Rosja zadeklarowała wpłatę 2 miliardów dolarów jako swój wkład w powstanie Banku Rozwoju grupy BRICS – czyli, poza Rosją, Brazylii, Indii, Chin i Republiki Południowej Afryki.

„Rosja przejmuje dziś przewodnictwo w grupie BRICS” – przypomniał rosyjski prezydent Władimir Putin na spotkaniu z członkami rządu. Minister finansów Anton Siłouanow określił wkład kapitałowy w Bank Rozwoju tej grupy właśnie po pytaniu prezydenta o priorytety rządu w czasie rosyjskiej prezydencji. Siłuanow zapowiedział także szczyt BRICS w rosyjskiej Ufie, który ma dobyć się w lipcu i na którym wybrany zostanie zarząd Banku. Państwa grupy mają ambicję uczynić zeń alternatywę dla Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w praktyce kontrolowanych przez władze USA. Docelowy kapitał Banku Rozwoju BRICS ma osiągnąć 100 miliardów dolarów, a każde z państw ma pokryć 20% tej sumy.

rbth.co.uk/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz