Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przedstawił na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa plan na rozwiązanie sytuacji w Donbasie.

Będąc na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, prezydent Ukrainy przedstawiał swoje propozycje na temat wycofania sił skonfliktowanych stron z Donbasu.

„Odbywa się stopniowe rozgraniczane sił, przejście od jednego sektora do drugiego jest możliwe tylko wtedy, kiedy misja obserwacyjna OBWE sprawdzi, że w sektorze nie są obecne nielegalne, uzbrojone formacje” – mówił.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Prezydent Zełeński zapewniał, że priorytetem dla jego państwa jest teraz wywiązanie się z postanowień szczytu w Paryżu. „Ukraina pracuje nad tym każdego dnia. Każdego dnia kroczymy drogą ku pokojowi. Ale ta droga jest dwukierunkowa i bardzo czekamy na kroki z drugiej strony”. To jest wojna w Europie i razem z aneksjąKrymu trwa już tyle co II wojna światowa”.

Na szczycie w Paryżu ukraińska delegacja jasno artykułowała: „Nie planujemy usunąć kwestii Krymu z agendy spotkania, jako że z naszego punktu widzenia jest to bardzo ważny element. Będziemy bronić ukraińskiego Krymu i integralności terytorialnej naszego państwa” – informowaliśmy na portalu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, tuż przed konferencją w Monachium prezydenci Rosji i Ukrainy odbyli telefoniczną rozmowę. W komunikacie kancelarii prezydenta Ukrainy podano, że strony omawiały wykonanie porozumień osiągniętych podczas szczytu „normandzkiej czwórki” w grudniu ub. roku w Paryżu, a także przygotowania do następnego spotkania przywódców w tym formacie. Potwierdził to też komunikat Kremla, który mówi, że rozmawiano o kwestiach związanych z utrzymaniem zawieszenia broni, dalszym wycofywaniem sił z linii rozgraniczenia oraz rozminowywaniem. „W związku ze znanymi wypowiedziami przedstawicieli władz ukraińskich Władimir Putin wprost postawił pytanie, czy Kijów rzeczywiście zamierza wypełniać porozumienia mińskie” – ujawniła służba prasowa rosyjskiego prezydenta.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa, organizowana od 1962 r., stanowi unikalne, prestiżowe międzynarodowe forum dyskusji nt. aktualnych kwestii bezpieczeństwa międzynarodowego w gronie szefów państw i rządów, ministrów spraw zagranicznych i obrony, parlamentarzystów, ekspertów oraz przedstawicieli nauki.

Defence24/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz