Kolejna wymiana jeńców między Ukrainą a Rosją

Ukraina i Rosja po raz kolejny wymieniły się jeńcami. Wiadomo, że na Ukrainę wróciło z niewoli 14 ukraińskich żołnierzy.

Ukraińskie władze poinformowały w piątek o przeprowadzeniu kolejnej wymiany jeńców pomiędzy Kijowem a Moskwą. W jej wyniku niewolę opuściło 14 Ukraińców.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1311 PLN    (5.95%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Do domu wróciło 10 żołnierzy z 58. osobnej brygady zmechanizowanej i 4 żołnierzy z 30. osobnej brygady zmechanizowanej. Jak podano, trafili oni do niewoli wiosną br.

Wśród zwolnionych są oficer oraz medyk wojskowy.

Strona ukraińska nie poinformowała o liczbie uwolnionych jeńców rosyjskich. Strona rosyjska o wymianie jeńców milczy.

Dzień wcześniej urzędniczka donieckich separatystów odpowiedzialna za „prawa człowieka” Daria Morozowaja poinformowała, że Ukraina odmawia bezpośrednich rozmów z donbaskimi republikami o wymianie jeńców i te muszą uciekać się do pośrednictwa Moskwy. Morozowaja dodała, że w ten sposób separatystom udało się uwolnić „dużą liczbę” jeńców.

Agencja informacyjna RBK podaje, że ostatni raz Ukraina i Rosja poinformowały o wymianie jeńców 29 czerwca. Wymiana odbyła się wówczas w formacie „144 za 144”. Rosyjskie ministerstwo obrony oceniało w tym czasie, że w niewoli znajduje się ponad 6 tysięcy ukraińskich żołnierzy.

Na początku sierpnia rosyjski resort obrony informował, że od początku konfliktu Ukraina i Rosja wymieniały się jeńcami i ciałami zabitych 27 razy.

Kresy.pl / rbc.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz