Parlament Ukrainy zgodził się na pobyt i ćwiczenia żołnierzy z państw NATO na terytorium swojego państwa. W 2019 roku odbędzie się kilka tego rodzaju przedsięwzięć.

Rada Najwyższa przyjęła decyzję o zgodzie na pobyt i ćwiczenia żołnierzy z innych państw na terytorium Ukrainy 26 lutego. Za stosowną ustawą zagłosowała większość składająca się z 263 deputowanych, jak podał Korrespondent.net. Zezwolenie dotyczy państw członkowskich NATO oraz uczestników programu „Partnerstwo dla pokoju”. Na Ukrainie będzie mogło przebywać jednorazowo nie więcej niż 3 tys. zagranicznych żołnierzy z ilością sprzętu lotniczego nie większą niż 15 okrętów, 2 okrętów podwodnych, 16 samolotów bądź śmigłowców, 60 pojazdów kołowych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Portal podaje też informacje o manewrach już zaplanowanych na bieżący rok. Ćwiczenia „Rapid Trident” obejmą żołnierzy ukraińskich i amerykańskich. Podobnie będzie w przypadku ćwiczeń Sea Breeze. Oprócz tego żołnierze ukraińscy mają wziąć udział w dwustronnych ćwiczeniach z Rumunami „Riverain”, w ćwiczeniach z żołnierzami brytyjskimi oraz w wielonarodowych ćwiczeniach „Kryłowataja Arka”.

W zeszłym tygodniu ukraińska marynarka wojenna przeprowadziła manewry na Morzu Czarnym. Zaś na poligonie w obwodzie czernichowskim brygada pancerna ćwiczyła obronę i kontrofensywę ze wsparcie lotnictwa.

Czytaj także: Poroszenko: Za rok ukraińska armia będzie spełniała standardy NATO

Korrespondent.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jwu :

    Nie wiem co będą ćwiczyć żołnierze NATO w banderowskim kraju ? Sądzę,że nie jego obronę ?Bo do tego, stepowi mają (przecież) swoją armię,doskonale wyposażoną ,zorganizowaną i wyćwiczoną.Co wielokrotnie powtarzają,mówiąc o ciężkich bojach jakie toczą ,by uchronić Europę przed ruską zarazą.Przy takich hierojach,to pewnie los Krymu jest już przypieczętowany? A do tego Moskwy , Nowosybirska i nawet Władywostoku.