Ukraińska prokuratura twierdzi, że jej funkcjonariusze zlikwidowali grupę osób związanych z ISIS zajmującą się organizacją przerzutu migrantów z Ukrainy do Europy.

Funkcjonariusze prokuratury obwodu kijowskiego oraz Służby Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymali grupę osób związanych z ugrupowaniem Państwo Islamskie, która stworzyła kanał nielegalnego przerzutu do Europy Zachodniej obywateli Ukrainy oraz innych państw. – poinformowała we wtorek w serwisie Facebook Łarysa Sarhan, rzeczniczka prasowa prokuratora generalnego Ukrainy Jurija Łucenki.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

CZYTAJ TAKŻE: W Bieszczadach zatrzymano 8 nielegalnych imigrantów i trzech przemytników ludzi

Jak ustalono w toku postępowania, w skład przestępczej grupy wchodzili obywatele krajów Azji, Federacji Rosyjskiej oraz Ukrainy będący wyznawcami radykalnego islamu i związani z działalnością Państwa Islamskiego. Przestępcy zaopatrywali chętnych do przedostania się do Europy Zachodniej w fałszywe ukraińskie paszporty pobierając za to opłaty w wysokości 6 tys. dolarów amerykańskich.

CZYTAJ TAKŻE: Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów z Azji

Jak napisała Sarhan, w usłudze mieściła się również „organizacja bezproblemowego przejścia kontroli granicznej podczas przekraczania granicy Ukrainy poprzez przekazywanie instrukcji i wskazówek”.

W sprawie zatrzymano trzy osoby. W rezultacie przeszukania miejsc pobytu zatrzymanych zabezpieczono 15 podrobionych paszportów oraz gotówkę w kwocie 108 tys. hrywien. W najbliższym czasie zapadnie decyzja o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych.

CZYTAJ TAKŻE: Hindusi zatrzymani za nielegalne przekroczenie granicy

Kresy.pl / Facebook

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz