Okręgowy Sąd Wojskowy na wyjazdowym posiedzeniu w Penzie skazał siedmiu oskarżonych w sprawie tak zwanej organizacji terrorystycznej “Sieć”.

Jak podają w poniedziałek rosyjskie agencje informacyjne sąd wojskowy na posiedzeniu w Penzie orzekł wobec siedmiu oskarżonych kary w wysokości od sześciu do 18 lat więzienia. Były to wyroki: 18 lat wiezienia dla Dmitrija Pczelincewa, 16 lat dla Ilii Szakurowskiego, 14 lat dla Andrieja Czernowa, 13 lat dla Maksima Iwankina, 10 lat dla Michaiła Kulkowa, 9 lat dla Wasilija Kuksowa, 6 lat dla Armana Sagynbajewa. Wszyscy skazani poza Kuksowem i Sagynbajewem trafią do kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

Oskarżeni zostali uznani za winnych popełnienia przestępstw stworzenia i uczestnictwa w organizacji terrorystycznej, nielegalnego obrotu bronią i amunicją, nielegalnego obrotu materiałami wybuchowymi oraz próby obrotu środkami narkotyzującymi na dużą skalę przez grupę osób.

Według sądu skazani utworzyli grupę terrorystyczną o nazwie “Sieć” w 2015 r. Założycielami byli Pczelincew i Szakurowski. Wkrótce dołączyli kolejni członkowie. Grupa jednoczyła anarchistów gotowych do stosowania przemocy przeciwko strukturom państwowym “w celu siłowej zmiany konstytucyjnego ustroju”. “Sieć” składała się według sądu z dwóch grup: 5.11 (5 listopada) oraz “Wschód”. W ramach przygotowań członkowie grupy mieli szkolić się w użyciu broni w obozowiskach urządzanych z dala od zamieszkałych terenów.

Grupa została rozbita przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa jesienią 2017 r. Wraz z zatrzymaniem podejrzanych przejęto też należące do nich nielegalnie dwa pistolety Makarowa, granaty F-1 wraz z zapalnikami oraz ładunek wybuchowy domowej roboty oraz broń posiadaną legalnie. Sami oskarżeni twierdzili, że ich zeznania po zatrzymaniu były wymuszane torturami.

Wyrok Wojskowego Sądu Okręgowego nie jest prawomocny. Oskarżeni chcą złożyć apelację.

Czytaj także: Amerykańscy kongresmani: Dlaczego Azow nie jest na liście organizacji terrorystycznych

ria.ru/interfax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply