Donbas: Dwóch separatystów zginęło w strefie konfliktu

Służba prasowa ochotniczych oddziałów nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej poinformowała, że dwóch jej żołnierzy zginęło od kul.

Jak podała w niedzielę rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti żołnierze DRL zostali ostrzelani przez snajperów. „Wczoraj, na skutek działań wrogich snajperów został zraniony żołnierz DRL i w czasie próby ewakuacji śmiertelne rany odniosło jeszcze dwóch naszych żołnierzy” – powiedział przedstawiciel separatystów.

Główne dowództwo donieckich sił separatystycznych twierdzi, że jego oddziały odpowiedziały na ukraiński ostrzał. Według jego informacji zabitych zostało trzech ukraińskich żołnierzy a dwóch zostało rannych.

Separatyści oskarżają ukraińską armię o to, że tylko w ciągu ostatniej doby naruszyła zawieszenie broni w Donbasie, aż siedem razy. Łącznie miało zostać wystrzelonych w stronę separatystów 65 pocisków różnego rodzaju, w tym pocisków moździerzowych i z broni bojowych wozów piechoty typu BMP.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1883 PLN    (8.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Separatyści uznali działania ukraińskiej armii za prowokację przed spodziewanym szczytem w ramach formatu normandzkiego w czasie którego obok spotkania przywódców Francji, Niemiec, Rosji i Wielkiej Brytanii może się odbyć także dwustronna rozmowa Władimira Putina i Wołodymyra Zełenskiego. Spotkanie to ma odbyć się 9 grudnia w Paryżu.

Właśnie ramach przygotowań do kolejnej rundy rozmów separatyści i Moskwa domagali się wycofania sił wojskowych na dwóch odcinkach donbaskiego frontu co zostało zrealizowane.

ria.ru/kresy.pl

 

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. pik
  pik :

  Dodatkowo kolejnych dwóch ukraińskich żołnierzy zginęło dzisiaj na „nieznanych” minach.
  https://strana.ua/news/236753-na-donbasse-pohibli-dvoe-ukrainskikh-voennykh.html
  Na ogół giną na własnych – na swoim przedpolu. Dwa lata temu wojskowy prokurator generalny Matios informował na konferencji prasowej o tragicznej statystyce: w latach 2014-17 zginęło w strefie ATO 10103 osoby (!), przy stratach bojowych wynoszących wówczas 3800 osób. Straty niebojowe wynikały z pijaństwa, nieostrożnego obchodzenia się z bronią, rozpraw między żołnierzami i bojówkami nacjonalistycznymi.
  https://topwar.ru/128345-matios-neboevye-poteri-vsu-s-2014-goda-prevysili-10-tys-chelovek.html