Kijów chce wiedzieć, jak wyglądają „nowe propozycje” odnośnie Ukrainy, o których powiedział Putin w jednym z wywiadów.

Ukraińskie władze poprosiły USA o udzielenie wyjaśnień, jakie „nowe propozycje” uregulowania sytuacji na Ukrainie były omawiane podczas szczytu Trump-Putin w Helsinkach – dowiedziała się w środę agencja Interfax-Ukraina ze źródeł dyplomatycznych w ukraińskiej stolicy. Pytania Kijowa mają związek z wczorajszym wywiadem Władimira Putina.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6489 PLN    (29.49%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ukraina poprosiła Waszyngton o oficjalne wyjaśnienia odnośnie rzekomego omówienia podczas amerykańsko-rosyjskiego spotkania w Helsinkach „nowych propozycji dotyczących uregulowania sytuacji w południowo-wschodnich regionach Ukrainy”, o czym mówił prezydent Rosji w wywiadzie dla rosyjskich mediów – przekazało źródło Interfax-Ukraina.

Rozmówca agencji sprecyzował, że Kijów zaproponował amerykańskim władzom wydanie oficjalnego sprostowania w razie niepotwierdzenia się informacji podawanej przez Putina.

Jak pisaliśmy, prezydent Rosji Władimir Putin udzielił we wtorek wywiadu programowi „Wriemia” w pierwszym kanale rosyjskiej telewizji, w którym opowiedział o szczegółach spotkania z Donaldem Trumpem w Helsinkach. Część jego wypowiedzi dotyczyła rozmów o sytuacji na Ukrainie. „Rozmawialiśmy o Ukrainie. Pojawiły się nowe pomysły na rozwiązanie kryzysu w południowo-wschodniej części kraju. Uzgodniliśmy, że zajmiemy się tym na razie na poziomie eksperckim. Moim zdaniem jest to pozytywny element ruchu naprzód. Może być, ściślej mówiąc”. – mówił Putin.

Wcześniej media na Ukrainie zwróciły uwagę, że podczas wspólnej konferencji prasowej po poniedziałkowym szczycie prezydent USA ani razu nie wspomniał o Ukrainie, podczas gdy Władimir Putin zrobił to dwukrotnie.

CZYTAJ TAKŻE: Trump: nie wiem, co będzie z Krymem

Kresy.pl / Interfax-Ukraina

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz