Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił przedłużenie obowiązkowych dni wolnych od pracy do końca kwietnia. Jest to związane z tym, że Rosja ma szczyt epidemii koronawirusa jeszcze przed sobą.

Przedłużenie wolnego Putin ogłosił w czwartek w telewizyjnym przemówieniu. Rosyjski prezydent podkreślił, że tak jak poprzednio działalności nie wstrzymają przedsiębiorstwa o ciągłej produkcji, placówki medyczne i apteki, sklepy z towarami pierwszej potrzeby a także wszystkie przedsiębiorstwa pożytku publicznego.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6489 PLN    (29.49%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Putin przyznał, powołując się na opinię epidemiologów, że „szczyt epidemii na świecie jeszcze nie minął”, w tym także w Rosji. Wedle jego słów, w Moskwie, która jest epicentrum epidemii w Rosji, nie udało się do tej pory dokonać przełomu w zwalczaniu koronawirusa. Putin zapewnił, że udało się na razie zabezpieczyć starsze pokolenie oraz dzieci.

W związku z różnym rozwojem epidemii w poszczególnych regionach Rosji Putin zapowiedział wydanie dekretu przyznającego szefom regionów dodatkowe kompetencje w kwestii reżimu kwarantanny.

Rosyjski przywódca powiedział, że w razie potrzeby zostaną podjęte dodatkowe działania w celu zwalczania koronawirusa. Zaznaczył też, że okres wolny od pracy może zostać skrócony, jeśli będzie taka możliwość.

Jak zauważyła agencja Interfax, było to drugie telewizyjne orędzie Putina poświęcone sytuacji epidemiologicznej w Rosji. W poprzednim orędziu, wygłoszonym 25 marca, Putin ogłosił tydzień wolnego od 28 marca do 5 kwietnia. W ten sposób rosyjskie władze ułatwiły obywatelom odbywanie kwarantanny w związku z trwającą epidemią koronawirusa.

W czwartek poinformowano o 771 nowych zachorowaniach na COVID-19 w Rosji. Do tej pory koronawirusa wykryto u 3548 osób. Wyzdrowiało 235 pacjentów, a 30 zmarło.

CZYTAJ TAKŻE: Putin powiedział kiedy Rosja może pokonać koronawirusa

Kresy.pl / Interfax

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz