Putin zapowiedział wprowadzenie rosyjskiego 500+

Rosyjskie 500+ miałoby przysługiwać tylko na pierwsze dziecko i być wypłacane tylko przez 1,5 roku.

Prezydent Rosji Władimir Putin wziął we wtorek udział z zebraniu rady koordynacyjnej ds. realizacji narodowej strategii działań na rzecz dzieci i zapowiedział wprowadzenie od stycznia przyszłego roku comiesięcznej wypłaty za urodzenie pierwszego dziecka – podały Izwiestia.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Dla wsparcia dzietności proponuję już od stycznia przyszłego 2018 roku zacząć wdrażanie całego szeregu nowych środków wspierania rosyjskich rodzin. Po pierwsze – wprowadzić comiesięczne świadczenie pieniężne, które będzie przysługiwało przy urodzeniu pierwszego dziecka i będzie wypłacane przez półtora roku. – mówił Putin.

Świadczenie ma wynieść średnio 10,5 tys. rubli miesięcznie (równowartość około 630 złotych). Jego wysokość ma być zróżnicowana w zależności od regionu Federacji Rosyjskiej. Koszt programu ma wynieść 144,5 mld rubli (8,7 mld złotych) przez trzy lata.

Rosyjski przywódca wezwał także do stymulowania dzietności w kraju. Jego zdaniem polityka demograficzna w Rosji powinna zostać „zresetowana”. Putin wyraził zadowolenie, że dzietność w Rosji zaczęła rosnąć, a umieralność wśród niemowląt spadła. Prezydent Rosji chciałby także wprowadzenia specjalnego programu kredytów hipotecznych dla rodzin, którym w 2018 roku urodzi się drugie i trzecie dziecko.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Rosja wyszła z demograficznego kryzysu? Nie tak prędko!

Kresy.pl / Izwiestia / RMF FM

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz