Rosyjski urząd nadzoru telekomunikacyjnego przesłał ostrzeżenie do popularnego serwisu do nauki języków obcych Duolingo w związku z zakazem rozpowszechniania materiałów propagandowych LGBT

„Roskomnadzor wysłał do Duolingo pismo, w którym ostrzegał o zakazie publikowania materiałów promujących nietradycyjne relacje seksualne, żądał sprawdzenia ich treści pod kątem szerzenia propagandy LGBT oraz usunięcia naruszeń. Nie otrzymano jeszcze żadnej odpowiedzi” – czytamy w komunikacie jaki rosyjska instytucja nadzoru telekomunikacyjnego wysłała agencji informacyjnej Interfax, relacjonujacego go w środę.

Jak przypomniano „w Rosji ponosi się odpowiedzialność za propagandę LGBT”. Zgodnie z częścią 3 art. 6.21 Kodeksu wykroczeń administracyjnych Federacji Rosyjskiej kwota grzywny wynosi od 1 do 4 milionów rubli. „Ponadto dostęp do zasobu naruszającego prawo może zostać ograniczony”.

Interfax przypomniał, że jeszcze w lutym pojawiły się informacje, że ​​Roskomnadzor sprawdza Duolingo pod kątem propagandy LGBT. Z doniesień mediów wynika, że ​​publiczna organizacja Syberyjska Grupa Praw Człowieka „Radietel” złożyła do urzędu skargę na Duolingo, w którym aktywiści – ich zdaniem – odkryli propagandę LGBT. Jednak Roskomnadzor zaprzeczył, że otrzymał tego rodzaju skargę.

Duolingo to popularna usługa bezpłatnej nauki języków obcych, uruchomiona w 2011 roku w USA. Jednak Roskomnadzor przy okazji informacji o swoim postępowaniu wobec amerykańskiego operatora dodał, że „usługa Duolingo ma rosyjskie odpowiedniki”.

W listopadzie zeszłego roku Sąd Najwyższy Rosji zdecydował, by „Uznać międzynarodowy społeczny ruch LGBT za organizację ekstremistyczną i zakazać jego działalności na terytorium Rosji”.

interfax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply