RMF: Verhofstadt uzgadnia stanowisko z Ryszardem Petru

Według brukselskich komentatorów, były premier Belgii szef frakcji liberałów w PE Guy Verhofstadt uzgadnia swoje działania z liderem Nowoczesnej, Ryszardem Petru. Ma to dotyczyć również kwestii rezolucji ws. Polski, która opracował Verhofstadt i którą zamierza przeforsować.

„Zdaniem komentatorów w Brukseli swoje stanowisko w sprawie Polski Verhofstadt uzgadnia z Ryszardem Petru”– napisała w kontekście przygotowanej przez lidera liberałów rezolucji ws. Polski dziennikarka RMF, Katarzyna Szymańska-Borginon.Według komentatorów, na których powołuje się korespondentka, Verhofstadt współpracuje z Petru, ponieważ liczy na to, że „kiedyś będzie miał w swoich szeregach premiera dużego kraju”.

PRZECZYTAJ:PE: kontratak lidera liberałów – składa projekt rezolucji ws. Polski. „Szykuje się batalia o Polskę”

Verhofstadt wcześniej publicznie udzielał poparcia Nowoczesnej i samemu Ryszardowi Petru. Zachęcał Polaków do głosowania na jego partię przed wyborami parlamentarnymi. Pod koniec grudnia stwierdził na Facebooku, że rząd PiS wykonuje robotę za Putina. „Biorąc pod uwagę determinację Władimira Putina w próbach zniszczenia europejskiej jedności i rządów prawa, obecny polski rząd wykonuje tę pracę za niego”– napisał. Wzywał również Uniędo wyciągnięcia wniosków z lekcji węgierskiej i „użycia swoich instrumentów”przeciw polskiemu rządowi.

Przeczytaj również: Były premier Belgii: narodowo-socjalistyczny rząd PiS wykonuje robotę za Putina

Rmf24.pl / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • aboutrica :

   Namawia debili pokroju Gracjana Verhofstadt Rostockiego,do gówna K.O.D czyli komitet obrony debili.
   żydzi chcą wojny to będą ją mieć! Petrodolar atakuję pedałami ale nie wygra tej wojny!
   Ja tam za pisem nie jestem ale jak mam znów miec po i nowoczesne to wole pis.
   A 2016r. będzie kluczowy bo te ku.. będą robić przewrót w imię D****kracji!