Rosyjska esklawa utraciła połączenie z pozostałym terytorium Rosji. Rosyjskie Koleje Państwowe ogłosiły bowiem wstrzymanie pociągów jadących do obwodu kaliningradzkiego.

Obwód ten był skomunikowany z resztą terytorium Rosji połączeniem kolejowym realizowanym tranzytem przez terytorium Litwy i Białorusi. Według portalu telewizji Biełsat pociągi Rossijskich Żeleznych Dorog przestały jeździć do Kaliningradu w poniedziałek. Natomiast jeszcze w niedzielę przestały być realizowane połączenia z Moskwy do stolicy Białorusi – Mińska oraz z Petersburga do białoruskiego Brześcia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podaje Biełsat od wtorku zawieszone zostanie kursowanie 37 pociągów dalekobieżnych. Wstrzymane zostaną także 53 połączenia regionalne. RŻD tłumaczy swoje decyzje znacznym spadkiem liczby pasażerów wywołanym przez pandemię koronawirusa i decyzje jakie podejmują władze państwowe i regionalne by z nią walczyć. Część władz regionalnych zadecydowała o samoizolacji swoich subiektów Federacji Rosyjskiej. 30 czerwca decyzję taka podjęły władze obwodu kaliningradzkiego.

„Pasażerowie nie mają możliwości planowania i organizowania podróży” – twierdzą rosyjskie koleje. Biełsat przytacza dane z 21 marca z których wynika, że rosyjskimi pociągami podróżowało o 50 proc. mniej pasażerów niż rok wcześniej. Liczba zwracanych biletów wzrosła w kwietniu pięciokrotnie.

Do poniedziałku odnotowano w Rosji 6343 przypadków zarażenia się koronawirusem, z tego 4484 przypadków w Moskwie. Tylko w ciągu ostatniej doby wykryto 954 nowych zakażeń. 47 mieszkańców Rosji zmarło z powodu wirusa, a 406 już wyzdrowiało.

belsat.eu/yandex.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz