Ukraińska straż graniczna poinformowała o zatrzymaniu obywatela Polski poszukiwanego międzynarodowym listem gończym.

Państwowa Straż Graniczna Ukrainy (DPSU) poinformowała w niedzielę, że dzień wcześniej jej funkcjonariusze zatrzymali na lotnisku w Boryspolu pod Kijowem cudzoziemca poszukiwanego przez Interpol.

Jak podano, mężczyzna będący obywatelem Polski zamierzał wsiąść na pokład samolotu lecącego do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Podczas odprawy stwierdzono, że jego dane figurują w bazie Interpolu z adnotacją, że mężczyznę po ujawnieniu należy aresztować.

Ukraińska straż graniczna natychmiast zatrzymała Polaka i zawiadomiła biuro Interpolu w Kijowie, którego pracownicy potwierdzili, że mężczyzna jest rzeczywiście poszukiwany.

Okazało się, że w zeszłym tygodniu, już po przyjeździe Polaka na Ukrainę, polskie organy ścigania wysłały za nim międzynarodowy list gończy w związku z podrabianiem dokumentów, oszustwem i udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej.

Zatrzymany został przekazany w ręce policji i czeka go procedura ekstradycji do Polski.

Przypomnijmy, że na Ukrainie w 2018 roku zatrzymano obywatela Gruzji Mamukę K., podejrzanego o głośne zabójstwo 28-letniej Pauliny z Łodzi. Gruzin po zabójstwie zbiegł na Ukrainę i tam został zatrzymany na podstawie międzynarodowego listu gończego. Procedura jego ekstradycji, wstrzymana czasowo przez złożenie przez Gruzina wniosku o przyznanie mu azylu na Ukrainie, trwała kilka miesięcy. Podejrzany trafił w końcu do Polski w czerwcu 2019 roku.

Kresy.pl / dpsu.gov.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply