Minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin wyraził nadzieję na podjęcie przez Słowację roli dostarczyciela gazu na Ukrainę.

Klimkin spotkał się z ministrem spraw zagranicznych i europejskich Słowacji Miroslavem Lajčákiem. W czasie wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu szef ukraińskiej dyplomacji stwierdził – „Omówiliśmy kwestie tranzytu gazu, ponieważ większość gazu otrzymujemy teraz przez Słowację. Bardzo aktywnie rozwijamy to partnerstwo, mamy nadzieję, że Słowacja będzie się w przyszłości angażować w projekty zarządzania naszym systemem transportu gazu”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Klimkin sugerował też, że Ukraina chciałaby w jakiś sposób włączyć się tworzoną przez państwa UE unię energetyczną. „Rozmawialiśmy z panem Lajčákiem o tym, że dla nas jest ważne aby rozszerzyć ramy reguł europejskich na naszą energetykę. To znaczy nasza energetyka powinna pracować według reguł europejskich, taryfy powinny być ustalane według reguł europejskich, kontrakty powinny być zawierane według reguł europejskich” – słowa ukraińskiego ministra cytuje portal Ukrinform.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Klimkin jeszcze raz wyraził sprzeciw Ukrainy wobec projektu budowy kolejnej nitki gazociągu Nord Stream. „My konsekwentnie pracujemy przeciw „Północnemu Potokowi” ze zrozumieniem, że jeśli my w ogóle mówimy o tych projektach, to one także powinny podlegać pod europejskie reguły”.

Czytaj także: Departament Stanu przeciw Nord Stream 2. Premier Morawiecki zadowolony

ukrinform.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz