Zełenski zaprosił zagraniczne firmy do inwestowania na Ukrainie [+VIDEO]

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaprosił zagranicznych przedsiębiorców do lokowania swoich pieniędzy na Ukrainie. Obiecał, że pod rządami technokratów Ukraina zamieni się w jeden z najszybciej rozwijających się krajów w Europie.

W wideo opublikowanym w czwartek w mediach społecznościowych Zełenski w języku angielskim zwrócił się do biznesmenów z zagranicy. “Cześć! Jestem Władimir Zelenskij, nowy prezydent Ukrainy. Chcę zaprosić was do odwiedzenia naszego pięknego kraju i poznania wielu możliwości do zainwestowania tutaj” – mówił. Przedstawił Ukrainę jako jeden z największych krajów w Europie o “idealnym” położeniu geograficznym.

Zełenski zapowiedział, że dzięki jego rządom na Ukrainie powstanie dobry klimat dla biznesu. “Ja oraz mój team chcemy w nowym rządzie i parlamencie wstrzyknąć wzrost gospodarczy do DNA kraju” – obiecywał. Zapowiedział wiele zmian, m.in. “zwolnienie nieprofesjonalistów i zatrudnienie profesjonalistów”. Na Ukrainie ma nastąpić deregulacja i uproszczenie procedur oraz poprawa infrastruktury.

Ukraiński prezydent przekonywał, że należy zainwestować już teraz, sugerując, że później może być za późno. “Gdy do tego dojdziemy, większość rynków i możliwości będzie zajęte przez kogoś innego. Zapraszam was, inwestorzy, z każdego zakątka świata, do przyłączenia się wcześniej do [tej] możliwości i cieszenia się z niesamowitych efektów swojej inwestycji”. – mówił.

Zełenski stwierdził, że widzi Ukrainę jako “jedną z najszybciej rosnących wschodzących gospodarek w Europie”. Zapewniał, że on oraz jego “technokratyczny rząd” spełni tę wizję. “Witajcie w kraju wolności, witajcie na Ukrainie!” – zakończył swoje wystąpienie Zełenski.

Pod postem ukraińskiego prezydenta znalazło się wyjaśnienie, że zdaniem Zełenskiego poprzednie władze nie promowały odpowiednio Ukrainy jako miejsca inwestycji. Zełenski przyznał, że “zbyt często było poczucie, że ryzyko biznesowe było zbyt duże” na Ukrainie. “Daję wam moje słowo – od teraz się to zmieni” – napisał ukraiński prezydent. Zełenski wezwał również Ukraińców mieszkająch za granicą do jak najszerszego rozpowszechnienia jego apelu.

CZYTAJ TAKŻE: Zełenski chce, by Ukraina zorganizowała Igrzyska Olimpijskie

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply