W pobliżu miejscowości Kużenkino w obwodzie twerskim rozbił się prywatny samolot Embraer Legacy. Na jego pokładzie mógł znajdować się założyciel prywatnej kompanii wojskowej Wagner.

Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, odpowiadające w Rosji za ratownictwo, podało, że lecący z Moskwy do Petersburga smolot należący do Jewgienija Prigożyna rozbił się koło Kużenkina. “Na pokładzie było 10 osób, w tym 3 członków załogi. Według wstępnych informacji wszyscy na pokładzie zginęli” – można przeczytać w oświadczeniu resortu przytoczonym przez agencję informacyjną Interfax.

W dalszej kolejności podano, że imię i nazwisko Jewgienija Prigożyna znajdowało się na liście pasażerów maszyny, która rozbiła się w obwodzie twerskim. Informację taką przekazała Rossgwardia. Oprócz tego mógł z nim również lecieć jego główny współpracownik – Dmitrij Utkin, od którego pseudonimu – “Wagner” nazwę wzięła najemnicza firma założona przez Prigożyna.

Według danych Flightrada24 samolot należący do Prigożyna zniknął z ekranu na wysokości około 8500 metrów, kiedy poruszał się 950 km na godzinę.

Nagranie jakie rzekomo wykonano na miejscu katastrofy ukazało się na kanale telegramowym Rybar, który część komentatorów uważa za powiązany z rosyjskim Ministerstwem Obrony. Jednocześnie Rybar donosi, że w powietrzu znajdował się drugi należący do Prigożyna samolot, który zawrócił do Moskwy.

Zaledwie we wtorek opublikowana została pierwsza po czerwcowym zbrojnym buncie odezwa Prigożyna. Przy czym zarówno sceneria jak i jego słowa sugerowały, że przebywa, a co najmniej koordynuje działania prowadzone przez grupę Wagnera w Afryce.

interfax.ru/meduza.io/t.me/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply