Utrzymywanie się wysokiej dynamiki pandemii koronawirusa w Rosji skłania władze do ostrzejszego egzekwowania obostrzeń.

Silniejszą kontrolę obostrzeń zapowiedziały w środę władze Moskwy, która od początku pandemii w Rosji jest jej epicentrum. „Sytuacja epidemiologiczna w Moskwie pogarsza się, liczba chorych rośnie. W związku z tym od dzisiaj wzmocniona zostanie kontrola w kwestii używania przez obywateli w miejscach publicznych środków ochrony indywidualnej, w tym w transporcie publicznym, metrze, w centrach handlowych i rozrywkowych, a także w innych miejscach publicznego skupiania się obywateli” – powiedział naczelnik głównego wydziału kontrolnego Moskwy Jewgienij Danczikow.

Urzędnik dodał, że „nasilona zostanie kontrola w przedsiębiorstwach i organizacjach, które nie przestrzegają sanitarnych norm i reguł” – zacytowała w agencja informacyjna Interfax. Danczikow przypomniał przy tym, że mandat za łamanie przeciwepidemicznych obostrzeń dla obywateli wynosi 4-5 tys. rubli.

Według najnowszych danych portalu Worldometers.info choć na większości obszaru Europy fala pandemii obniżyła się, w Rosji jej dynamika nadal pozostaje wysoka. W ciągu ubiegłej doby odnotowano w tym państwie 10 407 nowych przypadków zakażenia się wirusem SARS CoV-2. To najwyższy poziom od 14 marca. Tego dnia zmarło 399 chorych na COVID-19.

W samej rosyjskiej stolicy w ciągu ubiegłej doby odnotowano aż 4 124 nowych zakażeń co jest dla Moskwy najwyższą dobową liczbą od 16 stycznia.

Tym samym od początku zarazy w Rosji odnotowano już 5,156 mln zarażeń – to szósty pod względem wysokości wynik na świecie. Łącznie w Rosji zmarło 124 895 chorych na COVID-19.

Czytaj także: Rosjanie wykryli wielokrotne mutacje koronawirusa

interfax.ru/worldometers.info/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz