We wtorek dojdzie do trzeciego w tym roku spotkania przywódców Rosji i Białorusi. Tym razem dojdzie do niego na rosyjskim Dalekim Wschodzie.

W niedzielę powiązany ze służbą prasową Aleksandra Łukaszenki kanał “Puł Pierwogo” w serwisie Telegram podał, że w poniedziałek Łukaszenko wybiera się na Daleki Wschód Rosji. Jak podano, nieuznawany przez państwa zachodnie prezydent Białorusi odwiedzi we wtorek kosmodrom “Wostocznyj” w obwodzie amurskim, gdzie będzie także rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Obaj mają również odwiedzić Władywostok.

TASS podaje, że wcześniej rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow potwierdził, że przywódcy Rosji i Białorusi 12 kwietnia, w Dzień Kosmonautyki, wspólnie odwiedzą Kosmodrom “Wostocznyj” w obwodzie amurskim. Putin i Łukaszenko planują zobaczyć, jak przebiega budowa kosmodromu. Planowana jest wspólna konferencja prasowa obu polityków.

“Puł Pierwogo” przypomniał, że Łukaszenko obiecywał gubernatorowi Kraju Nadmorskiego, z którym się przyjaźni, że przyjedzie do niego “w gości”.

Białoruski opozycyjny portal Zerkało zauważa, że będzie to już trzecia wizyta Łukaszenki w Rosji w tym roku. W ubiegłym roku przywódcy Rosji i Białorusi spotykali się sześć razy. Wszystkie spotkania odbyły się na terytorium Rosji.

Do ostatniego spotkania Łukaszenki i Putina doszło 11 marca na Kremlu, już w trakcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Przypomnijmy, że w poniedziałek w Moskwie w Władimirem Putinem spotka się kanclerz Austrii Karl Nehammer. Planowane spotkanie z rosyjskim przywódcą jest następstwem sobotniego wyjazdu Nehammera na Ukrainę, podczas którego austriacki kanclerz spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Jak pisaliśmy, Austria dostarczała Ukrainie pomoc humanitarną, a także hełmy i kamizelki kuloodporne dla cywilów, ale nie broń.

Kresy.pl / news.zerkalo.io / tass.ru

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply