Indie poszukują alternatywnych wobec Rosji dostawców sprzętu wojskowego i amunicji - poinformował w czwartek portal Euro News. Kraj chce wykorzystać firmy krajowe, a także z Europy Wschodniej. (więcej…)

Czy planujesz zakup lub inwestycję w Bitcoin? Jeśli tak, oto lekcje, które możesz wyciągnąć z tej cyfrowej waluty przed zainwestowaniem w nią.

Nawet jeśli nie kupujesz, nie sprzedajesz, ani nie inwestujesz w Bitcoin, możesz nauczyć się czegoś od tej wirtualnej waluty i stać się bardziej inteligentnym inwestorem. Ta cyfrowa waluta napotkała wiele wzlotów i upadków podczas swojej ostatniej dekady istnienia. Na przykład, Bitcoin zanotował wysoką cenę około 65 000 dolarów za token w kwietniu 2021 roku, po czym spadł o prawie 40% od swojego szczytu.

Być może, szczytowa cena Bitcoina uczyniła go niemożliwym do zignorowania zarówno dla inwestorów, jak i laików. Pomimo doniesień o potencjalnym upadku tej wirtualnej waluty, nadal jest ona szeroko wykorzystywana i przyjmowana. Na przykład, Salwador uczynił tę kryptowalutę legalnym środkiem płatniczym. Niektóre znaczące firmy również przyjmują płatności bitcoinowe. Komunistyczna Kuba również przygotowuje się do uregulowania i uznania Bitcoin.

Jak poinformowała w piątek włoska policja, prorosyjscy hakerzy zaatakowali strony internetowe kilku włoskich instytucji i ministerstw. (więcej…)

Talibowie wprowadzili w rządzonym przez siebie Afganistanie nowe uregulowania pracy kobiet jako prezenterek telewizyjnych.

Widzowie głównych kanałów telewizyjnych w Afganistanie mgli w niedzielę zobaczyć ich prezenterki w nowym image'u. Większość z nich miała całkowicie osłonięte głowy, z odkrytymi oczami. To efekt nowego zarządzenia talibów, kontrolującego zdecydowaną większość terytorium kraju od zeszłego roku.

Sankcje nałożone na Rosję poważnie wpłynęły na system logistyczny w kraju - powiedział w niedziele rosyjski minister transportu Witalij Sawielew podczas wizyty w obwodzie astrachańskim. (więcej…)

Jak co roku Komisja Europejska opublikowała tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości. Ma w ilościowy i porównywalny sposób pokazywać sytuację systemów wymiaru sprawiedliwości w 27 państwach Unii Europejskiej.

Skuteczność sądownictwa mierzona jest w tym przypadku przede wszystkim długością postępowania.

Pomóż nam dziś utrzymać nasze pozycje! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 70 PLN.
Załoga fortu Kresy.pl
9%