Donbas: Dwóch separatystów zginęło w strefie konfliktu

Służba prasowa ochotniczych oddziałów nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej poinformowała, że dwóch jej żołnierzy zginęło od kul.

Jak podała w niedzielę rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti żołnierze DRL zostali ostrzelani przez snajperów. „Wczoraj, na skutek działań wrogich snajperów został zraniony żołnierz DRL i w czasie próby ewakuacji śmiertelne rany odniosło jeszcze dwóch naszych żołnierzy” – powiedział przedstawiciel separatystów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Główne dowództwo donieckich sił separatystycznych twierdzi, że jego oddziały odpowiedziały na ukraiński ostrzał. Według jego informacji zabitych zostało trzech ukraińskich żołnierzy a dwóch zostało rannych.

Separatyści oskarżają ukraińską armię o to, że tylko w ciągu ostatniej doby naruszyła zawieszenie broni w Donbasie, aż siedem razy. Łącznie miało zostać wystrzelonych w stronę separatystów 65 pocisków różnego rodzaju, w tym pocisków moździerzowych i z broni bojowych wozów piechoty typu BMP.

Separatyści uznali działania ukraińskiej armii za prowokację przed spodziewanym szczytem w ramach formatu normandzkiego w czasie którego obok spotkania przywódców Francji, Niemiec, Rosji i Wielkiej Brytanii może się odbyć także dwustronna rozmowa Władimira Putina i Wołodymyra Zełenskiego. Spotkanie to ma odbyć się 9 grudnia w Paryżu.

Właśnie ramach przygotowań do kolejnej rundy rozmów separatyści i Moskwa domagali się wycofania sił wojskowych na dwóch odcinkach donbaskiego frontu co zostało zrealizowane.

ria.ru/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. pik
  pik :

  Dodatkowo kolejnych dwóch ukraińskich żołnierzy zginęło dzisiaj na „nieznanych” minach.
  https://strana.ua/news/236753-na-donbasse-pohibli-dvoe-ukrainskikh-voennykh.html
  Na ogół giną na własnych – na swoim przedpolu. Dwa lata temu wojskowy prokurator generalny Matios informował na konferencji prasowej o tragicznej statystyce: w latach 2014-17 zginęło w strefie ATO 10103 osoby (!), przy stratach bojowych wynoszących wówczas 3800 osób. Straty niebojowe wynikały z pijaństwa, nieostrożnego obchodzenia się z bronią, rozpraw między żołnierzami i bojówkami nacjonalistycznymi.
  https://topwar.ru/128345-matios-neboevye-poteri-vsu-s-2014-goda-prevysili-10-tys-chelovek.html