Prezydent Rosji Władimir Putin stwierdził w poniedziałek, że w wojnie nuklearnej nie może być zwycięzców i taka wojna nigdy nie powinna wybuchnąć.

Jak podaje agencja Reutera, komentarze Putina o wojnie jądrowej znalazły się w liście do uczestników konferencji przeglądowej traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej w Nowym Jorku (NPT).

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Wychodzimy z tego, że w wojnie nuklearnej nie może być zwycięzców i nigdy nie powinna zostać rozpętana, i opowiadamy się za równym i niepodzielnym bezpieczeństwem dla wszystkich członków społeczności światowej” – napisał rosyjski prezydent cytowany przez TASS.

Putin zauważył, że przez ponad pół wieku swojego obowiązywania NPT stał się jednym z kluczowych elementów międzynarodowego systemu bezpieczeństwa i strategicznej stabilności. Jego zdaniem przewidziane w traktacie zobowiązania w zakresie nieproliferacji, rozbrojenia i pokojowego wykorzystania energii atomowej w pełni odpowiadają interesom państw zarówno jądrowych, jak i niejądrowych.

Agencja Reutera komentuje, że słowa Putina do uczestników konferencji miały na celu „uderzenie w uspokajającą nutę” i pokazanie Rosji jako odpowiedzialnej potęgi nuklearnej. Kontrastują one z wcześniejszymi wypowiedziami Putina i innych rosyjskich polityków, które na Zachodzie interpretowano jako niejawne groźby nuklearne.

PRZECZYTAJ: Rosyjski deputowany grozi Europie bronią nuklearną [+VIDEO]

Kresy.pl / reuters.com / tass.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz