Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko odwiedził w czwartek obwód rówieński, gdzie prezentował przywieziony z Kijowa tomos. W Zdołbunowie spotkał się z mieszkańcami, którym obiecał, że za rok ukraińska armia będzie spełniała standardy NATO.

W 2020 roku siły zbrojne Ukrainy będą zorganizowane i zdolne do działania w pełni według standardów NATO, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie narodowym – cytuje słowa Poroszenki agencja Ukrinform.Ukraiński prezydent przekonywał, że dążenie Ukrainy do UE i NATO pomoże zagwarantować bezpieczeństwo ukraińskich granic. Jak mówił, jest to „droga ku pokojowi, ale nie na warunkach kapitulacji, którą proponuje rosyjska piąta kolumna, lecz na warunkach narodowych interesów Ukrainy”.

Poroszenko wspomniał ukraińskich marynarzy znajdujących się w rosyjskich rękach po incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej. Według niego każdy Ukrainiec „jest dumny z bohaterstwa ukraińskich marynarzy, którzy zdobyli dla Ukrainy moralno-polityczne zwycięstwo”. Ukraiński prezydent przekonywał, że marynarze ci udaremnili rosyjski plan „cichego, hybrydowego zajęcia Morza Azowskiego i Cieśniny Kerczeńskiej”. Jego zdaniem ostatnie lata pokazują, że Ukraińcy „zatrzymali rosyjską agresję i ochronili niepodległość państwa”.

„Po raz pierwszy. Bo zawsze, gdy Rosja napadała na Ukrainę, a to stale zdarzało się w przeciągu ostatnich 300 lat, Ukraina nie wytrzymywała dłużej niż 1,5-2 lata. Po raz pierwszy pokazaliśmy, że jesteśmy zdolni bronić naszej suwerenności.” – przekonywał zapewniając, że Ukrainie uda się w przyszłości odzyskać Krym i Donbas.

Wcześniej w czwartek Petro Poroszenko wraz z patriarchą Filaretem wziął w Równem udział w uroczystym nabożeństwie z powodu otrzymania autokefalii przez Prawosławny Kościół Ukrainy. Podczas nabożeństwa po raz pierwszy poza Kijowem pokazano tomos (dekret) o autokefalii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Poroszenko: Ukraina jest de facto wschodnią flanką NATO

Kresy.pl / Ukrinform / ZIK

Poroszenko: za rok ukraińska armia będzie spełniała standardy NATO
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

      • jwu :

        @Kasper1 Wszystko zależy od tego ,kto będzie te standardy weryfikował ? Jeżeli to będzie ich największy sojusznik (a na to się zanosi) ,to osiągną je już latem ,lub najpóźniej jesienią tego roku.Bo o to chodzi ,żeby jak najszybciej(oficjalnie) wojska sojuszu wysłać do Donbasu,na Krym i morze Azowskie.