Niemiecki producent kosmetyków i chemii gospodarczej Henkel podjął decyzję o wycofaniu się z Rosji w związku z wydarzeniami na Ukrainie.

Jak podała we wtorek agencja Interfax, Henkel poinformował, że rozpoczął przygotowania do wycofania się z prowadzenia działalności w Rosji. W opublikowanym komunikacie koncern jako powód tej decyzji wskazał “aktualny rozwój sytuacji wojennej na Ukrainie”.

Niemiecki koncern obiecał utrzymywać “ścisły kontakt” ze swoim zespołem w Rosji, aby zapewnić “uporządkowany” przebieg tego procesu.

2,5 tys. rosyjskim pracownikom Henkela obiecano, że do czasu opuszczenia Rosji przez koncern będą pracować i otrzymywać pensje. Nie podano jednak, kiedy nastąpi zakończenie działalności w tym państwie.

Spółka twierdzi, że obecnie nie może oszacować wpływu tej decyzji na swoją sytuację finansową.

„Henkel potępia rosyjską wojnę przeciwko Ukrainie i przemoc wobec niewinnych cywilów. Naszym priorytetem pozostaje robić wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać naszych kolegów na Ukrainie” – oświadczył Carsten Knobel, dyrektor generalny Henkel. Spółka zapewniła, że udziela “szerokiego wsparcia” swoim pracownikom oraz mieszkańcom Ukrainy i krajów sąsiednich, oferując pieniądze, a także żywność i darowizny materialne.

4 marca Henkel ogłosił, że wstrzymuje nowe inwestycje w Rosji, kończy kampanie reklamowe w rosyjskich mediach państwowych i wszelkie działania sponsoringowe.

5 marca firma wyjaśniła, że ​​kontynuuje produkcję i działalność na rynku rosyjskim „aby dostarczać konsumentom podstawowe towary – zwłaszcza artykuły gospodarstwa domowego i środki higieny osobistej”.

4 kwietnia przewodnicząca rady nadzorczej spółki na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy powiedziała, że ​​Henkel nie opuszcza jeszcze Rosji, ale uważnie śledzi rozwój wydarzeń.

CZYTAJ TAKŻE: Wiele zagranicznych firm wycofało się z rosyjskiego rynku. Są jednak wyjątki

Kresy.pl / interfax.ru / henkel.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply