MFW spodziewa się spowolnienia tempa wzrostu gospodarczego w przyszłym roku.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozę wzrostu PKB Ukrainy w 2019 roku do 3,3% – podało Radio Swoboda powołując się na przegląd światowej gospodarki (World Economic Outlook) opublikowany przez MFW we wtorek. Wcześniej Fundusz przewidywał, że wzrost PKB na Ukrainie w 2019 roku wyniesie 4%.

Tegoroczna prognoza wzrostu ukraińskiego PKB została utrzymana na poziomie 3,2%.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy spodziewa się także, że inflacja na Ukrainie w tym roku roku przyspieszy do 11%, a w roku przyszłym spadnie do 8 %.

Jak przypomina Radio Swoboda, prognozy ukraińskiego rządu mówią, że PKB Ukrainy wzrośnie w 2018 roku o 3%, w 2019 roku o 3,6% a w 2020 roku o 4% . Wzrost cen ma spowolnić w tym roku do 7% , w przyszłym do 5,9% a w roku 2020 – do 5%.

MFW spodziewa się także osłabienia tempa wzrostu gospodarczego w Polsce – prognoza na ten rok to 4,1 % a na przyszły – 3,5 %.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że w lipcu 2017 MFW wstrzymał wypłatę Ukrainie transzy pomocy finansowej w wysokości 1,9 mld dolarów. Powodem tej decyzji było nieuchwalenie kluczowych ustaw, w tym reformy rolnej. Konieczność spłaty długów oraz ograniczenie możliwości zaciągania kolejnych spowodowały, że Ukraina stała się płatnikiem netto do MFW. Warunkiem kontynuowania pomocy finansowej MFW dla Ukrainy jest przyjęcie ustawy prywatyzacyjnej, stworzenie specjalnego sądu antykorupcyjnego, urealnienie cen gazu oraz uwolnienie rynku ziemi.

CZYTAJ TAKŻE: Polska na czwartym miejscu w UE pod względem wzrostu PKB

Kresy.pl / Radio Swoboda / MFW
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz