Rząd Federacji Rosyjskiej rozszerzył sanckje wobec przedstawicieli Ukrainy. Został nimi objety m.in. były prezydent państwa Petro Poroszenko. W piątek wieczorem rząd Rosji opublikował rozporządzenie w tej sprawie. Do „czarnej listy” dodano nazwiska 41 przedstawicieli Ukrainy.

W piątek rząd Rosji rozszerzył sanckje wobec przedstawicieli Ukrainy. Na „czarnej liście” znalazł się m.in. były prezydent państwa Petro Poroszenko – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Rosyjski rząd opublikował rozporządzenie w omawianej sprawie. Sankcje nałożono na kolejne 41 osób.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3802.49 PLN    (17.28%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Oprócz Poroszenki, sankcjami został objęty m.in. Swiatosław Wakarczuk, były deputowany parlamentu oraz muzyk rockowy i lider zespołu Okean Elzy. Na liście znalazł się także były minister Stepan Kubiw, a także Iryna Łucenko – małżonka Jurija Łucenki, byłego prokuratora generalnego Ukrainy.

Zobacz także: Ukraina nałoży sankcje na Nikaraguę

1 listopada 2018 rząd Federacji Rosyjskiej podjął decyzję o sankcjach wobec Ukrainy. Na jej mocy kolejne nazwiska umieszczane są na „czarnej liście”. Sankcje przewidują blokowanie aktywów na terytorium Rosji oraz zakaz wywozu kapitału z Rosji na Ukrainę.

Ponad 300 osób zostało objętych sankcjami w 2018 roku. Na „czarnej liście” znaleźli się m.in. ministrowie rządu Ukrainy, szefowie resortów siłowych, sędziowie sądu konstytucyjnego, parlamentarzyści, dziennikarze oraz niektórzy przedstawiciele wielkiego biznesu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

20 sierpnia bieżącego roku Rada Unii Europejskiej zdecydowała o przedłużeniu sankcji będących odpowiedzią na zajęcie przez Rosję Krymu i Sewastopola do 23 czerwca 2021 roku.

Przedłużone sankcje obowiązują obywateli państw UE i unijne firmy. Ograniczają się one do terytorium Krymu i Sewastopola. Obejmują m.in. zakaz importu do UE produktów z tego obszaru. Unijne firmy i obywatele nie mogą inwestować na Krymie i w Sewastopolu, nie mogą tam nabywać nieruchomości, finansować firm i świadczyć pokrewnych usług.

Zobacz także: UE zdjęła sankcje z byłego premiera Ukrainy z czasów prezydentury Janukowycza

pap / forsal.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz