Nocny atak na ukraińskie miasta na terytorium całego kraju

W nocy ze środy na czwartek doszło do rozległych ataków Rosjan na miasta Ukrainy z wykorzystaniem rakiet i dronów. Skierowano je między innymi na Lwów.

Mer miasta na zachodzie Ukrainy Andrij Sadowy powiedział, że mogło na nie i cały obwód spaść do 10 rosyjskich rakiet. Sadowy przekazał, że fala uderzeniowa po wybuchu co najmniej jednej z nich wytłukła szyby w blokach mieszkalnych znajdujących się przy ul. Naucznej, jak podała agencja informacyjna UNIAN. Sadowy nie miał informacji o żadnych poszkodowanych ludziach.

Z kolei szef lwowskiej adminsitracji obwodowej Maksym Kozicki powiedział, że podczas porannego ataku we Lwowie ranne zostały dwie osoby – mężczyzna i kobieta mieszkający w domu przy Ul. Naucznej . Mają rany cięte. Pomocy medycznej udzielono im na miejscu.

“Odnotowano uderzenie w obiekt infrastruktury we Lwowie. Pożar trwa nadal. W 16 budynkach mieszkalnych przy Naucznej fala uderzeniowa wybiła część okien, a zaparkowane w pobliżu samochody zostały uszkodzone” – czytamy w jego komunikacie. Później Kozicki podał informację o kolejnym lekko rannym – mężczyźnie z krwiakiem w okolicy brwiowej. Został hospitalizowany. To także mieszkaniec jednego z domów, który został uszkodzony przez falę uderzeniową. 

Kozicki twierdzi, że na samo miasta spadły dwie rosyjskie rakiety typu kalibr. Jak przekazał “jedna wleciałą w małą podstację elektryczną na osiedlu mieszkalnym. Tam nadal płonie ogień. Kolejna rakieta uderzyła w ziemię w pobliżu budynków mieszkalnych”.

Także szef administracji przeciętego frontem obowodu zaporoskiego Iwan Fiodorow poinformował, że trafiono w obiekt infrastrukturalny.

Rosyjski pocisk spadł także na miasto Czugujew w obwodzie charkowskim. “Doszczętnie zniszczony został budynek mieszkalny, częściowo zniszczone zostały trzy pobliskie domy prywatne. W siedmiu domach uszkodzone zostały szyby w oknach i dachach. W wyniku uderzenia zginęła 67-letnia kobieta” – napisał szef obwodowej adminsitracji Ołeh Siniehubow.

Dodał także, że liczba ofiar wzrosła po rosyjskim uderzeniu na wieś Wielki Burluk, we frontowym rejonie kupiańskim. Rakieta uderzyła w dwupiętrowy budynek mieszkalny i kolejny obok niego. Zginęło dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Pięć osób odniosło rany. Pod gruzami znajdują się dwie kolejne kobiety.

Rosyjskie pociski nadleciały także, z różnych kierunków, jak podaje UNIAN, nad stolicę Ukrainy – Kijów. Ukraińcy twierdzą jednak, że strącili każdy z nich.

Według strony ukraińskiej Rosja podniosła bombowce strategiczne – kilka samolotów Tu-95MS wystartowało z lotniska Ołenia w obwodzie murmańskim.

Czytaj także: Rosyjski atak rakietowy na Ukrainę. Wojsko Polskie wydało komunikat

unian.net/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply