W czasie rozmowy z Mike’em Pence’m, Wołodymyr Zełenski uzgodnił między innymi spotkanie z prezydentem USA, które ma odbyć się w przyszłym tygodniu.

Telefoniczną rozmowę prezydenta Ukrainy z wiceprezydentem USA zrelacjonowała agencja informacyjna UNIAN. Według niej Zełenski „wyraził nadzieję, że w przyszłym roku zwiększy się wielkość pomocy, którą USA wydzielają na sferę bezpieczeństwa Ukrainy”. Dziękował on za osobistą rolę Pence’a w zagwarantowania przedłużenia amerykańskiej pomocy w dziedzinie obrony narodowej. Zełenski dziękował zarówno za wsparcie materialne jak i w reformowaniu struktur sił bezpieczeństwa i obrony.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według komunikatu służby prasowej prezydenta Ukrainy obaj rozmówcy wyrazili zadowolenie z rozwoju współpracy w dziedzinie energetyki. Władze Polski chcą przesyłać część gazu LNG kupowanego z USA właśnie na Ukrainę.

Zełeński poinformował Pence’a o działaniach władz w Kijowie na rzecz „wykorzenienia korupcji”. Pence miał wyrazić pozytywną ocenę „szerokich działań reformatorskich i wyraził swoje poparcie dla tych wysiłków nowych ukraińskich władz”. Pence miał także potwierdzić pełne poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Efektem rozmowy jest ustalenie spotkania Zełenskiego z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Spotkają się oni w przyszłym tygodniu, w Nowym Jorku, przy okazji sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

unian.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz