Ukraińscy nacjonaliści powinni być przygotowani do przejęcia rządów, ponieważ obecne rządy mogą upaść w każdej chwili. – uważa dowódca pułku „Azow” i lider skrajnie nacjonalistycznej partii Narodowy Korpus Andrij Biłecki.

Nacjonaliści powinni dojść do władzy na Ukrainie, ale nie w wyniku „trzeciego Majdanu” – powiedział Biłecki w opublikowanym w środę wywiadzie dla Gławkomu. Według lidera „ruchu azowskiego” kolejne uliczne protesty na wzór poprzednich Majdanów doprowadziłyby Ukrainę na skraj przepaści.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Uważam, że w tej sytuacji narodowe siły muszą dojść do władzy tak szybko, jak to możliwe, ponieważ obecny system doprowadzi Ukrainę do absolutnego krachu, po prostu zniszczy kraj. U nas nawet nie będzie Somalii. Po prostu będzie rozdarcie kraju między sąsiadami, zniknięcie ukraińskiego narodu: wyginięcie i emigracja. Wierzę, że narodowe siły muszą dojść do władzy. Ale wierzę również, że w tej sytuacji narodowe siły muszą dojść do władzy w trybie najbardziej spokojnym: kraj nie jest gotowy, aby znieść poważne wewnętrzne wstrząsy. – mówił Biłecki.

Zdaniem Biłeckiego aby wybuchnął „trzeci Majdan”, musi zbiec się kilka czynników – „rewolucyjna sytuacja” a także „mentalna delegitymizacja władzy”, kiedy ludzie nie wierzą władzy i traci ona monopol na przemoc.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

I kiedy ona [władza – red.] jest tak zdelegitymizowana, a teraz jest właśnie taki czas, to pretekstem dla Majdanu i podobnych wydarzeń może być cokolwiek. Nikt i nigdy nie będzie w stanie przewidzieć, co stanie się ostatnią kroplą. Kolejna wyprawa przywódcy państwa za pół miliona na Wielkanoc lub Nowy Rok. Czy może jeszcze jedno ustępstwo wobec MFW, które doprowadzi do katastrofalnych podwyżek opłat, albo najmniejsza porażka na froncie, albo nowa Wradijiwka z policyjną samowolą. Władza jest już tak słaba i tak zbrzydła wszystkim warstwom społeczeństwa, że może upaść w każdej chwili. Dlatego mówię o możliwym trzecim Majdanie. – tłumaczył Biłecki.

CZYTAJ TAKŻE: Neonazistowskie symbole na tablicach samochodu batalionu Azow

Kresy.pl / Glavcom.ua

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Biłecki,twój los dowódcy brunatnych koszul Ukrainy,jako odpowiednika Ernsta Rohm’a z SA-Oddziałów Szturmowych NSDAP,jest już w zasadzie przechlapany.Powiedz więc otwarcie jakie w tym ukraińskim OUN odpowiedniku NSDAP plany macie.Odpowiednika Goebbelasa w debilu Wjatrowyczu z pewnością upatrujecie,ale kogo na piedestał furera wyniesiecie.Kandydatów wam nie brakuje,jednak to interesuje.Tiahnybok kołek,ale gotowy nazista więc pasuje,Liaszko charyzmę pajaca ma więc też wszystko gra,Ołeks Turczynow już w nazidekretach doświadczony więc nic mu ująć nie trzeba,a jakież bogactwo rządowo-parlamentarne.W nim kopalnia kandydatów na wodzów-prowidników z Awakowem ,Porubijem na czele,tylko przebierać.Ach,będzie się rozwijała chwała i chwała nazi-Banderze.