Putin zapowiedział wprowadzenie rosyjskiego 500+

Rosyjskie 500+ miałoby przysługiwać tylko na pierwsze dziecko i być wypłacane tylko przez 1,5 roku.

Prezydent Rosji Władimir Putin wziął we wtorek udział z zebraniu rady koordynacyjnej ds. realizacji narodowej strategii działań na rzecz dzieci i zapowiedział wprowadzenie od stycznia przyszłego roku comiesięcznej wypłaty za urodzenie pierwszego dziecka – podały Izwiestia.

Dla wsparcia dzietności proponuję już od stycznia przyszłego 2018 roku zacząć wdrażanie całego szeregu nowych środków wspierania rosyjskich rodzin. Po pierwsze – wprowadzić comiesięczne świadczenie pieniężne, które będzie przysługiwało przy urodzeniu pierwszego dziecka i będzie wypłacane przez półtora roku. – mówił Putin.

Świadczenie ma wynieść średnio 10,5 tys. rubli miesięcznie (równowartość około 630 złotych). Jego wysokość ma być zróżnicowana w zależności od regionu Federacji Rosyjskiej. Koszt programu ma wynieść 144,5 mld rubli (8,7 mld złotych) przez trzy lata.

Rosyjski przywódca wezwał także do stymulowania dzietności w kraju. Jego zdaniem polityka demograficzna w Rosji powinna zostać „zresetowana”. Putin wyraził zadowolenie, że dzietność w Rosji zaczęła rosnąć, a umieralność wśród niemowląt spadła. Prezydent Rosji chciałby także wprowadzenia specjalnego programu kredytów hipotecznych dla rodzin, którym w 2018 roku urodzi się drugie i trzecie dziecko.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja wyszła z demograficznego kryzysu? Nie tak prędko!

Kresy.pl / Izwiestia / RMF FM

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz