Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow określił w jakim terminem zostanie rozpoczęte masowe szczepienie przeciwko koronawirusowi.

Jak powiedział w czwartek rzecznik Kremla, masowe szczepienie Rosjan przeciwko nowemu koronawirusowi powinno rozpocząć się z początkiem przyszłego roku. „Dokładnej daty nie mogę podać” – zaznaczył Pieskow – „Zadanie polega na tym, żeby to były minimalne etapy i jak można najszybciej zabezpieczyć [szczepienie] dla wszystkich chętnych”.

Pieskow podkreślił, że szczepienia będą dobrowolne i będą przeprowadzane etapowo z uwzględnieniem geograficznych realiów największego terytorialnie państwa świata, a także specjalnych wymagań przy przechowywaniu preparatu.

Cytująca go agencja informacyjna RIA Nowosti przypomina, że w Rosji zarejestrowano jak dotychczas dwie szczepionki przeciwko COVID-19: Sputnik V oraz EpiWakKorona. Ta pierwsza trafiła już do sprzedaży mimo, że specjaliści nadal badają jej działanie w ramach trzeciego etapu badań. Dotychczasowe badania mają wykazywać 95-procentową skuteczność Sputnika V dzięki której szczepionka ta zaliczana jest do 10 szczepionek dających największą szansę na powstrzymanie pandemii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

RIA Nowosti przytacza też wypowiedź szefa Fundusz Inwestycji Bezpośrednich Kiriłła Dmitrijewa, który stwierdził, że do Rosji dotarły już zamówienia na szczepionkę z 20 krajów na łączną sumę około miliarda dawek.

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz