Postać zabitego w grudniu w Ankarze ambasadora Andrieja Karłowa została wykorzystana w grze o Batmanie jako ofiara rozboju.

Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych będzie domagać się usunięcia z gry Batman: The Enemy Within zdjęcia zabitego ambasadora Rosji w Turcji Andrieja Karłowa. – dowiedziała się agencja RBK.

Zrobimy wszystko, by fotografia została wycofana – powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Użycie postaci Karłowa przez producenta gier Telltale Games zauważył wczoraj użytkownik Twittera o nazwie Bro Team Pill‏. Karłow jest przedstawiony w grze jako ofiara rozboju. Gra The Enemy Within to druga część serii zapoczątkowanej w 2016 roku grą Batman: The Telltale Series, opowiadającej o przygodach Batmana. Postać zabitego Karłowa znalazła się w drugim odcinku pt. „Pact”, który miał premierę 3. października br.

Przypomnijmy, że rosyjski ambasador Andriej Karłow został zastrzelony w Ankarze 19. grudnia 2016 roku, gdy wygłaszał przemówienie na otwarciu wystawy „Rosjanie oczami Turków”.

ZOBACZ: Moment zamachu na rosyjskiego ambasadora – zamachowiec to turecki policjant? [+VIDEO/+FOTO/+18]

Zamachowcem był 22-letni Mevlüt Mert Altıntaş, funkcjonariusz tureckiej policji, który służył w oddziałach do tłumienia zamieszek. Tureckie MSW podało też, że służył w policji od 2,5 roku i był absolwentem szkoły policyjnej w Izmirze. W czasie ataku zamachowiec wykrzyczał: „Allahu akbar. Nie zapominajcie Aleppo. Nie zapominajcie Syrii. Nie zapominajcie Aleppo. Nie zapominajcie Syrii”. Następnie zaczął krzyczeć do obecnych w sali „Cofnijcie się. Cofnijcie się. Tylko śmierć może mnie stąd zabrać. Każdy kto bierze udział w opresji zapłaci za to”. Słowa słyszalne na nagraniu potwierdzały, że ambasadora Karłowa zabił sympatyk ekstremistycznych ugrupowań zbrojnych walczących z władzami Syrii. Altintas został zastrzelony.

Ten materiał powstał dzięki pracy dziennikarzy portalu Kresy.pl.
Wspieraj rzetelne dziennikarstwo.

Zdjęcie wykonane podczas zamachu przez fotoreportera Burhana Ozbiliciego zostało uhonorowane nagrodą World Press Photo. Rosyjska ambasada w Ankarze skrytykowała tę decyzję twierdząc, że jest ona dowodem „degradacji zwyczajów i zasad moralnych”.

Kresy.pl / RBK / zaxid.net

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz