Mężczyźni z zakorzenionymi tendencjami homoseksualnymi nie powinni być dopuszczani święceń kapłańskich lub zakonnych, a aktywni homoseksualnie księża zamiast prowadzić podwójne życie powinni zrezygnować z kapłaństwa – powiedział papież Franciszek w wywiadzie-rzece, który ma być wydany w formie książkowej w tym tygodniu.

Jak napisał w niedzielę Reuters, w wywiadzie udzielonym hiszpańskiemu księdzu Fernando Prado pt. „Siła powołania” Franciszek omówił wyzwania związane z byciem współcześnie księdzem lub osobą zakonną. Papież nazwał homoseksualizm w Kościele „czymś, co mnie martwi”.

Według Franciszka „sprawa homoseksualizmu jest poważną sprawą” a osoby odpowiedzialne za kształcenie kandydatów do kapłaństwa powinny być pewne, że są oni „po ludzku i emocjonalnie dojrzali”, zanim zostaną wyświęceni. Dotyczy to także kobiet, które chcą zostać siostrami zakonnymi.

W życiu księży i osób zakonnych „nie ma na to miejsca”, mówił papież dodając, że podczas wyboru kandydatów do życia konsekrowanego Kościół musi być „wymagający”.

„Z tego powodu Kościół apeluje, by osoby z tą zakorzenioną tendencją nie były przyjmowane do posługi lub do życia konsekrowanego” – mówił.

Franciszek radził duchownym, którzy mają homoseksualne tendencje, by zachowywali celibat. W przeciwnym wypadku powinni opuścić stan duchowny. „Jest lepiej, by opuścili stan kapłański lub życie konsekrowane niż żyli podwójnym życiem” – uważa papież.

Jak pisze Reuters, wywiad został udzielony w połowie sierpnia br., krótko przed tym, jak emerytowany arcybiskup Carlo Maria Vigano oskarżył Franciszka o ignorowanie doniesień o skandalach homoseksualnych w Kościele w USA.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

PRZECZYTAJ: Były nuncjusz oskarżył Franciszka o ignorowanie doniesień o aferach seksualnych w Kościele

Kresy.pl / Reuters

Papież wypowiedział się na temat homoseksualistów wśród duchowieństwa
Oceń ten artykuł

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz