Dyrektor Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji (SWR) zasugerował, że władze Polski opracowują plany podziału Ukrainy.

Twierdzenia szefa rosyjskiego wywiadu Siergieja Naryszkina znalazły się w oświadczeniu upublicznionym przez jego służbę prasową. „Według napływających do Służby informacji, kierownictwo Polski przystąpiło do opracowywania scenariuszy faktycznego rozczłonkowania Ukrainy” – oświadczenie zacytowała w czwartek agencja informacyjna RIA Nowosti.

Według Naryszkina władze Polski, miały już dojść do wniosku, że siły zbrojne Ukrainy nie będą w stanie uniemożliwić Rosji osiągnięcie celów jej inwazji na ten kraj, zapobiec zwycięstwu Moskwy i donbaskich separatystów.

„Polskie władze są przekonane, że USA i Wielka Brytania będą zmuszone poprzeć ten plan. Jak uważają w Warszawie, w miarę posuwania się wojsk rosyjskich w głąb ukraińskiego terytorium, Waszyngton i Londyn nie będą miały innego wyboru jak przejawić <<bezwarunkową solidarność>> z sojusznikiem gotowym <<zdecydowanie bronić interesów Zachodu na Ukrainie>>” – uznał szef rosyjskiego wywiadu.

„Ze względu na to perspektywy politycznego przetrwania reżimu W. Zełenskiego są również oceniane przez Polaków jako <<niezadowalające>>” – dodał Naryszkin.

To nie pierwszy przypadek, gdy czołowy przedstawiciel rosyjskich władz oskarża Polskę o dążenia do zajęcia części terytorium Ukrainy. Dwa tygodnie temu podobne przekonanie wyraził minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

ria.ru/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz