Do Dumy Państwowej wpłynął projekt ustawy, który zezwala na wyłączenie niektórych „egzystencjalne potrzebnych” towarów spod sankcji odwetowych jakie Rosja nałożyła na USA i państwa Unii Europejskiej.

Po aneksji Krymu przez Rosję i wsparciu przez Moskwę donbaskich separatystów w 2014 r. zarówno USA jak i państwa Unii Europejskiej nałożyły na Rosjan szereg sankcji. Objęły one zarówno osoby fizyczne, jak i prawne, przede wszystkim przedsiębiorstwa. Moskwa zareagowała na to nałożeniem na Amerykanów i państw UE sankcji odwetowych. Odbiły się one także na Polsce bo objęły produkty rolno-spożywcze, których od sześciu lat nie możemy sprzedać do Rosji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podał w środę portal gazety „Komsomolskaja Prawda” dwóch rosyjskich senatorów chce zrobić w nich wyłom. Konstantin Kosaczew przewodniczący Komitetu Spraw Zagranicznych Rady Federacji i drugi senator Siergiej Kisliak złożyli projekt ustawy do izby niższej rosyjskiego parlamentu. Projekt zakłada, że zakaz na import określonych kategorii dóbr z państw, które zostały objęte sankcjami może zostać uchylony w przypadku towarów „egzystencjalnie potrzebnych”, który zabrakło w Rosji „ze względu na szczególne warunki, takie jak wysoki stopień alarmowy lub stan wyjątkowy”.

Czytaj także: Donald Trump rozszerza sankcje wobec firm handlujących z Wenezuelą

kp.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz