Mężczyźni z zakorzenionymi tendencjami homoseksualnymi nie powinni być dopuszczani święceń kapłańskich lub zakonnych, a aktywni homoseksualnie księża zamiast prowadzić podwójne życie powinni zrezygnować z kapłaństwa – powiedział papież Franciszek w wywiadzie-rzece, który ma być wydany w formie książkowej w tym tygodniu.

Jak napisał w niedzielę Reuters, w wywiadzie udzielonym hiszpańskiemu księdzu Fernando Prado pt. „Siła powołania” Franciszek omówił wyzwania związane z byciem współcześnie księdzem lub osobą zakonną. Papież nazwał homoseksualizm w Kościele „czymś, co mnie martwi”.

Według Franciszka „sprawa homoseksualizmu jest poważną sprawą” a osoby odpowiedzialne za kształcenie kandydatów do kapłaństwa powinny być pewne, że są oni „po ludzku i emocjonalnie dojrzali”, zanim zostaną wyświęceni. Dotyczy to także kobiet, które chcą zostać siostrami zakonnymi.

W życiu księży i osób zakonnych „nie ma na to miejsca”, mówił papież dodając, że podczas wyboru kandydatów do życia konsekrowanego Kościół musi być „wymagający”.

„Z tego powodu Kościół apeluje, by osoby z tą zakorzenioną tendencją nie były przyjmowane do posługi lub do życia konsekrowanego” – mówił.

Franciszek radził duchownym, którzy mają homoseksualne tendencje, by zachowywali celibat. W przeciwnym wypadku powinni opuścić stan duchowny. „Jest lepiej, by opuścili stan kapłański lub życie konsekrowane niż żyli podwójnym życiem” – uważa papież.

Jak pisze Reuters, wywiad został udzielony w połowie sierpnia br., krótko przed tym, jak emerytowany arcybiskup Carlo Maria Vigano oskarżył Franciszka o ignorowanie doniesień o skandalach homoseksualnych w Kościele w USA.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

PRZECZYTAJ: Były nuncjusz oskarżył Franciszka o ignorowanie doniesień o aferach seksualnych w Kościele

Kresy.pl / Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz