W  ramach szczytu G7 na południu Włoch prezydent Ukrainy Wołodymr Zełenski spotkał się z papieżem Franciszkiem.

Spotkanie papieża Franciszka z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim miało miejsce w ramach otwartej sesji szczytu G7. Biskup Rzymu spotkał się z politykiem po raz trzeci.

Prezydent Zełenski o spotkaniu z papieżem napisał na portalu X. Podziękował głowie Kościoła za “modlitwy o pokój na Ukrainie, duchową bliskość z naszym narodem i pomoc humanitarną dla Ukraińców “. Zakomunikował, że poinformował papieża o konsekwencjach rosyjskiej agresji, terroru powietrznego i trudnej sytuacji energetycznej. Podczas rozmowy Zełenski zwrócił uwagę na wysiłki Watykanu mające na celu przywrócenie pokoju, a w szczególności powrót ukraińskich dzieci uprowadzonych przez Rosję.

Czytaj: Papież uważa, że wojna na Ukrainie to “wojna światowa”

“Omówiliśmy Formułę Pokoju, rolę Stolicy Apostolskiej w ustanowieniu sprawiedliwego i trwałego pokoju oraz oczekiwania wobec Globalnego Szczytu Pokoju. Podziękowałem Stolicy Apostolskiej za udział w Szczycie i podkreśliłem jej wysiłki mające na celu przybliżenie pokoju, w szczególności powrót ukraińskich dzieci uprowadzonych przez Rosję” – Wołodymyra Zełenskiego na portalu X.

president.gov.ua/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply