Zdaniem sądu Świadkowie Jehowy są organizacją ekstremistyczną i z tego powodu zostali oni zdelegalizowani.

Wniosek o rozwiązanie organizacji i likwidację jej głównej siedziby w pobliżu Sankt Petersburga został złożony przez rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości.

Wprowadzono również zakaz dystrybucji wydawanych przez Świadków Jehowy publikacji. Zostały one wpisane na listę zakazanych tekstów ekstremistycznych.

Rosja: Świadkowie Jehowy na liście organizacji ekstremistycznych

Rosyjskie działania były spowodowane przekonaniem władz, o tym że Świadkowie Jehowy doprowadzają do zniszczenia rodziny, sprzyjają nienawiści i zagrażają życiu. Zdaniem rosyjskich prokuratorów informację jakie o sobie rozprzestrzeniają nie są prawdziwe.

kresy.pl / onet.pl / meduza.io / interfax.ru

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Ryszard Ewiak
    Ryszard Ewiak :

    Szkoda mi tych ludzi. Zostali zwiedzeni przez uzurpatorów, przed którymi ostrzegał Jezus: „Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem namaszczony' i wielu zwiodą” (Mateusza 24:5). „Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem' [mieli więc podawać się za kogoś kim nie są, według relacji Mateusza – za pomazańców] i [ogłaszać, że] 'wyznaczony czas przybliżył się' (sens: 'blisko jest'). Nie podążajcie za nimi” (21:8). Zapowiedź ta zaczęła się wypełniać na dużą skalę w XIX wieku. Do owych uzurpatorów należał Charles Taze Russell. Głosił, że „dni ostatnie” rozpoczęły się w roku 1799, i że do roku 1914 dokona się zniszczenie wszystkich ludzkich instytucji tego świata. W wydanej 25 lat przed rokiem 1914 książce „The Time is At Hand” (Czas jest blisko), czytamy: „W tym rozdziale przedstawiamy biblijny dowód wykazujący, że całkowite zakończenie Czasów Pogan, to jest pełne zakończenie ich panowania w ramach dzierżawy, nastąpi w 1914 r. n.e.; że data ta jest ostateczną granicą panowania niedoskonałego człowieka” (s. 77). Zgodnie z zapowiedzią Jezusa wielu dało się zwieść.