Pod Riazaniem na zachodzie Rosji doszło do awaryjnego lądowania wojskowego samolotu transportowego Ił-76. W wyniku incydentu samolot rozbił się, zginęły 4 z 10 osób obecnych na pokładzie.

Jak podają rosyjskie media, do awaryjnego lądowania samolotu Ił-76 doszło w piątek o godzinie 3:14 w pobliżu lotniska Diagilewo pod Riazaniem. Samolot awaryjnie lądował, częściowo rozpadł się uderzając o ziemię. Doszło do pożaru, który został ugaszony przez straż pożarną. Według ostatnich doniesień zginęło 5 z 10 osób obecnych na pokładzie. Cztery osoby, które zostały ranne, trafiły do szpitala w Riazaniu.

„24 czerwca wojskowy samolot transportowy Ił-76 wykonał twarde lądowanie w obwodzie riazańskim. Podczas lotu szkoleniowego bez ładunku, z powodu zidentyfikowanej awarii silnika, załoga zdecydowała się wylądować na ziemi” – poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony dodając, że “przy kontakcie z ziemią samolot został częściowo zniszczony”.

W sieci pojawiło się nagranie upadku samolotu, na którym widać, że maszyna paliła się już w trakcie lotu. Wbrew nagranym komentarzom świadków zdarzenia, samolot nie spadł na domy mieszkalne (uwaga, nagranie zawiera wulgaryzmy).

Według p.o. gubernatora obwodu riazańskiego Pawła Małkowa ranni są w stanie ciężkim, ale stabilnym. Małkow wyraził wdzięczność załodze samolotu za decyzję o lądowaniu awaryjnym w terenie i uratowanie miasta przed zniszczeniem i ofiarami.

Nieco inne informacje na temat rannych podają Izwiestia – jedna osoba ma być w stanie średnio ciężkim, trzy w stanie ciężkim, a jedna w stanie bardzo ciężkim.

Powołując się na dane z ministerstwa obrony Małkow wskazał awarię silnika jako przyczynę katastrofy.

CZYTAJ TAKŻE: Katastrofa samolotu w Rosji, kilkanaście ofiar śmiertelnych

Kresy.pl / interfax.ru / iz.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply