Mundial w Rosji: Polacy poznali rywali grupowych

Reprezentacja Polski w piłce nożnej może przygotowywać się do mundialu w Rosji znając rywali grupowych.

W piątek około godziny 17. zakończyło się losowanie grup przyszłorocznych finałów piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Polska, losowana z pierwszego koszyka, zmierzy się z Kolumbią, Senegalem i Japonią.

Pierwszy mecz polscy piłkarze zagrają 19. czerwca w Moskwie z Senegalem, 24. czerwca zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Ostatnim meczem grupowym Polaków będzie spotkanie z Japonią w Wołgogradzie 28. czerwca.

Według ostatniego rankingu FIFA najmocniejszym rywalem polskich piłkarzy jest Kolumbia – obecnie na 13. miejscu w rankingu. Jak podkreśla RMF FM, Robert Lewandowski będzie miał okazję spotkać się na boisku z klubowym kolegą Jamesem Rodriguezem. Następny w kolejności jest Senegal (23. miejsce), który ostatnio zanotował awans aż o 9 pozycji w rankingu. Teoretycznie najsłabszym rywalem jest Japonia, która znajduje się dopiero na 55. miejscu w rankingu FIFA.

Według Przeglądu Sportowego losowanie nie było dla Polski złe. Uniknęliśmy wylosowania drużyn, z którymi nasza reprezentacja nie potrafiła sobie ostatnio poradzić (Dania, Meksyk, Urugwaj), a także niezwykle silnej Hiszpanii.

W swoim stylu skomentował wyniki losowania Zbigniew Boniek. Prezes PZPN zażartował, że teraz „trochę ciszej” mówi się o medalu dla Polski. „Trzeba grać a nie kalkulować. Naprzód Polska” – wezwał Boniek.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Reprezentacja Polski w piłce nożnej jedzie na Mundial do Rosji! [+GOLE VIDEO]

Kresy.pl / Przegląd Sportowy / RMF FM / FIFA
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz