Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu podczas rozmów ze swoim francuskim odpowiednikiem Sebastienem Lecornu powiedział, że Rosja posiada informacje o ukraińskich tropach w organizacji ataku terrorystycznego w Crocus City Hall.

Według rosyjskiej agencji informacyjnej TASS, minister obrony Francji miał w czasie rozmów wyrazić wyrazy współczucia z powodu niedawnego zamachu terrorystycznego. “Istnieją świadectwa o ukraińskim śladzie w organizacji aktu terrorystycznego” – agencja zacytowała słowa, jakie Szojgu powiedział swojemu rozmówcy.

Francuski minister obrony w czasie rozmowy telefonicznej powiedział Szojgu, że Francja zawsze była gotowa stawić czoła „terroryzmowi” i była przygotowana na „zwiększoną wymianę poglądów w celu możliwie najskuteczniejszego zwalczania tego zagrożenia” – głosi oświadczenie francuskiego resortu, które przytoczyła w środę France24.

Lecornu powiedział, że Francja nie ma informacji pozwalających na ustalenie powiązania z Ukrainą z zamachem, wzywając Moskwę do „zaprzestania wszelkiej instrumentalizacji” ataku, podało francuskie Ministerstwo Obrony. „Minister bez zastrzeżeń potępił także wojnę agresywną, którą Rosja rozpoczęła na Ukrainie” – napisano w oświadczeniu.

„Francja będzie nadal wspierać Ukrainę tak długo i tak intensywnie, jak to konieczne, w jej walce o wolność i suwerenność, aby zaprowadzić pokój i bezpieczeństwo na kontynencie europejskim” – zacytowała francuska telewizja.

Dżihadyści tadżyckiej narodowości powiązani z tak zwanym Państwem Islamskim (ISIS) wzięli na siebie odpowiedzialność za piątkowy zamach w sali koncertowej Crocus City Hall w Krasnogorsku pod Moskwą. Kilku uzbrojonych mężczyzn wtargnęło tam 19 marca do dużej sali koncertowej i otworzyło ogień z broni automatycznej w tłum. Dokonało podpalenia obiektu. Ogień strawił znaczną polać dachu. Zginęło co najmniej 144 osób.

tass.ru/france24.com/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Roman1
    Roman1 :

    Francja nie ma informacji o powiązaniu Ukrainy z zamachem pod Moskwą, ale to takiego powiązania nie wyklucza, chyba że żabojady wiedzą o czymś, czego nie mówią. Jeżeli zaś nie wiedzą, to niech słuchają, a może się dowiedzą. ISIS nigdy nie płaciło za dokonanie zamachów, tu zaś jest wyraźny dowód o kasie dla zamachowców. Kto zatem płacił – tego żabojad też nie wie, ale banderowców wyklucza.