Sekretarz stanu Państwa Związkowego Rosji i Białorusi, Grigorij Rapota zaproponował w Hamburgu budowę nowego, szybkiego połączenia kolejowego.

Rapota gościł 12 września w Hamburgu gdzie w siedzibie miejscowej Izby Handlowej odbyło się Niemiecko-Rosyjskie Forum Logistyczne. Jak można przeczytać na stronie internetowej Komitetu Stałego Państwa Związkowego Rosji i Białorusi, w hamburskim forum uczestniczyło „ponad 100 przedstawicieli niemieckich i rosyjsko-niemiecki firm prowadzących biznes w dziedzinie transportu, logistyki, finansowania, ubezpieczeń eksportowanych towarów”. Sekretarz stanu Państwa Związkowego opowiedział się na hamburskim forum za rozwojem „magistrali” transportowej jaka miałaby połączyć wschód i zachód kontynentu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rapota chce aby na całym szlaku z Petersburga przez Mińsk, Warszawę do Berlina, liczącym sobie 2459 kilometrów, stworzyć linię kolejową szybkich prędkości. Rosyjski urzędnik uznał wszystkie cztery miasta za znaczące węzły logistyczne. Zaproponował by stworzeniem tego rodzaju szybkiego połączenia kolejowego zajęło się konsorcjum w którym uczestniczyłoby po jednej prywatnej firmie z każdego państwa przez które ma ono przebiegać.

Portal Komitetu Stałego Państwa Związkowego Rosji i Białorusi relacjonuje wręcz, że temat tego rodzaju połączenia kolejowego „stał się centralnym na Forum i wywołał zainteresowanie uczestników przedsięwzięcia o czym świadczy duża liczba pytań jakie były zadane sekretarzowi stanu po jego wystąpieniu.”

Czytaj także: Ogromna większość kontenerów z Chin wjechała do Europy przez Polskę

postkomsg.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz