Robert Winnicki ostrzega przed TTIP [+VIDEO]

Prezes Ruchu Narodowego i poseł Kukiz ’15 ogłosił powstanie sejmowej podkomisji do spraw Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji. Wezwał do dyskusji nad zagrożeniami jakie stwarza ta projektowana umowa.

Winnicki zauważa, że negocjacje eurokratów z Brukseli i amerykańskich urzędników w sprawie TTIP są praktycznie utajnione, a w kraju brak dyskusji na temat tej umowy, która może mieć daleko idące konsekwencje w postaci ograniczenia suwerenności państw narodowych i zdominowania ich przez międzynarodowe korporacje. Wezwał wszystkie środowiska krytyczne wobec TTIP do włączenia się w prace podkomisji mającej zająć się kwestią umowy i nawiązania kontaktu z jego osobą. Jak mówił w ramach swojego środowiska powołal specjalną grupę roboczą, która zajmie się animowaniem dyskusji i działań na tej płaszczyźnie. Sam Winnicki skierował interpelację do ministra spraw zagranicznych aby wyjaśnił dokładnie jaka jest treść i tryb negocjacji między USA i Unią Europejską.

sejm.gov.pl/kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. azar
  azar :

  PiSdzielce ze swoją tarczą antyrakietową i stacjonowaniem amerykanów w Polsce jeszcze będą w stanie sprzedać się amerykańcom i poprzeć ten chory projekt. Już wiele jest osób, które krytykują ten pomysł jako dla nas szkodliwy. Brawo Winnicki, pokazujesz sie z dobrej strony w tym Sejmie.

 2. patriota
  patriota :

  Stacjonowanie wojsk us w Polsce = obecność niechcianej, okupacyjnej armii w moim kraju. Książę Konrad Mazowiecki sprowadził Zakon Najś. M. Panny w celu ochrony północnej flanki swojego księstwa przed Prusami. Wszyscy wiemy jak się to skończyło i do tej pory niemiaszki roszczą sobie pretensje do Warmii i Mazur (o innych terenach nie wspomnę).

 3. zan
  zan :

  Winnicki pozytywnie zaskoczył. TTIP to faktycznie bardzo niebezpieczny pakiet, bo wynosi arbitraż korporacyjny nad sądownictwo krajowe – czyli wywraca prawo do góry nogami. Do tego patenty w stylu amerykańskim (np. na zaookrąglone rogi). Makabra. Lobbyści TTIP powinni wisieć.