Rosja zwołała posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Ukrainy

Przedstawiciel Rosji w Organizacji Narodów Zjednoczonych złożył wniosek o zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa w sprawie Ukrainy.

O wniosku rosyjskiego dyplomaty poinformował na Facebooku przedstawiciel Ukrainy przy ONZ Ołeh Nikolenko. Jak twierdzi, jako powód zwołania na wtorek Rady Bezpieczeństwa Rosjanie podali czwartą rocznicę podpisania porozumień mińskich. W 2015 roku podpisanie drugiego pakietu porozumień wygasiło eskalację konfliktu w Donbasie po ofensywie wspieranych przez Rosjan separatystów na Debalcewo.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Nikolenko pisząc, że Rosja nie wypełniła jak do tej pory ani jednego punktu porozumień mińskich twierdzi, że rocznica ich podpisania była dla Rosjan jedynie pretekstem, a cel ich działania jest zupełnie inny. „Kwestia w tym, że to kolejna >>zasłona  dymna<<, której celem jest odwrócić uwagę państw-członków ONZ od pierwszej kompleksowej debaty Zgromadzenia Generalnego ONZ o rosyjskiej agresji przeciw Ukrainie. Specjalne posiedzenie zaplanowano na 20 lutego – w piątą rocznicę rozpoczęcia konfliktu” – ocenia ukraiński dyplomata.

Nikolenko uznał też, że Rosja nie może odegrać „konstruktywnej roli” w rozwiązaniu „zainicjowanego przez nią konfliktu”. Dlatego też uznaje zwołanie przez przedstawiciela Rosji posiedzenia RB ONZ w sprawie Ukrainy za „szczególnie cyniczne”, oskarżając przy tym Moskwę o to, że „w ostatnie dnie rosyjscy bojówkarze ostrzeliwują tam ukraińskiej pozycje także z broni zakazanej przez porozumienia mińskie. Będziemy mówić także o tym dlaczego ważne jest utrzymanie nacisku na agresora, dopóki na ukraińskie ziemie nie powróci pokój”.

unian.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz