W środę MSZ Rosji zakomunikowało, że rozszerza swoją „czarną listę” przedstawicieli W. Brytanii, którzy są objęci zakazem wjazdu do Rosji. Do listy dołączono osoby, które były zaangażowane w przyjęcie sankcji wobec Moskwy w związku z „incydentem z Aleksiejem Nawalnym”.

W komunikacie rosyjskiego resortu spraw zagranicznych podkreślono, że działanie jest oparte na zasadzie wzajemności. Do ministerstwa w Moskwie została wezwana ambasador W. Brytanii w Rosji Deborah Bronnert. Wręczono jej notę dotyczącą rosyjskich sankcji.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Rosyjski MSZ zarzucił stronie brytyjskiej „niekonstruktywne i nieprzyjazne działania”, polegające na przyjęciu w październiku sankcji wobec Rosji. Według resortu wspomniane sankcje zostały wprowadzone „pod pretekstem rzekomego związku obywateli Federacji Rosyjskiej z incydentem z Aleksiejem Nawalnym”. Zdaniem ministerstwa restrykcje względem Rosjan były „bezpodstawne”.

Na rosyjską „czarną listę”” zostały wpisane osoby, które miały związek z działaniami na rzecz sankcji względem Rosji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wielka Brytania nałożyła w połowie października bieżącego roku sankcje na jedną instytucję i sześciu obywateli Rosji, którzy zostali wskazani jako odpowiedzialni za próbę otrucia Nawalnego. Sankcjami objęto: dyrektora FSB Aleksandra Bortnikowa, wiceministrów obrony Aleksieja Kriworuczenkę i Pawla Popowa, pełnomocnika prezydenta w Syberyjskim Okręgu Federalnym Siergieja Mieniajłę, pierwszego zastępcę szefa administracji (kancelarii) prezydenta Siergieja Kirijenkę oraz szefa zarządu polityki wewnętrznej w administracji prezydenta Andrieja Jarina. Instytucją, która została objęta sankcjami jest Państwowy Instytut Naukowo-Badawczy Chemii Organicznej i Technologii (GosNIIOChT) w Moskwie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że rosyjskie MSZ poinformowało we wtorek, że podjęło decyzję o rozszerzeniu listy obywateli Niemiec, którzy mają zakaz wjazdu na terytorium Federacji Rosyjskiej. Podkreślono, że jest to odpowiedź na nałożenie przez Unię Europejską 22 grudnia br. sankcji wobec Rosji.

Zobacz także: W odpowiedzi na brytyjskie sankcje Rosja zakazuje wjazdu 25 obywatelom Wielkiej Brytanii

mid.ru / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz