Źródła w Japonii, Korei Południowej i USA potwierdzają, że Korea Północna po raz kolejny dokonała testu rakiety balistycznej.

Korea Północna przeprowadziła we wtorek kolejną próbę rakiety balistycznej – informuje agencja Reutera powołując się na źródła w Japonii, Korei Południowej i USA.

Według południowokoreańskich Szefów Połączonych Sztabów, rakieta została wystrzelona z Pjongsong około godziny 18:17 czasu londyńskiego. Jak podała japońska telewizja NHK, rząd w Tokio szacuje, że rakieta leciała około 50 minut i spadła do morza w japońskiej wyłącznej strefie ekonomicznej. Także Pentagon potwierdził, że wykrył „prawdopodobne” wystrzelenie rakiety z terenu Korei Północnej i jest w trakcie „oceniania sytuacji”.

Południowokoreańska armia podała, że wkrótce po wystrzeleniu rakiety przez Pjongjang, jej siły dokonały w odpowiedzi testu rakietowego. Armia wspólnie z Amerykanami jest w trakcie analizowania zebranych danych odnośnie północnokoreańskiej próby.

Wcześniej źródła w amerykańskim rządzie twierdziły, że Korea Północna przeprowadzi test rakietowy w ciągu kilku następnych dni.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że poprzednią próbę rakietową Korea Północna przeprowadziła 15. września br. Wystrzelony pocisk przeleciał nad Japonią i pokonał, jak dotąd, największy dystans z dotychczasowych prób. Jak podała armia południowokoreańska, przeleciał on 3700 km, na maksymalnej wysokości 770 km. Po przeleceniu nad północną częścią Japonii, wyspą Hokkaido, 2 tys. km dalej spadł do Pacyfiku. Amerykanie twierdzili, że wystrzelony pocisk nie zagrażał bazom na Guam, ale Japonia i Korea Płd. były innego zdania. Według południowokoreańskiej armii, wystrzelony pocisk byłby w stanie dosięgnąć amerykańskich baz na Guam. Natychmiast po tym teście na wniosek Japonii i USA na nadzwyczajnym posiedzeniu zebrała się Rada Bezpieczeństwa ONZ. Zdecydowanie potępiła ona kolejną próbę balistyczną Korei Płn. Kilka dni wcześniej zadecydowała ona z kolei o nałożeniu na Pjongjang nowych sankcji. Była to reakcja na próbę nuklearną z 3 września.

CZYTAJ TAKŻE: Trump zagroził Korei Północnej „całkowitym zniszczeniem” [+VIDEO]

Kresy.pl / Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz