Prezydent Rosji Władimir Putin zakwestionował skuteczność nowych sankcji nałożonych na Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną.

Putin był pytany o kwestie programu atomowego w czasie konferencji prasowej przez jednego z rosyjskich dziennikarzy. Ocenił, że nowe sankcje nałożone 11 września przez Radę Bezpieczeństwa ONZ na KRLD nie zmienią jej polityki. „Powtórzę to co mówiłem w rozmowach prywatnych i oficjalnych, to co powinno zwrócić uwagę i być zrozumiałem dla każdego zdrowego człowieka. Wszyscy dobrze pamiętają co stało się z Irakiem i Saddamem Husajnem. Husajn wycofał się z produkcji broni masowej zagłady. Tym niemniej pod pretekstem poszukiwania tej broni był zniszczony i sam Saddam Husajn i członkowie jego rodziny i dzieci zginęły, i o ile pamiętam wnuka zastrzelili. Państwo zniszczone, Saddam Husajn powieszony” – mówił Putin. Jak zauważył – „wszyscy to wiedzą, wszyscy to pamiętają i w Korei Północnej dobrze to wiedzą i pamiętają. Myślicie, że z powodu przyjęcia jakichś sankcji Korea Północna wycofa się ze swojego kursu na stworzenie broni masowej zagłady?” – postawił pytanie Putin.

Jednocześnie prezydent Rosji deklarował, że jego państwo „potępia te próby [ładunków atomowych] ze strony Korei Północnej. Uważamy, że one noszą prowokacyjny charakter. Ale zapominać to co ja powiedziałem o Iraku i o tym co było potem w Libii nie możemy. I na pewno nie zapomni o tym Korea Północna”. Podsumował, że w takim kontekście jaki przedstawił „jakiekolwiek sankcje są daremne i nieefektywne w tym przypadku”. Putin ocenił, że północni Koreańczycy „będą żreć trawę, a nie wycofają się z tego programu póki nie poczują się bezpieczni”.

kremlinology.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz