komentarzy z jakichkolwiek powodow to czytaj tak dlugo, az zrozumiesz.

     • upadlina
      upadlina :

      w kółko fiesta powtarzasz jak nakręcony to samo !!……Że ja nie rozumiem, że ja przekręcam……….ale to nie zmieni faktów, że twoja obecna retoryka stoi na głowie w porównaniu do tej sprzed kilku tygodni !!……Nie ma co do tego wątpliwości i dlatego w kółko się powtarzasz z tymi samymi wyssanymi z palca oskarżeniami !!…….Niemcy nie za bardzo mogą myśleć o rozbiorze Polski, bo same są pod butem uSSmańskim od zakończenia II WŚ !!……To kraj niesuwerenny, którego mieszkańcom pozwolono żyć w dobrobycie !!…….To wszystko !!…..Nie wysilaj się więc na teksty o próbach rozbioru Polski ze strony niemiec, bo tam sie nic nie dzieje bez wiedzy i zgody uSSmanii !!……..A pilnują tego uSSmańskie wojska okupacyjne w liczbie ponad 40 tysięcy uzbrojone po zęby !!……Natomiast ty z entuzjazmem witasz wojska uSSmańskiegio bandziora, o którym jeszcze kilka tygodni temu pisałeś w jak najgorszych słowach !!……..Byłeś zbulwersowany Syrią i dowodami na to, że uSSmania i jej liczne klakiery sponsorują isis !!…….I nagle……błysk……..i jakby pojawił się klon fiesty z nowym oprogramowaniem !!………..I nic mi fiesta nie udowodniłeś !!……….Natomiast w moim poście 13.01.2017 13:37 ja ci udowodniłem, że wmawiasz mi, iż powiedziałem coś, czego nie powiedziałem !!……..Dowody są czarno na białym !!………Nie muszę czytać wiele razy twoich postów, ponieważ je rozumiem, natomiast ty nie możesz zrozumieć, że to nie jest kwestia zrozumienia z mojej strony, a niespójności światopoglądowych z twojej strony !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina….. to Ty sobie ubzdurales wersje swoich opowiadan polegajaca na przekrecaniu moich wypowiedzi i swoimi przekretami chcesz mi dowiesc, ze ja zmienilem poglady.
      Ale ja juz Tobie udowodnilem w poprzednich moich komentarzach, ze przekrecasz moje wypowiedzi i formulujesz bledne wnioski.
      Dlatego wroc do poczatku moich komentarzy i zacznij czytac ze zrozumieniem i czytaj tak dlugo, az zrozumiesz to co napisalem.
      A jak nie jestes w stanie zrozumiec to popros mame lub tate, zeby ci wytlumaczyli o co chodzi, pod warunkiem, ze nie maja tych samych problemow z logicznym mysleniem co Ty.

     • upadlina
      upadlina :

      co mi udowodniłeś ??……….To ja ci udowodniłem, że kłamiesz i mataczysz twierdząc, że powiedziałem coś, czego nie powiedziałem !!………….Mam powtórzyć, bo NIE ZAUWAŻYŁEŚ ??………..A raczej, udajesz że nie zauważyłeś, bo fakty są dla ciebie niewygodne??………..Powtarzam więc: 13.01.2017 13:37
      „Pokaż mi, gdzie ja napisałem, że zmieniłem przeszłość historyczną !!……Zarzucasz komuś talmudyzm, ale to ty przekręcasz wypowiedzi innych i mataczysz !!……..Ja nie zawracam sobie dupy przeszłością w takim zakresie jak ty, więc nie zajmuję się nią z taką obsesją jak ty !!…….Przecież to ja właśnie cały czas ci mówię, że przeszłości ZMIENIĆ NIE MOŻNA a wpływać można tylko na TRERAŹNIEJSZOŚĆ, więc co ty wygadujesz??……..Pokaż mi, gdzie ja powiedziałem, że zmieniłem przeszłość !!……..Pokażesz??……Ośmieszasz się !!…”>>>>>>>>>>>>>>>>Teraz dotarło, czy musisz poprosić mamę i tatę, żeby ci pomogli zauważyć to, czego zauważyć nie chcesz??

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina…. zacznij czytac moje komentarze od poczatku i tam znajdziesz odpowiedz – jak masz zaniki pamieci to wez oddzielna kartke i zrob sobie spis. Chociaz moze byc i tak, ze masz problemy ze zrozumieniem j.polskiego na co sklada sie kilkanascie przyczyn.
      Czy mozesz podac przyczyny nieznajomosci przez ciebie j.polskiego i logicznego rozumowania ?

     • upadlina
      upadlina :

      No i co??………..Dalej udajesz głupiego??………….Powiedziałeś, że ja stwierdziłem, iż zmieniłem przeszłość historyczną !!……..A wiesz, że nic takiego nie powiedziałem, więc po prostu kłamałeś!!……..Kłamiesz i przekręcasz słowa innych jednocześnie zarzucając im to, co sam robisz !!……A teraz dalej ględzisz coś bez ładu i składu o czytaniu od początku!!………To nie ja, tylko ty poczytaj od początku i zauważ, że to, co zarzucasz innym, robisz sam !!……….

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina….. Oto co sam napisales – cytat: „Powiedziałeś, że ja stwierdziłem, iż zmieniłem przeszłość historyczną !!……..A wiesz, że nic takiego nie powiedziałem, więc po prostu kłamałeś!!”……..
      Oto co ja napisalem (fiesta:13.01.2017 10:12) – cytat „Tobie zapewne chodzilo o to, ze przeszlosci historycznej nie mozna zmienic, ale kilkanascie zdan pozniej piszesz, ze USA „….To pierwszy bandzior tego świata !!….” Pytanie: Czy jestes w stanie wyjasnic czytelnikom tego forum, od kiedy istnieje swiat i skad wytrzepales takie rewelacje ? Bo z mojej analizy wynika, ze skoro Ty zmieniles przeszlosc historyczna, wiec to jest niezbity dowod, ze przeczysz samemu sobie i jednak mozna zmienic historie i takiej zmiany historii dokonywali tez towarzysze komunisci w ZSRR, PRL etc.” Koniec cytatu.
      A teraz sam zobacz na wlasne oczy jakich glupot nawypisywales i w oparciu o swoje glupoty robisz mi zarzut, ze to ja napisalem.
      Jak nie mozesz rozwiazac swoich problemow to moze zechce ci pomoc „Boruta” albo „mop” lub „Scorpio” ?

     • upadlina
      upadlina :

      Nie uciekniesz fiesta przed prawdą, a to, co wypisujesz jeszcze bardziej cię pogrąża i ośmiesza !!………Dalej brniesz w kłamstwo !!……….OTO CO NAPISAŁEŚ: fiesta 13.01.2017 10:12 „Bo z mojej analizy wynika, ze skoro Ty zmieniles przeszlosc historyczna, wiec to jest niezbity dowod, ze przeczysz samemu sobie i jednak mozna zmienic historie…………”…………To napisałeś, prawda??…….No to o czym ty mówisz fiesta??………..Twierdzisz, że z twojej analizy wynika, że ja zmieniłem przeszłość historyczną, WIĘC POKAŻ MI, GDZIE JA COŚ TAKIEGO NAPISAŁEM I SKĄD TA TWOJA „ANALIZA” ??……….Mopowi Borucie czy Scorpio nie jesteś godny fiesta zawiązywać butów !!………..Kłamiesz, mataczysz i manipulujesz niezrażony tym, że się ośmieszasz, zaprzeczając faktom, a jeszcze bardziej ośmiesza cię to, że zarzucasz innym coś, co sam robisz !!……….Stwierdzenie, że „…..z mojej analizy wynika, ze skoro Ty zmieniles przeszlosc historyczna……” jest kłamstwem i manipulacją, ponieważ nigdy nie stwierdziłem, że można zmienić przeszłość, a tylko to, że można wpływać na teraźniejszość !!……..

     • upadlina
      upadlina :

      śmieszny jesteś fiesta !!……..Twoje udawanie głupka niczego nie zmieni !!…………Zostałeś złapany na bezczelnym kłamstwie i są na to dowody w postaci moich i twoich wypowiedzi i teraz przypominasz mi trochę szczura zagonionego w ślepą uliczkę, który nie mając gdzie uciec próbuje kąsać !!……….Nic z tego fiesta !!……….Dowody na to, że kłamiesz i manipulujesz wypowiedziami innych są zbyt twarde !!…………Jedyne co mógłbyś zrobić, to – gdybyś był rozsądnym facetem – przyznać się do kłamstwa, jeżeli juz byłeś na tyle nieudolny, że w tak głupi sposób sam się władowałeś, albo – jeżeli jesteś głupcem – zaprzeczać, mimo leżących przed tobą dowodów !!……….Wybrałeś to drugie rozwiązanie, co jednoznacznie świadczy,że jesteś głupcem !!………Przykro mi, ale takie są fakty !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina….. Gdybym udawal glupka to zachowywalbym sie jak ty, czyli ciagle powtarzal klamstwa i polprawdy, przekrecal wypowiedzi lub wybieral to co potrzebne do zmiany wersji opowiadan, zeby wykazac sprzecznosc z nastepna przekrecona przez ciebie wypowiedzia i tak w kolo to samo.
      Lecz sie.

     • upadlina
      upadlina :

      no i ponownie fiesta brak merytorycznego ustosunkowania się do tego, co ci zarzuciłem!!……….Powtarzam fiesta: Włożyłeś w moje usta słowa, których nie wypowiedziałem!!…………Czy temu zaprzeczysz??……………..Nie za bardzo prawda??…………Więc mamy dowód na to, że kłamiesz i manipulujesz WYPOWIEDZIAMI innych, choć jednocześnie właśnie innym zarzucasz to, co sam robisz !!……..Szczyt głupoty !!

     • Avatar
      zefir :

      Fiesta + UPAdlina, wy zakleszczacie się w mądrych polityczno-historycznych „bojach”,ja zaś dziś wrzuciłem na luz i na żagańskim deptaku przeprowadziłem pierwszą pogawędkę z kilku usmańskimi żołnierskimi wysłannikami.No cóż,chłopcy trochę spięci,nieco zagubieni,zmęczeni,ale zaskoczeni otwartością i życzliwością tubylców,zwłaszcza -ek.Takie przypadkowe fiku-miku,zapoznawanie,obwąchiwanie się,poklepywań,żartów i uśmiechów bez liku.

     • Avatar
      zefir :

      Bez przesady,ci usmańscy chłopcy to narzędzie,nawet ofiary bambusa.Dla miejscowych to atrakcja,dla wielu żyjących z wojska to smutek,niepewność bo przeprowadzki.Dla władz miejskich i przedsiębiorców to obawa zmieszana z nadzieją o byłą i nadchodzącą klientelę-samo życie.Na sobotę 14bm szykuje się ponoć spektakl powitalny,wielki show,z transmisją na telebimy we wszystkich miastach wojewódzkich. Igrzyska na całego.

     • upadlina
      upadlina :

      zefir to narzędzie, ale to są najemnicy, a nie goście z poboru !!……..Ja nie żałuję najemników, którzy dla pieniędzy jada do obcych państw, aby mordować ludzi czy okupować terytoria !!……….Dlatego nigdy nie zostałbym zawodowym trepem !!…….Nigdy !!……….Mogę walczyć, ale tylko w słusznej sprawie, a nie na rozkaz bandytów, którzy każą mi za swoje pieniądze mordować niejednokrotnie dobrych ludzi !!……..

     • Avatar
      fiesta :

      re: zefir (11.01.2017 17:19)…. Mentalnosc typowego Amerykanina jest podobna do mentalnosci Polaka i charakteryzuje sie otwartoscia, szczeroscia i bezinteresowna pomoca i tym zyskaja sobie przychylnosc Polakow.
      Poza tym nie naduzywaja alkoholu i nie chlaja jak swinie, co jest z kolei charakterystyczne u bydla – pozostalosc po okupacji sowieckiej. A poniewaz maja dolary to bez problemu zdobeda serca Polek.
      Zycze im dobrego wypelnienia ich misji w Polsce.
      p.s. Jednym z wielu zasluzonych bohaterow Stanow Zjednoczonych jest gen. K.Pulaski oraz gen.T.Kosciuszko.
      Amerykanie obchodza corocznie swieto narodowe tzw. „PULASKI DAY” (Dzien Pulaskiego).

   • Avatar
    gan :

    Moja wypowiedź zupełnie nie odnosi się do tego, czy popieram stacjonowanie Amerykanów w Polsce czy nie. Polska to nie terytorium Rosji, żeby próbowała dyktować nam co wolno, a czego nie. Jak wyobrażałbyś sobie sytuację, w której Polska zaczęłaby w podobnym tonie wypowiadać się o stacjonowaniu wojsk Rosyjskich na Białorusi?

    • upadlina
     upadlina :

     Rosja o niczym nie decyduje !!……..O czym ty mówisz??………….Zapowiada tylko, że w reakcji na wojska zamorskiego bandyty u swoich granic odpowie adekwatnie !!………Jeżeli mój sąsiad zainstaluje sobie na podwórku karabin maszynowy skierowany na moje podwórko, to ja zareaguję !!……….To chyba normalne !!……….Tym bardziej, że zamorski bandzior napadł już na kilkadziesiąt państw i wymordował miliony ludzi !!…………PS: Co do dyktowania Polsce, to ma razie, jak wiesz, nie Rosja Polsce cokolwiek dyktuje, tylko zdegenerowany zachód z uSSmanią na czele, ale to pewnie ci nie przeszkadza, co ?? !!

     • kojoto
      kojoto :

      Gan – chcialem, napisac to samo: Co Rosji do tego jakie decyzje podejmuje Polska w czasie pokoju? Skád z ich strony takie agresywne wypowiedzi? Jednak szczerze mówiac zgadzam sie z Winnickim i Usrael nie jest absolutnie godnym zaufania „partnerem”. Co do Twojej próby dyskusji z tym czyms co za awatar wzielo czarno-czerwona banderowska szmate, to powodzenia 🙂 Do dyskusji potrzeba co najmniej dwóch osób, a Ty trafiasz w pustke intelektualna.

     • upadlina
      upadlina :

      jeżeli piszesz chachle do Gana to po cholerę robisz to pod moim wpisem ??………..Pedalstwo chyba padło ci na twój zmysł wzroku !!……….A mój awatar i nick oczywiście boli cię banderowski szmaciarzu i skamlałeś w tym temacie już wielokrotnie, więc to żadna nowina !!………Wracaj do stęsknionego wacka johnniego !!

     • Avatar
      gan :

      Tak mało parlamentarnie zapytam… A co, Rosja narobiła w gacie z powodu jednego batalionu w Orzyszu? Podam taki przykład. Jestem osobą szanującą prawa innych, lubię ład i porządek. Jeśli nabywam broń – to do obrony miru domowego i leży ona przygotowana w sejfie. Nie mierzę z niej do ludzi. Gdyby jednak zaszła potrzeba, to użyję jej w obronie koniecznej. Jeśli trzeba będzie, to pomogę też sąsiadowi. A gdyby sąsiad też nabył broń, to nie zakładałbym, że po to, by mierzyć we mnie. Umówiłbym się z nim na wspólne strzelanie na strzelnicy. Założenie, jakie czyni Rosja jest filozofią Kalego. Oni w nikogo bronią nie mierzą, to tylko w nich się mierzy.

     • upadlina
      upadlina :

      nie rozśmieszaj mnie !!……..To nie sąsiad nabył broń tylko na terytorium sąsiada zainstalował się światowy bandzior, który przez ostatnie dekady napadł na kilkadziesiąt krajów i wymordował miliony ludzi !!………Na dodatek znane są doktryny tego bandziora (wolfowitz, brzeziński), które jasno mówią o planach uSSmanii, a te plany to totalna kontrola nad wszystkim i wszystkimi !!……….Mając takiego bandziora na podwórku podbitego przez niego sąsiada trzeba adekwatnie zareagować !!………Twój przykład więc to jakieś śmieszne nieporozumienie !!

     • Avatar
      gan :

      Tak. A najgłośniej krzyczy drugi sąsiad, ten od komunistycznej doktryny towarzysza Lenina. Ten, który rękami Berii i Dzierżyńskiego miliony odwalił kulą w potylicę, w gułagach, kopalniach Kołymy. Ten, którego flaga symbolizowała światową rewolucję niosącą niewolę ludzkości. Ten, który zdradziecko zaatakował Polskę a następnie, w geście przyjaźni urządził sobie defiladę z nazistami w twierdzy brzeskiej.

     • upadlina
      upadlina :

      z pretensjami koleżko do pejsatych osobników, którzy stworzyli żydo-bolszewię !!…………To nie Rosja stworzyła żydo-bolszewię, tylko Rosji zainstalowano żydo-bolszewię !!…………….PS: Zabrakło ci chyba argumentów, bo wystrzeliłeś z tą żydo-bolszewią ni z gruszki ni z pietruszki !!………….Faktem jest, że uSSmański bandzior ma plany wobec świata, które krótko można określić: „wszystko pod moją kontrolą” !!……….I faktem jest, że to nie Rosja ze swoimi instalacjami wojskowymi rozkłada się u granic uSSmanii, tylko uSSmania u granic Rosji !!…………..Łącząc to wszystko ze sobą staje się zrozumiałe, że kraje u których granic uSSmania robi agresywne ruchy odpowiadają zdecydowanymi krokami odwetowymi !!…………Nikt nie che podzielić losu: wietnamu, afganistanu, iraku, syrii, libii, jugosławii……………….itd, itp !!……………jarzysz??

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina …… w dzisiejszej „Rosji” nadal rzadzi zydo-bolszewia z W.Putinem na czele, ktory zmienil mundur KGB na garnitur, a w glowie ma zakodowane te same metody postepowania jak za czasow zydo-bolszewickiego ZSRR. Dlatego wyraz „Rosja” napisalem w cudzyslowiu, poniewaz Rosja skonczyla sie w 1918r wraz ze smiercia cara zamordowanego przez zydow, a to co dzieje sie obecnie zasluguje na miano ZSRR”bis”, bo rzadza te same spec sluzby jak za czasow ZSRR i zmienily tylko nazwe z NKWD, na KGB, a nastepnie na FSB oraz Lenin jest wciaz „wiecznie zywy” , zydostwo jest najbardziej uprzywilejowana grupa spoleczna i zydostwo zajmuje najwazniejsze stanowiska panstwowe: prezydent – zyd W.Putin, premier – zyd D.Miedwiediew, minister MSZ – zyd S.Lawrow etc.
      Granice Rosji znajdowaly sie w okolicach Moskwy, ale podboje prowadzone przez cara Piotra I z pomoca Anglii i Holandii w XVII i XVIII wieku oraz bandycka polityka kolejnych wladcow Rosji sprawily, ze wladcy Rosji podbijali inne panstwa i narody i zabierali im ziemie, ktora przylaczali do Rosji i rusyfikowali – zapoznaj sie z mapa przedrozbiorowa Polski z 1772r to rozjasni twoj umysl.
      To Stalin przywlaszczyl sobie Krolewiec w 1945r i spadkobierca jest dzisiejsza „Rosja” (wlasciwie” ZSRR”bis”). Nie jest wiec prawda, ze Polacy stwarzaja niebezpieczenstwo u granic ZSRR”bis”, bo ZSRR”bis” nielegalnie okupuje Krolewiec oraz Polacy sa u siebie i wolno im robic co chca.
      To sa kolejne dowody, ze przy pomocy klamstw wymyslasz falszywe teorie, ktorymi chcesz oglupic Polakow jak swego czasu robil to Stalin i stalinowska propaganda, a takze propaganda komunistyczna w okresie dyktatury komunistycznej w ZSRR, PRL etc. A twoje ciagle powolywanie sie na komunistyczna propagande wyraznie wskazuje na twoj mentalny rodowod komunistyczny, calkowicie obcy i wrogi dla Polski i Polakow.

     • upadlina
      upadlina :

      w dzisiejszej Rosji nie rządzi żydo-bolszewia fiesta, bo żydo-bolszewicki ZSRR już nie istnieje !!………To, że ty masz takie zdanie i tobie podobne idywidua, to twój problem !!………..Żydzi rządzą fiesta prawie wszędzie, a na pewno w twojej od nie dawna ukochanej uSSmanii !!……….Trump to też zagorzały zwolennik żydów, ale to akurat z jakiegoś powodu ci nie przeszkadza !!……..Bandycka polityka Rosji w przeszłości??………Przejmowanie terytiriów??……….A jaka była fiesta polityka przedstawicieli twojej wspaniałej i praworządnej cywilizacji łacińskiej??…………Głównie właśnie podboje, najazdy, okradanie i zniewalanie podbitych narodów !!……..Jak powstała uSSmania fiesta??………Czy nie na drodze podboju i ludobójstwa??………Właśnie tak fiesta, prawda??…….Po II WŚ zmieniły się granice wielu państw, więc do kogo masz pretensje o Królewiec??……….Do Rosji??……….Nie było jej wtedy, ponieważ była częścią żydo-ZSRR, a Stalin był gruzinem !!……..Zresztą podział terytorialny był ustalany przez trójkę stalin, churchill, roosevelt, więc do nich z pretensjami fiesta !!………Nie zaczynaj znowu wycieczek w przeszłość, bo one do niczego nie prowadzą, a powodują tylko to, że jesteś ślepy na TU I TERAZ !!………..I nie bredź fiesta o kłamstwach, bo to ja tobie takie kłamstwo udowodniłem i nie mogę się doczekać, żebyś skomentował dowody, które leżą przed tobą, a przed którymi uciekasz !!…………Popieranie dzisiejszej Rosji, która zwalcza banderyzm na upadlinie, zwalcza uSSmańskich najemnych terrorystów z isis, oraz skutecznie powstrzymuje ekspansję światowego bandyty numer jeden zza oceanu ma tyle wspólnego z komunizmem fiesta, co ty z rozsądkiem !!………..Wrogie Polsce fiesta to jest popieranie obecności na jej terytorium wojsk światowego bandyty numer jeden zza oceanu, które wspierają banderowską juntę w kijowie !!……….To jest wrogie Polsce mataczu !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina (11.01.2017 13:11) ….. obecnie tak, ale poprzednim razem napisales – patrz data (UPAdlina: 09.01.2017 09:59), ze „na terenie Polski stacjonuja wojska najwiekszego bandziora swiata” i gdybym nie zwrocil Tobie uwagi to tak by zostalo, a przeciez to byla nieprawda. Dlatego zwracaj uwage na to co piszesz i nie falszuj historii. Poza tym dlaczego ograniczasz wydarzenia historyczne wylacznie do „ostatnich dekad” ?…. i to wlasnie nazywa sie manipulacja podawanymi informacjami w sposob wybiorczy, co bylo na porzadku dziennym w ZSRR, PRL, CHRL etc i nawet czlonek PZPR, major ORMO i docent J.Kossecki (zmarl w 2015r) szkolil tamtejsze komunistyczne spec sluzby w jaki sposob oglupiac Polakow, ktorzy stanowili dziesiatki milionow ofiar systemu komunistycznego, ktorych komunisci zamkneli w Polsce jak zwierzeta w klatce przed mozliwoscia wyjazdu na zachod i porownania standardu zycia na zachodzie oraz praw czlowieka do warunkow panujacych w PRL – w ZSRR bylo jeszcze gorzej i W.Putin (czlonek PZPR i agent KGB) byl czescia tego niewolniczego i skorumpowanego systemu, ktory odcisnal pietno na Rosjanach traktowanych jak niewolnikow i bydlo.

      Czytelnikom nalezy rowniez przypomniec, ze z S.Husseinem i M.Kaddafim kolegowali sie towarzysze z ZSRR/Rosji , ktorzy sprzedawali im swoj zlom za dolary, a Hussein i Kaddafi mysleli, ze sowiecka bronia rozwala Ameryke. Gdy doszlo do wojny to sowieccy towarzysze opuscili Husseina i Kaddafiego i nie udzielili im pomocy militarnej przeciw USA – Chiny tez nie udzielily pomocy militarnej Hussejnowi i Kaddafiemu i razem z Rosja nie bronili rzekomo „pokrzywdzonego” Husseina i „pokrzywdzonego” Kaddafiego.
      Zbrojna napasc USA na S.Husseina i M.Kaddafiego miala podloze polityczne i materialne (ropa naftowa) i tu faktycznie wine ponosi USA. Ale Hussein i Kaddafi mieli rowniez brud za paznokciami i byli lokalnymi dyktatorami, a nawet agentami CIA i dopoki wspolpracowali z USA to bylo OK, a przy okazji ukryli troche fortuny w bankach zachodnich dla siebie i swoich rodzin – Hussein ukryl 40 miliardow dolarow na koncie prywatnym w banku w Nowym Jorku (USA), a Kaddafi ukryl okolo 200 miliardow dolarow w nieruchomosciach i na kontach prywatnych, glownie w bankach Europy zachodniej (Londyn, Paryz, Szwajcaria, Wlochy), a takze na Malcie i w niektorych krajach Afryki oraz w USA. Kaddafi kolegowal sie z N.Sarkozym (prezydentem Francji) oraz z T.Blair (premierem Anglii, ktory byl pozniej doradca finansowym Kaddafiego).
      M.Kaddafi mial zydowskie pochodzenie i zalatwili go sami swoi.
      Te dwa przypadki (Husseina i Kaddafiego) ukazuja ich jako ofiary zarowno ZSRR/Rosji, jak i ofiary USA, poniewaz w ostatecznosci ZSRR/Rosja oddala ich na pozarcie USA.
      Ale gdyby w Iraku i Libii byly rosyjskie bazy morskie jak w Syrii, wowczas Rosja wyslalaby swoje wojsko do obrony baz morskich – podobny los spotkal pro-rosyjska Serbie i Milosevica oraz Rosja nie obronila nawet pro-rosyjskiego W.Janukowycza, co dowodzi, ze jesli dzisiejsza Rosja nie ma wielkich interesow w danym panstwie to ma w dupie to panstwo i liderow tego panstwa.
      Te 4 przypadki ukazuja nature Rosji, a jesli do tego dodamy wredny stosunek Putina do Polski sprzed kilkunastu lat, o czym juz wczesniej pisalem, wowczas Polska dostanie noz w plecy tak jak we wrzesniu 1939r.
      W zwiazku z tym obecnosc zolnierzy armii amerykanskiej w Polsce jest gwarantem, ze ani Rosja, ani Niemcy nie odwaza sie na rozbior Polski jak w 1939r.

     • upadlina
      upadlina :

      to nie jest manipulacja !!………..Ty żyjesz przeszłością, a ja teraźniejszością !!………Ty żyjesz obrazami filmu, którego zmienić nie możesz, a ja żyję w realnym TU I TERAZ z którym mogę wchodzić w interakcję i dokonywać niewielkich w skali świata, ale jednak modyfikacji !!>>>>>>>>>>>Przez wieś szło dwóch dziwnych kolesi !!……..Z mozołem dźwigali ciężką łódź na swoich barkach !!………Zdziwieni mieszkańcy wiedzieli, że w kierunku w którym zmierzają kolesie nie ma żadnych wodnych przeszkód, więc taszczenie przez nich tej łodzi było dla nich dziwne !!………Zapytali: „Po cholerę to taszczycie ze sobą?……..Przed wami nie ma rzek, ani jezior!!…….Po co to wam??…….Nogi uginają wam się pod ciężarem, tracicie szybko mnóstwo energii, a przed wami długa droga !!………….Jeden z kolesi chwiejąc się na nogach z trudnością odpowiedział: „Dużo zawdzięczamy tej łodzi !!……Za nami była rzeka i dzięki niej mogliśmy przez nią przepłynąć !!…….Czujemy do niej przywiązanie !!……..Mogliśmy ją zostawić nad tamtą rzeką, ale nie możemy jej opuścić !!”………………I poszli dalej uginając się pod ciężarem łodzi, która nie przyda im się już do niczego !!>>>>>>>>>>>>Ty też niepotrzebnie targasz ze sobą balast przeszłości, który przysłania ci TERAŹNIEJSZOŚĆ !!………Dlatego zamiast żyć TU I TERAZ ciągle będziesz nawijał o czasach których zmienić nie możesz, a które już nie mają wpływu na to, co jest TU I TERAZ !!

     • upadlina
      upadlina :

      prawda cię zdenerwowała fiesta !!………….Nadaję z Polski !!…….Na sojusznika na pewno nie wybrałbym – jak ty – bandyty, który wyniszcza kraj od kilku dekad i który naciska na Polskę w sprawie bezprawnych roszczeń w wysokości 65 mld dolarów dla żydów !!………Na sojusznika nie wybrałbym bandyty, który Polsce odpalił banderyzm na upadlinie !!………Na sojusznika nie wybrałbym bandyty, dla którego Polska jest tylko pionkiem do poświęcenia w jego przepychankach z Rosją i nie miałby nic przeciwko temu, aby Polskę władować w krwawy konflikt jak ukrainę!!………..A skąd ty nadajesz fiesta??……….Czy czasami nie z samego matecznika zła za oceanem ??

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina…. USA nie zabijalo Polakow jak Rosja, ZSRR czy chociazby Niemcy i z polskiego punktu widzenia to Rosja, ZSRR i Niemcy sa krajami bandyckimi. A skoro Ty nazywasz USA krajem bandyckim to przez analogie Twoje oskarzenia pod adresem USA nie wynikaja z polskich pobudek, ale z zupelnie innych, czyli albo z rusofilstwa albo z niepolskiego pochodzenia i te dwa przypadki powoduja, ze jestes wyobcowany kulturowo.
      Poza tym ja juz Tobie odpowiedzialem n/t tzw. „wyniszczanie” Polski przez USA i tzw. „naciski USA na Polske” w sprawie 65 mld dolarow odszkodowan i dowiodlem Tobie, ze to sa Twoje SFABRYKOWANE KLAMSTWA, KTORE WYNIKAJA Z NIEZNAJOMOSCI PRZEZ CIEBIE FAKTOW HISTORYCZNYCH, a Ty mi tu ciagle wypisujesz te same klamstwa, jak Stalin lub Goebbels w nadziei, ze ktos w to uwierzy.
      Wspominasz rowniez o „mateczniku zla”. A czy mozesz wyjasnic co to jest „zlo” ?
      p.s.
      Ja nadaje raz z gory, a drugi raz z dolu.

     • upadlina
      upadlina :

      uSSmania nie zabijała Polaków ze względu na to, że nie miała ani czasu ani możliwości !!…….Politykę globalnej hegemonii prowadzi od dopiero kilku dekad !!…….A teraz nie musi na Polskę napadać, bo nie napada się na kogoś, kto przed tobą padł na kolana i obciąga ci laskę !!………Nie łudź sie jednak, że gdyby była taka potrzeba, to uSSmania nie zabijałaby Polaków !!…….Tak jak zabijała czy zabija Serbów, Irakijczyków, Syryjczyków………..itd, itp !!………To, żeby uSSmanię ocenić jako bandycki kraj nie jest uzależnione od narodowości oceniającego fiesta, więc nie ośmieszaj się stwierdzeniem, że nie mogę być Polakiem mówiąc prawdę o bandycie !!……….Jeżeli jakiś psychopata kanibal zamorduje kilkanaście osób, ale twojej rodzinie akurat krzywdy nie zrobił, to też nie nazwiesz go zbrodniarzem tylko dlatego, że akurat twoi bliscy nie napatoczyli mu się pod nóż??………..Nie ośmieszaj się człowieku !!………..Dla ciebie uSSmania jest cacy pomimo tego, że od dekad bezpośrednio lub pośrednio napadła na dziesiątki państw i wymordowała miliony obywateli??…..A jeszcze kilka tygodni temu wrzałeś oburzeniem w kwestii tego, co uSSmania wyprawia w Syrii, gdy złapano w Aleppo zachodnich (także uSSmańskich) doradców isis !!………Ciekawa zmiana światopoglądowa w rekordowo krótkim czasie !!………Czy to nie świadczy o braku stabilności emocjonalnej ??…….Widocznie fiesta od niedawna nadajecie na tej samej fali !!………Na fali zwyrodnialców !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina…. USA nie napadla na Kanade przez prawie 200 lat, a na Meksyk przez ponad 150 lat pomimo sasiedztwa z tymi panstwami i Twoja teoria, ze USA nie napadlo na Polske, poniewaz nie mialo takich mozliwosci to MYSLENIE UCZNIA SZKOLY PODSTAWOWEJ, ktory nie zna historii Stanow Zjednoczonych i tworzy swoje wlasne teorie na poziomie ucznia szkoly podstawowej.
      USA nie napadalo na Kanade i Meksyk, bo nie mieli mentalnosci BANDYTOW jak Rosja i Niemcy i dopoki zydostwo posiadajace mentalnosc bandytow nie przejelo kontroli nad USA, to nie bylo problemow.
      Z kolei Rosja i Niemcy posiadaja sklonnosci do bandytyzmu i dowodow na to dostarcza historia oraz prof.F.Koneczny (historyk i filozof) w charakterystyce poszczegolnych cywilizacji, co rowniez potwierdza psychologia – bandyta pozostaje bandyta, zlodziej zlodziejem, oszust oszustem etc i maja to zakodowane w mozgach.
      W zwiazku z tym Polska byla wielokrotnie napadana przez DWOCH BANDYTOW: Rosje i Niemcy, ktore sa wrogimi cywilizacjami o mentalnosci bandytow i zlodziei – zydostwo jest takie samo.
      F.Koneczny mial calkowita racje, poniewaz opieral sie na faktach historycznych, a Twoje wysmiewanie sie z F.Konecznego to rowniez wysmiewanie sie z historii i badan naukowych F.Konecznego, ktory dowiodl swoich racji, co robi z ciebie UPAdlina impotenta umyslowego i szyderce.
      Do tego dodalbym jeszcze drobny, ale bardzo wazny szczegol, co z kolei Tobie do glowy nie przyszlo, poniewaz jestes calkwicie zaslepiony i gluchy na fakty historyczne, a mianowicie, ze
      USA zostalo opanowane przez ZYDOSTWO i w USA rzadzi LOBBY ZYDOWSKIE.
      Zydzi to cywilizacja zydowska oparta na TALMUDZIE, ktory glosi nauki sprzeczne z zasadami moralnymi Polakow wychowanych na zasadach chrzescijanskich.
      A poniewaz USA zostalo opanowne przez zydostwo, wiec stad wynika bandytyzm USA, ktory w rzeczywistosci jest ZYDOWSKIM BANDYTYZMEM i byl zaprogramowany, o czym informowal amerykanski general W.Clark.
      A poniewaz interesy zydow rzadzacych w USA sa powiazane z Izraelem i ze Srodkowym Wschodem to wlasnie tam doszlo do rewolucji i wojen.
      Nazywanie wojen prowadzonych przez USA bandytyzmem USA nie jest calkowicie sluszne, poniewaz za tym stoi ZYDOSTWO. I podobnie nie mozna nazwac bandytyzmu ZSRR bandytyzmem Rosji, poniewaz bandytami byli ZYDZI, a nie Rosjanie.
      Ale twoje zaslepienie UPAdlina przyslanie ci myslenie co jest albo objawem chorobowym, albo masz skrzywione myslenie i poglady – oczywiscie moskiewskie.

      Jesli chodzi o stosowane przez ciebie nazewnictwo to nie jest ono dokladnie sprecyzowane, ale jest zabarwione propaganda moskiewska i dlatego uzywasz terminu „bandytyzm USA”, bo to brzmi bardziej przekonywujaco, ale dla laika, ktory nie ma pojecia o szczegolach.
      Dlatego tak latwo fabrykujesz swoje drobne klamstewka i zarzucasz mi, ze popieram bandytyzm USA, pomimo, ze wielokrotnie krytykowalem bandytyzm USA w Syrii, Iraku, Libii, Afganistanie, Ukrainie oraz pisalem, ze kryje sie za tym ZYDOSTWO, o czym ty UPAdlina do tej pory nie napisales w czasie powyzszych dyskusji i to czyni ciebie OSZUSTEM I MANIPULATOREM.
      A to ze masz sklonnosci do drobnych oszustw i manipulacji swiadczy, ze tez jestes odmienny cywilizacyjnie lub jestes po specjalnych kursach, ktore ucza takich rzeczy.
      Te drobne twoje oszustwa i manipulacje sa objawem twojego zwyrodnienia, ktore drzemie jeszcze pod twoja powierzchnia i oznacza, ze jeszcze nie przyswoiles sobie zasad cywilizacji lacinskiej.
      p.s. Gdybys znow mial klopoty ze zrozumieniem mojego przekazu to czytaj tak dlugo, az zrozumiesz.

     • upadlina
      upadlina :

      fiesta nie bredź o 200 i 150 latach, tylko o tym, co się dzieje TU I TERAZ !!……….Masz obsesję bycia w przeszłości !!…………I dlatego nie widzisz TERAŹNIESZOŚCI !!………..Wszystkie kraje tego świata są w mniejszym lub większym stopniu kontrolowane przez żydów, więc jeżeli uSSmania jest też to dlaczego akurat ją popierasz??……….Żydzi uSSmańscy ci nie przeszkadzają a nawet twierdzisz, że ich żołdactwo w Polsce jest „sprawiedliwością dziejową”??……….Schizofrenia??………..Koneczny mnie nie interesuje !!……….To twój idol i to tylko dlatego, że mówi tak jak oczekujesz !!…………Gdyby powiedział coś niezgodnego z twoją filozofią to zakrzyknąłbyś, że to niewiarygodne źródło !!…..Tak działasz fiesta !!……….To śmieszne !!………..Cywilizacja łacińska oparta jest na prawie rzymskim !!……….Zaiste fiesta było to niezwykle „moralne” prawo, które pozwalało na barbarzyńskie podboje i zniewalanie podbitych narodów !!…………Dlatego brednie konecznego mnie nie interesują !!……..Uwielbisz słowo „DOWIÓDŁ”, ale on NIC NIE DOWIÓDŁ !!……….To tylko jego teorie, które ty i tobie podobni skwapliwie przyswoiliście, bo wam pasowały !!………..Gdyby wam nie pasowały stwierdzilibyście, że to niewiarygodne żródło !!……….Witamy w domu wariatów fiesta !!……..Sorry, ale ja tam nie wchodzę !!……….Jeżeli bandytyzm uSSmański jest żydowskim bandytyzmem, to każdy inny – też rosyjski – powinien być także – zgodnie z twoja teorią – żydowski !!……….Jednak uSSmański-żydowski bandytyzm nagle od niedawna ci nie przeszkadza, ale już inne-żydowskie bandytyzmy są be !!……..Fiesta!!………I ty mówisz mnie o byciu dziecinnym, czy podstawówce??……….Posłuchaj sam siebie !!………To przedszkole !!…………Twierdzisz, że krytykujesz uSSmańskie żydostwo, ale uSSmański żydofil Trump jest OK !!………Żydowskie-uSSmańskie wojsko w Polsce też jest OK !!………..Plączesz się fiesta niemiłosiernie i sam sobie ciągle zaprzeczasz !!………..Znowu bredzisz o moich oszustwach, ale to ja ciebie na tym oszustwie złapałem i jakoś zamilkłeś w tym temacie!!………….Przypomnę więc ponownie: 13.01.2017 13:37 „Pokaż mi, gdzie ja napisałem, że zmieniłem przeszłość historyczną !!……Zarzucasz komuś talmudyzm, ale to ty przekręcasz wypowiedzi innych i mataczysz !!……..Ja nie zawracam sobie dupy przeszłością w takim zakresie jak ty, więc nie zajmuję się nią z taką obsesją jak ty !!…….Przecież to ja właśnie cały czas ci mówię, że przeszłości ZMIENIĆ NIE MOŻNA a wpływać można tylko na TRERAŹNIEJSZOŚĆ, więc co ty wygadujesz??……..Pokaż mi, gdzie ja powiedziałem, że zmieniłem przeszłość !!……..Pokażesz??……Ośmieszasz się !!…”……………..DOTARŁO do ciebie fiesta w końcu, że się kompromitujesz, oskarżając mnie o to, co sam robisz??…………….Dowody masz czarno na białym !!…………Są dla ciebie niewygodne, więc pewnie wzorem przedstawiciela cywilizacji łacińskiej (buhahahaha) dalej będziesz udawał, że ich nie widzisz!!………..Tylko, że jednocześnie dalej będziesz się ośmieszał !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina te 200 lat i 150 lat ma zwiazek z twoimi klamstwami i te liczby obalaja twoje poprzednie klamstwa, na ktorych ty budujesz swoje zaklamane teorie jak typowy bolszewik i komunista.
      Jak nie rozumiesz tych roznic to zacznij czytaj moj poprzedni komentarz od nowa, bo tam jest wszystko wyjasnione. Przyjemnej lektury.

     • upadlina
      upadlina :

      nie wypowiedziałem żadnych kłamstw w przeciwieństwie do ciebie fiesta i jakoś nie mogę się doczekać, żebyś odniósł się do tego, co mi zarzuciłeś, a co jest KŁAMSTWEM !!…….Nigdzie nic nie wyjaśniłeś, natomiast ciągle uciekasz przed przyznaniem się do tego, że zostałeś złapany na gorącym uczynku na kłamstwie i manipulacji !!………Aby odwrócić od tego uwagę pobrzękujesz o 200 i 150 latach, o moim „bolszewiźmie” i „zakłamanych teoriach” !!……..Ględzisz niestworzone rzeczy, byle tylko jak najdalej od niewygodnego tematu !!………A fakty fiesta są miażdżące dla ciebie !!………..Mamy je tu czarno na białym !!……….Zarzucasz mi bezczelnie, że powiedziałem coś, czego nie powiedziałem, a więc kłamiesz, co ci udowodniłem, a jednocześnie twierdzisz, że to ja kłamię i manipuluję twoimi słowami !!……….Ale dowody na tej stronie są jednoznaczne fiesta, a ty udając, że ich nie widzisz tylko się ośmieszasz !!……….Rób tak dalej !!

     • upadlina
      upadlina :

      w kółko fiesta te same smętne teksty, które udowadniają, że nie masz kontrargumentów na argumenty!!………Zostałeś złapany na kłamstwie i mataczeniu !!………Śmieszność tej sytuacji polega na tym, że robiąc coś takiego zarzucasz innym, że to oni robią !!………Złodziej krzyczy: „Łapcie złodzieja” !!……..Śmiech na sali !!

     • upadlina
      upadlina :

      ja??…………Buhahahaha!!………….To nie ja jestem schizofrenikiem, który twierdzi, że żydostwo to najgorsze, co mogło się zdarzyć tej planecie, ale jednocześnie czołowy żydofil Trump jest jak najbardziej w porządku !!………Mój światopogląd jest spójny, trwały i nie zaprzecza sam sobie !!……….Twój jest zmienny jak skarpetki, a jego poszczególne części zaprzeczają jedna drugiej !!………Chory chorego nie poznał !!

     • upadlina
      upadlina :

      śmieszysz mnie fiesta taką retoryką, bo po prostu widać, że nie masz argumentów !!……….Sam sobie zaprzeczasz i widać to jak na dłoni !!………..Jesteś jednocześnie za i przeciw w tej samej kwestii !!…………I znowu bredzisz o moich kłamstwach, gdy to właśnie ja przedstawiam ci dowody na to, że to ty kłamiesz i manipulujesz wypowiedziami innych !!………..Te dowody leżą fiesta i czekają, ale ty wciąż uciekasz przed faktami i bredzisz o propagandzie, żeby tym uniwersalnym słowem zasłonić rzeczywistość !!………Prawda fiesta to nie propaganda !!……….A prawda o twoim kłamstwie i manipulacji wypowiedziami innych jest tu na tej stronie i każdy może się z nią zapoznać !!

     • upadlina
      upadlina :

      fiesta, brniesz dalej w absurd !!………..Dwa razy stwierdziłeś, że powiedziałem, coś, czego nie powiedziałem !!……….To wszystko tu jest na tej stronie, więc zaprzeczanie tym faktom tylko jeszcze bardziej cię pogrąża !!………..O jakich więc kłamstwach bredzisz??………..Chyba o swoich !!………Dowody na nie są tu na tej stronie !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: Boruta…. J.A.Lucas w swoim artykule podaje, ze w czasie inwazji ZSRR na Afganistan (1979-1989) zginelo okolo 1.8 miliona ludzi i pisze, ze to bylo z winy USA – vide strona: ( http://www.countercurrents.org/lucas240407.htm ). W skrocie wygladalo to tak, ze ZSRR zamontowal w Afganistanie rzad komunistyczny zlozony z komunistow i sowieckich agentow komunistycznych.
      A poniewaz Afganczycy to w wiekszosci wyznawcy islamu, wiec chcieli zrobic porzadek z komunistami wspieranymi przez Moskwe i nadal praktykowac swoja religie i obyczaje do czego maja prawo. Gdy komunisci afganscy zaczeli tracic wladze i wplywy, wowczas poprosili o pomoc ZSRR i tak zaczela sie wielka wojna trwajaca 10 lat w Afganistanie – USA wspieralo oczywiscie strone przeciwna.
      Te skrotowe fakty dowodza, ze J.A.Lucas to osobnik o lewackich pogladach, poniewaz nie pisze bezposrednio, ze sprawca zbrodni jest komunistyczny ZSRR, ktory chcial narzucic komunizm w Afganistanie i wywolal wojne i tego typu interpretacja J.A.Lucasa nie jest obiektywna, a poza tym J.A.Lucas zalicza zbrodnie ZSRR popelnione w Afganistanie na konto USA. J.A.Lucas podaje rowniez liczbe ofiar wojen domowych w Afryce i Ameryce Poludniowej i oskarza wylacznie USA o te zbrodnie, w ktorych USA nie brala bezposredniego udzialu, ale agenci amerykanscy tak. Poza tym glownymi i bezposrednimi sprawcami tych zbrodni byli przywodcy zwalczajacych sie klanow i frakcji poliycznych, a nie USA.
      Jako ciekawostke dodam jeszcze, ze w walkach tych brali udzial nawet Kubanczycy po stronie frakcji komunistycznych, ktorzy byli z kolei finansowani przez komunistyczne ZSRR.
      A jak rozpadlo sie ZSRR w 1991r to partyzantka komunistyczna w Ameryce Poludniowej zaczela slabnac i jej liderzy poszli na kompromis z rzadami panstw Ameryki Poludniowej – tak samo padla Kuba rzadona przez komunistow z F.Castro na czelel.
      Byly rowniez wojny w Azji , w ktorych USA bralo udzial bezposredni lub posrednl, ale USA nie sa odpowiedzialne za wszystkie ofiary tych zbrodni. Tak samo sprawa wyglada na Srodkowym Wschodzie (Irak, Libia, Syria etc).
      PODSUMOWANIE: Oskarzanie wylacznie USA, ze jest winne zamordowania 20-30 milionow ludzi to OSZUSTWO PROPAGANDOWE sfabrykowane przez lewaka J.A.Lucasa i na takie falszerstwa daja sie nabrac nieuki oraz takich falszerstw lubia uzywac obroncy komunizmu a zarazem przeciwnicy USA, i nikt tych polprawd i lewackiej propagandy nie analizuje tylko bierze za pewnik, jak to robi „UPAdlina” na forum KRESY.PL , ktory jest tuba propagandowa Moskwy i Putina.
      BRAVO BORUTA !…. ze odsloniles lewacka propagande i zdemaskowales metody dzialania samego rusofila „UPAdlina”.

     • upadlina
      upadlina :

      tak fiesta !!…………Wszystko co niezgodne z twoją zwyrodniałą wizją świata, gdzie bandyta jest OK, to lewackość i kłamstwa !!………..Zarzucasz innym różne rzeczy, np: kłamstwo, a sam bezczelnie kłamiesz !!………Dowody masz czarno na białym, ale jeszcze raz przypomnę, bo jako przedstawiciel cywilizacji łacińskiej (hehehehehe) pewnie ich nie zauważasz ze względu na ich niewygodną dla ciebie treść !!>>>>>>>>>>>.Przypomnę więc ponownie: 13.01.2017 13:37 „Pokaż mi, gdzie ja napisałem, że zmieniłem przeszłość historyczną !!……Zarzucasz komuś talmudyzm, ale to ty przekręcasz wypowiedzi innych i mataczysz !!……..Ja nie zawracam sobie dupy przeszłością w takim zakresie jak ty, więc nie zajmuję się nią z taką obsesją jak ty !!…….Przecież to ja właśnie cały czas ci mówię, że przeszłości ZMIENIĆ NIE MOŻNA a wpływać można tylko na TRERAŹNIEJSZOŚĆ, więc co ty wygadujesz??……..Pokaż mi, gdzie ja powiedziałem, że zmieniłem przeszłość !!……..Pokażesz??……Ośmieszasz się !!…”…….>>>>>>>>>>>I nie zapominaj fiesta, że sam przyznałeś, iż obecnie uSSmania to największy bandzior tego świata !!………Dowody też przedstawiłem, więc się nie wypieraj !!……….PS: Ciekawe fiesta jest jak szybko z ogólnie neutralnej postaci przekształciłeś się w żydo-uSSmańską tubę propagandową !!………Twój światopogląd jest tak zmienny jak skarpetki !!………To chyba objaw rozchwianej emocjonalnie psychiki, albo twoje celowe działanie !!……….W każdym bądź razie dobrze się stało, że krypto-uSSmańska tuba propagandowa stała się uSSmańską tuba propagandową !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: Boruta…. Informacje podane przez J.A.Lucasa to stek bzdur, pomowien i polprawd i obydwaj to powielacie na forum KRESY.PL bez jakiegokolwiek zastanowienia ile jest w tym prawdy, a ile klamstwa. Ja tu u siebie rozmawialem z emigrantami z Wietnamu i z Kambodzy, ktorzy uciekli od komunizmu i opowiadali o zbrodniach na ludnosci cywilnej popelnionych przez rzadzaca komune.
      Komunisci nie mieli litosci nad cywilami, ktrorzy nie akceptowali ustroju komunistycznego i wladz komunistycznych i urzadzali rzezie we wioskach – to samo dzialo sie w komunistycznych Chinach, gdzie chinscy komunisci przy uzyciu dlugich nozy, widel, narzedzi do pielenia gleby etc zabijali tymi narzedziami zywych i ze zwiazanymi rekoma przeciwnikow komunizmu.
      Dlatego ta propaganda, ktora powielacie na tym forum zupelnie siebie osmieszacie.
      Zacznijcie uzywac rozumu.
      Literatura faktow: THE ENEMY WITHIN – ksiazka napisana przez ksiedza z Belgii ( Raymond J. de Jaegher) i zarazem swiadka zbrodni popelnianych przez chinskich komunistow.
      Kolejne zrodlo informacji to ANNALS OF COMMUNISM – W.J.Chase, przygotowane na podstawie materialow archiwalnych pochodzacych z bylego ZSRR.
      CHINA’S BLOODY CENTURY – R.J.Rummel.
      A teraz gwozdz do waszej lewackiej i zaklamanej propagandy podanej przez J.A.Lucasa:
      The worst genocides of the 20th and 21st Centuries…… Ze-Dong Mao (China, 1958-61 and 1966-69, Tibet 1949-50) – 49 mln to 78 mln…… Pol Pot (Cambodia, 1975-79) – 1,700,000…… Kim Il Sung (North Korea, 1948-94) – 1.6 million (purges and concentration camps)….. Menghistu (Ethiopia, 1975-78) – 1,500,000…… Leonid Brezhnev (Afghanistan, (1979-1982) – 900,000…… Jean Kambanda (Rwanda, 1994) – 800,000….. Saddam Hussein (Iran 1980-1990 and Kurdistan (1987-88) – 600,000….. Tito (Yugoslavia, 1945-1980) – 570,000 …… Suharto/Soeharto (Indonesian communists 1965-66) – 500,000…… Ho Chi Min (Vietnam, 1953-56) – 200,000…… Fidel Castro (Cuba, 1959-1999) – 30,000….. Lyndon Johnson (Vietnam, 1963-1968) – 30,000…… Richard Nixon (Vietnam, 1969-1974) – 70,000 (Vietnamese and Cambodian civilians)….. Hissene Habre (Chad, 1982-1990) – 40,000….. Hafez Al-Assad (Syria, 1980-2000) – 25,000…… Robert Mugabe (Zimbabwe, 1982-87, Ndebele minority) – 20,000…… Menghistu (Ethiopia, 1975-78) – 1,500,000….. Jonas Savimbi – but disputed by recent studies (Angola, 1975-2002) – 400,000….. Mullah Omar – Taliban (Afghanistan, 1986-2001) – 400,000…… Slobodan Milosevic (Yugoslavia, 1992-98) – 28,000….. Augusto Pinochet (Chile, 1973) – 3,000 communists. Powyzsze informacje pochodza z opracowan historycznych. WNIOSEK: Obydwaj zescie sie bardzo skompromitowali
      podajac, ze USA wymordowalo miedzy 20 a 30 milionow ludzi, czerpiac informacie z ksiazki J.A.Lucasa (pracownika biura socjalnego w USA) , ktory jest tak samo „wiarygodny” jak J.T.Gross ze stodola i wydarzeniami w Jedwabnem.
      p.s.
      UPAdlina to bolszewik.

     • upadlina
      upadlina :

      jak zwykle fiesta !!……..Cały ty !!……….Informacje które ci nie odpowiadają nie są wiarygodne, a wiarygodne są tylko te, które ci odpowiadają !!………Śmiech na sali fiesta !!………Ja bolszewik??……….Popieranie dziś Rosji jest czymś jak najbardziej normalnym i nie ma nic wspólnego z bolszewizmem, ale ten, kto popiera uSSmańskiego zbira automatycznie popiera też banderyzm, który ten uSSmański zbir reaktywował na upadlinie !!…….Jeżeli ja więc jestem „bolszewikiem” to ty fiesta jesteś banderowcem !!

     • upadlina
      upadlina :

      po co mi wklejasz te filmiki??………..Obejrzyj sobie filmiki na youtube o zbrodniach uSSmańskiego bandyty w Iraku, byłej Jugosławii, Syrii, Libii !!………..Popatrz na odcięte głowy chrześcijan (nawet dzieci) na Bliskim Wschodzie przez uSSmańskich najemników z isis !!…….To sobie obejrzyj !!!

     • Avatar
      fiesta :

      Filmy sa po to, zebys je ogladal i uczyl sie historii, zamiast przedstawiac swoja jednostronna wersje opowiadan, przez co starales sie ukryc zbrodnie rosyjskie z czasow rozbiorow oraz zbrodnie sowieckie i chinskie, czyli komunistyczne.
      Tymczasem ROSJA ZABILA 200-250 TYSIECY LUDNOSCI CYWILNEJ W CZECZENII w czasie napasci na ten kraj w latach 1994-1996 oraz 1999-2009, za co jest rowniez odpowiedzialny twoj „bohater” W.PUTIN, ktory najpierw kazal podkladac materialy wybuchowe w blokach mieszklanych na terenie Rosji, zeby oskarzyc Czeczenow o zamachy terrorystyczne w Rosji i miec powod do inwazji zbrojnej na Czeczenie, zeby nie powstalo przypadkiem wolne i suwerenne panstwo Czeczenia, ktore znajduje sie pod ROSYJSKA OKUPACJA.

      Jesli chodzi o wojny amerykanskie to USA dokonalo napasci na Irak. Natomiast napasci na Jugoslawie i Libie dokonalo NATO, czyli koalicja panstw, a nie samo USA. Natomiast USA nie napadlo na Syrie.
      Jak sam widzisz, twoje klamstwa i polprawdy maja krotkie nogi i swiadomie klamiesz, zeby oglupic Polakow i oczernic tylko USA.

     • upadlina
      upadlina :

      zostaw fiesta historię, bo przez nią nie masz kontaktu z teraźniejszością !!………..Twoje oskarżenia Putina to wyssane z palca hipotezy, typu użycie gazów bojowych przez Asada w Syrii !!……….Twoja retoryka to wypisz wymaluj żydo-zachodnia propaganda obecna w ścieko-mediach na temat Syrii, którą to propagandę tak bardzo niedawno potępiałeś, a teraz stosujesz dokładnie takie same manipulacje !!……….NATO fiesta to usa, czy ci się to podoba, czy nie !!……….NATO bez usa jest niczym, zerem !!……………uSSmania nie napadła na Syrię??………Wojska uSSmanii w Syrii są legalnie fiesta??…….Zostały zaproszone tam przez legalne władze Syrii ??………..Nie, prawda??………..Tak więc fiesta, obce wojska na terytorium państwa, które tych wojsk nie zapraszało są wojskami agresora !!………..Gdyby rosyjskie wojska wkroczyły jutro na terytorium Polski to też nie byłaby to agresja??…………Fiesta, miałem cie kiedyś za mądrego faceta, ale ty jesteś delikatnie mówiąc GŁUPCEM !!………..Ośmieszasz się zaprzeczając faktom i dowodom !!……..I to już kolejny raz !!

     • Avatar
      fiesta :

      Ty masz obowiazek nauczyc sie historii, zebys nie wypisywal klamstw i polprawd oraz zebys nie tworzyl blednych teorii i oglupial tym Polakow na forum. A jesli masz zle intencje to historia jest po to, zeby zdemaskowac twoje klamstwa, polprawdy i bledne teorie.
      Kazda hipoteza, ktora wskazuje na beneficjenta wydarzen staje sie prawdziwa, tym bardziej, ze system, ktory dopusza sie zbrodni, nigdy nie znajduje sprawcow zbrodni i ten schemat znany jest z okresu ZSRR i dziala identycznie w dzisiejszym ZSRR”bis”, ktorego promotorem jest W.Putin. Np. w Polsce zostala przeprowadzona czesciowa de-UB-kizacja i weryfikacja WSI, wiec praktycznie taki problem nie wystepuje jak w dzisiejszym ZSRR”bis”.
      Poza tym informacje o mafijnych rzadach Putina przekazali naoczni swiadkowie i to jest wystarczajacy dowod, ze polityka Putina ma mafijny i zbrodniczy charakter.
      p.s.
      Mnie nie zalezy na opinii chorego osobnika jak ty, ktory najpierw powinien sie wyleczyc z wlasnych problemow zanim zasiadzie do klawiatury.

     • upadlina
      upadlina :

      Fiesta, co ma historia do tego, o czym teraz rozmawiamy??………..Co ma do tego Putin na punkcie którego przejawiasz fiksację??……….Do tego stopnia, że nawet twoja ocena pro-żydowskiego Trumpa jest uzależniona od Putina !!………To chore fiesta !!………To po prostu chore !!…………Napisałeś, że uSSmania nie napadła na Syrię, ale znowu mówisz nieprawdę, bo napadła !!……….Wojska uSSmanii w Syrii są faktem, a to jest AGRESJA, bo te wojska nie zostały tam zaproszone, jak wojska Asada !!…………..Znowu jednak, aby nie drążyć niewygodnych tematów w których argumentów ci brak, uciekasz do tematu PUTIN !!……..Masz obsesję !!……..O Czeczenii jeszcze raz powtórzę, żeby to do ciebie dotarło: pierwsza wojna miała miejsce za Jelcyna, a druga zaczęła sie też jeszcze za Jelcyna (choc skończyła za Putina) !!……….Po pierwszej wojnie i w okresie faktycznej niezależności Czeczenii w latach 1996-1999 doszło na jej terytorium do pogłębienia się kryzysu prawnego, politycznego i zbrojnego. Pomimo wprowadzenia szariatu przez prezydenta separatystów Asłana Maschadowa, nie udało się powstrzymać wzrostu działalności kryminalnej i rozkładu republiki na niewielkie terytoria rządzone przez zwalczające się wzajemnie klany. Północne klany czeczeńskie opowiedziały się w dodatku przeciwko wprowadzeniu szariatu. Instytucje państwowe przestały mieć wpływ na rozwój wydarzeń w republice. Wkroczenie oddziałów czeczeńskich pod dowództwem Szamila Basajewa i mudżahedinów Chattaba do sąsiedniego Dagestanu pod hasłem ustanowienia na całym Północnym Kaukazie islamskiego kalifatu (zgodnie z zamysłem wahabitów), doprowadziło do wybuchu II wojny czeczeńskiej. Dodatkowymi powodami wybuchu wojny była działalność kryminalna separatystów na terytorium całej Rosji: kontakty czeczeńskich mudżahedinów z Al-Ka’idą i wywiadami obcych państw, handel ludźmi i porwania dla okupu, eskalacja ekstremizmu religijnego oraz ataki terrorystyczne, m.in. zamachy bombowe w Moskwie, Riazaniu i Wołgodońsku w sierpniu i wrześniu 1999 roku..Przypominam również, że separatyści czeczeńscy zabiegali o utworzenie muzułmańskiego, ponadetnicznego państwa wyznaniowego, mającego obejmować niemal całe terytorium Kaukazu Północnego. Samozwańczy Emirat Kaukaski został uznany za organizację terrorystyczną nie tylko przez Rosję, ale również przez ONZ, Unię Europejską i USA. Wojna została zakończona pełną reintegracją Republiki Czeczeńskiej z Federacją Rosyjską. Nie bredź więc o agresji Rosji na Czeczenię, bo była to tylko reakcja Rosji na wtargnięcie separatystów islamskich do Dagestanu !!……….PS: Myślę, że to ty fiesta powinieneś zastanowić się nad twoją kondycją psychiczną w kwestii twojej fiksacji na punkcie Putina !!

     • upadlina
      upadlina :

      nie bredź fiesta baranie żydo-uSSmański !!………..OFICJALNIE banderyzm w ostatnich latach kwitł na upadlinie tylko za kadencji wspieranych przez żydo-uSSmanię juszczenki i obecnego waltzmana-patroszenki !!………..Za Janukowycza nikt oficjalnie nie gloryfikował na ukrainie banderyzmu mataczu !!……….Jak tylko swoją śmierdzącą girę postawiła tam żydo-uSSmania natychmiast banderyzm stał się oficjalna religią upadliny wspieraną przez degenerata zza oceanu !!……….To są fakty baranie !!

     • upadlina
      upadlina :

      ZBROJNE INTERWENCJE USA: OD WOUNDED KNEE PO SYRIĘ:

      1890 – Południowa Dakota – wojska amerykańskie zmasakrowały Indian – słynna masakra w Wounded Knee
      1890 – Wojska USA napadły na Argentynę
      1891 – Napaść na Chile i walka z obrońcami Chile, których jankesi nazwali ‚nacjonalistami’
      1891 – Napad na Haiti i stłumienie buntu Murzynów
      1892 – Idaho – masakra górników w kopalniach srebra
      1893 – Hawaje – napad zbrojny, który zakończył się całkowitym zniszczeniem królestwa.
      1894 – Nikaragua – okupacja Bluefields
      1894-95 – Napaść na Chiny – flota i wojsko ‚interweniują’ w wojnie japońskiej
      1894-96 – Korea – piechota USA okupuje Seul
      1895 – Panama – USA zaatakowały prowincje Kolumbii
      1896 – Nikaragua – wojska USA lądują w Corinto
      1898-1900 – Chiny – wojska amerykańskie tłumią rewolucję bokserów
      1989-1910 – Filipiny – Amerykanie pokonały hiszpańskie oddziały; wymordowały 600 tysięcy tubylców (ludobójstwo?)
      1898-1902 – Kuba – Amerykanie podbili hiszpańska Kubę
      1898 – Guam – flota amerykańska i wojsko wymordowały tubylców; Guam do tej pory służy jako baza
      1898 – Nikaragua – zdobycie portu San Juan der Sur
      1899 – Samoa (na Pacyfiku) – bitwa o następstwo tronu
      1901 – Oklahoma – armia rozgromiła bunt Indian Creek
      1901-1914 – Panama – walki o Kanał Panamski
      1903 – Honduras – stłumienie rewolucji przeciwko USA
      1903-04 – Dominikana – stłumienie rewolucji przeciwko USA
      1904-05 – Korea – udział w wojnie rosyjsko-japońskiej
      1906 – Kuba – interwencja w wyborach na Kubie
      1907 – Nikaragua – podbój kraju, tzw. dyplomacja dolarowa; ustanowienie ‚protektoratu’
      1907 – Honduras – okupacja kraju w czasie wojny z Nikaraguą
      1908 – Panama – zbrojna interwencja w czasie elekcji
      1910 – Nikaragua – atak na Bluefields i Corinto
      1911 – Honduras – zbrojna interwencja w wojnie domowej
      1911-41 – Chiny – zbrojna okupacja Chin
      1912 – Kuba – zbrojna interwencja w wojnie domowej wywołanej przez USA
      1912 – Panama – zbrojna interwencja w czasie wyborów
      1912 – Honduras – zbrojna interwencja w ‚obronie interesów USA’
      1912-33 – Nikaragua – zbrojny napad i okupacja kraju
      1913 – Meksyk – zbrojna interwencja w czasie rewolucji
      1914 – Dominikana – walki z rebeliantami o Santo Domingo
      1914-18 Meksyk – mordowanie ‚nacjonalistów’ broniących kraju
      1915 – Teksas – stłumienie rebelii „Plan of San Domingo”
      1916-24 – Dominikana – zbrojna okupacja
      1917-33 – Kuba – militarna okupacja
      1917-18 – Niemcy (I wojna światowa) – wojna z Niemcami
      1918-22 – Rosja – zbrojna interwencja w walkach bolszewickich
      1918-20 – Panama – zbrojna interwencja w czasie i po wyborach
      1919 – Honduras – zbrojna interwencja w czasie kampanii wyborczej
      1919 – Jugosławia – zbrojna pomoc Włochom przeciwko Serbom w Dalmacji
      1920 – Gwatemala; rozbicie związkowców
      1922 – Turcja – mordowanie nacjonalistów w Smyrnie
      1922-27 – Chiny – wojska amerykańskie zaangażowane w rewolucję
      1923 – Meksyk – bombardowanie Calles
      1924-25 – Honduras – wojska USA interweniują w elekcji
      1925 – Panama – wojska USA rozpędzają strajk generalny
      1927-34 – Chiny – militarna okupacja kraju przez wojska USA
      1932 – El Salvador – okręty USA wysłane w czasie powstania Martiego
      1941-45 – udział w II wojnie światowej; bombardowanie Hawajów, Włoch, Niemiec, Japonii
      1945 – Japonia – bombardowanie Hiroszimy i Nagasaki bronią atomową
      1946 – Iran – zagrożenie Iranu bronią atomową
      1946 – Jugosławia – flota USA; zagrożenie bronią atomową
      1947 – Urugwaj – zagrożenie bronią nuklearną: manewry bombowców
      1947-49 – Grecja – zbrojna interwencja w wojnie domowej
      1948 – Niemcy – popisy bronią atomową celem zastraszenia
      1948-49 – Chiny – zagrożenie nuklearne ze strony USA
      1948-54 – Filipiny – wojna przeciwko powstaniu Huka
      1950 – Puerto Rico – krwawe stłumienie powstania o niepodległość w Ponce
      1951-53 – Korea – bombardowanie, artyleria i zagrożenie nuklearną; bazy woskowe są do tej pory
      1953 – Iran – Amerykanie przeprowadzili krwawy zamach stanu na demokrację i wprowadzili na tron szacha
      1954 – Wietnam – oblężenie i bombardowanie; zagrożenie nuklearne
      1954 – Gwatemala – bombardowanie Gwatemali z baz w Nikaragui za karę, że rząd w Gwatemali znacjonalizował firmy USA
      1956 – Inwazja na Egipt; straszenie bronią nuklearną
      1958 – Liban – armia i piechota USA okupują kraj; stłumienie rebelii
      1958 – Irak – straszenie bombą nuklearna; ostrzeżenie przed inwazją w Kuwejcie
      1958 – Wojskowa interwencja w Panamie
      1960-75 – Wietnam – ponad milion ofiar najdłuższej wojny i krwawej okupacji kraju
      1961 – Kuba – nie całkiem udana inwazja USA
      1961 – Niemcy – kryzys z powodu Muru Berlińskiego; stan pogotowia
      1962 – Laos – militarna interwencja w wojnie partyzanckiej
      1962 – Kuba – blokada; kryzys z ZSRR
      1963 – Irak – zamach stanu, zamordowanie prezydenta i sprowadzenie Husajna z wygnania
      1964 – Panama – wojna o Kanał Panamski; mordowanie mieszkańców
      1965 – Indonezja; miliony pomordowanych w zamachu zorganizowanym przez CIA
      1965-66 – Dominikana – wojskowa interwencja w w czasie wyborów
      1966-67 – Gwatemala – interwencja ‚zielonych beretów’ przeciwko powstańcom
      1969-75 – Kambodża – ponad dwa miliony zabitych w czasie bombardowań; głód, nędza i chaos polityczny
      1970 – Oman – inwazja
      1971-73 – Laos – bombardowanie dywanowe kraju
      1973 – Chile – zamach stanu na demokratycznie wybrany rząd Allende
      1975 – Kambodża – bombardowanie kraju
      1976-92 – Angola – mordowanie powstańców
      1980 – Iran – odbicie zakładników w ambasadzie i rebelia
      1981 – Libia – zbombardowanie samolotów libijskich
      1981-92 – El Salvador – wojna z powstańcami
      1981-90 – Nikaragua – wojna z powstańcami (Contras)
      1982-84 – Wojna USA w Libanie
      1983-84 – Wojskowa inwazja w Grenadzie
      1983-89 – Honduras – budowa baz amerykańskich na granicy
      1984 – Iran – zestrzelenie irańskich samolotów nad Zatoką Perską
      1986 – Libia – bombardowanie kraju; zamach na Kadafiego
      1986 – Boliwia – bombardowanie plantacji kokainy
      1987-88 – Iran – USA pomaga Irakowi bombardować Iran
      1989 – Libia – zestrzelenie libijskich samolotów
      1989 – Virgin Islands (Wyspy Dziewicze) – wojskowa interwencja
      1989 – Filipiny – militarna ochrona w czasie puczu
      1989 – Panama – krwawy zamach stanu zorganizowany przez USA
      1990 – Liberia – wojna domowa
      1990-91 – Arabia Saudyjska – interwencja wojskowa (540 000 wojska stacjonującego w Omanie, Katarze, Bahrajn, Izraelu i Emiratach)
      199-91 – Irak – blokada portów i bombardowanie; ponad 200 000 zabitych w czasie inwazji na Irak, poważne zniszczenie armii irackiej
      1991 – Kuwejt – militarna interwencja i powrót królewskiej rodziny na tron
      1991-2003 – Irak; bombardowanie kraju; sankcje ekonomiczne
      1992-94 – Somalia; zbrojna okupacja w czasie wojny domowej
      1992-94 – Jugosławia; NATO blokuje Serbię i Czarnogórę
      1993 – Bośnia – bombardowanie Serbów
      1994 – Haiti – krwawy zamach stanu przeciwko rządom wojskowym (polskie wojsko też brało udział)
      1996-97 – Zair (Kongo) – rewolucja w Kongo
      1997 – Liberia – wojskowa interwencja
      1997 – Albania – wojskowa interwencja
      1998 – Sudan – zbombardowanie fabryki lekarstw
      1998 – Afganistan – ataki na ośrodki treningowe CIA
      1998 – Irak – bombardowanie kraju
      1999 – Jugosławia – NATO bombarduje Serbię i okupuje Kosowo
      2000 – Jemen – bombardowanie Adenu
      2001 – Macedonia – NATO interweniuje w sprawie albańskich rebeliantów
      2001 – Inwazja na Afganistan, która trwa do tej pory
      2002 – Jemen – ataki dronami na ludność cywilną
      2002 – Filipiny – wojna z powstańcami
      2003 – Kolumbia – wojna z powstańcami
      2003-11 – Irak – najazd na Irak, zamordowanie Husajna, zniszczenie kraju, okupacja militarna (160 000 żołnierzy USA)
      2003 – Liberia – walki z powstańcami
      2004-05 – Haiti – zamach stanu na Arystydesa; okupacja wojskowa USA
      2005 – Pakistan – bombardowanie kraju przez USA; ataki dronów
      2006 – Somalia – zamach na islamski rząd
      2008 – Syria – ostrzeliwanie kraju z terenu Iraku
      2008 – Gruzja /Osetia Płd. – kolorowa rewolucja w Gruzji i krwawa prowokacja w Osetii
      2009 – Jemen – regularne bombardowanie kraju przy pomocy Arabii Saudyjskiej
      2011 – Libia – napaść zbrojna na kraj, zbombardowanie wsi i miast; zamordowanie Kadafiego
      2011 – Syria; wojna w Syrii o gazociąg
      2013 – Ukraina – zamach stanu i przygotowanie rewolucji
      2014 – Irak – interwencja zbrojna, rewolucja w kraju i walki powstańcze
      2014 – Syria – bombardowanie kraju przy pomocy ISIS

     • Avatar
      fiesta :

      Ty masz udowodnic, ze USA zabilo 20-30 milionow ludzi po drugiej wojnie swiatowej, poniewaz sam podales taka liczbe, bez podania zrodla swoich informacji. A gdy podwazylem liczbe 20-30 milionow, wowczas Boruta przyszedl tobie z pomoca i podal adres do artykulu J.A.Lucasa, ktory pisal o 20-30 milionach zabitych przez USA po drugiej wojnie swiatowej, ale to sa bzdety Lucasa i wasze. Ja wam dowiodlem, ze Lucas wytrzepal te liczby ze swojego pracia i podalem liczbe ofiar wojen po II w.s. oraz kto popelnil te zbrodnie – to sa ustalenia historykow, a Lucasowi i wam udowodnilem, ze zasmiecacie forum kresy.pl lewacka propaganda pelna klamstw i obludy.

     • Avatar
      ilona :

      fiesta 17.01.2017 22:49 Witam Pana. Tak dla informacji podaję, że „Boruta” i „Sylwia” to z dużym prawdopodobieństwem jedna i ta sama osoba, ale mogę sie mylić. Zachęcam do zapoznania się z wynikami moich badań umieszczonymi pod tym linkiem. +++ http://www.kresy.pl/?forum/informacje-o-niepolskich-znakach-diakrytycznych,0,1,24277 +++ oraz ich kontynuacją +++ http://www.kresy.pl/?forum/ciag-dalszy-watku-dotyczacego-niepolskich-znakow-diakrytycznych-ktore-sa-bardzo-ludzaco-podobne-d,0,1,24521+++ Ciekawe będą Pana analityczne opinie. Ponadto „UPAdlina” to dodatkowo zdrajca, który przyznał się na tym forum, że w razie czego wkroczyłby z Rosjanami do Polski by walczyć po stronie najeźdźcy.Podaje link +++ http://www.kresy.pl/?forum/rosjanie-upublicznili-nagrania-bombardowania-obszaru-gdzie-zastrzelono-rosyjskiego-pilota-video,0,0,14532

     • Avatar
      fiesta :

      re: Ilona….. nie musisz mowic mi na „pan” tylko po prostu „fiesta”, bo ja wychodze z zalozenia, ze jestesmy tylko ludzmi i kazdego czeka ten sam los, niezaleznie od nagromadzonego bogactwa, od ilosci koron na glowie lub ilosci tytulow naukowych.
      Dla mnie liczy sie czlowiek i z czlowiekiem zawsze znajduje wspolny jezyk.
      Prawde mowiac staram skupic sie na informacjach podawanych w artykulach i komentarzach i zwracam uwage przede wszystkim na wiarygodnosc podawanych informacji, niezaleznie z jakiego zrodla pochodza lub kto jest ich autorem, a nastepnie przeprowadzam ich analize i jesli zachodzi taka potrzeba to dodaje swoj komentarz.
      Zauwazylem rowniez, ze toczyla sie dyskusja n/t znakow diakrytycznych spotegowana klotniami i nie zawracalem sobie tym glowy.
      Jesli chodzi o kojarzenie „Sylwia” z „Boruta” to niekoniecznie znaki diakrytyczne daja specjalna pewnosc, ze pisze jedna i ta sama osoba, poniewaz nalezy rowniez wziac pod uwage styl zdan, uzywane zwroty, elokwencje, tresc, narracje, bledy, ciag logiczny etc.
      Przykladowo: jesli istnieje WAN/LAN lub WI-FI to z takiej sieci moze praktycznie korzystac wiele osob. Rowniez przy pomocy programu OCR mozna skopiowac kazdy tekst i zamiescic go na stronie w takiej formie jak orginal i wkleic jako wlasny komentarz, przy czym nalezy zaznaczyc, ze na przestrzeni wiekow polski alfabet przechodzil drobne zmiany w pisowni polskich liter i program OCR nie zawsze wylapuje drobne roznice.
      Spotykalem sie rowniez z takimi sytuacjami, ze program OCR nie zawsze odczytywal prawidlowo polskie znaki i wstawial litere zastepcza lub konwersja tekstu jednej czcionki na druga byla dokonywana z drobnymi bledami, poniewaz polski alfabet jest stworzony na bazie alfabetu lacinskiego, ktory stanowi baze dla alfabetow w innych krajach Europy. Oczywiscie nie wykluczam takiej mozliwosci, ze klawiatura moze nie posiadac wszystkich polskich znakow lub osoba poslugujaca sie j.polskim moze nie pamietac jak pisze sie wyraz lub litere z ogonkami, ewentulanie zastepowac polska litere litera z obcego alfabetu.
      Jesli chodzi o aspekt polityczny to gotowosc do „wyzwalania” Polski u boku armii radzieckiej zglaszali zydzi i polscy komunisci, chociaz z „UPAdlina” moze byc tak jak z S.Szurmiejem, ktory nie mogl zdecydowac sie jakiej jest narodowosci. Niemniej kazdy czlowiek, ktory podejmuje decyzje musi liczyc sie z konsekwencjami podjetych decyzji.

     • Avatar
      zefir :

      Fiesta,twoja ocena (moim zdaniem bzdetnej) hipotezy „Sylvia vel Boruta” jest emocjonalnie zdystansowana,merytorycznie kompetentna,przez co ,jak sądzę , obiektywna i wiarygodna.Zresztą sama Ilona określa jej zasadność jako pewne prawdopodobieństwo,niepewność,czyli jako przypuszczenie nie mogące być dowodem na pewność tej hipotezy.Sądzę więc,że potwierdzisz niewiarygodność osobnika (?) „Kojoto”,który propaguje tą hipotezę w różnej postaci-twoje milczenie też uznam za twoje fiesta potwierdzenie.

     • kojoto
      kojoto :

      To że się muchy kręcą koło gnoju (czyli zefir, upadlina, boruta, sylwia, mop, etc, wokół tematów dotyczących Rosji na każdym kroku manifestując swoje uwielbienie) to fakt, którego krętacz zefirek nie przypomniał, a to, że całkiem „przypadkiem” z kont boruta i sylwia (z kont które sobie nawzajem słodzą) zostały użyte naprawdę nietypowe znaki diakrytyczne i to w tym samym okresie świadczy o tym, że praktycznie na pewno znalazły sie tam za sprawą jednej osoby (czy „Sylwia” i „Boruta” to jeden kremlowski prowokator, czy może jeden dyktował drugiemu co ma pisać – nie ma znaczenia). Ilona udowodniła, że tamte wpisy w praktyce nie mogły powstać przypadkowo. Ten sam czas, te same (spotykane w wyjątkowo oryginalnych czcionkach znaki). Zefir jak zwykle kpi ze zdrowego rozsądku. Taka rola rasowego krętacza.

     • upadlina
      upadlina :

      kojot-jóźwiak-kshyhu-Putin1953-kamcio nie może się pogodzić, że ilon udowodnił tylko jedną rzecz!!………..Że nic nie udowodnił !!………..Nie bredź więc jóźwiak o „dowodach” bo po prostu ich nie ma !!……..To tylko wasze hipotezy banderowskie jełopy i nic więcej !!……..Zdrowy rozsądek portalowy idioto??………Czy ktoś, kto ma zdrowy rozsądek pisze teksty typu: „Redakcjo, czy zrobicie coś do ku*wy nędzy z tymi wulgaryzmami na forum??”………Hehehehe!!………A to twoje teksty banderowski pedale !!………Zaiste śmieszne to, gdy czołowy forumowy półgłówek pisze o „zdrowym rozsądku” !!………Buhahahahaha!!………..Prowokator banderowska szmato zaspermiona??………..A kto pedale chachłaty sam przyznał nie tak dawno, że sprawa pomników to uSSmańska prowokacja ??………Ty gnido!!………Zatem świadomie ćwoku brałeś i bierzesz w niej udział wyzywając od ku*ew tych, którzy ci to tłumaczyli zaspermiony ryju !!………..Kłamiesz banderowski balasie bez ustanku, ale robisz to w tak głupi sposób, że jesteś już tu pośmiewiskiem !!…….No cóż spermopijco !!…….IntelgĘcją nie zastąpisz inteligencji !!

     • upadlina
      upadlina :

      Buhahahahaha!!…………Twoja głupota portalowy błaźnie jest już chyba legendarna !!………Bluzgi??……………Tu są przykłady twoich chachle spedalony i każdy może sie z nimi zapoznać:
      http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/proukrainski-publicysta-wzywa-do-milczenia-o-kresowym-ludobojstwie >>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/szczecin-usunie-pomnik-wdziecznosci-armii-czerwonej http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz/syrria-oskarza-usa-o-podwojne-standardy >>>>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosja-manewry-anakonda-nie-sprzyjaja-atmosferze-zaufania >>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/jan-pieklo-jako-ambasador-bedzie-realizowal-polityke-bezwarunkowego-wspierania-ukrainy >>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/lider-mniejszosci-ukrainskiej-zolnierze-wykleci-maja-krew-na-rekach >>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz/waszczykowski-w-izrael http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosja-zdyskwalifikowana-na-euro >>>>>>>>>>>>>>. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/bialoruska-armia-cwiczy-walke-z-polskimi-dywersantami >>>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/nie-zyje-angielski-kibic-zaatakowany-przez-rosjan >>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosyjska-armia-nie-tak-silna- http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dzien-pamieci-ofiar-oblawy-augustowskiej-2 >>>>>>>>>>>>>>>A to tylko mała część twoich ku*ew zakłamana hrywnowa dziwko !!…………To są DOWODY na to, że non-stop kłamiesz banderowska szmato !!………..Wszyscy mogą się o tym przekonać !!………………Co do poparcia forumowiczów kojot-jóźwiak-kshyhu-Putin1953-kamcio to już chyba wystarczająca ich ilość powiedziała ci, co o tobie gnido chachłata sądzi??………..Zapomniałeś już??…………Mogę ci wsiarzu przypomnieć !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: zefir…. Ja zasugerowalem, ze potrzebny jest obszerniejszy material dowodowy i wymienilem co moim zdaniem jest potrzebne do zweryfikowania osoby lub osob piszacych pod jednym lub wieloma pseudonimami i dopiero wowczas mozna z duzym prawdopodobienstwem stwierdzic kto to robi.
      Dlatego staralem sie zachowac jak najwiekszy obiektywizm.
      Oprocz tego zauwazylem u „Sylwia”, ze posiada duza wiedze, plynnosc w wyslawianiu sie etc, a „Boruta” ma inny styl i dlatego nie mozna brac jako pewnik zbieznosci czcionek i twierdzic, ze „Sylwia” to „Boruta”. Oprocz tego „Sylwia” nie wdawalaby sie w pyskowki pelne wulgaryzmow i zawsze kontrolowala swoje emocje co jeszcze bardziej potwierdza, ze „Sylwia” to nie „Boruta”.
      Byl taki moment, ze kojarzylem „Sylwia” z historykiem z tytulem doktora, ktory pisze ksiazki m.inn. o Rosji i Kresach, wiec tym bardziej „Sylwia” to nie „Boruta”, chyba ze mamy do czynienia ze zrecznym aktorstwem, ale ja nie widze w tym sensu.
      Takie sa moje dotychczasowe spostrzezenia bez zaglebiania sie w material, ktory podala „Ilona”.

     • kojoto
      kojoto :

      krętacz zefir ma tylko jeden cel – odsunąć jak najdalej prawdę o tym, że z kont Sylwia i Boruta pojawiały się wpisy autorstwa jednej osoby (co bezsprzecznie udowodniła Ilona). Czy konta te są zarządzane przez jedną osobę, czy przez różne – pewności nie ma, ale ich powiązanie zostało zdemaskowane. Samemu nie przyszło ny mi to do głowy – osobiście wiązał bym raczej konto Boruta z uPadliną, chociaż po co komu drugie konto służące tylko do bluzgania i siania fermentu..?

     • upadlina
      upadlina :

      a ty chachłaty półgłówku dalej niezrażony robisz z siebie idiotę, choć nawet twój oficer prowadzący ilon w chwilach szczerości przyznaje, że ta cała śmieszna sprawa to tylko podejrzenia i hipotezy !!………..Nic więcej pedałku !!………..Natomiast o tobie wyszły na jaw wiadomości, od których chciałbyś odsunąć uwagę forumowiczów i dlatego tak ciągle wracasz do absurdów o znakach diakrytycznych !!………Buhahahaha!!………..Widzę, że bliski jesteś stwierdzenia, że Boruta to UPAdlina !!!!!!!………..Hehehehehe!!……….Bidoku, twój stan psychiczny się pogarsza !!……….I nie bredź znowu o czyichś bluzgach łgarzu, bo kolejny raz prezentuję dowody na to, że to ty kłamliwy pedale banderowski zacząłeś bluzgi na tym portalu !>>>>>>>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/proukrainski-publicysta-wzywa-do-milczenia-o-kresowym-ludobojstwie >>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/szczecin-usunie-pomnik-wdziecznosci-armii-czerwonej http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz/syrria-oskarza-usa-o-podwojne-standardy >>>>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosja-manewry-anakonda-nie-sprzyjaja-atmosferze-zaufania >>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/jan-pieklo-jako-ambasador-bedzie-realizowal-polityke-bezwarunkowego-wspierania-ukrainy >>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/lider-mniejszosci-ukrainskiej-zolnierze-wykleci-maja-krew-na-rekach >>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz/waszczykowski-w-izrael http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosja-zdyskwalifikowana-na-euro >>>>>>>>>>>>>>. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/bialoruska-armia-cwiczy-walke-z-polskimi-dywersantami >>>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/nie-zyje-angielski-kibic-zaatakowany-przez-rosjan >>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosyjska-armia-nie-tak-silna- http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dzien-pamieci-ofiar-oblawy-augustowskiej-2 >>>>>>>>>>>>>>>A to tylko mała część twoich ku*ew zakłamana hrywnowa dziwko !!…………To są DOWODY na to, że non-stop kłamiesz banderowska szmato !!………..Wszyscy mogą się o tym przekonać !!………….

     • Avatar
      zefir :

      Bidny kojocie,to by się zgadzało.Twój zapał twórczy,szkolony z michy beztreściwych „rymów częstochowskich”,więc żenada i w brzuchu ci burczy. Kości w żarle nie podano,więc i kojot żałośnie warczy,nawet ciota Johnny już nie starczy.Śle więc kojot rozpaczliwe przesłania,bez tematycznej treści,bełkot z anegdot,zwykłą kichę,gniot i chłam,bredy i bezsprzeczny szlam.

     • upadlina
      upadlina :

      kończysz to się ty pedale chachłaty !!……….Kolejny raz ci banderowska szmato UDOWODNIŁEM, że łżesz bez ustanku !!………Dowody bezdyskusyjnie pokazują, że wulgaryzmów na forum zacząłeś używać jako pierwszy, więc skończ już te śmieszne bzdety o moich „bluzgach” bo jeszcze bardziej się ośmieszasz i pogrążasz w absurdzie !!

     • upadlina
      upadlina :

      Hehehehehe!!…………I bandero-uSSmański oficerek ilon wypełzł ze swojego klooacznego dołka !!………..Badania??…………buhahahahaha!!…………Nie schlebiaj sobie banderowski oficerku !!……..Analityczne opinie fiesty ??………….Fiesta to dziś twój przyjaciel bandero-uSSmański pomiocie, więc będzie cię wspierał, jak wspiera uSSmanię i banderland !!………..To nie ja jestem zdrajcą banderowski oficerku, bo to nie ja popieram uSSmańską agenturę w Polsce, a walcząc przeciw tej agenturze i jej wojskom spełniałbym swój obowiązek wobec Polski gnido !!……….Na tej zasadzie wszo banderowska, powinieneś oskarżyć o zdradę tych Polaków, którzy przeciwstawiali się żydo-bolszewickiej władzy w Polsce !!………..Tamta władza nie była polska, tak jak i ta obecna władza nie jest polska !!………..To, że tobie banderowski jełopie odpowiada akurat uSSmański okupant i jesteś jego kolaborantem, to tak samo jak w tamtych czasach, gdy byli tacy, którzy współpracowali z okupantem żydo-bolszewickim !!…………
      ilon chachle !!………..czemu uciekasz przed odpowiedzią na proste pytanie??……….Może w końcu wyjaśnisz SKĄD WIEDZIAŁEŚ TEGO SAMEGO DNIA, W KTÓRYM REDAKCJA KASOWAŁA WPISY POD ARTYKUŁAMI SPRZED PRAWIE ROKU (!!!!!!!!!!!!!!!!!), ŻE WŁAŚNIE TAM ZOSTAŁY ONE WYKASOWANE ??????????………NIKT TAM JUZ NIE ZAGLĄDA OD MIESIĘCY !!!!!!!!…………Co oficerku chachłaty??……………Niewygodny temat?????………….Jak długo jeszcze chcesz uciekać przed odpowiedzią ??

     • upadlina
      upadlina :

      fiesta, a może zapoznaj się ze sprawą kasowania postów na portalu przez Redakcję Kresy.pl, które to kasowania odbyły się najprawdopodobniej pod wpływem bandero-uSSmańskiego oficerka ilona, który być może ma odpowiednie wpływy do nacisku na takie jak ten portale !!…………Może najpierw się zapoznaj, a potem apeluj do innych, ale pod warunkiem, że zapoznałeś się z całością sprawy !!……..W innym wypadku nie wtrącaj się w coś, z czym nawet nie chciało ci się bliżej zaznajomić !!…………PS: Co do głowy fiesta, to nie ja mam objawy schizofrenii, tylko ty !!………..Mój światopogląd jest trwały i spójny w odróżnieniu od twojego !!………….Także tego typu uwagi może lepiej skieruj do faceta w lustrze !!

     • kojoto
      kojoto :

      uPadlina nie jest raczej schizofrnikiem, on jest prędzej zakompleksionym biedaczkiem, którego rozgrywają prowokatorzy tacy jak zefir, czy sylwia (vel. Boruta – nawet jeśli kontem Boruta zarządza inna osoba niż kontem sylwia, to z pewnością wklejano z obu kont posty autorstwa jednej osoby co udowodniła Ilona). Co do usuwania wpisów uPadliny – to można z żalem stwierdzić, że usunięto ich o wiele za mało, gdyż większość z nich to szambo. Sam jestem zaskoczony zbieżnością moich obserwacji z opinią Fiesty na ten temat.

     • upadlina
      upadlina :

      ja nie jestem pedale chachłaty tobą !!……….Nikt mnie nie rozgrywa i nie jestem na niczyich usługach !!……….Nie mam skłonności sado-maso jak ty, które powodują, że z lubością schodzisz na kolana przed johhnym i spijasz jego soki !!………….Ty lubisz być na czyichś usługach co wiąże się z twoimi zwyrodniałymi dewiacjami seksualnymi !!………Nie ośmieszaj się kojot-jóźwiak-kshyhu-Putin1953-kamcio, że ilon coś udowodnił, bo nawet ilon tego nie twierdzi, a mówi tylko o podejrzeniach !!………Choc z drugiej strony, do kogo ja to mówię??……….Portalowy błazen jóźwiuk musi sie ośmieszać, bo taka jest jego misja !!………..Usuwano jóźwiuk posty moje, Sylwii i Boruty i były to posty często pod artykułami sprzed prawie roku??……..W większości wypadków nie było w nich bluzg, bo Sylwia na pewno nie schodzi do twojego poziomu pedale !!……Mam na to dowody w postaci zrzutu ekranu !!…….Ciekawe, że ilon dokonał wpisu skierowanego do mnie i wyrażającego swoją radość z kasowania postów pod artykułem, gdzie ostatni wpis był dokonany ponad PÓŁ ROKU TEMU !!!!!!!!!!!!I zrobił to dokładnie tego dnia, gdy redakcja te wpisy kasowała!!!!!!……….Skąd wiedział, że w artykule sprzed ponad pół roku, do którego nikt już nie zagląda od miesięcy redakcja dokonała kasowania postów??????……..Skąd???? ………..Na moje pytania w tej kwestii twój banderowski oficerek ucieka jak od ognia!!………….To wy banderowskie gnidy się zdemaskowaliście !!…………I będę o tym przypominał chachłaty lgarzu !!………….Zbieżność twoich wypocin z fiestą będzie teraz dosyć częsta, ponieważ fiesta nagle stał się zwolennikiem tego, co nie tak dawno potępiał !!

     • Avatar
      boruta :

      Ilon durny kołku chachłaty krecie SBU – ty sobie ten pierdoł wymyśliłeś – że ja to Pani Sylwia jestem – pedała zwyrola kojota kamcia krzyha putina1953 bronisz – to ja ci ty wetknę tę samą wiąchę co on upadlinie puścił – 11.01.2017 08:09 –
      to dla ciebie oficerku śledczy – jemu wolno – redakcja nie zabrania – to i mnie wolno to samo – masz tu ukrze wredny – to dla ciebie – poszedł Ilon obciągać lachę starego i spuszczać się w ryj swojej matce !!……….Nic tu po tobie pedale zaspermiony !!
      Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 Ilon tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂

     • upadlina
      upadlina :

      jak dowiodłeś fiesta??………..Twoje „dowody” to wypowiedzi tych, których światopogląd jest akceptowany przez ciebie !!……….To są twoje „dowody” i „wiarygodne źródła” !!…………Ci, którzy wypowiadają się inaczej, niż „jedynie słuszna opcja fiesty” są „źródłami niewiarygodnymi”!!………..To przedszkole fiesta !!…………Nikt nie nabierze się na takie numery !!…………Twoja retoryka to głównie kłamstwo, które ja RZECZYWIŚCIE ci udowodniłem !!……………..PS: Pokaż mi fiesta, gdzie ja podałem liczbę 20-30 milionów ludzi zabitych przez uSSmanię !!………..Może coś przeoczyłem, ale nie przypominam sobie, bym coś takiego napisał !!……….Chętnie przyjrzę się temu, o ile wskażesz mi taki mój wpis !!

    • kojoto
     kojoto :

     A i to nie wszystko fiesta, ale niestety od tego czegos z czarno-czerowna szmata uslyszysz tylko o „ussmancach” a ani slowa o rzadzacych Rosja po dzis dzien KGBstach – doskonale dogadujacych sie z Kissingerem i reszcie architektów NWO. Jesli jest jakis konflikt miedzy Rosja i tzw Usraelem, to byc moze tylko o podzial wplywów w razie udanej kampanii przeciwko Chinom. Trudno z cala pewnoscia powiedziec, ale jest to prawdopodobny wariant.

     • upadlina
      upadlina :

      nie bredź banderowski rzygu !!……….Jesteś prowokatorem, który sam przyznał się do anty-polskiej roli, jaką wykonuje na tym portalu !!….. Rosja w swoich grzechach w porównaniu do uSSmanii jawi się jako ministrant z chóru kościelnego !!……..Udana kampania przeciw Chinom??………..O czym ty bredzisz??……..Ani Rosja ani Chiny nie sprzymierzą się na poważnie z bandytą zza oceanu, ponieważ po wyeliminowaniu jednego z nich uSSmania zajęłaby się tym pozostałym, mając ułatwione zadanie !!……..Mądrzy Chińczycy i Rosjanie będą prowadzić skomplikowaną grę, w której będą się starali osłabiać uSSmanię jeszcze bardziej niż teraz i oczywiście nie dopuścić, aby jeden z nich stał siwe zbyt potężny !!………RÓWNOWAGA jóźwiak banderowska cioto !!…….RÓWNOWAGA !!……..To jest podstawa !!

     • kojoto
      kojoto :

      uPadlina nigdy się nie wypowiedział np: na temat przyznania Kissingerowi honorowego członkostwa w Rosyjskiej Akademii Nauk, ani na temat jego świetnych relacji z otoczeniem Putina… ciekawe, czy jest tak tępy, że do niego to nie dociera (może nie wie kto to Kissinger), czy cynicznie pali głupa?

     • upadlina
      upadlina :

      No to przecież powtarzam ci jełopie, że: „Mądrzy Chińczycy i Rosjanie będą prowadzić skomplikowaną grę, w której będą się starali osłabiać uSSmanię jeszcze bardziej niż teraz i oczywiście nie dopuścić, aby jeden z nich stał siwe zbyt potężny !!………RÓWNOWAGA jóźwiak banderowska cioto !!…….RÓWNOWAGA !!……..To jest podstawa !!”…………..czytaj dokładnie i ze zrozumieniem !!

     • upadlina
      upadlina :

      No nie mogę z tobą portalowy półmózgu !!…………Przygłup, który do redakcji wykrzykuje teksty w stylu: „Czy redakcja może coś do ku*wy nędzy zrobić z tymi wulgaryzmami na portalu?” mówi o wariatkowie??………….Mówiłem ci to już, ale powtórzę: Robili cię przez telefon i wtedy zabrakło impulsów !!

     • upadlina
      upadlina :

      jóźwiuk-kojot-kshyhu-Putin1953-kamcio ja cały czas prezentuję dowody załgana chachłata szmato, że to ty zacząłeś festiwal bluzg na tym portalu i to ty jesteś winny tego szamba, które tu jest !!……..Ty oprócz kłamstw i pomówień nie prezentujesz nic !!……….Kolejny raz więc prezentuję dowody na to, co stwierdziłem powyżej !!>>>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/proukrainski-publicysta-wzywa-do-milczenia-o-kresowym-ludobojstwie >>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/szczecin-usunie-pomnik-wdziecznosci-armii-czerwonej http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz/syrria-oskarza-usa-o-podwojne-standardy >>>>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosja-manewry-anakonda-nie-sprzyjaja-atmosferze-zaufania >>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/jan-pieklo-jako-ambasador-bedzie-realizowal-polityke-bezwarunkowego-wspierania-ukrainy >>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/lider-mniejszosci-ukrainskiej-zolnierze-wykleci-maja-krew-na-rekach >>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz/waszczykowski-w-izrael http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosja-zdyskwalifikowana-na-euro >>>>>>>>>>>>>>. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/bialoruska-armia-cwiczy-walke-z-polskimi-dywersantami >>>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/nie-zyje-angielski-kibic-zaatakowany-przez-rosjan >>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosyjska-armia-nie-tak-silna- http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dzien-pamieci-ofiar-oblawy-augustowskiej-2 >>>>>>>>>>>>>>>A to tylko mała część twoich ku*ew zakłamana hrywnowa dziwko !!…………To są DOWODY na to, że non-stop kłamiesz banderowska szmato !!………..Wszyscy mogą się o tym przekonać !!……..Na bana buraku to zasługujesz ty, bo to ty rzucałeś i rzucasz niesprowokowanymi „ku*wami” w kierunku innych forumowiczów, co było i jest tolerowane przez redakcję Kresy.pl, która także ponosi za to odpowiedzialność: http://www.rp.pl/Dobra-osobiste/309309895-SN-o-sporze-Giertych—Fakt-ciezar-dowodu-spoczywa-na-portalu-pozwanym.html

     • upadlina
      upadlina :

      kłamstwo łgarzu??…………Oto oryginalny twój tekst chachle i link do niego !!…….>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/kaczynski-nie-chce-by-11-lipca-polacy-czcili-pamiec-ofiar-upa>>>>>>>>>>>>>kojoto.”…………ale jak się im napisze, żeby się kurwy odpierdoliły od Polaków, to skomlą, że są atakowani strasznymi wyzwiskami. Co się musi do WUJA stać, żeby redakcja wreszcie zrobiła z nimi porządek. Czy Kresy.pl chcą pobić rekord Guinnessa w ilości przekleństw na forum?”…..>>>>>>>>>>>>>Masz tu wszo DOWODY !!……….Co ty na to kłamliwa banderowska szujo??…………OŚMIESZYŁEŚ I SKOMPROMITOWAŁEŚ SIĘ KOLEJNY RAZ !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: Kojoto (11.01.2017 13:57)…. Kissinger to obecnie zgrzybialy zyd i mason, a takze czlonek B’nai B’rith, grupy Bilderberg oraz byly agent CIA i KGB (ps „Bor”), posiadajacy koneksje na wysokich szczeblach wladzy panstwowej (z prezydentami) i bankowej (Rockefeller) w USA i rowniez w Rosji – Kissinger odwiedzal kilkakrotnie Putina w Moskwie w latach ubieglych. A kiedy Putin kolegowal sie z B.Obama to Putin nawet przygotowal lotnisko w Uljanowsku dla wojsk NATO.
      Putin latal rowniez do USA na prywatne spotkania z G.Bushem Jr, ale tych informacji nie podaja oficjalne media.
      Tymczasem ciemnota wrzeszczy, ze Putin zwalcza zydow i USA.

     • Avatar
      fiesta :

      re: Kojoto….. tu nie chodzi o Obame, ktory mial swoje przyslowiowe 5 minut w historii i zastapi go teraz ktos inny. Zyd i mason Kissinger jest kurierem i spotyka sie oraz negocjuje uklady miedzy USA i Rosja (spotkal sie wczesniej dwukrotnie z W.Putinem w bardzo serdecznej atmosferze ) – to samo robil swego czasu zyd i mason J.Retinger, ktory byl lacznikiem miedzy Churchillem, Stalinem i zydami z otoczenia Roosevelta, a po II wojnie swiatowej byl wspoltworca klubu Bilderberg (organizacji masonskiej).
      Prawdziwa polityka toczy sie za kulisami rzadow, bankow, korporacji i organizacji zydo-masonskich.

     • kojoto
      kojoto :

      Nie udaje, ze wiem wszystko o Kissingerze, ale wlasnie tak mniej wiecej rozumiem jego role we wspólczesnej polityce, z tym ze sadze, ze moze miec nieco wiekszy wplyw na podejmowane decyzje, ale z drugiej strony byc moze faktycznie jest tylko mala twarzyczka uzywana przez szare eminencje z domu Rotshildów i innych nieciekawych familii.

     • kojoto
      kojoto :

      Zgadzam sie z Toba w ocenie komunizmu nawiasem mowiac i bawi mnie nieslychanie jak widze Twoja dyskusje z wielbicielami Federacji Rosyjskiej, ktorzy nie wiadomo dla czego biora sobie za punkt honoru obrone poprzednika FR i jego zdobyczy geopolitycznych… Co im szkodzi przyznac, jaka jest prawda? A jednak cos im to uniemozliwia… i widza tylko jednego wroga… za oceanem, udajac ze to co mamy za plecami to „pluszowy mis” 🙂

     • upadlina
      upadlina :

      śmieszy cię chachłaty leszczyku??…….Mnie śmieszą twoje błędy ortograficzne, jak np: „dla czego”, zamiast „dlaczego” !!………Kolejny matacz i kłamca !!………..Gdzie ktoś tu broni żydo-bolszewickiego ZSRR, którego ty nazywasz poprzednikiem Rosji ??………..Gdzie??………..W tej chwili największy wróg jest za oceanem, bo to on wyniszcza Polskę od 89 roku, on odpalił Polsce banderyzm na upadlinie, on naciska na Polskę o zwrot rzekomych „należności” żydostwu, które to „należności” zostały już zwrócone, on próbuje władować Polskę wojenkę z Rosją dla swoich interesów geopolitycznych !!………..on, on i jeszcze raz on !!………..Rosja nie pozwala na szerzenie się banderyzmu na wschodniej ukrainie, nie pozwala na rozprzestrzenianie się uSSmańskiego isis na Bliskim Wschodzie, hamuje próby objęcia kontrolą wszystkich i wszystkiego przez zbrodniczą uSSmanię !!…………Więc niby dlaczego mam tej Rosji nie popierać !!…………Bo fiesta ciągle bredzi o tym co było 400, 300, 200, 100 lat temu ??………..Liczy się TU I TERAZ !!……….A kogo mam popierać??……….Bandytę zza oceanu, który oddał Polsce „przysługi” wymienione powyżej, którego popiera (ni stąd, ni zowąd) fiesta??………..Walnij się w ten pusty baniak !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina…. Polske wyniszczyli najpierw wrogowie zewnetrzni. Nastepnie Polska znajdowala sie pod okupacja zydo-komunistyczna do 1989r, ale juz w 1988r rozpoczal sie rabunek polskiego majatku narodowego przez nomenklature komunistyczna i komunistyczne spec sluzby.
      W 1989r doszlo do porozumienia pomiedzy zydami z PZPR, a zydami z Solidarnosci i KOR i od poczatku 1990r doszlo do ekonomicznego rozbioru Polski za zgoda zydow rzadzacych w Polsce. Oczywiscie mial w tym udzial G.Soros (zydzisko), ale on nie reprezentuje USA i nie opowiadaj bajek, ze to „USA wyniszcza Polske od 1989r” , bo to jest wymysl twojej chorej wyobrazni, poniewaz juz to tobie wyjasnialem, a ty wciaz powtarzasz te same klamstwa.
      Proces demontazu gospodarczego i ekonomicznego Polski opisal H.Pajak w swoim opracowaniu historycznym pt. „PIATY ROZBIOR POLSKI 1990-2000” i dosc dokladnie opisal udzial twoich towarzyszy z PZPR i PRL-owskich spec sluzb w rozkradaniu Polski – vide chociazby AFERA FOZZ (straty kilkanascie miliardow dolarow) oraz setki innych afer, ktorych nikt nie rozliczyl do dzis.
      W tym procesie rozkradania Polski brali rowniez udzial SZWABY i ZYDY z Europy zachodniej, Izraela i USA i kupowali polski majatek narodowy prawie za pol-darmo, ale ZA ZGODA ZYDOW U WLADZY W POLSCE, ktorych zna z nazwiska kazdy Polak interesujacy sie historia Polski, wiec albo celowo klamiesz, albo nie znasz historii Polski.
      Pamietam, ze na internecie krazyla lista, na ktorej znajdowaly sie informacje dotyczace ilosciowej wyprzedazy polskiego majatku narodowego przez poszczegolne ekipy rzadzace i to jest dodatkowy dowod, ze nie robilo tego USA, wiec nie wciskaj Polakom kitu manipulancie.
      Zydowscy oligarchowie z otoczenia Putina tez przymierzali sie do wykupienia rafinerii, stacji paliwowych, zakladow azotowych etc w Polsce, ale zostali wykluczeni.
      Ale wystarczy wprowadzic nowe technologie w Polsce i z biegiem czasu odejsc od zaopatrzenia w rope i gas z Rosji, eliminujac tym sam ujemny bilans handlowy Polski z Rosja.
      Polacy-patrioci nie popieraja Rosji, poniewaz to obce panstwo oraz sa Polakami w pierwszej kolejnosci, wiec tu zachodzi konflikt interesow.
      Oprocz tego dochodza przykre doswiadczenia historyczne Polski z Rosja, ZSRR i dzisiejsza „Rosja” (ZSRR”bis”), wiec Polak-patriota nie zdradzi Polski dla rosyjskich interesow i kazdy Polski patriota to rozumie i ma to zakodowane w swojej podswiadomosci.
      Natomiat przybledy, koczowniki plemienne, osobniki ze zlasowanym mozgiem, nieuki lub agenci obcych wplywow nie maja zakodowane polskosci w swojej podswiadomosci i w duchu nie sa Polakami-patriotami. Wiec przy nadarzajacej sie okazji, jak rewolucje lub wojny, stana po stronie wrogow Polski – vide masowa kolaboracja zydow, ukraincow, litwinow etc z wrogami Polski, ktorzy byli obywatelami Polski w okresie istnienia II RP.
      To znajomosc polskiej historii oraz przeszlosci Polski i narodu polskiego jest czynnikiem, ktory ma najwiekszy wplyw na ksztaltowanie polskiej swiadomosci narodowej. A Polak pozbawiony swiadomosci narodowej to bryla miesa.
      Ja popieram bandyte zza oceanu, bo bandyta zza ocenu nie mordowal Polakow i nie zabral Polsce ziemi , jak twoi towarzysze bandyci ze wschodu – ten przyklad dowodzi, ze sa dwa rodzaje bandytow: 1. bezwzglednych (Rosja/ZSRR) oraz 2. z zasadami (USA), przy czym nalezy zaznaczyc, ze bandytyzm USA jest spowodowany przez LOBBY ZYDOWSKIE rzadzace w USA (rzadza w USA od 1913r).
      p.s.
      Chce dopisac, zeby Kojoto nie walnal sie w baniak, bo bedzie pisal jak „UPAdlina”.
      Wybacz „Upadlina”, ale twoja forma dyskusji byla obrazliwa i dlatego zareagowalem – poloz wiekszy nacisk na argumenty, a nie na podworkowe odzywki, bo mlodziez to czyta i sie uczy.

     • upadlina
      upadlina :

      znowu fiesta mataczysz i manipulujesz !!………..Cały zachodni świat jest pod butem żydo-anglo-uSSmańskiej kliki banksterskiej, która jest odpowiedzialna za to, co dzieje sie w Polsce od 89 roku, ponieważ od tego czasu, to ona tu niepodzielnie rządzi !!……..Dawne PZPR-owksie aparatczyki przewerbowały się na nowego pana z faszyngtonu, któremu od tamtej pory służą !!……..Wyniszczanie Polski przez uSSmanię to nie są więc bajki fiesta, tylko FAKTY !!………..uSSmania naciska też na Polske w sprawie rzekomych odszkodowań 65 mld $ dla żydów, mimo że sprawa odszkodowań została już dawno temu zakończona !!………Towarzysze o których mówisz w latach które podajesz byłi już towarzyszami przewerbowani na nowego pana w faszyngtonie !!…………cyt: „Pamietam, ze na internecie krazyla lista, na ktorej znajdowaly sie informacje dotyczace ilosciowej wyprzedazy polskiego majatku narodowego przez poszczegolne ekipy rzadzace i to jest dodatkowy dowod, ze nie robilo tego USA, wiec nie wciskaj Polakom kitu manipulancie”………………To ty nie wciskaj kitu fiesta manipulancie, ponieważ te ekipy rządzące, które doprowadziły do wyniszczenia Polski działały pod nadzorem pana z faszyngtonu i bez jego zgody tu się nic nie działo i nie dzieje !!……..Kolejny cytat: ” Polacy-patrioci nie popieraja Rosji, poniewaz to obce panstwo…………”…………..Fiesta, przypominam ci że uSSmania to tez obce państwo, a ty popierasz to bandyckie państwo, które wyniszcza Polskę od dekad i odpaliło jej banderyzm na upadlinie, a dodatkowo próbuje posługiwać się nim do szczucia na Rosję w celu realizacji swoich imperialistycznych planów !!……….Czy to więc jest w interesie Polski fiesta manipulancie??……….Czy banderyzm odpalony przes uSSmanię na upainie jest w interesie Polski mataczu ??………..Bandyta zza oceanu nie mordował Polaków, bo nie morduje sie fiesta tych, którzy padli przed tobą na kolana i dzień w dzień robią ci lachę !!…….Nie dociera to do ciebie??……..uSSmański bandzior do pewnego czasu nie mordował też Irakijczyków, ale gdy „przyjaźń” sie skończyła wybił ich już setkach tysięcy jeżeli nie milionach !!……….Zapominasz o tym fiesta, albo nie chcesz pamiętać, jako czołowy manipulant !!……….Uwielbisz fiesta słowo „dowodzi” !!………Stosujesz je bardzo często, tylko, że bezsensownie, ponieważ to, co wypisujesz często nic nie dowodzi !!………Bo to, co napisałeś nie dowodzi, że uSSmania nie jest bandytą bezwzględnym tylko z zasadami !!……….Z jakimi fiesta zasadami ??……….Setki ataków na inne państwa i wymordowanie milionów ludzi to bandytyzm z zasadami??………..Możesz podać przykłady tych bandyckich ataków uSSmanii, które miały „zasady” ??………Śmiech na sali fiesta!!……To po prostu jaja !!………Bandytyzm w uSSmanii jest spowodowany przez lobby żydowskie??………No ale ty te lobby nagle zacząłes popierać, bo przecież Trump tez służy temu lobby !!………Motasz sie strasznie fiesta w tym swoim pełnym absurdów i niespójności światopoglądzie !!……….Jeżeli jednak bandytyzm uSSmanii nie jest jej winą tylko żydów, to „bandytyzm” Rosji chyba też, prawda??……..PS: Fiesta, czy chcesz linki, pod którymi zobaczysz formę dyskusji kojoto-jóźwiaka z innymi forumowiczami??………..Jeżeli ich nie widziałeś, to ja ci je przedstawię !!………Jak się z nimi zapoznasz, to może pojmiesz, dlaczego moja retoryka w stosunku do kojoto-jóźwiaka jest taka a nie inna !!

     • upadlina
      upadlina :

      Zero merytorycznej wypowiedzi, tylko bzdet !!……….Lecz się sam fiesta, bo to ty masz objawy schizofrenii, a nie ja !!………..Mój światopogląd jest trwały i spójny w odróżnieniu od twojego !!………….Także tego typu uwagi może lepiej skieruj do faceta w lustrze !!…………PS: Czekam fiesta na wskazanie mi, gdzie i kiedy stwierdziłem, że uSSmania zamordowała 20-30 mln ludzi !!…………Jakoś nie kwapisz się do wskazania mi tego, bo chyba kolejny raz zapędziłeś się w kłamstwo i manipulację, o które tak chętnie oskarżasz innych !!……….A może po prostu kolejny raz napisz, żebym się leczył, bo pewnie nic innego nie będziesz w stanie wypocić w konfrontacji z rzeczywistością !!

     • Avatar
      fiesta :

      1. Twoj swiatopoglad jest bolszewicki i odzwierciedla punkt widzenia ZSRR i ZSRR”bis” zwany umownie „Rosja”. A to z kolei rodzi watpliwosci co do twojej „polskosci”.
      2. Sam pisales o milionach ofiar Stanow Zjednoczonych i nazwales USA najwiekszym zbrodniarzem swiata – vide twoje komentarze powyzej. Na trop naprowadzil mnie „Boruta” i podal zrodlo informacji, ktore podaje takie bzdety, ktorych autorem jest lewak i pracownik urzedu socjalnego.
      3. Te 2 przyklady dowodza, ze jestes lewakiem i zasmiecasz forum KRESY.PL bolszewicka propaganda.
      4. Lecz sie !

     • upadlina
      upadlina :

      pisałem o milionach ofiar żydo-uSSmanii, bo one idą w miliony, ale nie podawałem konkretnej liczby, więc to co napisałeś jest kłamstwem i manipulacją moimi wypowiedziami !!………Sam to przyznałeś nie potrafiąc wskazać mi postu, w którym piszę o tych 20-30 milionach !!…….No i co panie kłamco i mataczu??………Oczywiście, że uSSmania to największy obecnie bandzior na świecie i ty sam to potwierdziłeś !!…………….A dlaczego to niby Boruta podał link, który podaje bzdety lewaka??………Bo dane w tym linku nie odpowiadają temu, co szanowny pan fiesta oczekuje??……….Jak ty fiesta podajesz pierdoły uSSmanofila żebrowskiego, albo linki wpolityce.pl jako „wiarygodne” to jest ok??………..Krytykujesz żydów rządzących w Polsce, a potem podajesz linki do portali które są pod ich kontrolą jako wiarygodne??………..To ty się lecz, bo schizofrenia to twoje drugie imię uSSmańska tubo propagandowa!!

     • Avatar
      fiesta :

      re: Kojoto….. Ja probuje patrzec daleko w przyszlosc, analizujac przeszlosc i terazniejszosc i oceniam rowniez stosunek sasiadow Polski do Polski i Polakow.
      Dlatego jestem zwolennikiem budowania wspolpracy i sojuszu z krajami na linii polnoc-poludnie od Baltyku do Adriatyku na zasadach rownorzednego partnerstwa o czym juz pisalem w przeszlosci.
      Zeby taki plan wprowadzic w zycie to trzeba najpierw – punkt 1 – odsunac zydostwo od wladzy i wplywow w Polsce i wybrac prawdziwie polski rzad, a to wiaze sie ze zbudowaniem polskiego elektoratu narodowego, dla ktorego polskie interesy beda najwazniejsze, co dzisiaj jest jeszcze niemozliwe, bo Polacy sa podzieleni na zwolennikow Watykanu, Rosji, UE, Izraela etc, a poza tym propaganda robi swoje, bo nikomu nie chce sie szukac prawdy.
      Punkt 2 to banki i finanse panstwa, ktore musza podlegac wylacznie wladzom w Polsce, i we wspolpracy z polskim rzadem przygotuja plan rozwoju i modernizacji Polski.
      Z tego zydowskiego syfu w jakim znajduje sie Polska przez ostatnie 72 lata mozna wyjsc, ale Polacy musza tego chciec i dzialac.
      Obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce jest ruchem w dobrym kierunku, poniewaz pokrzyzowalo Rosji i Niemcom ich przyszle zamiary, ktore nigdy nie byly przyjazne Polsce – vide historia.
      A majac takie zabezpieczenie Polska moze realizowac punkt 3 – rozbudowac wlasny system obronny, ktory wymaga czasu i pieniedzy, bo posiadamy wlasne zaawansowane technologie, ale zydy u wladzy w Polsce realizuja z kolie w pierwszej kolejnosci interesy lokalne i globalne swoich pobratymcow – vide kolejna „ofiara peknietego kondoma” w Izraelu, ktora odkryla swoja prawdziwa tozsamosc.
      Na razie tyle.

     • upadlina
      upadlina :

      weź mnie nie osłabiaj !!……….Polska jest pod butem żydo-uSSmanii, która jako mocarstwo jest zniewolona i nie potrafi sie wyzwolić, a mała Polska ma to zrobić??…….O czym ty mówisz??…………I jak Trump miałby Polskę wyzwolić od żydostwa, jeżeli sam jest żydo-filem??………….Co się z tobą dzieje??………Pro-żydowski prezydent miałby wyzwolić Polskę od żydostwa??………Rozmowa z tobą to jakiś kabaret !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: Kojoto: (11.01.2017 13:57)….. Rusofile typu „UPAdlina” i wielu innych nigdy nie beda pisac negatywnie o Rosji, ZSRR i dzisiejszym ZSRR”bis” zwanym umownie „Rosja”, bo maja zaprogramowane mozgi sowiecka ideologia i ich rusofilstwo jest tak gleboko zakorzenione w nich samych, ze mozna ich z powodzeniem nazwac SOWIECKA PIATA KOLUMNA w Polsce, ktora najbardziej wrzeszczy pod adresem USA, pomimo, ze ich idol zydo-komunista W.Putin utrzymywal przyjazne stosunki z USA w okresie rzadow G.Busha Jr i w poczatkach rzadow B.Obamy oraz do tej pory utrzymuje przyjazne stosunki z zydem-syjonista B.Netanyahu i europejskim kongresem zydow , ktorego przewodniczacym jest kolega W.Putina, Mosze Kantor oraz Putin utrzymuje przyjazne stosunki z ortodoksyjna sekta zydowska Chabad-Lubawicz, ktora uwaza gojow (nie-zydow) za bydlo i podludzi.
      Pamietam, jak rusofile z WPS na czele z D.Kosiurem i P.Zieminskim wrzeszczeli, ze W.Putin robi porzadek z zydami w „Rosji”, ale to byl pic na wode, poniewaz Putin zrobil porzadek zaledwie z kilkunastoma oligarchami zydowskimi, ktorzy chcieli rzadzic Putinem i wplywac na polityke w panstwie. Natomiast Kosiur i Zieminski nigdy nie podawali informacji o wspolpracy Putina z USA, Izraelem, NATO i zydami z europejskiego kongresu zydow oraz zydami z Chabad-Lubawicz, bo te informacje psuly obraz Putina, ktorego Kosiur i Zieminski chcieli wykreowac na „zbawce swiata” poprzez podawanie jedynie wybiorczych informacji. Byly rowniez takie momenty, ze Kosiur, Zieminski i spolka podpisali sie pod listem do Putina o „ratowanie Polski” – vide strona: ( http://konserwatyzm.pl/artykul/12129/zygmunt-wrzodak-list-otwarty-do-narodu-rosyjskiego-i-wladz-federacji-rosyjskiej/).
      Ci wazeliniarze (Kosiur, Zieminski, Truchlewski i spolka) wchodzacy do dupy W.Putina napisali rowniez list protestacyjny do D.Trumpa w imieniu wszystkich Polakow z pretensja, ze wojska amerykanskie w Polsce to nowi okupanci Polski – magister inzynier Kosiur, doktor nauk ekonomicznych Zieminski, magister Truchlewski i reszta wazeliniarzy, ktorzy zlozyli swoje podpisy na liscie do D.Trumpa nie znaja definicji „okupacja” i sami zrobili z siebie posmiewisko.

     • Avatar
      fiesta :

      p.s. Zapomialem dopisac….. z Chinami jest taka sprawa, ze dzieki USA (za prezydentury B.Clintona) Chiny uzyskaly status specjalnego uprzywilejowania w handlu z USA i jednoczesnie poszly duze pieniadze z USA na inwestycje i rozbudowe komunistycznych Chin, ktore zaprowadzily u siebie gospodarke kapitalistyczna i tym samym uzyskaly amerykanskie technologie oraz wysoki dodatni bilans handlowy w handlu z USA i dzieki temu byli w stanie unowoczesnic swoje panstwo, rozbudowac swoje wlasne sily militarne i oszczedzic 3 biliony dolarow gotowki. A widzac, ze znow sa silni to zaczeli byc bezczelni i podskakiwali do USA i taka jest azjatycka rasa.
      Dlatego D.Trump chce ich utemperowac, o czym zapowiadal w swojej kampanii prezydenckiej w 2016r.
      Jako ciekawostke dodam, ze pojawilo sie mnostwo pozytecznych idiotow wsrod Polakow, ktorzy licza na to, ze Chiny zrobia z Polski „Zlote Eldorado” i tego typu propagande najbardziej naglasniaja rusofile, ktorzy maja niewielkie pojecie o post-komunistycznych Chinach i azjatyckiej rasie.
      Tymczasem w chinskich szkolach zostaly wprowadzone nauki TALMUDU i z Chinczykow wyrastaja osobniki o mentalnosci ZYDA – zyd to takie zwierze, ktore tylko w siebie wierzy.

     • upadlina
      upadlina :

      a co fiesta uSSmańska tubo propagandowa, ty byś pewnie chciał, żeby żydo-uSSmania wzięła pod but całą planetę bez wyjątku !!………Chiny zaczęły podskakiwać kanalio??…………..Chiny przez ostatnie dekady nie zaatakowały nawet 10% tylu państw, co bandyci uSSmańscy, a ty masz czelność mówić, że podskakują??………I dzięki Bogu, że są takie państwa jak Chiny i Rosja, które skutecznie blokują uSSmańskiemu bandycie przejęcie kontroli nad całą planetą, bo nie byłoby nadziei dla resztki nie podbitych jeszcze przez uSSmańców państw i dla tych państw, które już są przez nich podbite, czy to militarnie, czy ekonomicznie !!………A jakie eldorado fiesta Polsce od 89 roku sprawiła żydo-uSSmania??………..”państwo istniejące teoretycznie” jako rynek zbytu dla zachodnich państw i rezerwuar taniej siły roboczej zarządzane przez bezwolne marionetki na sznurku faszyngtonu (ostatnia wypowiedź kaczyńskiego) !!……….To eldorado uSSmanii jełopie !!……….Wsadź go sobie w dupę !!………..Azjatycka rasa??………….No to policz fiesta mataczu, na ile to państw w ostatnich dekadach napadła ta „barbarzyńska” azjatycka rasa, a na ile twoi miłośnicy demo(no)kracji zza oceanu ze swoimi licznymi klakierami przynależącymi do „cywilizacji łacińskiej” !!…….Śmieszny typie !!

     • upadlina
      upadlina :

      bla, bla, bla, bla fiesta !!………Z żydami niezwykle przyjazne stosunki utrzymuje też Trump, ale to ci kompletnie nie przeszkadza !!!!!!!!!……….Możesz fiesta logicznie wytłumaczyć, dlaczego utrzymywanie przez Putina dobrych stosunków z żydami jest złe, a Trumpa dobre??………..Możesz to logicznie wytłumaczyć uSSmańska tubo propagandowa??……………Okupacja fiesta??………..Definicja: „czasowe zajęcie przez siły zbrojne państwa prowadzącego wojnę całości lub części terytorium państwa nieprzyjacielskiego i wprowadzenie tam swojej tymczasowej władzy”……….Z tego więc wynika, że wojska żydo-bolszewickiego ZSRR nie okupowały Polski !!….No tak wynika z definicji fiesta !!………….To ty sam siebie ośmieszasz prowadząc tą niespójną, nielogiczną, schizofreniczną retorykę !!………..Sam sobie zaprzeczasz w kolejnych postach !!

     • upadlina
      upadlina :

      a dlaczego mam dziś negatywnie pisać o Rosji przygłupie??………Bo zwalcza banderyzm i islamskich najemników opłacanych przez twoich krzewicieli demo(no)kracji zza oceanu ??………Bo wywaliła ze swojego terytorium organizacje powiązane z sorosem??………..Puknij się w ten tępy rusofobiczny łeb !!………..Za to twoi ukochani żydo-uSSmmanie wspierają nazizm i banderyzm kultywowany oficjalnie na upadlinie oraz islamskich bandytów z isis !!…………Tylko taki degenerat jak ty może wspierać bandytów!!…………Człowiek prawy tego nie robi kanalio !!

   • Avatar
    fiesta :

    re: UPAdlina…. Rosja/ZSRR to tez bandycki kraj, ktory usiadl troche na dupie, bo przerznal wojne w Afganistanie (1979-1989), a wykonczywszy sie ekonomicznie rozpadl sie na autonomiczne republiki, ktore nastepnie utworzyly swoje wlasne panstwa. Ale zanim do tego doszlo to panowal terror komunistyczny w calym ZSRR, o ktorym nigdy nie pisaly sowieckie media, a ludzie byli traktowani jak zwierzeta. Na wyjazd do innego obwodu trzeba bylo miec specjalna przepustke od milicji, ktora byla przydzielana na okreslony okres czasu – rygor jak w wojsku i nie wolno bylo mowic zle o rzadzacych, bo grozila kara ustalona przez rzadzaca komune.
    Nawet W.Putin byl czescia tego bandyckiego systemu i sluzyl w KGB (dawne NKWD).
    W zwiazku z tym pisanie, ze tylko USA trudni sie bandziorka jest woda na mlyn sowieckiej propagandy.

    • upadlina
     upadlina :

     w dzisiejszych czasach uSSmania to największy bandzior na planecie !!…………Nie rozmawiam o nieistniejącym ZSRR, bo go nie ma !!……….Zresztą pamiętaj, że historia oceni uSSmanię, gdy ta będzie już na tyle słaba, że nie będzie mogła interweniować militarnie przeciwko tym, którzy będą ją oceniać !!………..I wtedy na jaw mogą wyjść takie zbrodnie uSSmanii, przy których te żydo-bolszewickiego ZSRR mogą zblednąć !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina…. Nie ma znaczenia zmiana nazwy z ZSRR na „Rosje”, poniewaz tam rzadzi dawne KGB oraz zydo-oligarchia powiazana z Putinem i powiedzial to glosno plk Kwaczkow z GRU (wywiad wojskowy) za co zostal skazany na 13 lat lagru z zarzutem proby dokonania przewrotu wladzy (zydow rzadzacych w „Rosji”) i to dowodzi, ze w „Rosji” panuja dawne reguly z okresu komunistycznego ZSRR.
      p.s. Zacznij odrabiac lekcje domowe, bo jestes opozniony w historii.

     • upadlina
      upadlina :

      to twoje zdanie !!……….Dzisiejsza Rosja ma tyle wspólnego z żydo-bolszewickim ZSRR, co Włochy z Cesarstwem Rzymskim !!………..Trudno mi traktować na poważnie twoje słowa, skoro jako zagorzały przeciwnik żydostwa nagle stwierdziłeś, że totalna pro-żydowska postawa trumpa ci nie przeszkadza, bo……………..Putin tez jest pro-żydowski !!………..Taki „argument” fiesta to kompromitacja !!……………Pomijając jednak to wszystko, TU I TERAZ największym światowym bandytą jest uSSmański zbir zza oceanu !!……….I zostaw już tę historie fiesta, bo żyjąc nią przegapiasz TERAŹNIEJSZOŚĆ !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: UPAdlina….. Ja dostarczylem Tobie dowod, ze dzisiejsza „Rosja” to ciag dalszy ZSRR czyli ZSRR”bis”, a obrazowo wyglada to tak, jak wymalowanie starej prostytutki, ktora wciaz ma tych samych alfonsow – vide 17 lat rzadow Putina, ktory wkrotce przescignie sekretarza KC KPZR L.Brezniewa w dlugosci urzedowania na eksponowanym urzedzie panstwowym i to jest tez dowod.

      Jak nie wierzysz, ze Putin utrzymuje braterskie stosunki z zydami u siebie w „Rosji” i z zydem Netanyahu z Izaela to wystarczy wpisac haslo do wyszukiwarki i wyswietla sie setki zrodel informacji.
      Na razie prowadzi Putin przed Trumpem w liczbie zlozonych pocalunkow na zydowskich d*pach oraz Putin ma rowniez przewage nad Trumpem w zakladaniu mycki, w zapalaniu menory, odznaczaniu rabinow medalami za krzewienie judaizmu w „Rosji”, budowie synagog w „Rosji” etc.
      W.Putin i B.Netanyahu tak sobie przypadli do gustu, ze nawet wywolalo to niepokoj w Waszyngtonie – vide artykul na stronie ( http://www.middleeasteye.net/columns/strange-love-affair-putin-and-netanyahu-1736252238 ).

     • upadlina
      upadlina :

      żadnego dowodu fiesta nie dostarczyłeś !!……….Twoje „dowody” to wypowiedzi gości, których światopogląd odpowiada twojemu !!……..Wtedy są to dla ciebie „wiarygodne” źródła !!……..Gdy ktoś powie coś, co nie jest zgodne z twoim światopoglądem, wtedy to źródło już nie jest dla ciebie wiarygodne !!………Długość urzędowania nie jest dowodem na nic !!…..Na tej zasadzie powinieneś więc tez oceniać papieży, bo oni niejednokrotnie tez sprawują swój urząd przez dekady !!………..Jeżeli ktoś jest w czymś dobry to powinien pozostawać na swoim stołku tak długo, jak chce tego naród !!……….To, że w twojej ukochanej uSSmanii tego nie akceptują, to nie znaczy, że wszyscy mają tańczyć tak, jak ci zwyrodnialcy zagrają !!……..Ja nie mówię, że Putin nie popiera żydów, ale żydzi tez maja różne frakcje, które raz współpracują ze sobą, a innym razem rywalizują ze sobą !!………Żydów popiera też trump !!……….Zresztą fiesta, idąc twoim tokiem myślenia ja mogę powiedzieć, że nie interesuje mnie, iż Putin popiera żydów, bo i trump ich popiera !!……….hehehehe!!………..Odbiłem twoją piłeczkę !!

     • upadlina
      upadlina :

      zdenerwowałeś się fiesta, bo jak na dłoni widać twoje kłamstwa i matactwa !!……….Owijanie w bawełnę długimi pierdołami o historii sprzed 400, 200, 100 lat nie pomaga !!…..Zarzucasz w kółko innym kłamstwa, a to ty wpadłeś na kłamstwie !!……..A dowody na swoje kłamstwa sam dostarczyłeś !!……….POKAZUJĘ JE PONOWNIE: 13.01.2017 13:37 „Pokaż mi, gdzie ja napisałem, że zmieniłem przeszłość historyczną !!……Zarzucasz komuś talmudyzm, ale to ty przekręcasz wypowiedzi innych i mataczysz !!……..Ja nie zawracam sobie dupy przeszłością w takim zakresie jak ty, więc nie zajmuję się nią z taką obsesją jak ty !!…….Przecież to ja właśnie cały czas ci mówię, że przeszłości ZMIENIĆ NIE MOŻNA a wpływać można tylko na TRERAŹNIEJSZOŚĆ, więc co ty wygadujesz??……..Pokaż mi, gdzie ja powiedziałem, że zmieniłem przeszłość !!……..Pokażesz??……Ośmieszasz się !!…”>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Złodziej krzyczy: „Łapać złodzieja”!!, fiesta??……….Krzycz !!………….Może żeby odwrócić uwagę walnij jeszcze jakiś długi elaborat historyczny !!

     • Avatar
      zefir :

      Fiesta,czytam i analizuję chyba wszystkie twoje posty,wypowiedzi.Zawsze ze swej pozycji starałeś się bronić,chronić,przestrzegać Polaków-swych Rodaków,przed żydami,germanami,sovietami,banderami,nawet pepikami ,słowakami,ciapatymi,nawet zdradzieckimi anglo-sasami,natomiast niemal nigdy przed Yankesami. Czegoś tu nie rozumiem.Przecież ci Yankesi już Polskę zdradzili,w decydujących momentach olali,Stalinowi pohandlowali-zawsze usprawiedliwiając to,twierdziłeś,że żydkami byli kierowani. Współcześnie gdy żydki Ameryką jeszcze bardziej sterują niż to w przeszłości bywało,jesteś tak bezkrytyczny,tak Yankesom życzliwy,wyrozumiały,wręcz tkliwy. A przecież z ostatnich dekad mamy przykłady,że usmańcy głównie o swe interesy dbają,swych partnerów „bzykają”, i nie mają skrupułów gdy ich olewają.Jakie my z tego wnioski dla Polski wyciągamy? Podniecamy się tylko usmańską żelazną brygadą,co to na włościach 11-ej dywizji kawalerii pancernej,w tym Żaganiu,przejściowo osiadła.Powiem ci szczerze fiesta,że ta brygada,to żadna niezwyciężona armada.Rosjanie gdy zechcą,to jeśli nie czapkami to pigułką „A” ją nakryją o ile wcześniej na z góry upatrzone pozycje nie zwieją ,pozostawiając Polskę gołą ja ten św.turecki.Z pewnością ma to,zwłaszcza dla szkopów,znaczenie symbolicznego klina rozdzielczego,ale głównej strategii polskiego bezpieczeństwa bym na tym nie osadzał.W tej sprawie liczy się głównie własna siła gospodarczo-militarna,w której zasadniczego przełomu nie dostrzegam.Gorzej,odnoszę wrażenie pewnego samozadowolenia,demobilizacji i odprężenia po osiągnięciu celu brygadowego,skutkująjącego dalszą prowokacyjną arogancją wobec upatrzonego wroga wschodniego.Móże polityka Trumpa to przykróci i na właściwe miejsce,tory wiele spraw powróci……Wszyscy wielcy tego świata w całym przekroju historycznym,swe panowanie nad słabszymi znaczyli tysiącami i milionami ofiar.Możecie sobie fiesta z UPAdliną tak dokładać,dowodzić kto był lepszy a kto gorszy w tymdziele ludozabójstwa,tylko że to niczego nie zmieni,nie rozwiąże.Doświadczenia przeszłości mogą być o tyle pożyteczne,o ile posłużą w kształtowaniu lepszej terażniejszości i przyszłości.

     • kojoto
      kojoto :

      No wreszcie do „stolu” (dyskusji z fiesta) dosiadl sie rasowy kretacz. Moze bedzie nieco ciekawiej, bo jak nrazie to Fiesta trafial w próznie glupiego belkotu uPadliny. Jest wiele watków w których z Fiesta sie nie zgadzam ani troche, ale w ocenie komunizmu i motywacji obecnie rzadzácych Federacja Rosyjska, Fiesta ma znakomita ocenesytuacji i argumenty nie do zbicia. Stad po szarpaninie z uPadlina przyszedl czas na kretacza Zeswira.

     • upadlina
      upadlina :

      czego można się spodziewać po zakłamanym tępym pedale chachłatym jóźwiaku??…….Ano tylko tego, że będzie krytykował swoich adwersarzy bez względu na to, czy mają rację, czy nie !!………..Pokaż mi więc krętaczu jóźwiak te „argumenty” fiesty „nie do zbicia”!!…………Pokaż mi je !!………….Chciałbym je zobaczyć, bo fiesta na razie, oprócz kłamstw – które mu udowodniłem – matactwa i naginania rzeczywistości do swojego światopoglądu niczego tu nie zaprezentował !!…………..Jak zwykle jóźwiak nie będziesz mógł nic pokazać, bo kłamiesz z tymi „argumentami” fiesty, natomiast udajesz, że nie zauważasz, iż fiesta został złapany na łgarstwie !!………..Prawie tak jak ty, gdy bredziłeś, że to nie ty, tylko inni najwięcej tu bluzgają, ale gdy dostałeś dowody zamknąłeś jadaczkę !!………..Idź lepiej obciągnij lachę johnniemu, bo co najwyżej kolejny raz zrobisz z siebie idiotę !!

     • Avatar
      fiesta :

      Kojoto…. nie rob wiecej takich numerow. Ja nie mam nic przeciwko dyskutowaniu z kimkolwiek, poniewaz dyskutowalem z ludzmi prostymi oraz wyksztalconymi, wysoko postawionymi i tak bogatymi, ze chcieli kupowac kluby pilkarskie za pol miliarda dolarow, politykami, doradcami, poslami, senatorami etc. Kazdy ma prawo napisac co chce pod warunkiem, zeby nie bylo prowokacyjnych atakow personalnych, bo wtedy nie ma dyskusji tylko jest pyskowka.
      A jak masz jakies odmienne zdanie na jakis temat to wrzuc je na forum i bedziemy o tym dyskutowac i oczywiscie przygotuj mocne argumenty.

     • kojoto
      kojoto :

      Ty piszesz Fiesta co chcesz i chyba rozumiesz, że ja też będę to robił. Może nie zauważyłeś, ale dla mnie czas „dyskusji” z bluzgami uPadliny i krętactwem zefira już sie skończył. To sa osoby, które będą powtarzać swoje kłamstwa do upadłego, i nie chodzi im o poznanie prawdy, czy rozmowę z innymi, tylko o propagowanie swojej wizji na forum. Pytanie, czy za tą „ich wizją” nie stoi ktoś inny. Natomiast mój komentarz odnosił sie bezpośrednio do stylu tych użytkowników. uPadlina zajmuje się głównie właśnie prowokacyjnymi atakami personalnymi i pyskówkami (okraszonymi przy tym niemiłosiernie bluzgami i obleśnym językiem), a zefir w krętactwach i mataczeniu, godnym „żydowskiego handlarza”.

     • upadlina
      upadlina :

      i znowu szmaciarzu banderowski robisz z siebie idiotę !!……….Moje bluzgi łgarzu??……….Każdy może się zapoznać z historią bluzg na tym portalu i ocenić !!…………Ta historia obnaża twoje kłamstwa chachłata gnido !!………….Dowody na to, że kojot-jóźwiak-kshyhu-Putin1953-kamcio bezczelnie kłamie:………………. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/proukrainski-publicysta-wzywa-do-milczenia-o-kresowym-ludobojstwie >>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/szczecin-usunie-pomnik-wdziecznosci-armii-czerwonej http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz/syrria-oskarza-usa-o-podwojne-standardy >>>>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosja-manewry-anakonda-nie-sprzyjaja-atmosferze-zaufania >>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/jan-pieklo-jako-ambasador-bedzie-realizowal-polityke-bezwarunkowego-wspierania-ukrainy >>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/lider-mniejszosci-ukrainskiej-zolnierze-wykleci-maja-krew-na-rekach >>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz/waszczykowski-w-izrael http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosja-zdyskwalifikowana-na-euro >>>>>>>>>>>>>>. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/bialoruska-armia-cwiczy-walke-z-polskimi-dywersantami >>>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/nie-zyje-angielski-kibic-zaatakowany-przez-rosjan >>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosyjska-armia-nie-tak-silna- http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dzien-pamieci-ofiar-oblawy-augustowskiej-2 >>>>>>>>>>>>>>>A to tylko mała część twoich ku*ew zakłamana hrywnowa dziwko !!…………To są DOWODY na to, że non-stop kłamiesz banderowska szmato !!………..Wszyscy mogą się o tym przekonać !!………..

     • upadlina
      upadlina :

      co chachłaty pedale ??………..Dowody cię przygniotły??………..Jasne jest, kto na tym portalu zaczął używać wulgaryzmów hrywnowy półgłówku, więc nie osłabiaj się !!…………I nie bredź o bezmózgach, bo nikt w tej konkurencji ci nie dorówna portalowy błaźnie, na co dowód w postaci twojej wypowiedzi przedstawiam: „………..ale jak się im napisze, żeby się kurwy odpierdoliły od Polaków, to skomlą, że są atakowani strasznymi wyzwiskami. Co się musi do WUJA stać, żeby redakcja wreszcie zrobiła z nimi porządek. Czy Kresy.pl chcą pobić rekord Guinnessa w ilości przekleństw na forum?”………………….Jóźwiak-kojot-kshyhu-Putin1953-kamcio, to jest top post, który dożywotnio daje ci niezagrożone pierwsze miejsce na podium w konkurencji na największego błazna portalowego !!

     • Avatar
      fiesta :

      re: Kojoto….. Skoro istnieje wolnosc slowa to kazdy moze myslec co chce lub pisac co chce, ale powinien to robic z sensem, w przeciwnym wypadku sam sobie szkodzi.
      Jesli chodzi o propagowanie wizji swiata to nie da sie postawic znaku rownosci pomiedzy „zefir” a „UPAdlina”, poniewaz to sa dwa odmienne charaktery i dwa odmienne rodzaje rozumowania, a jesli ty nie widzisz roznicy lub nie chcesz widziec roznicy to znaczy, ze dzialasz z pobudek osobistych.
      Zauwazylem tez, ze „UPAdlina” podaje klamstwa i polprawdy, manipuluje informacjami, przekreca wypowiedzi, stosuje SB-ckie chwyty sledcze etc, a wszystko po to, zeby zbic argumenty strony przeciwnej i samemu oglosic, ze to on ma racje, bo w tej propagandzie jaka uprawia na forum KRESY.PL chodzi jemu o to, zeby narzucic Polakom sowieckie myslenie, bo wtedy jest latwiej ponownie wepchnac Polske i Polakow w orbite Moskwy, a kto jest temu przeciwny to natychmiast zostaje przez niego okrzykniety usmancem albo banderowcem, plus „UPAdlina” stosuje dodatkowo tzw. nalot propagandowy z dodatkiem wulgaryzmow jesli oponent da sie sprowokowac co swiadczy, ze stosuje wszystkie mozliwe metody dzialania.
      Zauwazylem rowniez, ze na forum dziala LOBBY SOWIECKIE, do ktorego nalezy „UPAdlina” i mozna zuwazyc, ze albo nie wypowiada sie w sprawach „zolnierzy wykletych”, albo stwierdza, ze to sprawa kontrowersyjna co swiadczy, ze LOBBY SOWIECKIE MA ODCIEN KOMUNISTYCZNY i to nie sa polscy patrioci, poniewaz komunizm nie jest polski tylko zydowski.
      Podsumowujac, „UPAdlina” ma misje do spelnienia na forum KRESY.PL

     • upadlina
      upadlina :

      twoja bezczelność fiesta jest bezgraniczna !!,,,,,,,,,,,Już dwa razy udowodniłem ci kłamstwo i manipulacje moimi wypowiedziami, a ty jak idiota dalej brniesz w zaprzeczanie rzeczywistości !!……….Oskarżasz mnie o coś, czego sam się dopuściłeś !!……..Jednocześnie cały czas udajesz, że w związku z twoimi udowodnionymi ci kłamstwami i manipulacjami nie ma w ogóle tematu !!………Dowody fiesta są, ale ty w kółko uciekasz przed nimi, bo konfrontacja jest dla ciebie niewygodna !!………..Jesteś żałosny oskarżając mnie o bolszewizm, tylko dlatego, że popieram dzisiejsze działania Rosji, które są anty-banderowskie i anty- uSSmańskie !!……….Wypisz wymaluj fiesta propaganda dzisiejszej żydo-anglo-uSSmańskiej kliki !!……….A mnie zarzucasz, że ja oskarżam kogoś o banderyzm !!………..Tak fiesta, czasami oskarżam, ale mam do tego podstawy !!………Dla ciebie podstawą o oskarżanie o sympatie pro-komunistyczne jest poparcie dla dzisiejszej Rosji, co jest oznaką twojej fiksacji rusofobicznej !!………..Przypominam ci fiesta, że to nie Rosja dziś wspiera banderyzm na upadlinie, a twoja ukochana uSSmania !!………To nie Rosja robi rozpiździaj na Bliskim Wschodzie tylko uSSmania i jej klakiery, a ty wspierasz tego bandyckiego potwora !!………Nie wyjeżdżaj mi tu z żołnierzami wyklętymi, bo mnie ten temat fiesta nie interesuje !!……….Ja wiem, że w tym temacie masz fiksację nie mniejszą niż w temacie Putina i wielokrotnie to udowodniłeś, ale to twój problem !!………..Dla mnie problemem było to, że twój bandycki uSSmański zbój próbował władować Polskę w konflikt z Rosją w imię swoich imperialistycznych ambicji, a nie bezsensowne bredzenie o historii, którą trudno jest zweryfikować !!………..Już ci mówiłem fiesta, że ty żyjesz w przeszłości i uwielbiasz o niej bredzić wypisując długie elaboraty, a ja żyję w TU I TERAZ i dla mnie ważne jest TU I TERAZ !!………Przeszłość mnie nie skrzywdzi, ale TERAŹNIEJSZOŚĆ ma taką mozliwość !!………..Dlatego nią sie trzeba zająć, bo do tej pory największym zagrożeniem dla Polski był ewentualny konflikt z Rosją w który próbowała Polskę władować uSSmania, a nie jakąś przeszłością która w tak trudnym jak dziś momencie nie ma znaczenia !!………..Natomiast ty jakby celowo próbujesz odwracać uwagę Polaków od TU I TERAZ i zagrożenia wojną w interesie uSSmańskiego bandyty na jakieś bezproduktywne bredzenia o tym, czy żołnierze wyklęci są pozytywną czy negatywną kartą w historii !!……….Mnie tym nie zwiedziesz fiesta !!……….Na takie bezproduktywne tematy ględź sobie z innymi, ale nie ze mną !!………..Podawaj im swoje „wiarygodne źródła” („wiarygodne”, bo zgodne z „jedynie słuszną opcją fiesty”) i neguj wszystkie inne źródła, jako bolszewickie, bo niezgodne z „jedynie słuszną opcją fiesty” !!……….To zabawa dla ludzi szczególnej troski !!…………Mnie interesują konkrety, a nie cienie na ścianie !!………..A konkrety panie fiesta to TU I TERAZ !………Amen !!

     • kojoto
      kojoto :

      re: Fiesta. Nie stawiam znaku równości między uPadliną i zefirem. W/g mnie zefir to bardziej wyrafinowany, cyniczny gracz, który nie ulega emocjom i jest gotowy udawać „przyjaciela”, tak jak robił np: przy Ilonie. A uPadlina to albo jakiś zadaniowany troll „taran” który ilością wpisów i bluzgów ma zasypać wszelką próbę dyskusji i argumentacji, lub po prostu zmanipulowany i zakompleksiony oszołom, któremu się wydaje, że ma misję do spełnienia. Co do powodów osobistych – to owszem trafiłeś – z kont Boruta, Sylwia, UPAdlina i trochę też Zefir – pada pod moim adresem najwięcej obelg. Tylko za to, że ostro sprzeciwiam się pluciu na Polskich bohaterów i gloryfikowania Rosji (w tym Rosji sowieckiej – wiem że stworzonej nie tylko przez Rosjan, ale niech każdy sobie odpowie na pytanie, czemu w Polsce nie powiodło się sianie komunistycznego fermentu, a w Rosji, Niemczech, i nie tylko, udało się). Co do pozostałej trójki pewnie nie masz wątpliwości – robią to i w tym wątku, ale co do konta Sylwia to wyobraź sobie, że to z niego zaczęto mnie wyzywać od banderowców kiedy popierałem inicjatywę wyrzucenia pomników oddających cześć sowieckim zbrodniarzom. Nie chodzi o cmentarze żołnierzy AC, niech będą bez symboliki zbrodniczego ustroju, ale o pomniki konkretnych zbrodniarzy i pomników z symboliką sowiecką. Drugim powodem jest to, że z konta Sylwia propagowano „UBecki” kłamliwy paszkwil na mój temat – podający moje ogólnodostępne dane zmieszane z obleśnymi i obraźliwymi wymysłami. Trzecim powodem jest to, że z konta Sylwia pojawiają się regularne wezwania do mordowania wszystkich ukraińców (czyli przecież Rusinów) „albo oni nas, albo my ich”… przecież to jest cyniczne podjudzanie do nienawiści. Czy ktoś na forum pisze tak o Żydach, Niemcach, Rosjanach? Nie przypominam sobie. Po prostu od jakiegoś czasu nie mam wątpliwości, że Sylwia to wyjątkowa kanalia podszywająca się pod polską patriotkę.

     • kojoto
      kojoto :

      pasuje do pięść do twojego bolszewickiego ryja. Rzucasz wyuzdanymi oskarżeniami o banderyzm, bo masz nadzieję, że odsunie to nieco uwagą forumowiczów od twoich sowieckich fascynacji (do których się jednak przyznajesz jak co do czego). No i masz nadzieję, że mnie wyprowadzisz z równowagi… takie podsrywanko w twoim stylu… rasowy manipulator i krętacz – jedna jest jedna „rasa” szczególnie w tym wyspecjalizowana.

     • upadlina
      upadlina :

      pięść to moja czeka ze zniecierpliwieniem na twój ryj zaspermiony chachłaty pedale !!………Oskarżenia o popieranie banderyzmu przez ciebie są jak najbardziej na miejscu !!……..Obrzucasz obelgami ludzi walczących w Donbasie z banderowcami, bo są pro-rosyjscy!!………Przyjaźnisz się z żydo-bolszewickim kapusiem, który popiera banderowski reżim w kijowie!!……..Napadasz na Polaków na portalu mendo, bo uważają, że z Rosją trzeba żyć w zgodzie i nie dawać się prowokować przez uSSmańskie gnidy, które chcą szczuć Polaków na Rosjan i na odwrót !!………To robisz banderowski rzygu w myśl uchwały oun z 1990 roku: Uchwała Krajowego Prowidu OUN z 22 czerwca 1990 r.: FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990. /W.Poliszczuk „Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”- Toronto 1995 – str. 372-379/………….. Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej………..Twoja fałszywa krytyka banderyzmu ma na celu zdobycie zaufania Polaków!!………….Ale nic z tego wszo chachłata !!…..Kilkunastu forumowiczów już cię chachle podsumowało !!……….Zefir nie musi odwracać od niczego uwagi forumowiczów, ale ty tak, bo to o tobie wyszły na jaw niewygodne dla ciebie fakty zaspermiony ryju banderowski !!………To ty sam się przyznałeś, że brałeś i bierzesz udział w uSSmańskich anty-polskich prowokacjach !!………Wyprowadzenie cię z równowagi??………..To już miało miejsce wielokrotnie, więc nie trzeba mieć na to nadziei kretynie portalowy, bo to jest po prostu fakt !!……….Leżysz i kwiczysz chachłaty pedrylu !!

     • upadlina
      upadlina :

      nie bredź i nie kłam jóźwiuk-kojot-kshyhu-Putin1953-kamcio, bo powyżej udowodniłem twoje łgarstwa!!………Udowodniłem banderowski łgarzu, że kłamiesz!!……….Obelgi zaczęły padać pod twoim adresem dopiero po tym, jak wsiarzu zacząłeś rzucać ku*wami na innych forumowiczów !!………DOWODY: http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/proukrainski-publicysta-wzywa-do-milczenia-o-kresowym-ludobojstwie >>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/szczecin-usunie-pomnik-wdziecznosci-armii-czerwonej http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz/syrria-oskarza-usa-o-podwojne-standardy >>>>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosja-manewry-anakonda-nie-sprzyjaja-atmosferze-zaufania >>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/jan-pieklo-jako-ambasador-bedzie-realizowal-polityke-bezwarunkowego-wspierania-ukrainy >>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/lider-mniejszosci-ukrainskiej-zolnierze-wykleci-maja-krew-na-rekach >>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,bliski-wschod?zobacz/waszczykowski-w-izrael http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosja-zdyskwalifikowana-na-euro >>>>>>>>>>>>>>. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/bialoruska-armia-cwiczy-walke-z-polskimi-dywersantami >>>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/nie-zyje-angielski-kibic-zaatakowany-przez-rosjan >>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/rosyjska-armia-nie-tak-silna- http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dzien-pamieci-ofiar-oblawy-augustowskiej-2 >>>>>>>>>>>>>>>A to tylko mała część twoich ku*ew zakłamana hrywnowa dziwko !!……..Nazywanie cię banderowcem ma swoje podstawy chachle !!………Zaprzyjaźniłeś się i popierasz byłego żydo-bolszewickiego donosiciela, który ma polską krew na rękach i który popiera banderowską juntę w kijowie!!……..Powstańców Donbasu walczących z banderowskimi szmatami nazywasz bandytami !!………Świadomie brałeś i bierzesz udział w pomnikowej prowokacji uSSmańskiej !!……..Niedawno stwierdziłeś, że wiesz, iż jest to prowokacja, ale gdy inni forumowicze mówili ci to ponad pół roku temu, to wyzwałeś ich od „ku*ew” !!………Kim więc gnido jesteś??………..I nie bredź o tym, że – w przeciwieństwie do tutejszym – sułka – bezpośrednio nie popierasz banderowskiej junty z kijowa, bo takie twoje zachowania służy temu, aby zdobyć zaufanie Polaków !!………..Twój główny cel to judzenie do nienawiści między Polakami a Rosjanami zgodnie z podstawową doktryną oun z 1990 roku: Uchwała Krajowego Prowidu OUN z 22 czerwca 1990 r.: FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990. /W.Poliszczuk „Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”- Toronto 1995 – str. 372-379/………….. Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej………”………….Takie jest twoje zadanie banderowska gnido i to robisz, ale nie idzie ci za dobrze, bo Polacy na tym portalu już cię docenili odpowiednio za twoje chamstwo i „ku*wy, którymi obrzuciłeś innych !!………Kilkunastu forumowiczów powiedziało ci załgana kłamliwa chachłata wszo, co o tobie sądzi !!………Na twój temat nie było żadnego paszkwilu łgarzu !!……..Podałeś link do swojej stronki (kojoto) na wikipedii a potem jak po nitce do kłębka Boruta znalazł dane o tobie i twojej działalności w realu !!……..Imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, miejsce pracy, działalność na upadlinie, seksualne preferencje itd !!……….W swojej bezgranicznej głupocie nie przewidziałeś, że wyjdą na twój temat dane, które są dla ciebie bardzo niewygodne!!………..I nie zapominaj chachłaty łgarzu, że sam je potwierdziłeś w kilka minut po ich prezentacji przez Borutę, a potem dopiero zacząłeś próby wycofywania się z tego i zaprzeczania !!……….Na próżno chachłaty pedale!!………….Spotkało cię szmato banderowska to, na co zasłużyłeś za te wszystkie „ku*wy”, którymi obrzuciłeś innych forumowiczów !!………Nie kłam pedale chachłaty, że Sylwia nawołuje do mordowania wszystkich ukraińców !!………Stwierdzenie: „albo oni nas, albo my ich” mówi prawdę o tym, jak wygląda sytuacja między Polakami a banderowskim upadlińcami (nie mam tu na myśli prawych Ukraińców, którzy w tej chwili walczą z kijowską banderowską junta z kijowa, a których ty banderowska szmato nazywasz bandytami !!) !!…………Taka jest prawda!!………Albo w przyszłości będzie silna upadlina i słaba Polska, albo słaba upadlina i silna Polska !!………..Rozumiesz chachłaty ćwoku??………Nie ma tu większej kanalii na tym portalu niż ty kłamliwa banderowska szujo !!………..Kłamstwo ci udowodniłem i te dowody jasno wskazują, kto zachowuje się tu jak kanalia !!……………Jeżeli fiesta będzie miał wątpliwości, niech zapozna się z tym linkiem i z twoją pedale wypowiedzią w kierunku Sylwii !!………..>>>>>>>>>>>> http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/katolicka-polska-vs-bolszewicka-rosja-prowokacja-na-cmentarzu-lyczakowskim-we-lwowie-foto>>>>>>>>>>>>

     • Avatar
      fiesta :

      re: zefir…. Nie krytykowalem Amerykanow, poniewaz Amerykanie nie zdradzili Polski w Teheranie, Jalcie i Poczdamie (Stalin, Churchill i Roosevelt mieli zydowskie pochodzenie oraz zydowskich doradcow) oraz Amerykanie nie rzadza Ameryka od 1913r (data powstania FRB, ktore przejelo kontrole nad finansami i bankami w USA).
      Czy teraz rozumiesz ?
      Z kolei obecnosc zolnierzy amerykanskich w Polsce potraktowalem jako zabezpieczenie Polski przed przyszlymi zapedami Niemiec i Rosji i bylo to widac po wrzaskach dochodzacych z obydwu stron i tym wrzaskiem zdradzily sie obydwie strony (niemiecka i rosyjska) co ma wymiar wieloletni, poniewaz rzady w Polsce zmieniaja sie co 4 lata, a wojsko pozostaje. Obecnosc wojska amerykanskiego jest takze potrzebna, bo Polska musi sie dozbroic i potrzebuje pieniedzy oraz czasu na dozbrojenie i zbudowanie porzadnej armii zlozonej nie tylko z zolnierzy zawodowych, ale takze z zolnierzy poborowych – przymusowe 12-miesieczne szkolenie (nawet kulawych i garbatych) i mam nadzieje, ze to ruszy na wiosne tego roku – potrzebne sa budynki koszarowe, sprzet etc.
      Zydki sa wszedzie, ale Polacy tez sa leniwi i nic nie robia, zeby przejac wladze w Polsce i to widac przez ostatnie 27 lat. Skoro nie ma polskiego gospodarza w polskim domu tylko obcy, to znaczy, ze gros Polakow ma groch z kapusta w glowie – vide podzialy.
      Tez pisalem, ze podstawa sily panstwa jest jego silna gospodarka i ekonomia, ale wazniejsze sa finanse panstwa, ktore powinny calkowicie podlegac panstwu, a nie obcym instytucjom miedzynarodowym. Kolejna sprawa to zabezpieczenie panstwa przed drenazem przez obcy kapital i spekulantow i nie powinno byc jak dotychczas, ze z Polski sa wyprowadzane dziesiatki miliardow dolarow rok w rok i cwaniaki w ogole nie placa podatku, a za te pieniadze mozna wybudowac fabryki i zaklady, stworzyc nowe miejsca pracy i rozpoczac produkcje towarow na rynek wlasny i zagraniczny. Malo tego, fabryki nalezy postawic w mniejszych miejscowosciach, zeby stworzyc miejsca pracy dla tamtejszych mieszkancow, gdzie bezrobocie jest najwieksze. A jak bedzie prosperowal biznes to poprawia sie warunki materialne w mniejszych miejscowosciach, gdzie koszty sa nizsze niz w duzych aglomeracjach miejskich, powstana dodatkowe bloki mieszkalne, szkoly, osrodki rekreacji etc i jeden biznes napedza drugi biznes.
      Dynamika rozwoju i lepsze warunki materialne Polakow spowoduja wzrost urodzen i nawet powrot Polakow z wojazy zagranicznych, bo nikt nie chce wracac do biedy i nedzy, z ktorej wczesniej wyjechal, co ma ogromny wplyw na psychike Polakow.
      To wszystko jest do zrealizowania, ale Polacy musza ruszyc dupy, zawinac rekawy i zaczac robic porzadek z robactwem i gnojem, ktore zalega w Polsce przez dziesiatki lat.
      D.Trump to czlowiek biznesu, chociaz jest rowniez naciskany przez globalistow, lobbystow, graczy politycznych, bankierow, kartele etc. Ale juz niedlugo zobaczymy co zrobi rzad D.Trumpa, chociaz wazniejsze jest co bedzie robil rzad w Polsce i jak bedzie realizowal polskie interesy narodowe, poniewaz po wyjezdzie tej marionetki do Izraela robi mi sie niedobrze i gdybym mial taka mozliwosc to wypedzilbym ich z Polski, zeby juz wiecej nie wracali i nie zaszpecali polskiego krajobrazu.

     • upadlina
      upadlina :

      Czyli ameryką fiesta rządzą żydzi !!………OK !!…………To wiemy !!…………A kto rządzi Rosją fiesta??………….Rosjanie??……………To po pierwsze !!………..Po drugie: Tak, zobaczymy, co zrobi Trump !!………..Po trzecie, żeby było jasne: Wolę Trumpa na stołku prezydenta uSSmanii niż killarię clinton i jemu kibicowałem, ale nie spodziewam się po nim działań anty-żydowskich i ty też chyba nie !!………Jedyne co mnie cieszy u Trumpa to to, że dzięki niemu najprawdopodobniej zakończy się w Polsce niebezpieczna gra na konflikt polsko-rosyjski realizowana przez uSSmańską agenturę u władzy w Polsce na polecenie odchodzącej kliki z faszyngtonu !!

     • Avatar
      zefir :

      Fiesta,pytasz mnie czy rozumiem twoje zdanie:”Nie krytykowałem Amerykanów,ponieważ nie zdradzili Polski w Techeranie,Jałcie i Poczdamie (Stalin,Churchill i Roosevelt mieli żydowskie pochodzenie,oraz żydowskich doradców),oraz Amerykanie nie rządzą Ameryką od 1913r (data powstania FRB,które przejęło kontrolę nad finansami i bankami w USA”……Odpowiadam więc,że jak sądzę potrafiłem zrozumieć twoją myśl światłą,nawet w jej szerszym,gdyż pozaamerykańskim kontekście,chociaż tu rodzą się moje niemal buntownicze refleksje…….Idąć bowiem logicznym tropem twojego myślenia trudno mieć do Niemców zastrzeżenia za to,że zdradzili,wymordowali i zniszczyli Polskę w latach 1939-45. Ich demokratycznie wybrany furer,liczni jego współpracownicy,finansiści,bankierzy,przemysłowcy,mieli żydowskie pochodzenie i Niemcy nie rządzili Reichem.Sam przecież fiesta przekonywałeś,że Hitler i jego najbliższe władcze towarzystwo to żydowskie nacje.Po co więc na rasowo czystych Niemiaszków i nadludzi pomstować,oni niewinni,to wina tych szkaradnych pejsatych postaci……………………………..Ileż to ja się fiesta ciebie naczytałem,że Marks,Engels,Lenin,Trocki,Stalin i cała ich ferajna to żydy i parchy aż się chwali, że komunizm,ZSRR-y, i inne pe-er-ele to ich parchate dzieło,którym zarządzali i straszyli…….Stosując więc twoją fiesta miarkę logicznego rozumowania,nie można mieć pretensji do narodów sovieckich,rosyjskiego,polskiego,węgierskiego,itp, za dzieła totalitarnego systemu komunistycznego, gdyż żydzi go tworzyli,nimrządzili,nim straszyli……….Fiesta,to nie jest sarkazm,to twórcza rozbudowa logiki twego wstępnego zdania postowego……Fiesta, twoja troska o zrzucenie przez Polaków tego jarzma żydowskiego byłaby bardziej wiarygodna,gdyby Yankesi próbowali pozbyć się talmudokracji, zaś ze swego grona tego rządzącego nimi Bractwa Mojżeszowego. W USA bowiem talmudokracja króluje i na świat,w tym Polskę promieniuje.To tam w USA to żydowskie paskudstwo ma swoją światową ostoję,więc ,sorry fiesta,nie pitol,że w Polsce w tym zakresie żle się dzieje.Nawet dla ciemnego,jak ja goja widoczna jest realizacja talmudycznych „prawd” i nakazów przez usmańską talmudokrację,chociażby w zakresie: —Żydom należy się cały świat,bo Żydzi i Majestat boski oznaczają to samo; …–Żyd wolny jest od kary,bo Pan Bóg oddał Israelitom gojów;…..–Żydzi mają władzę nad majątkiem i krwią wszystkich narodów,bo to dar Boga dla dzieci Abrachama;….–Żydowi wolno jest obrabować goja,bo tak w świętych księgach zapisano.Żyd nie kradnie,tylko swoje bierze to dobro opuszczone;………..–Żydowi wolno oszukiwać goja,lichwę brać od niego,bo Żyd tym nie krzywdzi brata swego;…….–Żyd nie zwraca gojowi znalezionych jego rzeczy,bo zapisano,iż Pan Bóg czegoś takiego mu nie wybaczy………….My się fiesta w wielu polskich sprawach zgadzamy,czego nawet nie komentuję,zaś to co mnie u ciebie zaskakuje to wyżej specyfikuję.Ja jeśli miałem wątpliwości dot.obecności wojsk USA w Polsce,to m.inn.z obawy przed realizacją tutaj objawów tej usmańskiej talmudokracji.Świadomie,by nie przeciążać sprawy,pominąłem rozwinięcie słów Hitlera „nikt nie będzie pytał zwycięzcy,czy mówi prawdę”,które odnośić można dość uniwersalnie.

     • Avatar
      fiesta :

      re: zefir….. Glownym motorem napedowym rewolucji i wojen bylo zydostwo i takie sa fakty. Rowniez prawidlowo uzyles analogii, ale w swoim rozumowaniu zupelnie pominales niemieckie interesy, jakim byl odwieczny DRANG NACH OSTEN i nie uwzgledniles udzialu rdzennych Niemcow w napasci na Polske w 1939r i w ten sposob stworzyles SWOJA WLASNA TEORIE, zeby wykazac, ze nie mozna miec zastrzezen do Niemcow, ze mordowali i zniszczyli Polske w latach 1939-1945.
      Zgadzam sie, ze to jest dla ciebie bulwersujace, ale to jest wynik stworzonej przez ciebie teorii, ktora analogicznie zastosowales wobec totalitaryzmu komunistycznego i wyszlo tobie, ze nie mozna miec pretensji do innych narodow, ktore wymieniles w nawiasie za, jak to nazwales „dzieła totalitarnego systemu komunistycznego, gdyż żydzi go tworzyli,nimrządzili,nim straszyli”. Ale znow popelniles blad jak poprzednim razem, poniewaz nie uwzgledniles udzialu innych narodow w „dzielach totalitarnego systemu komunistycznego”, z tym, ze ten udzial innych narodow nie byl tak spontaniczny i masowy jak w przypadku zydow, ktorzy stanowili sile przewodnia komunizmu, bo w komunizmie byl realizowany zydowski plan opanowania Europy i swiata.
      LOGICZNE ?
      Jarzmo zydowskie moze zniesc narod, ktory posiada wlasna swiadomosc narodowa, a to ma scisly zwiazek ze znajomoscia prawdy historycznej o swoim narodzie i panstwie, czyli BEZ ZNAJOMOSCI PRZESZLOSCI NIE MA PRZYSZLOSCI i dlatego gros Polakow ciagle bladzi jak slepcy i w dalszym ciagu glosuja na zydow.
      Jesli chodzi o talmudyzacje Polski to jest to niemozliwe, pomimo, ze Watykan kolaboruje z zydami, ze episkopat w Polsce jest opanowany przez zydow i kolaboruje z zydami oraz ze zydy rzadza w Polsce i wprowadzaja celebrowanie swiat zydowskich w sejmie, w senacie, w palacu prezydenckim, na roznych imprezach etc.
      Pisze tak dlatego, poniewaz globalizacja tez zostala zaplanowana i dlatego doszlo do zwolania soboru watykanskiego II (1962-1965), a trzej ostatni papieze: JP2 (Wojtyla) , Benedykt 16 (Ratzinger) i Franciszek I (Bergoglio) wprost nawolywali do ustanowienia jednego rzadu swiatowego.
      Tymczasem w 2016r wyborcy w USA wbrali D.Trump, ktory jest przeciwnikem lewacko-libertynskich pradow, ktore z kolei opanowaly Europe i z tego wynika, ze Amerykanie wczesniej to zrozumieli niz Europejczycy i doszlo do radykalizacji amerykanskiego spoleczenstwa i zmian.
      Glowny wplyw na ta radykalizacje odegraly niezalezne media oraz slabnaca sytuacja ekonomiczna w USA i po zapowiedziach Trumpa widac, ze bedzie zmiana w polityce USA jaka dotychczas prowadzili demokraci z B.Obama na czele.
      Dlatego Polacy powinni skupic sie na odsunieciu zydostwa od wladzy i wplywow w Polsce i przystapic do organizowania i zbudowania POLSKIEGO ELEKTORATU NARODOWEGO.

     • Avatar
      zefir :

      Fiesta, z poczuciem pewnego rozbawienia przyjmuję twoje słowa o yym,że to ja „stworzyłem SWOJĄ WŁASĄ TEORIĘ ” o niewinności Niemców,analogicznie innych narodów z kręgu komunistycznego totalitarnego panowania.Oj podsr..asz fiesta,podds..asz. A przecież to tylko skromny wniosek z zastosowania twojej logiki rozumowania. Przyznasz,że ten wątek w swoim poście tylko liznąłem,dotknąłem,nadmiernie go nie drążyłem i eksploatowałem.Dostrzegłem bowiem,że świadomie lub nieświadomie (nie wiem) się podłożyłeś,a nie mam zwyczaju kopać leżącego. Cała idea fix mojego rozumowania nastawina była na wykazanie tobie do jak absurdalnych wniosków prowadzić może logika twojego przesłania z tego cytowanego postowego 1-szego zdania.Oczywiście,że zgadzam się iż „głównym motorem rewolucji i wojen było (i jest-dodam) żydostwo i takie są fakty”.Jednak to co w trakcie tych rewolucji i wojen,a zwłaszcza póżniejszego panowania to już gąszcz bardziej skomplikowanych procesów społecznych,motywów działania,gry interesów i posiadanej siły oddziaływania.Sprytne żydostwo zawsze potrafiło się w tym znależć,zaś w obronie swych interesów jak kameleon zmieniało swe ubarwienie,chociaż bywało,że dostawało solidne lanie.Tak było,tak jest,a czy będzie?–to wielkie zapytanie…..Piszesz fiesta,że jeśli chodzi o talmudyzację i globalizację,to „Amerykanie wcześniej to zrozumieli niż Europejczycy i doszło do radykalizacji amerykańskiego społeczeństwa i zmian”,z czym otwarcie nie zgadzam się…………Po pierwsze dlatego,że póki co, Amerykanie realnie jeszcze niczego nie zmienili i wątpię by zmienili.W dalszym ciągu króluje u was talmudokracja,lewacko-libertyńska opcja ma się całkiem dobrze,zaś globalizacja jest celem,sensem i istotą istnienia państwa judeousmanii.Sama zmiana Banana Obamy tak naprawdę wiele w tym żydowskim kotle usmanii nie zmieni.Trump w dalszym ciągu z wpływami żydostwa będzie się liczył,może tylko niektóre akcenty swą polityką przestawi,ale podstawy i istoty usmaskiego talmudyzmu nie zmieni,gdyż jak jego poprzednicy jest więżniem tej parchackiej schizofrenii.Może przesadzam w ocenie,ale jak poczekamy to posmotrimy……………………………………..Po drugie,dlatego że akurat w przypadku Polski znacznie wcześniej niż w Ameryce to zrozumiano,wcześniej się radykalizowano i talmudyzacji sprzeciwiano.By nie sięgać zbyt głęboko w historię,warto przypomnieć idee programowe Narodowej Demokracji z początków XXw.Nawet współzałożyciel żydowsko-sovieckiego PPR-u,ten Wł.Gomułka w tym 1968r,w epoce kwitnącego żydowskiego socjalizmu,potrafił dać kopa wielu braciom judaizmu.To nie w Ameryce tylko w Polsce PRL-u rdzenni Polacy,jak nikt inny wielokrotnie okazywali czynny sprzeciw totalitarnym rządom żydowskiej komunistycznej oligarchi.Fakt,po latach zrywów i walki,w czasach Magdalenki i okrągłostołowych,w latach przełomu XX/XXIwieku,Polacy zostali wykiwani przez parchów,ale wszystko do czasu.Dzisiaj w Polsce nurty ostrzegające żydostwo narastają,na wierzch życia politycznego wypływają,w odradzaniu patriotycznych ruchów narodowych się objawiają.Fiesta,czy tego nie dostrzegasz,nie widzisz,że tu ostra walka polityczna w tych sprawach się dzieje?Póki co Ameryka i zdegenerowana Europa w tym dziele Polakom nie pomaga.Ten ewolucyjny proces budowy polskiego elektoratu narodowego,też się dzieje,ale jesteśmy w tym niemal osamotnieni,z każdej strony jakby jego przeciwnikami otoczeni.

     • Avatar
      fiesta :

      re: zefir….. Jesli ty wyjales wyraz/zdanie z mojego komentarza i z tego wyrazu/zdania wyciagasz wlasny wniosek to taki proceder nosi nazwe MANIPULACJA. Nastepnie na tej manipulacji zbudowales swoja wlasna teorie, ktora jest tyle warta/wiarygodna co autor tej teorii, czyli ty sam i wlasciwie nie masz sie z czego cieszyc, poniewaz jak zaznaczylem w swoim poprzednim komentarzu, pominales (celowo lub z niewiedzy) fakt prowadzonej przez Niemcow odwiecznej polityki DRANG NACH OSTEN, co calkowicie ciebie osmiesza, jak rowniez osmiesza twoj sposob manipulowania historia.
      Bo z tych twoich manipulacji wynika, ze chciales mnie osmieszyc, a sam siebie osmieszyles i to na forum publicznym.
      Kolejna sprawa to radykalizacja amerykanskiego spoleczenstwa, ktora jakby na to nie patrzyl juz spowodowala zmiany, poniewaz zostal wybrany D.Trump (czlowiek z zasadami moralnymi, ktory popsul plany lewakom i libertynom, co bedzie mialo rowniez wplyw na Europe) , ktorego nie znasz i twoja opinia, ze „ty watpisz” ze D.Trump cos zmieni swiadczy o tobie, ze nie masz zielonego pojecia co dzieje sie w USA i jakie sa nastroje Amerykanow. A poniewaz jestes z tego samego LOBBY SOWIECKIEGO co „UPAdlina”, wiec masz rowniez negatywne nastawienie do USA jak pozostali bolszewicy (zwolennicy Moskwy) i to przyslania tobie obiektywne myslenie i obiektywna ocene.
      B.Obama to juz historia i dzisiaj podczas zaprzysiezenia D.Trumpa (20.01.2017r) jako 45-go prezydenta USA, D.Trump juz po zaprzysiezeniu wyglosil przemowienie, w ktorym skrytykowal rzady poprzednich prezydentow podczas ich obecnosci na zaprzysiezeniu – kamery pokazaly ich miny i zazenowanie.
      5 dni temu D.Trump zapowiedzial firmie BMW, ze jesli wybuduje nowa fabryke samochodow w Meksyku to firma bedzie musiala zaplacic 35% cla, gdyby chciala sprzedawac swoje samochody na rynku amerykanskim – ponad 2 tygodnie temu, Toyota tez miala plan budowy nowej fabryki samochodow w Meksyku, a gdy kierownictwo Toyoty uslyszelo slowa Trumpa, ze nalozy na nich clo to zrezygnowali z Meksyku i beda budowac nowa fabryke w USA za 10 miliardow dolarow.
      Chiny juz sraja w pory, bo Trump im powiedzial, ze nalozy clo na towary i produkty z Chin i dopilnuje, zeby wymiana handlowa byla na tym samym poziomie handlowym i dlatego Chiny polozyly nacisk na budowe tzw. „szlaku jedwabnego”, zeby zasmiecac Europe swoimi bublami, ale polityczni glupcy i naiwniaki w Polsce nie zdaja sobie z tego sprawy, tylko glosza swoje PUSTE HASLA PROPAGANDOWE o rzekomych „korzysciach” dla Polski, pomimo, ze Polska ma ujemny bilans handlowy z Chinami wynoszacy okolo 16 miliardow euro za 2015r, ktory wykazuje rosnaca tendencje i bedzie jeszcze wyzszy w 2016r.
      Trump zapowiedzial rowniez nalozenie 10% cla na towary z Kanady, ktore trafiaja na rynek amerykanski, a przeciez Kanada to sasiad USA i czlonek NAFTA – Trump zapowiedzial renegocjacje tego porozumienia.
      Trump zapowiedzial odwolanie wczesniej podpisanego ukladu przez B.Obame w sprawie ograniczenia emisji CO2 oraz zapowiedzial wycofanie sie USA z TTIP.
      Tak wygladaja wstepne plany D.Trumpa, ktore dowodza, ze Ameryka i Amerykanie beda traktowani priorytetowo, tak jak zapowiadal D.Trump w swojej kampanii prezydenckiej ubieglego roku.
      Ale zeby byc do tego przekonanym to trzeba znac tutejsze nastroje Amerykanow i znac D.Trumpa, zamiast wypisywac brednie, jak to ty zrobiles „zefir”.
      Jesli teraz chodzi o W.Gomulke to byl to czlonek zydowskiej PPK (tylko z nazwy polskiej) i AGENT MOSKWY, czlonek KOMINTERNU (miedzynarodowki komunistycznej) oraz wrog II RP dzialajacy na szkode Polski, ktory opowiadal sie za odlaczeniem Slaska i Pomorza od Polski i prowadzil robote wywrotowa w II RP wraz ze swoimi towarzyszami komunistycznymi, a w czasie II w.s. stal po stronie sowieckiego okupanta Polski, byl w skladzie marionetkowego PKWN (agentura Moskwy, ktora oddala Stalinowi Kresy Wschodnie II RP) oraz zwalczal legalny polski rzad na uchodztwie w Londynie i zwalczal zolnierzy polskiego podziemia zbrojnego.
      Walki frakcyjne wewnatrz PPR-PZPR nie mialy wiekszego wplywu na losy Polski po II w.s., poniewaz Polska znajdowala sie pod sowiecka okupacja i panowal terror komunistyczny.
      Kiedy W.Gomulka zostal I-szym sekretarzem PZPR w 1956r to wypuiscil ponad 40 tysiecy zydowskich zbrodniarzy do Izraela.
      W 1967r na WYRAZNE POLECENIE Moskwy, W.Gomulka i M.Moczar usuneli ponad 1000 zydow-syjonistow z LWP, ktorzy opowiedzieli sie po stronie Izraela, zydow-syjonistow z PZPR, UB, MO, uniwersytetow etc. Razem ponad 15 tysiecy zydow-syjonistow wyjechalo z Polski po 1967r zabierajac ze soba samochody, pieniadze, kosztownosci, meble etc.
      Wiem jaki jest glowny problem w Polsce, ale teraz jest 2017r i panuje inny system polityczny w Polsce, wiec to co bylo mozliwe w PRL w latach 1967-1968 nie jest obecnie mozliwe do zrealizowania i NIE BYLO ZREALIZOWANE DO KONCA.
      Teraz mamy do czynienia z zydowskim ukladem rzadzacym – uklad pomiedzy zydami z PZPR, a zydami z Solidarnosci i KOR, ktorzy porozumieli sie poza plecami Polakow i ktory opanowal najwazniejsze stanowiska w Polsce (rzad, media, wojsko, banki, ministerstwa, sadownictwo, biznes etc) i ten uklad rzadzi przez ostatnie 27 lat, a ostatnimi czasy zydostwo z PO i PiS na czele z A.Duda judaizuja i ukrainizuja Polske na potege, jakby chcieli jak najszybciej WYNARODOWIC Polske i robia to kosztem polskiego podatnika, co w/g mnie jest zniewazajace dla Polakow.
      Zeby zaprowadzic zmiany i zrobic porzadek na polskim podworku to Polacy musza najpierw zmadrzec, poniewaz popelniaja wiele glupstw. Ale zeby Polacy zmadrzeli to musza poznac swoja wlasna prawdziwa HISTORIE i wbic sobie raz na zawsze do glowy, ze najwazniejszy jest POLSKI INTERES NARODOWY, a nie interesy Brukseli, Berlina, Moskwy, Tel-Awiwu, Waszyngtonu, Watykanu etc.
      Pisalem wielokrotnie w przeszlosci, ze najwazniesze sa: POLSKA i POLACY i ponad 6 lat temu rzucilem pomysl zbudowania elektoratu narodowego oddolnie, ale powstaly skostniale partie kanapowe, ktore nie byly w stanie przekroczyc 5% progu wyborczego.
      Tych pseudo-narodowcow przescignal nawet P.Kukiz, ktory byl nieznany w polskiej polityce i nawet M.Kowalski probowal zaszkodzic R.Winnickiemu, ktoremu doradzalem, zeby startowal z partii KUKIZ-15 , bo bedzie mogl reprezentowac ruch narodowy, ktory nie jest w stanie zbudowac silnych podstaw, bo sami gryza sie miedzy soba o duperele i mysla, ze gloszona przez siebie ideologia nakarmia zoladki Polakow, a poza tym nie maja pomyslow na zbudowanie prawdziwie silnej Polski i nie wiedza jak to zrobic, bo duzo udaja i sa amatorami tanich przedstawien.
      O tym, ze najwazniejsze jest panstwo i narod mowil rowniez D.Trump w czasie swojej kampanii prezydenckiej w 2016 roku i wygral wybory prezydenckie w USA, wbrew calej lewacko-libertynskiej propagandzie, ktora nawet oskarzala D.Trumpa o faszyzm, a przeciez D.Trump nie byl politykiem jak pozostali kandydaci.
      Na razie tyle moich spostrzezen i chetnie poslucham innych co maja ciekawego do powiedzenia w tej sprawie.

     • upadlina
      upadlina :

      fiesta, przestań już z tym „bolszewizmem” i „manipulacjami”, bo po prostu bezczelnie kłamiesz !!…….To ty manipulujesz wypowiedziami innych i wkładasz w ich usta słowa, których nie wypowiedzieli i dowody są tu na tej stronie, od których cały czas uciekasz wypisując tasiemcowe elaboraty !!………To ty się fiesta publicznie ośmieszasz udając, że nie widzisz rzeczywistości, która ci nie pasuje !!……..Dla mnie sprawa jest prosta fiesta !!……….W przeciągu krótkiego czasu zmieniło ci się oprogramowanie i nagle z faceta stającego przeciw całemu żydostwu tego świata (czy to rosyjskiemu, czy uSSmańskiemu) stałeś się zwolennikiem żydofila Trumpa (którego ja oczywiście wolę, niż killarię clintonon) i już jego poparcie dla żydostwa absolutnie ci nie przeszkadza !!……….Nagle jedni żydofile są nadal źli, ale już inni są OK !!……..Śmieszne !!………..Jednocześnie z olbrzymim zaangażowaniem zacząłeś popierać uSSmanię i choć przyznajesz, że to bandyta, to jednak jest to, jak powiedziałeś „bandyta z zasadami” !!………To jest jeszcze bardziej śmieszne !!………Bandyta z „zasadami” !!……….Wymyślasz sobie jakieś śmieszne określenia, które mają usprawiedliwiać twoje chore i niespójne poglądy !!……….Popierając fiesta uSSmanię jednocześnie popierasz banderyzm, bo to uSSmania reaktywowała ten baderyzm na upadlinie, aby kontynuować swoją anty-rosyjską poliykę, jednocześnie nie licząc się z odczuciami polskiego narodu („sojuszniczego”), który miał dla niej tylko wartość jako mięso armatnie w ewentualnym konflikcie z Rosją !!……….I wiedząc to wszystko, popierasz tego zaoceanicznego bandytę, jednocześnie mówiąc wzniosłe frazesy o „polskim interesie narodowym” !!…………Polskim interesem narodowym fiesta jest interes polski, a nie interes bandyty zza oceanu, którego ambicją jest podporządkowanie sobie całego świata !!……….Polskim interesem jest silna POLSKA armia, a nie wojska światowego bandziora na jej terytorium !!………..Ten zaoceaniczny bandyta posługuje się tylko Polską jako pionkiem do realizacji swoich bandyckich planów !!………I ta prawda nie ma nic wspólnego z bolszewizmem fiesta, więc zakończ już te brednie, bo chyba sam w nie nie wierzysz !!……….Powtarzam ci to już n-ty raz !!……….PS: Jeszcze raz także powtórzę, że bezdyskusyjnie wolę Trumpa na stołku prezydenta uSSmanii, niż killarię clinton !!………..Bezdyskusyjnie !!…………PS2: Trump najprawdopodobniej będzie prowadził politykę na odprężenie z Rosją !!…………Czekam fiesta tylko na to, jak oskarżysz go o popieranie bolszewizmu !!

     • upadlina
      upadlina :

      ja??…………..Dwa razy fiesta już złapałem cię na kłamstwie a dowody są tu na tej stronie!!……….O czym ty więc mówisz śmieszny człowieku??………..To ty toniesz w ściekach swoich kłamstw i manipulacji wypowiedziami innych, a najśmieszniejsze, że właśnie o to oskarżasz tych innych !!

     • Avatar
      zefir :

      Fiesta,nie bądż tak wrażliwy,podejrzliwy,przez to tak drażliwy.Ja z twojego komentarza nic nie wyciągnąłem,sam to swoje sztandarowe zdanie na piedestał wyniosłeś,ja tylko do niego logicznie się odniosłem.Przecież jeżeli z tego twojego postowego zdania,o charakterze posłania,wyciągam logicznie z nim spójny wniosek,nawet absurdalny wniosek,to nie jest on manipulacją,czy prowokacją,tylko jedyną możliwą formą wykazania,że to twoje zdanie to logiczna bania. I na różne świętości,nie posądzaj mnie o ciebie ośmieszanie,gdyż nie było i nie jest to moim zamiarem.Żadna taka mała wpadka,co każdemu zdarzyć się może,nie ma dla mnie istotnego znaczenia i nie zasłania pozytywnego o tobie wrażenia…………………..Fiesta,zbyt wielkie jaja propagandowe znosisz: „jesteś z tego samego LOBBY SOWIECKIEGO”-taki wniosek mnie paraliżuje,lecz ciebie prawdziwie ośmiesza.Szczęśliwie znam takie zagrania,nie robią na mnie większego wrażenia,mają się jak się mają gdyż tylko atmosferę dyskusji „zagęszczają” i niczego do przodu nie przesuwają.Dziwię się tylko,że tobie ulgę sprawiają niesprowokowane propagandowe chwyty,zwykłe bezmyślne kity………………………………………..Fiesta,z tą radykalizacją amerykańskiego społeczeństwa to trochę przesadzasz.Wynik wyborów prezydenckich bliski fifti-fifti nadmiernie nie odbiega od wielu poprzednich wyborów.To ,że lewactwo wyje po przegranej to też jakaś norma,w Polsce wyje już od ponad roku.W sprawie Trumpa czytam różne zdania,są różne przewidywania.Jestem daleki od czegokolwiek bagatelizowania,ja Trampowi życzę najlepszego.Ty fiesta obiektywne myślenie mylisz z ostrożną diagnozą,z moją pewną obawą o to,że polityk zbyt łatwo może zmienić zdanie.Moje „wątpienie” w Trumpa i jego administrację,co mi zarzucasz,dotyczyło bardziej ograniczenia talmudyzacji w USA niż zamierzanych działań o charakterze protekcjonizmu politycznego,czy nawet pewnego izolacjonizmu,działań uderzających w koncepcję globalizmu.Ja pozytywnie oceniam zapowiadane celne działania Trumpa.Zawsze dziwiłem się,że Stany Zj.pozwalają doić się z kasy szkopskim,czy japońskim koncernom samochodowym wykorzystującym w cwaniacki sposób zapisy umowy NAFTA.Problem jednak z tym fiesta,że ci szkopi,ci japończycy formalnie nie łamią zapisów umowy NAFTA,tak naiwnie jest ona skonstruowana.Natomiast wprowadzenie zapowiadanych stawek celnych w strefie wolnego handlu NAFTA,równoznaczny będzie z zerwaniem umowy USA-Kanada-Meksyk,z objawami wojny celnej,z wszelkimi tego następstwami.Fiesta,oby mi to nie uciekło,ja nie mam negatywnego nastawienia do USA,zawsze staram się mieć neutralne nastawienie,które umożliwia obiektywne myślenie i ocenę.Z sympatią odnoszę się do Trumpa,gdyż jego wizja w licznych sprawach jest mi bliska.W wielkiej polityce międzynarodowej szczególnie interesującą będzie polityka Trumpa w odniesieniu do Chin,Rosji,UE,NATO,oraz trwających konfliktów zbrojnych.Mimo pewnych zapowiedzi trudno coś ostatecznie wyrokować…………Ty mi fiesta wyrażnie uciekłeś od spraw talmudyzmu w USA,boisz się czy co?Poczęstuję cię więc słowami ulubionego H.Pająka :”Jeżeli boisz się głosić prawdę-już jesteś niewolnikiem” Pamiętaj przy tym,że zażydzenie Polski,które tak piętnujesz jest funkcją zażydzenia USA,które tak tolerujesz.

     • Avatar
      fiesta :

      re: zefir…. Twoj komentarz podsumuje jednym zdaniem: Jak lis lawirujesz, ale mnie nie wykolujesz i wyczuwam jak czasami wchodzisz na niepewny grunt, a pozniej wycofujesz sie rakiem, bo to tylko dyskusja i za poglady nie trzeba odpowiadac.
      Poza tym historia to nie logika matematyczna, poniewaz kazdy szczegol zmienia wymowe, chyba, ze miales na mysli „logike talmudyczna”, ktora polega na zataczaniu coraz wiekszych kol, zeby zmylic trop – doslownie jak lis. Ale to z kolei nie nazywa sie logika, ale kombinatoryka.
      Mimo wszystko lubie twoj bajer „zefir”.
      Jesli chodzi o robactwo niezaleznie od tego gdzie wystepuje to stosuje zasade „PIEC PRZYKAZAN POLAKA” – to jest moja odpowiedz nie tylko dla ciebie „zefir”, ale dla wszystkich, ktorzy maja groch z kapusta w glowie.
      Jesli teraz chodzi o H.Pajaka to jest dobry i kazdy Polak powinien uczyc sie historii Polski z jego ksiazek. Chce tylko zaznaczyc, ze w 2011r na spotkaniu w Lodzi , H.Pajak przeprosil czytelnikow za to, ze wprowadzal ich w blad i powiedzial, ze mylil sie co do Rosji i Putina, a gdy uslyszeli to zwolenicy Rosji i Putina to od razu zaatakowali H.Pajaka jak wsciekle psy – vide YOUTUBE

      https://www.youtube.com/watch?v=1cbURf8DOls

      Bardzo interesujace spotkanie z H.Pajakiem, ktore kazdy powinien obejrzec.
      Przyjemnego ogladania !

     • Avatar
      zefir :

      Fiesta,pierwsze słyszę że jestem lisem,ja chytrze nie kadzę,nie lawiruję,obiektywnej logiki się trzymam-mnie toodpowiada,mnie to pasuje.Znam z zawodowego sentymentu prawa kombinatoryki jako elementu matematyki i nie dostrzegam żadnej ich korelacji z tą naszą rozmową.Chyba ,że chcesz logikę rozmowy zamienić w płaszczyznę konfrontacji.Takie podejście mnie jednak nie pasuje,zawsze jak zajdzie potrzeba mogę powiedzieć: dziękuję.

     • Avatar
      fiesta :

      Kolejne pouczajace spotkanie z H.Pajakiem

      https://www.youtube.com/watch?v=56a9TziWbhQ

      Oto kilka moich spostrzezen…….

      Od siebie dodam, ze ks.Rydzyk wspieral zyda M.Krzaklewskiego z „Aj-Waj-S” w czasie kampanii prezydenckiej 2000r i podobnie jak w przypadku H.Pajaka, ks.T.Rydzyk zachowal sie bezczelnie w stosunku do Jana Lopuszanskiego (bylego kandydata na prezydenta RP w 2000r) , ktorego nie wpuscil na debate radiowa do studia radiowego w Toruniu , poniewaz J.Lopuszanski nie chcial zrezygnowac ze swojej kandydatury i poprzec M.Krzaklewskiego, pomimo nalegan ks.T.Rydzyka i jeszcze ks.T.Rydzyk za swoja bezczelnosc zadal przeprosin od J.Lopuszanskiego.
      To sa przyklady, ktore ukazuja co dzieje sie za kulisami polityki prowadzonej przez ks.T.Rydzyka, ktory wspieral pozniej zydow Kaczynskich z PiS (partia zydo-socjalistyczna), ktorych polityka polegala na tym, ze jedna reka cos daja Polakom, a druga reka cos zabieraja Polakom i wspomagaja swoich pobratymcow w Izraelu lub swoich pobratymcow na UPA-inie i zydowski wypierdek Duda jest taki sam i jak widze Dude, ze lasi sie do zydow jak pies to mnie obrzydzenie bierze.
      Jesli chodzi o sprawe H.Pajaka z historykiem prof.J.R.Nowakiem, ktory probowal zdyskredytowac H.Pajaka tylko dlatego, ze H.Pajak jest z zawodu polonista to bylo to swinskie zachowanie sie J.R.Nowaka, ktory wielokrotnie goscil na antenie radia ks.Rydzyka w Toruniu i tak jak Rydzyk popieral zydow Kaczynskich, co faktycznie jest wielkim swinstwem, poniewaz najpierw zdobyl zaufanie wsrod Polakow, a pozniej robil reklame zydom Kaczynskim z PiS i duzo Polakow dalo sie na to nabrac. A przeciez L.Zebrowski jest z zawodu ekonomista z doktoratem, a znakomicie zna historie wspolczesna, w szczegolnosci tematy polsko-zydowskie okresu miedzywojennego, wojennego i powojennego.
      Dlatego nalezy uwazac i umiec odroznic historie od polityki, bo to, ze ktos jest dobrym historykiem wcale nie oznacza, ze jest dobrym politykiem i gdybysmy uzyli reguly zastosowanej przez J.R.Nowaka wobec H.Pajaka to nalezaloby powiedziec J.R.Nowakowi, zeby nie wypowiadal sie n/t polityki, bo nie skonczyl studiow politycznych, a na dodatek wprowadzil Polakow w maliny jak ks.Rydzyk, bo pozniej koscielne owieczki i barany poszly glosowac na PiS i Kaczynskich, czyli zydow udajacych Polakow i udajacych zatroskanie o Polske, ale na swoj sposob, bo chodzilo im o dojscie do wladzy, zeby mogli bez oporow realizowac polityke Izraela w Polsce.
      Zadne z ugrupowan politycznych, ktore powstaly na bazie PZPR, PSL, KOR i Solidarnosci (poza drobnymi wyjatkami) nie sa polskimi partiami politycznymi z racji ukladu zawartego przy okraglym stole w 1989r (zydzi z zydami).
      H.Pajak wspomnial o tym, ze stracil zaufanie do L.Walesy i bylo to najprawdopodobniej w latach 1990-tych, kiedy A.Macierewicz mial papiery SB na L.Walese. Ja z kolei stracilem zaufanie do L.Walesy w marcu 1981r , kiedy L.Walesa przewodzil wtedy komitetowi strajkowemu w Gdansku i doslownie spierdolil sytuacje co spowodowalo rozlam w ruchu robotniczym, ktory pozniej przyjal nazwe „NSZZ Solidarnosc” – wtedy wystarczylo ponownie oglosic strajk generalny w calej Polsce, taki sam jak w sierpniu 1980r (polskie przyslowie mowi: „Kuj zelazo poki gorace”), a tak to Walesa oddal inicjatywe rzadzacym komunistom, ktorzy planowali wprowadzenie stanu wojennego juz w czerwcu 1981r, ale zrobili to ostatecznie w grudniu 1981r , bo bali sie utraty wladzy w Polsce, na co z kolei nie byli przygotowani „dupki” z NSZZ Solidarnosc, bo oni ufali „wadzy” i wierzyli, ze „wadza” ich wyslucha i zrobi jak beda chcieli naiwniaki z Solidarnosci.
      Tak to wygladalo w przeszlosci i nalezy wyciagnac wnioski na przyszlosc, zeby nie dac sie wydymac zdrajcom i karierowiczom.
      Ostatni watek jaki chcialem poruszyc to udzial Watykanu w zydo-masonskim planie globalizaji. Otoz H.Pajak wskazal tylko na J.Ratzingera, ale ja przypomne, ze ruchy masonskie w KK zauwazyl papiez Pius X (nazywal sie Sarto po ojcu, ktory w rzeczywistosci byl Polakiem i nazywal sie Krawiec). Z kolei zyd i mason, a zarazem papiez Jan 23 byl glownym sprawca rozsadzenia KK od srodka poprzez rozpoczecie zjazdu soborowego (SW2 1962-1965). To samo robil jego nastepca papiez Pawel 6 (zyd, mason i pedal), a nastepnie JP2 (polski zyd po matce o pogladach liberalnych), pozniej papiez B16 (niemiecki zyd J.Ratzinger) i obecnie robi to Franciszek 1 (libertyn i zwolennik NWO J.Bergoglio) – dla wielu Polakow oglupionych koscielna propaganda sa to najwieksze autorytety, ale dzieje sie tak dlatego, poniewaz Polacy nie znaja prawdy, bo tylko prawda moze wyzwolic Polakow.
      Na razie tyle i obejrzyjcie kolejny wystep H.Pajaka.

     • Avatar
      zefir :

      Fiesta,ten drugi odcinek co dłuższym wywodem wzbogaciłeś,też wysłuchałem.To raczej rozmowa ze słuchaczami niż prelekcja,różne wątki się przewijają.Dominuje w nim opis bliskiej przeszłości,mnie z autopsji znany,chociaż bywa,że dla mnie w zaskakujący sposób przedstawiany.Przykład:”nie było komór gazowych w Oświęcimiu”-dla mnie to zaskakujące.Już się wprawdzie wyleczyłem z 6mln z kabały żydowskiej,co mi w podstawówce wciskano,ale że nie było tych komór to mnie zaskoczono.Gdybyś miał coś z objaśnień tego,to byłby to wkład na miarę czegoś wielkiego.Daj spokój Krzaklewskiemu,AWS-owi,który słusznie Aj-WAJ -S-em zwiesz.Te mendy z mitu 1-szej Solidarności żyły,w swoim szachrajstwie się potopiły,w niebyt słusznie odeszły,może ktoś ich karnie „rozgrzeszy”.Pająk też snuje rozważania,że Polska to żydków rezerwa cała,jak ich ziemia obiecana,Judeopolonią zwana.Podobnie jak ty fiesta,nasz prelegent nie zna skutecznego lekarstwa na wszystko,unika wskazań jak się mamy zachowywać w istniejącej sytuacji-że nie ma łba Lenina wszystkiego nie tłumaczy.Razem zalecacie jedynie samouświadomienie,jako autolekarstwo ,na co? Na samozadowolenie?.Sama wiedza, samouświadomienie jako ratunek,jeszcze niczego nie rozwiązuje.Dam ci przykład fiesta:jesteś swiadom jak rzadko kto szkodnictwa żydów w świecie gojów.I co z tego?W Ameryce siedzisz z tym grzecznie jak z podkulonym ogonem.W usmańskim gniażdzie judajskich szerszeni,gdzie ich siła i struktury,skąd na świat promieniują,fiesta nie widzi niczego złego,bo usmańskie żydostwo to coś jakby wspaniałego.Fiesta,świadomie tym truję,może tym cię zmobilizuję do kompleksowego postrzegania żydostwa,z uwzględnieniem jego usmańskiego gniazda,tak przez ciebie świadomie zapominanego.

     • Avatar
      fiesta :

      re: zefir….. Napisze krotko. Ja poruszalem w przeszlosci temat komor gazowych w obozach koncentracyjnych , rowniez na forum KRESY.PL i faktycznie ich nie bylo i to jest kolejna zydowska bajka, podobna do bajki o 6 milionach zamordowanych zydow.
      Po pierwsze zostaly przeprowadzone badania przez miedzynarodowych ekspertow od komor gazowych oraz przez chemikow, ktorzy odrzucili istnienie komor gazowych – jeden z nich w podeszlym wieku francuski prof. R.Faurisson zostal wyrzucony z tego powodu z uniwersytetu, za „antysemityzm”, a nastepnie byl gnebiony przez francuska policje i pobity, mimo podeszlego wieku.
      Po drugie, byly niemiecki zolnierz napisal ksiazke o tym, jak bedac jencem wojennym budowal po wojnie komore gazowa w Oswiecimiu na polecenie Stalina, ale ksiazka nie zostala dopuszczona do druku w Niemczech.
      I po trzecie, byly dyrektor obozu koncentracyjnego w Oswiecimiu F.Piper powiedzial, ze nie bylo komor gazowych, a ta ktora istnieje zostala sfabrykowana i tym samym potwierdzil, ze jeniec niemiecki pisal prawde.
      Temat o JUDEOPOLONII przedstawil z kolei na podstawie zebranych dokumentow polski historyk A.L.Szczesniak i ja rowniez pisalem wielokrotnie na ten temat w przeszlosci, korzystajac rowniez ze zrodel w j.angielskim. I tutaj konczy sie rola Szczesniaka, Pajaka, moja i wielu innych i powinien zadzialac MOZG u Polakow i Polek, bo mozg jest glownym osrodkiem sterowania u czlowieka i pisalem wielokrotnie w przeszlosci, zeby Polacy zaczeli organizowac sie oddolnie w oparciu o FAKTY HISTORYCZNE pod haslem: BOG HONOR OJCZYZNA PRAWDA.
      Tymczasem minely kolejne wybory do sejmu, senatu i prezydenckie, a w Polsce panuje ten sam polityczny SYF , poniewaz tak jak u ciebie „zefir” i u wielu niby Polakow jest zakodowane, ze: „LENIN JEST WIECZNIE ZYWY” i tesknia za komuna okresu PRL – vide twoj komentarz „zefir”, w ktorym stwierdziles, ze H.Pajak „nie ma łba Lenina”. Ale to nie Lenin wymyslil rewolucje, ale jego zydowski pobratymca K.Marks (syn rabina) w 1848r, kiedy Lenina nie bylo jeszcze na swiecie. Natomiast plan zorganizowania rewolucji powstal na I-szym swiatowym zjezdzie syjonistow w Bazylei (Szwajcaria) w 1897r , ktoremu przewodzil T.Hertzel (wegierski zyd), a to jest z kolei dowod, ze Lenin to byl „maly pikus”, bo I-sza rewolucja w Rosji miala miejsce w 1905r, podczas gdy Lenin ukrywal sie na zachodzie Europy w takich panstwach jak: Szwajcaria, Niemcy, Anglia, Francja i nie bral udzialu w rewolucji 1905r. Poza tym nie bylby w stanie przeprowadzic rewolucji, bo byly potrzebne pieniadze na zakup broni i amunicji, ktorych z kolei dostarczyli zydowscy bankierzy. Lenin to prymityw, poniewaz namawial do zbrodni, a H.Pajak nie namawia do zbrodni, ale tak jak ja , namawia do samoksztalcenia sie Polakow i poznawania prawdy, a prawda wyzwoli Polakow bez bankierskich pieniedzy, bez wszczynania rewolucji i zbrodni, bo od czolgow silniejszy jest ROZUM, bo czolg powstal z mysli, a nie odwrotnie i przy pomocy mysli mozna rowniez zniszczyc kazda ekipe rzadzaca, a nie tylko czolg.
      Zydo-komunisci wiedzieli jak grozna jest POLSKA MYSL NARODOWA i dlatego z takim zapalem i determinacja mordowali polska inteligencje oraz prali Polakom mozgi propaganda komunistyczna, zeby zabic w Polakach POLSKA MYSL NARODOWA i ty „zefir” sam jestes tego przykladem.
      Poza tym sam lawirujesz nie rozumiejac zagadnien i uwarunkowan w USA, zapominajac o tym, ze POLSKA BYLA POD ZABORAMI A POLACY POD WIELKIM UCISKIEM przez ponad 120 lat, a nawet pod okupacja niemiecka i sowiecka, ktore charakteryzowaly sie zaostrzonym terrorem wobec polskiej ludnosci, a mimo tego przetrwala POLSKA MYSL NARODOWA i ta mysl przez caly czas we mnie trwa i to jest ta ISKRA, ktora moze rozpalic ogien patriotyzmu w kazdym Polaku i Polce, ogien ktory zmiecie zlo w Polsce.
      Ty „zefir” robisz z kolei wielkie „aj-waj”, ze zydostwo ma gniazdo w USA, ale gniazda zydowskie sa rowniez w Izraelu, Rosji, Berlinie, Brukseli, Watykanie i rowniez w Warszawce, o czym ja doskonale wiem od ponad 20 lat i pisalem o tym wielokrotnie na przeroznych grupach dyskusyjnych wlacznie ze strona KRESY.PL , za co bylem nazywany „antysemita” i wielokrotnie bylem usuwany z grup dyskusyjnych swieckich i koscielnych.
      Jednak najstotniejsze jest, zeby Polacy wyzwolili swoje umysly od PROPAGANDY plynacej z prasy, radia, telewizji i Watykanu, niezaleznie od miejsca pobytu na kuli ziemskiej, od propagandy, ktora ich zniewala i robi z Polakow idiotow oraz kozlow ofiarnych.

      POLSKA MYSL NARODOWA JEST ISKRA !…. i obowiazkiem kazdego Polaka i Polki jest poznac prawdziwa historie Polski.
      Wiedza o tym wrogowie Polski i Polakow i dlatego zatruwaja Polakom mozgi swoja zaklamana propaganda !
      WYZWOLCIE SIE POLACY Z NIEWOLI KLAMSTWA !….. A PRAWDA WAS WYZWOLI !

     • Avatar
      zefir :

      Fiesta,w tym „krótkim”swym komentarzu bardzo się rozrzewniłeś,ale swego jadu nie oszczędziłeś.W zasadzie wszystko co było do skomentowania już uczyniono,więc odniosę się tylko do tego co skrzywiono.Ze zdziwieniem przyjąłem twą agresję za słowa o Leninie.Powtarzam więc całe moje zdanie z poprzedniego komentarza: „Podobnie jak ty fiesta,nasz prelegent nie zna skutecznego lekarstwa na wszystko,unika wskazań jak się mamy zachować w istniejącej sytuacji-że nie ma łba Lenina,wszystkiego nie tłumaczy”…………………Otóż fiesta,słowa „nie mam łba Lenina”,to słowa żywcem zdjęte z ust H.Pająka,podczas przesłuchania przedstawionego przez ciebie filmowego nagrania………..Rozmówcy pytali Pająka o radę co mają praktycznie robić w aktualnej sytuacji.Pan Pająk,jak ty fiesta,również zalecał poznawanie prawdy,samokształcenie,samouświadamianie,itp.Rozmówców takie zalecenia jakby nie zadawalały i dalej naciskali na Pająka,który w żartobliwym tonie powiedział,że przecież nie ma łba(głowy) Lenina by wszystko wiedział.W trakcie przesłuchania notatki robiłem,zapisałem „łba”,być może było „głowy”,tego detalu nie pamiętam.Po tym ,jak oceniam,żartobliwym zwrocie,atmosfera na sali się uspokoiła…………….Ty fiesta zrobiłeś z tych słów dęty problem,co dowodzi jednego:Fiesta to nierzetelny gość,który uwielbia obciążać innych grzechami swej ułomnej rzetelności……………………Kolejna twoja deformacja,to twoja agitka przypisywana mnie i innym Polakom :”LENIN WIECZNIE ŻYWY”.Tu nie ma co komentować.Wystarczy stwierdzić,że ……….twoja agitacja bolszewizmu,wszystkich już rozbawia.Zawsze jak nie masz argumentów,puszczasz tego pawia………..Fiesta,jak tym sloganem tak się zachwycasz,to oddaj hołd i odwiedż antychrysta Moskwy.

     • Avatar
      fiesta :

      re: zefir…. W swoim wczesniejszym komentarzu uzyles zapisu, cytat: ” – że nie ma łba Lenina wszystkiego nie tłumaczy” i zapis zawarty w cudzyslowiu, a poprzedzony myslnikiem nie wskazuje bezposrednio na H.Pajaka, ale na ciebie. Z kolei biorac pod uwage twoje sklonnosci do kibicowania bolszewikowi Putinowi i ZSRR”bis” , odebralem twoj zapis jako probe obrazenia H.Pajaka i napisalem odpowiedni komentarz.
      Jak sam widzisz doszlo do niepotrzebnego nieporozumienia, poniewaz w polskiej pisowni wypowiedzi innych osob pisze sie w cudzyslowiu z dopiskiem ” – powiedzial H.Pajak”.
      Tym razem masz szczescie, ze wyjasniles sprawe i w zwiazku z tym uwazam problemy z tego wynikle za nieistniejace. SORRY.

     • Avatar
      zefir :

      Fiesta,podoba mi się ten H.Pająk,najbardziej zaś przenośne tytuły jego książek.”Ukraińska recydywa”,”Polska hańba w Afganistanie”,czy „Naród wyklęty przez męty”–ten styl jest mi bliski.Szkoda że ma zamiar kończyć z aktywnością na tym „ringu z kłębowiskiem żmij”.Jego ciekawa narracja ujmuje,merytorycznie dojrzały,ciut,ciut,jakby zdystansowany co mi nie przeszkadza-z pewnością dokończe jego analizę gdy tylko czas pozwoli.Interesuje mnie twoja postawa gdy Pająk pisze o „bandytyżmie Nato”-co ty na to.Pająk również wytyka polskim służebnikom,że po korepetycje jeżdżą nie tylko do Israela,ale również do matecznika judaizmu w usmańskiej krainie,z której (lecz nie w której) fiesta antyjudaizmem słynie.Tej Ameryce ST.Zj. to ciekawe dzieje się rysują,w których żydów promują.Trump posłusznie Nataniahu zaprasza,do żydostwa ewidentnie się wprasza.Jakież u fiesty w tej materii nastroje? Dalej entuzjazm,czy rozdwojenia jażni podwoje.

     • Avatar
      fiesta :

      re: zefir….. O bandytyzmie NATO pisalem w przeszlosci, opierajac sie na informacjach ujawnionych przez amerykanskiego generala W.Clarka w 2007r , ktory powiedzial, ze wojny w tamtym rejonie swiata byly zaprogramowane, a od siebie dodam, ze toczyly sie glownie w interesie Izraela i USA, bo chodzilo o strefe wplywow i dostep do ropy naftowej.
      Polska nie brala bezposredniego udzialu w wojnach, a jedynie wypelniala misje patrolowe z racji bycia czlonkiem NATO (oficjalnie od 1999r).
      Polozenie Polski pomiedzy Niemcami i ZSRR/Rosja sprawia, ze musielismy wejsc do NATO, bo tu chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie polskich interesow (obrona przed potencjalnym najazdem lub wojna oraz zachowanie terytorium/granic panstwowych).
      D.Trump utrzymuje kontakty z zydami i W.Putin tez utrzymuje kontakty z zydami, a mimo wszystko kazdy robi swoje i patrzy na wlasne korzysci.
      Patrzac z zewnatrz, zydostwo okrada Ameryke, Rosje etc, a takze Polske i zeby polozyc temu kres w Polsce to wyborcy w Polsce musza glosowac na Polakow, a wtedy powstanie polski rzad.
      Z kolei biorac pod uwage moje wlasne interesy to stosuje 5 PRZYKAZAN POLAKA: 1 Nie kupuj u zyda. 2. Nie pozyczaj u zyda. 3. Nie pracuj u zyda. 4. Nie glosuj na zyda. 5. Zwalczaj zydowskie zlo.
      Dzisiaj w Polsce rzadzi PiS, bo tak chciala wiekszosc wyborcow, wiec maja co chcieli i nadal rzadzi klika z ukladu „okraglego stolu”. A poniewaz nie jestem w stanie tego zmienic, wiec staram sie zabezpieczyc interesy wlasnej rodziny.

     • Avatar
      zefir :

      Fiesta,zasadniczych sprzeczności między nami nie dostrzegam.To,że czasem sobie skaczemy,przecież w dopuszczalnych granicach,tak naprawdę nie ma znaczenia.To bardziej popisówka,wzajemne łechtanie,niż odmienne zdanie.Przyciskałem cię nieco w tym us-talmudyżmie,lecz się uspokoiłem,twego wtrącenia o pewnych uwarunkowaniach,świadomie nie podnosiłem,wiele mi to wyjaśniło.Podoba mi się wyznanie z ostatniego zdania twego komentarza.Właśnie skończyłem przesłuchanie najdłuższego nagrania o dzieciach i wnukach stalinistów-to ogrom materiału i nie dla komentarza.W jego końcówce prorocze słowa,że Polska się rusza,wychodzi z podziemia,młodzi dochodzą do głosu i nic ich nie powstrzyma,w polskiej młodzieży duży potencjał do zmian,nie dajmy jej i się pozabijać.My starsi od tego by tej młodzieży służyć,czas czerwonej pajęczyny,czerwonej zarazy mija.

     • Avatar
      fiesta :

      re: zefir….. Ja staram sie oceniac rzeczywistosc i patrzec w przyszlosc biorac pod uwage przeszlosc i fakty historyczne. A jesli chodzi o sprawy Polski to biore rowniez pod uwage polski interes narodowy, ktory dotyczy polityki, ekonomii, rozwoju gospodarczego, handlu, finansow etc, a nawet swiadomosci narodowej Polakow i dopiero na podstawie szerokiego przekroju zebranych informacji dokonuje oceny sytuacji Polski i Polakow, w przeciwienstwie do manipulatorow, ktorzy wybieraja to co lubia, a nastepnie tworza swoje wersje opowiadan pod katem swojej wyznawanej ideologii i to daje sie zaobserwowac wsrod komentatorow tego forum, jak rowniez w glownych mediach swieckich i koscielnych.
      Polacy sa straszliwie oglupiani przez media swieckie i koscielne glownego nurtu, ktore nie podaja rzetelnych informacji i nie informuja Polakow o zagrozeniach zewnetrznych i wewnetrznych, poniewaz utrzymywanie Polakow w niewiedzy i ciemnocie pozwala manipulowac umyslami Polakow z czego korzysci maja wrogowie Polski.
      Dlatego glowny nacisk nalezy polozyc na ODRODZENIE NARODOWE POLAKOW poprzez podawanie faktow historycznych i to odrodzenie narodowe musi wyjsc z dolu od Narodu, bo w rzeczywistosci Narod ma najwieksza wladze w Polsce – vide Art.4 konstytucji RP (Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu).
      ZLO jakie zostalo wyrzadzone narodowi polskiemu musi byc rozliczone ! Jesli zajdzie taka potrzeba to zdrajcy musza byc surowo ukarani !

     • Avatar
      zefir :

      Fiesta,to też przesłuchałem i to też potwierdza,że zło żydostwa głównie w usmaństwie siedzi,również to że są Polacy nie zasługujący na miano pajacy.W gnieżdzie judajstwa tej judeousmanii rodzą się dyrektywy CIA i Mosadu,tradycyjnej masonerii,które rozchodzą się po świecie,rozłażą się wszędzie,szkoda że nie rozłążą się jak te stare gacie.

     • Avatar
      fiesta :

      re: zefir….. Jako jednostka nie mam wplywu na to co dzieje sie dookola i zdaje sobie od dawna sprawe z tego, ze Polska ma 3 wrogow.
      Obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce neutralizuje 2 wrogow zewnetrznych, natomiast trzeciego wroga nalezy odsunac od wladzy w Polsce i jest to rola polskich wyborcow.

     • upadlina
      upadlina :

      tylko, że obecność uSSmanii w Polsce, to obecność wroga w Polsce !!……Zapomniałeś o 4 wrogu, choć uważam, że celowo o nim zapominasz !!…..Polska dla uSSmanii jest tylko pionkiem do poświęcenia w swoich imperialnych ambicjach !!…………ALE TA PRAWDA NIE PASUJE DO „JEDYNIE SŁUSZNEJ OPCJI FIESTY”, W-ĘC UDAWAJMY, ŻE JEJ NIE MA !!……….To ty sobie udawaj, ale nie oczekuj tego od innych !!

     • upadlina
      upadlina :

      sowieci już nie istnieją, albo istnieją tylko w twojej wyobraźni !!………uSSmania jest wrogiem Polski i Polaków ponieważ od 89 roku Polska jest praktycznie pod jej zarządem i nic się w Polsce nie dzieje bez jej zgody !!……….Dziś właśnie Kaczyński potwierdził to co mówię !!………..Mówił o nieprawdopodobnych naciskach na Polskę z e strony uSSmanii !!………uSSmmania w celu realizacji swoich imperialnych planów próbowała Polskę władować w konflikt z Rosją, co dla Polaków byłoby tragedią narodową, więc nie bredź, że ten zbir zza oceanu nie jest wrogiem Polski i Polaków !!………..JEST !!…………uSSmania naciska na Polskę o „odszkodowania” dla żydów w wysokości 65 mld dolarów i nie zacznij znowu bredzić, że to jacyś tam kongresmeni, bo to są słowa Johna Kerry sekretarza stanu uSSmanii !!……….Jak zwykle fiesta widzisz tylko to, co chcesz, ale to, co nie odpowiada „jedynie słusznej opcji fiesty” jest zamiatane pod dywan !!………..Śmieszne !!…………Nikt się na to fiesta nie nabierze !!…………Nie trać czasu !!

     • Avatar
      fiesta :

      Odpowiedz na bolszewicki kit propagandowy „UPAdliny”……..

      To co powyzej napisales to kolejny przyklad twojej manipulacji wydarzeniami historycznymi i jest to twoja kolejna bolszewicka papka propagandowa. To zydy z PZPR przygotowywali dla siebie zabezpieczenie na przyszlosc w obliczu walacego sie systemu komunistycznego, a przede wszystkim zblizajacego sie upadku samego ZSRR uwiklanego w prawie 10-letnia wojne w Afganistanie (1979-1989), w ktorej poniesli kleske militarna i przez to doprowadzili ZSRR do ruiny gospodarczej, ekonomicznej i finansowej.
      W zwiazku z tym zydy z PZPR poszli na uklad z zydami z Solidarnosci i KOR i doszlo do podpisania porozumienia przy „okraglym stole ” na jesieni 1989r. W te sprawy wlaczyl sie nawet wegierski zyd z USA G.Soros (multimiliarder) , ktory latem 1989r spotkal sie nawet z zydem Margulisem vel „gen.Jaruzelskim” oraz zalozyl rowniez Fundacje S.Batorego (znalazlo sie w niej pelno polskojezycznych zydow). Jednoczesnie toczyly sie rozmowy zakulisowe pomiedzy M.Gorbaczowem (sekretarz KC KPZR i przywodca obozu komunistycznego Europy wsch.) i R.Reaganem (prezydent USA) n/t zmian polityczno-systemowych w Europie wschodniej przy wspoludziale papieza JP2 zaangazowanego w sprawy Polski.
      WYJSCIE POLSKI SPOD OKUPACJI SOWIECKIEJ BYLO MOMENTEM PRZELOMOWYM W DZIEJACH TRAGICZNYCH LOSOW PANSTWA I NARODU POLSKIEGO i oficjalnie po 50-ciu latach Polska na nowo byla niepodleglym panstwem. Ale sprawy zaczely ulegac zmianie na gorsze dla Polski , kiedy zydo-opozycja z Solidarnosci i KOR podjela oficjalna decyzje w sprawie „prywatyzacji” majatku narodowego panstwa polskiego w lipcu 1990r – majatek narodowy Polski byl rozkradany od 1988r przez nomenklature komunistyczna i agentow spec sluzb PRL, ktorzy stworzyli ponad 12 tysiecy prywatnych spolek pod koniec lat 1980-tych i zaczeli stawac sie najbogatszymi ludzmi w Polsce, m.inn. rodzina Kulczykow (ojciec i syn byli rowniez agentami spec sluzb PRL).
      Za „prywatyzacje” polskiego majatku narodowego po 1989r sa odpowiedzialni glownie J.Lewandowski i L.Balcerowicz oraz poszczegolne ekipy rzadzace, czyli zarowno zydzi z PZPR, jak i zydzi z Solidarnosci i KOR – wystarczy przejrzec liste premierow i ministrow u wladzy po 1989r. Nie sposob pominac udzialu J.Sachsa i G.Sorosa (dwoch zydow z USA, ktorzy sporzadzili plan prywatyzacji polskiego majatku narodowego) w procesie wyprzedazy majatku narodowego Polski za bezcen, dokonywanego z naruszeniem prawa i przepisow panstwa polskiego i wbrew polskim interesom narodowym oraz udzialu zydowskich bankierow z MFW.
      Decyzje o pozbawieniu Polski suwerennosci podjeli zydzi u wladzy w Polsce w 1997r , czyli sejm i senat zdominowany przez polskojezycznych zydow, ktorzy uchwalili konstytucje neo-stalinowska , oparta na konstytucji Stalina z 1952r , a podpisana przez rosyjskiego zyda A.Kwasniewskiego ( owczesnego prezydenta) , w ktorej Art.90 zezwalal na przekazanie wladzy w Polsce organizacjom miedzynarodowym , glownie Brukseli i UE. Natomiast Polska stracila oficjalnie suwerennosc za rzadow niemieckiego zyda D.Tuska z PO-PSL i ukrainskiego zyda L.Kaczynskiego (owczesnego prezydenta), ktory parafowal Traktat Lizbonski 10 pazdziernika 2009r uzalezniajac swoj podpis od wyniku II-go referendum unijnego w Irlandii – tak nie postepuje polityk zatroskany o losy panstwa i Polakow tylko ignorant, ktoremu nie zalezalo co bedzie dzialo sie z Polska i Polakami. Podane przeze mnie fakty dowodza, ze ty bolszewicki gnoju lzesz jak pies !
      Wypowiadalem sie rowniez na temat zyda J.Kaczynskiego i jego opowiastkach o naciskach rzadu USA w sprawie udzielania pomocy zydom u wladzy na UPA-inie, ktore uznalem za probe oglupienia Polakow i zwolenikow PiS, poniewaz zyd J.Kaczynski pojechal w grudniu 2013r do Kijowa wspomagac tamtejszych UPA-incow, a PiS doszedl do wladzy dopiero na jesieni 2015r.
      Poza tym obydwa zydy L. i J.Kaczynscy prowadzili pro-unijna oraz anty-rosyjska i pro-UPA-inska polityke w okresie koalicji PO-PSL u wladzy w Polsce, wiec twierdzenie, ze J.Kaczynski ulegal naciskom USA jest szukaniem naiwnych i glupich, ktorzy uwierza w wersje opowiadan J.Kaczynskiego. Po prostu J.Kaczynski zauwazyl, ze jego wersja prowadzonej polityki zawiodla i wepchnal Polske i Polakow w wielkie SZAMBO i dla ratowania swojej twarzy szuka wymowek, pierdolony zydowski karzel i oszust.
      Pisalem rowniez tobie MATOLE, ze jeszcze w czasach ministra MSZ R.Sikorskiego rozpatrywana byla sprawa odszkodowan dla parchatych zydow i sam R.Sikorski stwierdzil, ze nie ma zadnych podstaw do wyplacenia zydom odszkodowan. Kropka.
      A przypadki wrzeszczacych zydow domagajacych sie odszkodowan od Polski to bylo slychac nie tylko z USA, ale rowniez z Anglii i zydowskich mediow i niech sobie wrzeszcza, az pekna. A jak boisz sie zydowskich wrzaskow to im oddaj swoja wlasnosc.
      Sam jestes smieszny matole, bo nie znasz faktow historycznych i wymyslasz bzdety upodobnione do faktow i wlasnie dowodzi tego moj kolejny komentarz.

     • upadlina
      upadlina :

      i znowu mataczysz fiesta idioto !!………..To wszystko, co napisałeś na początku powyższego postu jest prawdą i ja temu nigdy nie zaprzeczałem??………..Więc, o czym ty ględzisz??………Sugerujesz, że ja zaprzeczałem tym faktom, które podałeś powyżej??……….Wali ci już kompletnie na dekiel !!………..Natomiast piszę, że od 89 roku Polska jest praktycznie pod zarządem żydo-uSSmanii i nic się w Polsce nie dzieje bez jej zgody !!……….Jakiś czas temu właśnie Kaczyński potwierdził to co mówię !!………..Mówił o nieprawdopodobnych naciskach na Polskę ze strony uSSmanii !!………uSSmmania w celu realizacji swoich imperialnych planów próbowała Polskę władować w konflikt z Rosją, co dla Polaków byłoby tragedią narodową !!…………..To, że tobie nie pasują słowa kaczyńskiego i próbujesz wmawiać wszystkim dookoła, że on kłamie, to twój problem !!……….Kaczyński powiedział to, co powiedział i nie uciekniesz przed tym fiesta !!……..To nie opowiastki, tylko mówi to człowiek, który obecnie stoi za ludźmi sprawującymi władzę w Polsce, więc ignorowanie tego co mówi jest po prostu kretyńskie fiesta !!……….On powiedział prawdę, która tobie nie pasuje, ale swoim ujadaniem nie zmienisz rzeczywistości, bo nawet idiota zdaje sobie sprawę, że Polska jest pod całkowitą kontrolą faszyngtonu, a kaczyński odważył się powiedzieć prawdę dopiero po odejściu od władzy ekipy bambusa !!……….Żadna kropka fiesta w sprawie odszkodowań !!……….Sikorski miał gówno do gadania, bo decyzje podejmuje faszyngton, a ten słowami Kerry’ego jasno potwierdził, że uSSmania będzie naciskać na Polskę w sprawie tych odszkodowań, więc nie pitol tych głodnych kłamliwych kawałków !!……….uSSmania popiera żądania żydostwa z usa w sprawie odszkodowań za ich rzekome mienie utracone w czasie IIWŚ !!……….I to jest koniec kropka łgarzu !!……….Więc to ty matole zapoznaj się z faktami i nie bredź od rzeczy, tak jak w sprawie rzekomo wypowiedzianych przeze mnie słów, których nigdy nie wypowiedziałem, na co dowody mamy tu na tej stronie !!

     • Avatar
      fiesta :

      Putin marionetką w łapach sekty Chabad Lubawicz….. Główne figury w rządzie Putina, to niemal wyłącznie krypto-Żydzi. Rdzeniem tej piątej kolumny są Żydzi ortodoksyjni, często zwani chasydami. Istnieje szereg nurtów chasydyzmu, ale dominującym jest sekta Chabad Lubawich /Lubawicz/. Jej istotą jest agresywny, wojowniczy ekstremizm na rzecz żydostwa oparty na podstawach talmudyzmu, co można nazwać szczególnym rodzajem geopolityki. Dobitnie o tym pisze rabin Eduard Hodos – zwierzchnik charkowskiej społeczności żydowskiej, nieprzejednany /rzekomo’ przeciwnik sekty Chabad Lubawicz. Ujawnia on niedostępną dla gojów wewnętrzną sytuację w tej sekcie, rozpoznaną przez niego już w latach dziewięćdziesiątych, kiedy Chabad rozpoczął energiczną penetrację Rosji.

     • Avatar
      fiesta :

      Zwierzchnikiem Chabadu w Rosji jest Berl Lazar. Już za pierwszej prezydentury Władimira Putina został on głównym rabinem Rosji /w 2000 roku/, zastępując na tym stanowisku zmarłego Adolfa Szajewicza. Zmiana nastąpiła w dziwnych okolicznościach, przypominających operację specjalną. Z dwudziestu rabinów głosujących na Berla Lazara, osiemnastu nie zapowiadało takiego wyniku, ale Kreml podjął interwencję i Berl Lazar wygrał wybory. Putin natychmiast nadał Berlowi Lazarowi rosyjskie obywatelstwo, tym samym naruszając obowiązujące prawo. Wcześniej Berl Lazar posiadał obywatelstwa izraelskie i amerykańskie. To właśnie Władimir Putin, były funkcjonariusz służb specjalnych Rosji, już pierwszego roku swej prezydentury, swoimi decyzjami otworzył Chabadowi szeroką drogę do penetracji Rosji.

     • Avatar
      fiesta :

      Berl Lazar o Putnie:

      Nigdy dotąd żaden przywódca Rosji albo ZSRR nie uczynił tak wiele dla Żydów, jak Władimir Putin. Pod każdym względem jest to bezprecedensowe. Ariel Szaron w rozmowach ze mną niejednokrotnie podkreślał, że dla Żydów i dla Izraela, na Kremlu jest to największy przyjaciel. Teraz wielu burmistrzów miast Rosji, szefów prowincji i ministrów, jest Żydami. Stało się to już normą. Dzisiaj do naszego Centrum w Marijnoj Roszcze często przychodzą najwyżsi przywódcy Rosji, stało się to już rutyną. Dmitrij Miedwiediew na trzy dni przed ogłoszeniem go następcą prezydenta, również przybył do naszego Centrum, gdzie obiecał, że dla nas przyszłość będzie jeszcze bardziej pomyślna. Otrzymamy nawet więcej niż możemy oczekiwać. Powtarzam: to miało miejsce trzy dni przed ogłoszeniem go następcą Putina.

     • upadlina
      upadlina :

      fiesta, ja ciebie nie rozumiem !!…………Putin popiera żydów i twierdzisz, że to jest straszliwe zło…………ale Trump też popiera żydów i to nie mniej niż Putin, ale to już jest OK !!!!!!!!!!………..Wyjaśnianie tego dziwu nad dziwy przez ciebie brzmi komicznie, a mianowicie twierdzisz, że popieranie przez Trumpa żydostwa ci nie przeszkadza, ponieważ……..UWAGA:………Putin też popiera żydostwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!………Przyznasz, że to „argument” KOMICZNY !!…….To po prostu jaja jak przysłowiowe berety !!…………Dopóki wszystko i wszystkich wokół krytykowałeś za popieranie żydostwa byłeś w miarę wiarygodny, ale teraz, gdy jedna strona popierająca żydów jest be, a druga także popierająca żydów jest cacy, stałeś się nieco śmieszny !!

     • Avatar
      fiesta :

      Ja nigdy nie napisalem, ze kolaborajca Trumpa z zydami jest OK i to jest wytwor twojej chorej wyobrazni. W zwiazku z tym twoje dalsze wywody sa pozbawione sensu ipo raz kolejny postapiles tak samo jak juz wczesniej pisalem, ze przekrecasz moje wypowiedzi i tworzysz swoje, a przez to dyskutujesz sam ze soba co jest objawem chorobowym.

     • upadlina
      upadlina :

      fiesta napisałeś, że „popieranie żydów przez Trumpa ci nie przeszkadza” ??………..Zaprzeczysz??………….I nie zaczynaj znowu robienia z siebie idioty, bo to ty włożyłeś w moje usta słowa, których nie wypowiedziałem i manipulowałeś moimi wypowiedziami !!……….Przecież masz na to dowody, które są na tej stronie i które ci wskazałem !!…………Po co brniesz w tą błazenadę ??

     • upadlina
      upadlina :

      hehehehehe!!………..No tak!!………..cały fiesta !!………..Trudno ci zaprzeczyć dowodom, które pokazują prawdę o tobie i twoich kłamstwach oraz manipulowaniu wypowiedziami innych, więc jedyne co ci pozostaje to szczeknąć jakimś bzdetem !!……….Leczyć się fiesta to powinieneś ty, bo ostatnio twoje drugie imię to SCHIZOFRENIA, co wynika z twoich zaprzeczających sobie nawzajem postów !!

 2. Avatar
  putin1953 :

  upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂
  boruta tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂

 3. Avatar
  putin1953 :

  poszedł upadlina obciągać lachę starego i spuszczać się w ryj swojej matce !!……….Nic tu po tobie pedale zaspermiony !!

  upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂 upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂

  • Avatar
   boruta :

   Bydlak cham kojot jóźwiak-kshyhu-Putin1953-kamcio Krzychu Jóźwiak- chciał się pochwalić jaki on cwany – dla wiki pisze – ja w kupę zebrałem coś on sam na sieć wwalił albo wskazał – pedzio LGBT dymanie kaktusów i grabi – byznes w banderlandzie – sam się obs.ał – zwyrol chachłaty – — Każdy może zobaczyć kim jest Kojoto https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Wk%C5%82ad/Kojot ” – wejdźcie tutaj – http://www.wikiwand.com/pl/Wikipedysta:Kojoto – tu jest o nim napisane,że zna polski,angielski i ruski – jest jego adres email – mail: [email protected] – “kris” znaczy “Christopher” – “Krzysztof” – wpiszcie “pcman.eu” w wyszukiwarkę – pokaże się “A username and password are being requested by http://pcman.eu . The site says: „Dostęp ograniczony” – znaczy sie polski adres – teraz wpiszcie “kojoto” na Google – wyskakuje “Kojoto’s Closet by Eggware.XYZ – Itch.io” – IO to “Indian Ocean” – w Anglii tego używają – popatrzcie na “Kojoto’s Closet” – to taka gra – tam Kojoto pisze o sobie,że “autistic programmer” jest – gra się w “objectum sexuality” – na dole jest data – marzec 2016 – Google pisze,że “objectum sexuality” to jest jak się chce rzeczy dymać – znaczy się Kojoto jest nienormalny,psychol – popatrzcie co to jest http://eggware.xyz/about.html – tam gdzie Kojoto swoją grę ma – “Eggware.XYZ is a queer multimedia website portal” – “Eggware.XYZ was created and is run by Paula and Warden for the sake of making a by-queer, for-queer website that discusses more than just sexuality” – wpiszcie to w translate.google.com – to witryna pedałów dla pedałów – “queer” to pedał,pedzio,ciota,lesbija – znaczy się Kojoto programista, psychol i pedzio jest – teraz wpiszcie w Google adres email Kojoto – pcman.eu – wyskakuje PCMAN – Serwis Komputerowy – MyCork – Cork to takie małe miasto w Irlandii – mniej niż 126,000 ludzi – patrzcie tutaj – http://mycork.org/index.php?option=com_sobipro &pid=66 &sid=137:pcman-serwis-komputerowy &Itemid=95 – wiemy że Kojoto w Irlandii mieszkał – jest jego telefon i drugi adres email – tel: +353 85 7776161 [email protected] – ten drugi telefon to do głównej firmy jest – dla nich Kojoto pracuje – programują,obsługują,reperują nazwisko i imię jest – Kris – Christopher – Krzysztof – Krzysztof Jóźwiak – to ten. Pcman.ie już nie działa ale pcman.eu działa – Teraz wpiszcie w Google “Kojoto Allegro” – jest – logował się: 25.10.2016, 00:12:39 – na Kresy też w tym czasie włazi – to ten – pstryknijcie na “Firma” – konsole do gier komputerowych – programista gier – zgadza się – Kojoto Jóżwiak ruski zna i na Ukrainie też sprzedaje jak na Allegro – patrzcie – http://bigl.ua/aukro?aukro_url=http%3A%2F%2Fmarket.auction.ua%2Fshow_user.php%3Fuid%3D1350822%26type%3Dfb…all – tam to on już nie kojot tylko pies gończy – Krzysiu Jóżwiak to turysta – po Anglii jeżdzi – po Polsce – ryby łowi –chcecie go zobaczyć? – a tu jest – http://shrap-drakers.pl/uploads/articles/authors/668/avatar.jpg – to z 2012 roku jest – morda aż o cegłę prosi.Wszystko co tu podałem szybko ś ciągnijcie na komputer bo Jóżwiak teraz czyścić będzie.Jeszcze go szybko na pejsbuku i twiterze sprawdźcie – no to jest tak – ten pedzio psychol nie jest głupi – dużo działa – ruski zna i ruskich nienawidzi.To normalka – ukry co na Donbas przyszły ludzi mordować przez radio po rusku mówią – może matkę chachłatą ma – skrzywiła go – rusofobem,psycholem i ciotą został – rzeczy też chce dymać – może siekiery?co? Więcej jest o pedale “Kojoto” – Krzychu Jóźwiaku – wejdźcie na pedalską witrynę gdzie jego gra “Kojoto’s closet” jest – https://www.etsy.com/shop/kojotostudios – tam tagi są – autism LGBT nonbinary objectum-sexuality transgender – LGBT to lesbije pedały hermy chłopobaby – nonbinary to sodomiaki – objectum-sexuality to jak przedmioty się dymać chce – ten kojoto Jóźwiak to mocny psychol zwyrol jest —

 4. Avatar
  putin1953 :

  upadlina tvoya mat dayet zadnitsu kibicon CSKA Москва. Yeye zadnitsa kak vedro. Konteyner spermy :). Ty khotite fotografii zadnitsu svoyey materi?. Vse spermatozoidy 🙂
  YA prishlyu vy kartinu rta ubrudzonego spermy vashey materi
  upadlina eto banderovtsev pedali i shlyukha. hahhahahaa

  upadlina tvoya mat eto kurwa dziwka pizda szmata 🙂