Rząd Federacji Rosyjskiej rozszerzył sanckje wobec przedstawicieli Ukrainy. Został nimi objety m.in. były prezydent państwa Petro Poroszenko. W piątek wieczorem rząd Rosji opublikował rozporządzenie w tej sprawie. Do „czarnej listy” dodano nazwiska 41 przedstawicieli Ukrainy.

W piątek rząd Rosji rozszerzył sanckje wobec przedstawicieli Ukrainy. Na „czarnej liście” znalazł się m.in. były prezydent państwa Petro Poroszenko – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Rosyjski rząd opublikował rozporządzenie w omawianej sprawie. Sankcje nałożono na kolejne 41 osób.

Oprócz Poroszenki, sankcjami został objęty m.in. Swiatosław Wakarczuk, były deputowany parlamentu oraz muzyk rockowy i lider zespołu Okean Elzy. Na liście znalazł się także były minister Stepan Kubiw, a także Iryna Łucenko – małżonka Jurija Łucenki, byłego prokuratora generalnego Ukrainy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Ukraina nałoży sankcje na Nikaraguę

1 listopada 2018 rząd Federacji Rosyjskiej podjął decyzję o sankcjach wobec Ukrainy. Na jej mocy kolejne nazwiska umieszczane są na „czarnej liście”. Sankcje przewidują blokowanie aktywów na terytorium Rosji oraz zakaz wywozu kapitału z Rosji na Ukrainę.

Ponad 300 osób zostało objętych sankcjami w 2018 roku. Na „czarnej liście” znaleźli się m.in. ministrowie rządu Ukrainy, szefowie resortów siłowych, sędziowie sądu konstytucyjnego, parlamentarzyści, dziennikarze oraz niektórzy przedstawiciele wielkiego biznesu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

20 sierpnia bieżącego roku Rada Unii Europejskiej zdecydowała o przedłużeniu sankcji będących odpowiedzią na zajęcie przez Rosję Krymu i Sewastopola do 23 czerwca 2021 roku.

Przedłużone sankcje obowiązują obywateli państw UE i unijne firmy. Ograniczają się one do terytorium Krymu i Sewastopola. Obejmują m.in. zakaz importu do UE produktów z tego obszaru. Unijne firmy i obywatele nie mogą inwestować na Krymie i w Sewastopolu, nie mogą tam nabywać nieruchomości, finansować firm i świadczyć pokrewnych usług.

Zobacz także: UE zdjęła sankcje z byłego premiera Ukrainy z czasów prezydentury Janukowycza

pap / forsal.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz