Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w nocy ze środy na czwartek, że w Kraju Krasnodarskim rozbił się śmigłowiec typu Mi-28.

Według informacji resortu śmigłowiec rozbił się w Kraju Kubańskim około godziny 21 czasu warszawskiego. W katastrofie zginęli obaj piloci przebywający na pokładzie maszyny. Do katastrofy doszło w pobliżu lotniska Koreniowsk w Kraju Krasnodarskim w czasie gdy piloci podchodzili do lądowania. Katastrofa nie spowodowała żadnych strat i uszkodzeń na ziemi.

Ministerstwo Obrony twierdzi, że Mi-28 rozbił się w czasie gdy piloci wykonywali “przelot ćwiczebny” w ciemności i trudnych warunkach atmosferycznych. Maszyna pozbawiona była uzbrojenia.

Na miejscu wypadku przebywa już specjalna komisja. Według agencji informacyjnej RIA Nowosti rozpatruje ona zarówno wersję błędu pilota jak i awarii technicznej śmigłowca. Odnaleziono już czarne skrzynki śmigłowca.

Mi-28 to podstawowy śmigłowiec uderzeniowy rosyjskich Sił Zbrojnych. Przeznaczony jest przede wszystkim do niszczenia naziemnych celów opancerzonych, choć może też zwalczać cele latające z niskimi prędkościami. Rosjanie używają tego rodzaju maszyn do walki z islamistycznymi ugrupowaniami zbrojnymi w Syrii. Właśnie w Syrii doszło w 2016 do katastrofy tego typu maszyny. Także wówczas zginęli obaj członkowie załogi.

ria.ru/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply